Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vojvodina

    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-01-19, 14:51

    ognica efimera wrote:to je tacno, udbas canak ce biti partner pobednicima radikalima, no oni i nisu pravili najvece zlocine kada su bili vaninstitucionalna snaga, tako da im se sad za to otvara prostor. nece oni izneveriti, kao i uvek do sada.

    niko se ne tripuje na osobenost, osim onih koji tripuju da su nebeski i najstariji narod.


    ognica wrote:
    tvoji pokusaji da izjednacis mene i one koji su ljude proterivali mucili i ubijali, kao i one koji su za to navijali, smesni su. kad ne znas sta ces, onda uvatis pa teras pricu da bi dinko gruhonjic sve isto radio sto su radili veliki cuvari srpstva. jedina je razlika sto nije, i sto ne bi radio, a ovi potonji jesu, a da li bi opet, ne znam, kad bi imali priliku verovatno. zaista ne vidim materijal za novi krug bespotrebne rasprave. ne tvrdim da su ljudi ovde bolji, vec da su neki elementi njihovog ponasanja drugaciji iz jednostavnog razloga sto su generacije zivele u drugoj drzavi i drugacije uredjenom sistemu.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-01-19, 14:54

    calvin and hobbes wrote:ma naravno.. svaka opcija koja je bila dominatna u ostatku Srbije , bila je uvek i u Vojvodini, koliko god se neko tripovao na osobenost.

    Meni se generalno cini da deo Srbije koji se protivi ovom rezimu uglavnom zivi u oblacima. Jedni hoce samostalnu Vojvodinu, drugi ruse Vucica u aprilu u tri kolone, treci rade ne znam sta, a izostaje shvatanje da smo mi, sto kazu braca Amerikanci, "in for the long run".

    Kao da se ovo stanje shvata kao neka privremena anomalija, koja ce proci u nekom nezamislivom kosmickom obracunu i nakon koje ce sve doci na svoje mesto, ili poceti da se rapidno popravlja. Danasnji rezim u Srbiji je posledica dugog istorijskog hoda i miliona sitnih odluka gradjana i njihovih izabranih ili nametnutih predstavnika. Mi smo, globalno gledano, zemlja stabilnog politickog ustrojstva koja ne predstavlja bezbednosnu pretnju nikome na ovom svetu. Zemlja bez ikakve organizovane opozicije, bez smislenog drustvenog dijaloga na bilo koju temu. Niko nece dozvolliti nikakvu vojvodjansku policiju ili bilo sta slicno, to su zahtevi na nivou da mi sada neko kaze "popni se na Mont Everest". To se nece desiti, meni je i Avala problem. 

    Baby steps, ljudi. Ko hoce da pomogne zemlji, treba da skenira svoje okruzenje i uoci koje organizovane grupe zaista nesto rade izvan mainstream okvira, i pokloni im svoje vreme i angazman, pri cemu ne mislim na lajkovanje na fejsbuku. Za pet godina, mozda ce se izdvojiti neka grupacija koja ima koliko-toliko dobre namere. Za deset godina, mozda cemo videti pocetak napretka. 

    I pri tome, ne verujem da ce iko od nas biti jos uvek u radnom veku kada i ako ova zemlja bude bolja, humanija i sredjenija nego sto je bila 1985. godine. 

    Kakva vojvodjanska policija, kakvi bakraci. Zelite nemoguce i podrzavajte one koji traze nemoguce, ali ne na ovaj nacin, putem pecanja na udice Vucicevih saradnika.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-01-19, 15:35

    ja sam napisao za koga cu glasati, jedinu partiju koja jasno kaze vojvodina republika, i ako je zvonkoveselinisanjem, zadrdjalim kasikama, kradjom i ostalim nacionalpatriotskim metodama ne sprece, ona ce uci u parlament, sto je svakako ozbiljan pocetak, prvi bejbi step. u tom smislu mi je smesan slina, ne naravno zato sto kao canak nesto trazi, a ovaj mu kao ne da.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi 2016-01-19, 15:46

    Šta radi ovaj Melanholik na ovom forumu i zašto raspravljate sa njim?
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-01-19, 15:48

    Ne vidim cemu poredjenje sa tim pacenikom, Ognica ne zove ljude udbasima, ne ponasa se kao Bata Stojkovic u "Balkanskom spijunu" vec iznosi svoj politicki stav.

