Bednik dana

Share
Guest

Bednik dana

Post by Guest on Thu Oct 27, 2016 7:52 pm

Djuka wrote:Не волим да пишем и јавно говорим о својим мукама. Трудим се да оно што лично преживљавам држим у себи, јер моја мука не мора да буде ничија више. Свако у овом друштву има своју муку, па му је моја потребна као треће око. Ипак, овај текст не пишем толико због себе, колико због свих оних младих људи који желе да се баве политиком, а не желе да прихвате клише према коме ће у политици успети само ако покажу склоност да пљују по сопственој држави и народу. Пишем и због мојих колега који такође на тако нешто нису пристали, а који, баш као и ја, због свог политичког става трпе најгору могућу сатанизацију по медијима.

Свако у Србији ко уђе у политички ринг, а не пристане да своју политичку позицију гради тако што ће лизати задњицу овдашњим бројним западним амбасадорима, а посебно онај ко је спреман да им се супротстави у њиховој намери да нам буду дресери, тај мора да се припреми на то да о њему никад ништа лепо неће изаћи у медијима. Напротив, тај је осуђен на донкихотовску борбу са ветрењачама, у којој мора да се довија како на најбољи могући начин да покаже народу да он није такав каквим га медији приказују.

Десет пута више енергије морате да уложите за афирмацију сопствених идеја од, рецимо, неког политиканта из невладиног сектора и немате право на грешку, јер свака грешка, па и она најмања (нпр., почешете се док вас снима камера) сурово кажњавају они који вас узму на зуб. На својој грбачи морате да носите хрпу наручених текстова у којима се о вама пишу најгоре могуће лажи, а нарушавање психичког мира вас и ваше породице је свакодневница.
...

http://www.standard.rs/politika/36034-%D0%BE%D1%81%D1%83%D1%92%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D1%83

Re: Bednik dana

Post by Kinder Lad on Thu Oct 27, 2016 8:02 pm

drugosrbijanski teror 

s druge strane...na koga li je sve mislio...i zašto baš sada 

Post by Летећи Полип on Fri Jul 06, 2018 11:18 am

_____
za ovo sto se desilo treba da odgovara i americka knjizevnost, pogotvo crnkinje opsednute svojim crnastvom i jevreji opsednuti svojim jevrejstvom. a najvise pisci poput sejbona koji su em opsednuti jevrejstvom em pisu alternativne istorije. i bob dilan isto. nadam se da je srecan sa svojom nobelovom nagradom.
~zvezda je zivot

inace da se razumemo ja mislim da film nije umetnost.
~bruno sulak

Post by William Murderface on Fri Jul 06, 2018 12:06 pm

Što bi reko Džejms Maršal: Dejan Miš Govno Stanković

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Летећи Полип on Thu Jul 26, 2018 11:14 am

http://standard.rs/2018/07/25/kad-koca-i-mita-bojkotuju-izbore/

_____
za ovo sto se desilo treba da odgovara i americka knjizevnost, pogotvo crnkinje opsednute svojim crnastvom i jevreji opsednuti svojim jevrejstvom. a najvise pisci poput sejbona koji su em opsednuti jevrejstvom em pisu alternativne istorije. i bob dilan isto. nadam se da je srecan sa svojom nobelovom nagradom.
~zvezda je zivot

inace da se razumemo ja mislim da film nije umetnost.
~bruno sulak

Post by William Murderface on Thu Jul 26, 2018 11:33 am

У тој варијанти би се вероватно свако од њих позвао на своје идеолошке узоре, јер нити се Коча Поповић залагао за демократске изборе, нити је то чинио Љотић.

Напротив, обојица су, са различитих идеолошких становишта, били велики противници омогућавања политичким противницима да имају право чак и на мишљење, а још мање да им се дозволи могућност да буду изабрани да воде државу.

Dva totalitarizma!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Oct 18, 2018 4:15 pm