Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    PC tiranija

    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-15

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by No Country Fri Nov 20, 2015 11:11 am

    Јеби га кад српски не познаје полит-коректно "Ms". Ето посла за Паћета...


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 11:18 am

    Pa korektno je gospodja. Sad vise ne implicira da je zena udata, osim u glavama ovih sto se razotkriju licitiranjem na liniji gospodja-gospodjica. Mada, i gospodjica je bolje od mala i maco.
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by паће Fri Nov 20, 2015 11:23 am

    Šuvar i varivo wrote:
    паће wrote:
    Прво би га питао како иде са наплатом, да ли му много дугују, да се није претворио у своју супротност.
    akušer volonter?

    Неплаћени убица.

    Пази, то је јединствено занимање на кугли земаљској где се у самом називу подразумева да узима паре унапред. Прво плаћен, а онда радник.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-10

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Ointagru Unartan Fri Nov 20, 2015 11:25 am

    gagorder wrote:Pa korektno je gospodja. Sad vise ne implicira da je zena udata, osim u glavama ovih sto se razotkriju licitiranjem na liniji gospodja-gospodjica. Mada, i gospodjica je bolje od mala i maco.

    Znaci od sada beloj maci da se obracamo iskljucivo sa gospodjo?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 11:27 am

    Moja cerka kaze poskodjo PC tiranija - Page 11 1399639816
    Nije BM TA maca.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by uskok i ajduk Fri Nov 20, 2015 11:29 am

    Radagast wrote:
    uskok i ajduk wrote:Шта сад фали госпођицама? Ваљда је то комплимент за младоликост. Или није?  PC tiranija - Page 11 2729202060

    Fali sto se taj naziv koristi za neudate zene, a nekog ko ti nije blizak ne bi trebalo da zanima tvoj bracni status.

    А што да мене не занима брачни статус девојке која ми "није блиска"?
    То по оној логици, женимо се само у свом "селу", и у свом кругу "блиских".  PC tiranija - Page 11 4101625831 

    шувар wrote:i što ne postoji način na koji se za muškarce označava bračni status

    Зато има господин и старији господин. PC tiranija - Page 11 4101625831 А опет кажем, ја то више видим као истицање младалачког изгледа жене, него као сугерисање статуса. Ако жели да истакне статус жена ће сама често рећи: "Нисам госпођа него госпођица."  А ти би да јој укинеш реч којом може да "упеца" мужа. 

    сејлор wrote:A dodatno je uvredljivo to što uskok smatra da bi žene trebale da budu polaskane ako im se kaže (indirektno) da su mlade.

    Да, познато је да се жене увреде када се други гласно диве њиховом изгледу. 
    Можда сејлор хвата паника од надолазеће старости.  PC tiranija - Page 11 1844795956


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 11:29 am

    gagorder wrote:Moja cerka kaze poskodjo PC tiranija - Page 11 1399639816
    Nije BM TA maca.

    PC tiranija - Page 11 286371741
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-10

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Ointagru Unartan Fri Nov 20, 2015 11:31 am

    Poskodjo PC tiranija - Page 11 1233199462


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 11:35 am

    uskok i ajduk wrote:Да, познато је да се жене увреде када се други гласно диве њиховом изгледу. 
    Можда сејлор хвата паника од надолазеће старости. 

    Nije da sam očekivala da ćeš ti bilo šta razumeti, razlog tome što mnogim ženama laska kada im kažeš da su mladolike nije to što je mladolikost sama po sebi ('prirodno') vrednost, nego zato što ju je društvo konstruisalo kao poseban kvalitet.

    A ja sam po mnogim kriterijumima već uveliko stara PC tiranija - Page 11 1844795956 Evo juče sam pročitala jednu užasno potresnu antropološku studiju o ženama iz Albanije koje se udaju za muževe u Srbiji - tamo se žena posle 22 godine smatra starom za udaju i počinje da predstavlja problem svojoj porodici. Da li je ta žena, starija od 22 godine, kao takva problem? Nope, društvo ju je definisalo kao problem.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-10

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Ointagru Unartan Fri Nov 20, 2015 11:47 am

    sejlor wrote:
    Nije da sam očekivala da ćeš ti bilo šta razumeti, razlog tome što mnogim ženama laska kada im kažeš da su mladolike nije to što je mladolikost sama po sebi ('prirodno') vrednost, nego zato što ju je društvo konstruisalo kao poseban kvalitet.

    Nije to bas ni cista drustvena konstrukcija. Plodnost kod zena pocinje da opada vec u 20-tim, pretpostavljam da nam je urodjeno da zenske atribute tipicne za period najvece plodnosti vidimo kao najprivlacnije.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by plachkica Fri Nov 20, 2015 11:50 am

    uskok i ajduk wrote:
    Radagast wrote:

    Fali sto se taj naziv koristi za neudate zene, a nekog ko ti nije blizak ne bi trebalo da zanima tvoj bracni status.