    Ti si poslednji covek od koga bih ocekivao da nekoga tera sa foruma jer se ne slaze sa njime.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Veletin 2016-01-19, 15:49

    čovek je u misiji prikupljanja 10000 sudski overenih potpisa potrebnih za prihvatanje izborne liste.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi 2016-01-19, 15:54

    Bonidas Poslednji wrote:Ne vidim cemu poredjenje sa tim pacenikom, Ognica ne zove ljude udbasima, ne ponasa se kao Bata Stojkovic u "Balkanskom spijunu" vec iznosi svoj politicki stav.

    Ti si poslednji covek od koga bih ocekivao da nekoga tera sa foruma jer se ne slaze sa njime.

    U čemi je razlika ja ne vidim, i nisam ga terao nego sam se upitao. Ta providna žvaka o vojvodjanskom nacionalizmu koji se brani od zlog srpskog nacionalizma je previše jeftina i glupava da bi zaslužila bilo kakav odgovor. I da, to je Melanholik 100%.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-01-19, 16:01

    za vojvodjanske izbore je potrebno 6000 potpisa. niti sam clan te partije, niti skupljam potpise, niti sam im dao svoj. vec imaju dovoljno.

    vojvodjanski nacionalizam  Vojvodina - Page 15 3579118792 

    to kao kad neko kaze ratko mladic je zlocinac, a usledi odgovor i dinko gruhonjic je. 

    srpski nacionalizam je zao, pod njegovim okriljem su pocinjeni genocid i mnogi zlocini, i ponovo nesmetano buja, sto se dobro nece zavrsiti.

    ja naravno dozvoljavam da je to sad neki novi fini nacionalizam, kao sto su radikali postali naprednjaci i sl, ali na terenu izgleda ipak isto kao stari.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi 2016-01-19, 16:06

    Ti si dovoljno glupav da ne razumeš da ako želiš republiku moraš posegnuti za nacionalizmom kao identitetskim okvirom.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-01-19, 16:28

    Bonidas Poslednji wrote:
    calvin and hobbes wrote:ma naravno.. svaka opcija koja je bila dominatna u ostatku Srbije , bila je uvek i u Vojvodini, koliko god se neko tripovao na osobenost.

    Meni se generalno cini da deo Srbije koji se protivi ovom rezimu uglavnom zivi u oblacima. Jedni hoce samostalnu Vojvodinu, drugi ruse Vucica u aprilu u tri kolone, treci rade ne znam sta, a izostaje shvatanje da smo mi, sto kazu braca Amerikanci, "in for the long run".

    Kao da se ovo stanje shvata kao neka privremena anomalija, koja ce proci u nekom nezamislivom kosmickom obracunu i nakon koje ce sve doci na svoje mesto, ili poceti da se rapidno popravlja. Danasnji rezim u Srbiji je posledica dugog istorijskog hoda i miliona sitnih odluka gradjana i njihovih izabranih ili nametnutih predstavnika. Mi smo, globalno gledano, zemlja stabilnog politickog ustrojstva koja ne predstavlja bezbednosnu pretnju nikome na ovom svetu. Zemlja bez ikakve organizovane opozicije, bez smislenog drustvenog dijaloga na bilo koju temu. Niko nece dozvolliti nikakvu vojvodjansku policiju ili bilo sta slicno, to su zahtevi na nivou da mi sada neko kaze "popni se na Mont Everest". To se nece desiti, meni je i Avala problem. 

    Baby steps, ljudi. Ko hoce da pomogne zemlji, treba da skenira svoje okruzenje i uoci koje organizovane grupe zaista nesto rade izvan mainstream okvira, i pokloni im svoje vreme i angazman, pri cemu ne mislim na lajkovanje na fejsbuku. Za pet godina, mozda ce se izdvojiti neka grupacija koja ima koliko-toliko dobre namere. Za deset godina, mozda cemo videti pocetak napretka. 

    I pri tome, ne verujem da ce iko od nas biti jos uvek u radnom veku kada i ako ova zemlja bude bolja, humanija i sredjenija nego sto je bila 1985. godine. 

    Kakva vojvodjanska policija, kakvi bakraci. Zelite nemoguce i podrzavajte one koji traze nemoguce, ali ne na ovaj nacin, putem pecanja na udice Vucicevih saradnika.
    Saglasan sam oko svega, pojavio se neki meni neobjasnjiv entuzijazam, siri s video da je potrebno SAMO da 75 posto ljudi izadje i da je nevazno za koga ce da glasa Vojvodina - Page 15 1498756251 Vojvodina - Page 15 1498756251 i time ce se spustiti procenat SNS zasnovan na izlasnosti i poslusnom birackom telu.