    А што да мене не занима брачни статус девојке која ми "није блиска"?
    То по оној логици, женимо се само у свом "селу", и у свом кругу "блиских".  PC tiranija - Page 11 4101625831 

    шувар wrote:i što ne postoji način na koji se za muškarce označava bračni status

    Зато има господин и старији господин. PC tiranija - Page 11 4101625831 А опет кажем, ја то више видим као истицање младалачког изгледа жене, него као сугерисање статуса. Ако жели да истакне статус жена ће сама често рећи: "Нисам госпођа него госпођица."  А ти би да јој укинеш реч којом може да "упеца" мужа. 

    сејлор wrote:A dodatno je uvredljivo to što uskok smatra da bi žene trebale da budu polaskane ako im se kaže (indirektno) da su mlade.

    Да, познато је да се жене увреде када се други гласно диве њиховом изгледу. 
    Можда сејлор хвата паника од надолазеће старости.  PC tiranija - Page 11 1844795956


    Da li je iko ikad čuo da se neko muškarcu obraća sa: stariji gospodine! PC tiranija - Page 11 1143415371

    (volela bih to da vidim)
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 11:53 am

    Radagast wrote:
    sejlor wrote:
    Nije da sam očekivala da ćeš ti bilo šta razumeti, razlog tome što mnogim ženama laska kada im kažeš da su mladolike nije to što je mladolikost sama po sebi ('prirodno') vrednost, nego zato što ju je društvo konstruisalo kao poseban kvalitet.

    Nije to bas ni cista drustvena konstrukcija. Plodnost kod zena pocinje da opada vec u 20-tim, pretpostavljam da nam je urodjeno da zenske atribute tipicne za period najvece plodnosti vidimo kao najprivlacnije.

    Verovatno si u pravu. Možda bi bilo bolje da sam rekla da je društveno kontstruisano to da žene treba da se osećaju polaskano, šta više od njih se nekako očekuje da budu polaskane, ako neko implicira da su one seksualno privlačne (tako što će ima reći da su mladolike, je l) - čak i u kontekstima koji nemaju nikakve veze sa seksualnošću.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Fri Nov 20, 2015 1:28 pm

    sejlor wrote:Ma vrlo jednostavno. Počelo je od toga da ostap ne bi proganjao nikog ko koristi reč Cigani. Ja sam (shvativši to proganjanje kao pritisak da se koriguje izražavanje) rekla da u tom pogledu pravim razliku u zavisnosti od toga ko koristi te termine. Dakle: pravim razliku u pogledu toga da li ću ja vršiti pritisak i da li smatram, u načelu, da treba vršiti pritisak i kritikovati.

    Najplastičnije: Svoju pokojnu babu ne bih ispravila ako kaže Cigani, ali mamu bih; sasvim mi je OK da mi prodavac na pijaci kaže gospođice, ali mi se povraća od toga što se recimo Šutanovac u TV prenosu sednice skupštinskog odbora poslanicama obraća sa gospođice; itd, itd.

    Pozivala si se na "legitimitet". Šta to tvoju babu, recimo, čini legitimnom da kaže "Cigani" a majku ne?

    Šuvar i varivo wrote:ko obnaša javne funkcije ili ima veći uticaj na javnost treba da bude podvrgnut višim standardima, razumljivo..

    Ne, nije to rekla. Nema ovo veze sa javnim funkcijama. Rekla je "ko ima pristup privilegovanom znanju".


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-11

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Somlói Galuska Fri Nov 20, 2015 4:54 pm

    sejlor wrote:
    Radagast wrote:

    Nije to bas ni cista drustvena konstrukcija. Plodnost kod zena pocinje da opada vec u 20-tim, pretpostavljam da nam je urodjeno da zenske atribute tipicne za period najvece plodnosti vidimo kao najprivlacnije.

    Verovatno si u pravu. Možda bi bilo bolje da sam rekla da je društveno kontstruisano to da žene treba da se osećaju polaskano, šta više od njih se nekako očekuje da budu polaskane, ako neko implicira da su one seksualno privlačne (tako što će ima reći da su mladolike, je l) - čak i u kontekstima koji nemaju nikakve veze sa seksualnošću.

    Ja se osećam polaskano kad mi kažu da izgledam mlađi nego što jesam, a nisam žensko. Okreni obrni, sa godinama se poružni, hteli mi to da prihvatimo ili ne.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 12:31 am

    fernoux-h wrote:
    sejlor wrote:Ma vrlo jednostavno. Počelo je od toga da ostap ne bi proganjao nikog ko koristi reč Cigani. Ja sam (shvativši to proganjanje kao pritisak da se koriguje izražavanje) rekla da u tom pogledu pravim razliku u zavisnosti od toga ko koristi te termine. Dakle: pravim razliku u pogledu toga da li ću ja vršiti pritisak i da li smatram, u načelu, da treba vršiti pritisak i kritikovati.

    Najplastičnije: Svoju pokojnu babu ne bih ispravila ako kaže Cigani, ali mamu bih; sasvim mi je OK da mi prodavac na pijaci kaže gospođice, ali mi se povraća od toga što se recimo Šutanovac u TV prenosu sednice skupštinskog odbora poslanicama obraća sa gospođice; itd, itd.

    Pozivala si se na "legitimitet". Šta to tvoju babu, recimo, čini legitimnom da kaže "Cigani" a majku ne?

    Šuvar i varivo wrote:ko obnaša javne funkcije ili ima veći uticaj na javnost treba da bude podvrgnut višim standardima, razumljivo..

    Ne, nije to rekla. Nema ovo veze sa javnim funkcijama. Rekla je "ko ima pristup privilegovanom znanju".

    Pristup privilegovanom znanju. Aj sad odjebi ili bar nemoj ocekivati da ti crtam.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 2:51 am

    Ej Ferveks, htela bih samo da te podsetim da nisi odgovorio na ovo. Sigurna sam da si 'slučajno' zaboravio PC tiranija - Page 11 3579118792 Dakle, zašto lupetaš? Hoćeš da dokažeš nešto lažima? Pa to si pokušao već sto put do sad pa nisi uspeo PC tiranija - Page 11 1949538119 

    ostap bender wrote:
    fernoux-h wrote:

    Brate u tim romskim organizacijama su sve oni urbanoidni, dobro situirani Cigani i to i sam znaš (nadam se da kad kažeš "romski predstavnici" ne misliš na UN). Idi u neko naselje pa pitaj prvog Ciganina da li je upoznat sa romskim organizacijama i da li možeš da ga nazivaš "romom".

    daj brate ne lupaj. meni je baka bila socijalni radnik a odrastao sam pored sajmista. ove price o tome sta oni hoce a sta nece i sta bi ti pravi cigani rekli su cist rasisticki fantazam.

    pri tome kakve su da su te organizacije svakako se o tome vise pitaju od mene i tebe. postoji nesto sto se zove svetski kongres roma. to nesto postoji prilicno dugo i tamo sede neki ljudi koji su jelte romi. to je njihova i politicka subjektivizacija.

    inace lepo kaze badju da nije svako pitanje klasno. ta svodivost svega na klasnu dinamiku je sujeverje.


    Jordan Rivers
    fernoux-h wrote:

    Brate u tim romskim organizacijama su sve oni urbanoidni, dobro situirani Cigani i to i sam znaš (nadam se da kad kažeš "romski predstavnici" ne misliš na UN). Idi u neko naselje pa pitaj prvog Ciganina da li je upoznat sa romskim organizacijama i da li možeš da ga nazivaš "romom".

    ovo su potpune neistine.

    treba da naučiš da ne pričaš stvari napamet.
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by AnaDilajt Sat Nov 21, 2015 9:40 am

    PC tiranija - Page 11 Tumblr_noysi5YPOw1qebn9ho1_500
    PC tiranija - Page 11 Tumblr_noysi5YPOw1qebn9ho2_500
    PC tiranija - Page 11 Tumblr_noysi5YPOw1qebn9ho3_500
    PC tiranija - Page 11 Tumblr_noysi5YPOw1qebn9ho4_500
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Sat Nov 21, 2015 9:59 am

    sejlor wrote:Ej Ferveks, htela bih samo da te podsetim da nisi odgovorio na ovo. Sigurna sam da si 'slučajno' zaboravio PC tiranija - Page 11 3579118792 Dakle, zašto lupetaš? Hoćeš da dokažeš nešto lažima? Pa to si pokušao već sto put do sad pa nisi uspeo PC tiranija - Page 11 1949538119 

    ostap bender wrote:

    daj brate ne lupaj. meni je baka bila socijalni radnik a odrastao sam pored sajmista. ove price o tome sta oni hoce a sta nece i sta bi ti pravi cigani rekli su cist rasisticki fantazam.

    pri tome kakve su da su te organizacije svakako se o tome vise pitaju od mene i tebe. postoji nesto sto se zove svetski kongres roma. to nesto postoji prilicno dugo i tamo sede neki ljudi koji su jelte romi. to je njihova i politicka subjektivizacija.

    inace lepo kaze badju da nije svako pitanje klasno. ta svodivost svega na klasnu dinamiku je sujeverje.