    Mozda je to i dobro, kad ih realnost otrezni mozda ce poceti da se prica o opoziciji bez DSa.
    ognica efimera wrote:za vojvodjanske izbore je potrebno 6000 potpisa. niti sam clan te partije, niti skupljam potpise, niti sam im dao svoj. vec imaju dovoljno.

    vojvodjanski nacionalizam  Vojvodina - Page 15 3579118792 

    to kao kad neko kaze ratko mladic je zlocinac, a usledi odgovor i dinko gruhonjic je. 

    srpski nacionalizam je zao, pod njegovim okriljem su pocinjeni genocid i mnogi zlocini, i ponovo nesmetano buja, sto se dobro nece zavrsiti.

    ja naravno dozvoljavam da je to sad neki novi fini nacionalizam, kao sto su radikali postali naprednjaci i sl, ali na terenu izgleda ipak isto kao stari.
    To je sad nekoliko tema.

    Prvo da bi se postiglo ono sto to partija namerava,  nije dovoljna pokrajinska skupstina ,takve promene se moraju praviti u republickoj. Zapravo u Konstituanti, ali minimum u republickoj.

    Drugo da bi se prijavila izborna lista, treba 6 ili 10 hiljada jedinstvenih i u sudu overenih potpisa. Da bi se nesto lajkovalo na fejsu treba da se klikne misem. Ta stranka nema toliko pratilaca na fejbuku, a kamoli ljudi koji su spremni da potpisu.

    Trece Ratko Mladic misli da je bolji od drugih na osnovu svoje etnicke pripadnosti, da iz njegove etnicke pripadnosti proisticu izvesna politicka prava, koja nadilaze prava drugih. Dinko Gruhonjic misli isto. Mladic je imao resurse i odgovarajuci trenutak da dovede tu nakaradnu ideju do svog konacnog oblika, a Gruhonjic nije. To ne znaci da ne misle isto.
    паће

    Posts : 40199
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by паће 2016-01-19, 16:34

    Да, оквиром ван кога се жели бити.

    Сваки пут кад крене оваква прича о издвајању Војводине, придружим се у зајебанцији, а онда кад чујем реакцију пречана дође ми да би то могло и озбиљно.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-01-19, 16:36

    ne razumem?
    паће

    Posts : 40199
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by паће 2016-01-19, 16:37

    calvin and hobbes wrote:ne razumem?

    Да.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-01-19, 16:39

    pojavio se neki meni neobjasnjiv entuzijazam


    samo ovo: meni je taj entuzijazam jasan, ili bar mislim da mi je jasan.

    verujem da je on posledica refleksa iz 2000. godine, da je, veli, dovoljan dvogodisnji zestok napor pa da Sauron padne. 

    izostavlja se cinjenica da to nije bio dvogodisnji napor vec da je alternativa Milosevicu kultivisana cele prethodne decenije, da je imala glasace, kakvo-takvo poverenje ljudi, infrastrukturu i materijalnu bazu, ogromnu podrsku iz inostranstva, i naravno, da je pre toga bio rat.

    ja uopste ne vidim nikakvu mogucnost da se ova ekipa ukloni sa trenutnih pozicija bez formiranja sirokog drustvenog pokreta koji nece imati gotovo nikakve veze sa ljudima koji su sada u tzv. opoziciji.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-01-19, 16:41

    Vojvodina - Page 15 1399639816

    ma razumem da i ti mislis da si bolji od mene zato sto ti je komsija rusin , to ti bas veliki uspeh, svaka cast.

    nego ovu prvu recenicu ne razumem "okvirom kojim" šta to znači, ako moze da nije u formi aforizma?


    et pace.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-01-19, 16:58

    calvin and hobbes wrote:

    To je sad nekoliko tema.

    Prvo da bi se postiglo ono sto to partija namerava,  nije dovoljna pokrajinska skupstina ,takve promene se moraju praviti u republickoj. Zapravo u Konstituanti, ali minimum u republickoj.