    Jordan Rivers


    ovo su potpune neistine.

    treba da naučiš da ne pričaš stvari napamet.

    Uopšte ništa ne izbegavam, tek sad sam video ovaj odgovor. Šta treba da odgovorim na to? Mislim, "ovo su potpune neistine"?


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Sat Nov 21, 2015 10:03 am

    sejlor wrote:Da nije uzasno tuzno, najsmesnine bi bilo koliko si ti grozomorno glup.

    Ako pogledaš postove unazad, primetićeš da se ja ovakvim diskvalifikacijama ne služim u političkim raspravama. Ne zato što ih inače izbegavam, već zato što je to neozbiljno. Da si nedojebana frustrirana devojka koja stalkuje momke i nema prijatelje napisaću, recimo, na Vocapu ili na temi o borilačkim veštinama, ne ovde.


    Last edited by fernoux-h on Sat Nov 21, 2015 10:06 am; edited 1 time in total


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 10:05 am

    PC tiranija - Page 11 286371741

    Važi, samo što su to tvoje fantazije, a to da si glup nešto što je evidentno svima na osnovu tvojih postova.
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by паће Sat Nov 21, 2015 10:06 am

    Ова тема управо почиње да личи на борилачку (борачку?) вештину.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 10:13 am

    @ferveks

    Nego, je l umeš ti nešto na osnovu postova? Ajde dobro, očigledno je da ne umeš, proširićemo - na osnovu svega napisanog i dostupnog na internetu? Ne, ha? PC tiranija - Page 11 1949538119 E, jbg, onda ti samo ostaje da i dalje lažiraš lako proverljive podatke i fantaziraš o mom RL.
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by beatakeshi Sat Nov 21, 2015 10:16 am

    et Ana Dilajt - dobar strip!
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 10:16 am

    Ne moraš ništa. Rekao si nešto što nema nikakvo uporište u stvarnosti, što ne sprečava ljude da to i dalje ponavljaju. 

    Nisam zainteresovan da dalje polemišem o tome, od kad sam shvatio da mi je ostalo manje života nego što sam ostavio za sobom, sve mi je bliža misao da moje vreme ima cenu. Kad budeš u prilici, uputi se u priču, porazgovaraj sa ljudima, videćeš da nisi u pravu i biće ti glupo što si davao tako decidne ocene. 

    Možda credentials da ti dam: dve godine sam radio, najviše na jugu Srbije - Surdulica, Vranje, Bujanovac, Preševo, Medveđa, Leskovac - sa predstavnicima romskih organizacija, gde su, pored jedne alave pseudoelite koja je kvarila sliku o većini, uglavnom sedeli obični, narodski ljudi, često sa rođacima u slamovima velegrada i uvek, u 100 odsto slučajeva, sa rođacima u emigraciji, koji su ostavljali dušu na poslovima rešavanja sasvim konkretnih problema, od kojih je najteži bio nemogućnost upisivanja dece u osnovnu školu, zbog nedostatka dokumenata. Radio sam u najstrašnijem slamu u Srbiji, "Salvatore" u Bujanovcu, gde su živeli ljudi razapeti između tolerantne nove države Kosovo iz koje su prognani pod pretnjom smrti, potpune kurcobolje naših vlasti, i gramzivih slam-lordova kojima su plaćali mesta u šatorima.

    I tu je bilo aktivista, verovao ili ne, koji su radili koliko su mogli, izlažući se opasnosti da im neki Šefket Ramadani prereže vrat. I da, većina ljudi sa kojima sam razgovarao smatrali su da je izraz "Rom" način da im se ukaže da ih u ljudskom smislu smatraš ravnopravnima. 

    Danas nisam u toj priči, ali moja šira porodica jeste, i u međuvremenu se ništa nije izmenilo, Rom je i dalje jedino ime kojim treba oslovljavati te ljude jer su preko svojih predstavnika to stavili sasvim jasno do znanja, bez ijednog izuzetka u ovoj zemlji koji bi sugerisao nešto drugo.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Sat Nov 21, 2015 10:17 am

    fernoux-h wrote:
    sejlor wrote:Da nije uzasno tuzno, najsmesnine bi bilo koliko si ti grozomorno glup.

    Ako pogledaš postove unazad, primetićeš da se ja ovakvim diskvalifikacijama ne služim u političkim raspravama. Ne zato što ih inače izbegavam, već zato što je to neozbiljno. Da si nedojebana frustrirana devojka koja stalkuje momke i nema prijatelje napisaću, recimo, na Vocapu ili na temi o borilačkim veštinama, ne ovde.

    Odličan način da se započne intelektualni život. I klasa i supstanca.

    PC tiranija - Page 11 Empty Re: PC tiranija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 02, 2024 7:28 am