    Drugo da bi se prijavila izborna lista, treba 6 ili 10 hiljada jedinstvenih i u sudu overenih potpisa. Da bi se nesto lajkovalo na fejsu treba da se klikne misem. Ta stranka nema toliko pratilaca na fejbuku, a kamoli ljudi koji su spremni da potpisu.

    fejsbuk kao argument Vojvodina - Page 15 1399639816

    covece, ja cu biti presrecan ako ta partija udje u vojvodjanski parlament makar sa jednim poslanikom, to je pocetak. ili zamisli ovo, ne udje a osvoji isto procenata kao i dssdveri koji ce poslanika dobiti jedino ako im nakon formiranja skupstine neko preleti.
    паће

    Posts : 40199
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by паће 2016-01-19, 17:27

    calvin and hobbes wrote:Vojvodina - Page 15 1399639816

    ma razumem da i ti mislis da si bolji od mene zato sto ti je komsija rusin , to ti bas veliki uspeh, svaka cast.

    nego ovu prvu recenicu ne razumem "okvirom kojim" šta to znači, ako moze da nije u formi aforizma?


    et pace.

    Ма одговарао сам г. Боровници на то "национализам као нужан оквир". Да, али не војвођански национализам, и не оквир унутар кога се жели бити, него оквир изван кога се жели бити.

    А то, да ли смо бољи, јебига у Војводини је национализам биљка која се теже прима. Како су рекли Агоштону у Мужљи кад је месним Мађарима дрвио како не треба да се жене Српкињама него Мађарицама, "а кога ћемо онда да јебемо, тебе?".

    Те националистичке приче могу да прођу у некој Јебушници Доњој, где су сви Срби и где друге слабо виђају па ће и поверовати у рекла-казала да су ови овакви а они онакви. У мојој улици, да видимо, пешес лалинских кућа, две румунске, две-три мађарске, један Црногорац, нешто Личана, Херцеговаца, једни Турци, неколико ромских, Русини су само у Бачкој, за остале ни не знам који су и заболе ме. И сад да дође неко да прича да треба да навијам за једне а против других? Ајде. Сви су ми једнако комшије. А и тих мешовитих бракова има онолико, већ трећа или четврта генерација, понегде можда и шеста ама се испозаборављало. Па ти де убеди неког да буде против једне осмине себе, тешко ће то ићи.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-01-19, 18:08

    ognica efimera wrote:
    calvin and hobbes wrote:

    To je sad nekoliko tema.

    Prvo da bi se postiglo ono sto to partija namerava,  nije dovoljna pokrajinska skupstina ,takve promene se moraju praviti u republickoj. Zapravo u Konstituanti, ali minimum u republickoj.

    Drugo da bi se prijavila izborna lista, treba 6 ili 10 hiljada jedinstvenih i u sudu overenih potpisa. Da bi se nesto lajkovalo na fejsu treba da se klikne misem. Ta stranka nema toliko pratilaca na fejbuku, a kamoli ljudi koji su spremni da potpisu.

    fejsbuk kao argument Vojvodina - Page 15 1399639816

    covece, ja cu biti presrecan ako ta partija udje u vojvodjanski parlament makar sa jednim poslanikom, to je pocetak. ili zamisli ovo, ne udje a osvoji isto procenata kao i dssdveri koji ce poslanika dobiti jedino ako im nakon formiranja skupstine neko preleti.
    hoces da kazes da ima mnogo ljudi koji prate i podrzavaju rad vojvodjanske republikanske partije , a ne koriste internet? Vojvodina - Page 15 1399639816 pa gde to prate onda?

    naravno, sve ok, ja nemam problem s tom partijom, oni se jedini zalazu da se to uradi na ispravan nacin, sve u redu. Mislim da si neopravdano entuzijastican, da se nece verovatno ni kandidovati, ali o tom potom...
    паће wrote:
    calvin and hobbes wrote:Vojvodina - Page 15 1399639816

    ma razumem da i ti mislis da si bolji od mene zato sto ti je komsija rusin , to ti bas veliki uspeh, svaka cast.

    nego ovu prvu recenicu ne razumem "okvirom kojim" šta to znači, ako moze da nije u formi aforizma?


    et pace.

    Ма одговарао сам г. Боровници на то "национализам као нужан оквир". Да, али не војвођански национализам, и не оквир унутар кога се жели бити, него оквир изван кога се жели бити.

    А то, да ли смо бољи, јебига у Војводини је национализам биљка која се теже прима. Како су рекли Агоштону у Мужљи кад је месним Мађарима дрвио како не треба да се жене Српкињама него Мађарицама, "а кога ћемо онда да јебемо, тебе?".

    Те националистичке приче могу да прођу у некој Јебушници Доњој, где су сви Срби и где друге слабо виђају па ће и поверовати у рекла-казала да су ови овакви а они онакви. У мојој улици, да видимо, пешес лалинских кућа, две румунске, две-три мађарске, један Црногорац, нешто Личана, Херцеговаца, једни Турци, неколико ромских, Русини су само у Бачкој, за остале ни не знам који су и заболе ме. И сад да дође неко да прича да треба да навијам за једне а против других? Ајде. Сви су ми једнако комшије. А и тих мешовитих бракова има онолико, већ трећа или четврта генерација, понегде можда и шеста ама се испозаборављало. Па ти де убеди неког да буде против једне осмине себе, тешко ће то ићи.
    Izvin i zbog tona i zbog nepracenja

    Ne slazem se ni sa cim sto si napisao Vojvodina - Page 15 1143415371

    vojvodjanski nacionalizam postoji, slab je , ali njegov zametak postoji.

    Kejs in point

    Gruhonjic wrote:A grad je sređen i dotjeran, ne može se reći. Al čim malo čačneš, obratiš pažnju na ljude koji sjede na klupama pored Miljacke shvatiš da je spolja gladac a unutra teški jadac. Ljudi čudnih fizionomija i neartikulisanog jezika jedu nešto na tim klupama.................U takvom gradu, u kojem žive samo jedni, ni ženske ni muške ljepote neće biti. Noge će biti sve kraće, a pogledi sve tuplji........

    Gruhonjic wrote:Gledam sada klince na Limanu. Između dve zgrade napravili su pravo malo bojno polje: s jedne strane dvorišta jedan tabor, s druge strane dvorišta drugi. Imaju od osam do 14 godina, naoružani su petardama, zelenim, crnim, kakvim god hoćeš. Oni se ne igraju klasičnih dečjih pasjaluka: da tek tu i tamo bace poneku petardu ili “žabicu” u komšijski haustor, ili iznenade zamišljenu komšinicu jednom malom eksplozijom. Ne, oni su zauzeli prave-pravcate tabore. Oni ne bacaju petarde u haustore ili pred komšinice, oni petarde, topovske udare, dinamite… bacaju – jedni na druge. I silno uživaju u tome! Sline, balave, malo im je, iako se na sve strane i dimi, i puši, i oseća se miris baruta u vazduhu. Oni bi, nema sumnje, u ruke uzeli prave puške, puškomitraljeze, snajpere, bazuke, minobacače…, samo da dovrše pokolj koji su im očevi započeli.

    Manjinski nacionalizmi naravno takodje postoje. Mislim da se za madjarski ne mora dokazivati, a termini koji se koriste u raspalom (u smislu bez stabilne vecine) slovaackom nacionalnom savetu su za plakanje, mahom jer se tako svadjaju oko toliko malo vlasti. Termin koji dominira u poslednjih nekoliko ostrih kolumni je "pravoveran".
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Veletin 2016-01-19, 18:33

    calvin and hobbes wrote:

    Gruhonjic wrote:A grad je sređen i dotjeran, ne može se reći. Al čim malo čačneš, obratiš pažnju na ljude koji sjede na klupama pored Miljacke shvatiš da je spolja gladac a unutra teški jadac. Ljudi čudnih fizionomija i neartikulisanog jezika jedu nešto na tim klupama.................U takvom gradu, u kojem žive samo jedni, ni ženske ni muške ljepote neće biti. Noge će biti sve kraće, a pogledi sve tuplji........


    pored Vrbasa.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-02-14, 18:56

    Vulin neće dozvoliti, zajeb, piši propalo. Kul mu je i snippet o vrstama levice, nadam se elaboratu.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-02-29, 20:03

    Vojvodina - Page 15 12806256_1671054989815429_4716329556193202928_n
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-02-29, 21:45

    sta je ovo ? milslim to vojvodina european office?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Filipenko 2016-02-29, 21:54

    To su verovatno neke uspešne Milice Delević™ iz pokrajine koje dobijaju hiljade i hiljade evra da bi nas zajebavale ovakvim crtežima po kancelarijama "Vojvodine evropskog regiona".
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-02-29, 22:43

    znao sam da je tako nesto nadasve korisno, nego institucija sa slicnim imenom je ukinuta (kao neustavna ) te premestena pod okrijle misije Srbije pri EU...
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest 2016-02-29, 23:02

    sta pricas ti decko 

    http://vojvodinahouse.eu/index.php?page=brisel

    Vojvodina - Page 15 Empty Re: Vojvodina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-05-17, 12:46