Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Radio-televizija Vojvodina

    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Radio-televizija Vojvodina Empty Radio-televizija Vojvodina

    Post by ficfiric Sat Dec 20, 2014 2:08 pm

    Na kraju svake godine ide serijal o dogadjajima od pre dvadeset godina. Ovogodisnji serijal obradjuje 1994. godinu.


    Prva epizoda:
    http://media.rtv.rs/sr_ci/specijali/9335


    Druga epizoda:
    http://media.rtv.rs/sr_ci/specijali/9459
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 8:44 am

    "uvredljivo je i sramotno slati vulina na obelezavanje godisnjice osl ausvica" - f. david kod danice.
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by ficfiric Fri Jan 30, 2015 1:52 pm

    Emisija o Ausvicu

    http://media.rtv.rs/sr_ci/radar/10096

    СПЕЦИЈАЛНО ИЗДАЊЕ: АУШВИЦ - ЈУГОСЛОВЕНСКО СЕЋАЊЕ

    Специјално издање емисије Радар "Аушвиц – југословенско сећање", које ће се емитовати у уторак 27.01. поводом 70. година од ослобођења Аушвица доноси причу о данас малобројним преживелим из овог логора смрти, са простора бивше Југославије.

    Поред интервјуа са преживелима Ацом Сингером, дугогодишњим председником Савеза јеврејских општина Југославије, Олегом Мандићем, који је са 11 година живота био последњи логораш који је изашао из Аушвица и затворио врата логора, ту је преживели логораш и познати светски филмски продуцент Бранко Лустиг, који је један од два оскара добио за филм "Шиндлерова листа".

    Поред данашњег доживљаја холокауста у региону, екипа Радара бавила се и судбином изложбе сећања на југословенске жртве холокауста, која се налазила у оквиру блока 17, данашњег Музеја сећања Аушвиц-Биркенау, а која је расформирана након распада бивше Југославије. О садржају нове изложбе, која неће бити отворена на 70. годишњицу од ослобођења злогласног логора, експерти и историчари из свих шест бивших југословенских република договарају се последње три и по године, у оквиру јединог заједничког пројекта новонасталих држава у региону.

    Аутор и уредник емисије: Александар Рељић


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Tue Feb 17, 2015 5:56 am

    Radiotelevizija Vojvodine sinoć je premijerno prikazala prvi dokumentarni film, iz serijala od ukupno pet dokumentaraca, u okviru projekta “Živeti zajedno” NDNV-a i BH novinara. Reč je o filmu “Znam šta je ofsajd”, koji govori o tome šta za društvo znači kada je sport mnogo više od igre. Između ostalog, film govori i o brutalnom ubistvu nekadašnjeg jugoslovenskog rukometnog reprezentativca Gorana Čengića, tokom opsade Sarajeva, 1992. godine. U filmu se kao protagonisti pojavljuju i brojni sportisti iz bivše Jugoslavije, koji svedoče da veze između njih nisu bile pokidane ni tokom jugoslovenskih ratova. Film predstavlja i uspomenu na velikane jugoslovenske košarke, Mirzu Delibašića i Krešimira Ćosića, a govori i o časnim i ljudskim postupcima Dragana Kapičića, Dejana Bodiroge, Bogdana Tanjevića, Zdravka Čečura, Vječislava Tolja…, kao i o akciji zajedničkog navijanja za susedne fudbalske reprezentacije, koju su organizovali mladi iz Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Film traje 56 minuta, a autori su Arijana Saracevic Helac i Darko Šper.

    http://media.rtv.rs/sr_ci/specijali/10457
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Sun Feb 22, 2015 1:50 pm

    dubravka stojanovic, jedan na jedan

    http://media.rtv.rs/sr_lat/jedan-na-jedan/10452
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Mar 18, 2015 11:47 am

    http://www.ndnv.org/?p=11461



    Kolegijum Radio-televizije Vojvodine saopštio je danas da je autorka serijala „Jedan na jedan“ Danica Vučenić odlučila da preuzme novi posao van novinarstava i da posle 19. marta, neće raditi tu emisiju.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Bluberi Wed Mar 18, 2015 12:55 pm

    - Od trenutka kada sam u svojoj emisiji ugostila Olju Bećković predstavnici vlasti nisu hteli da mi dolaze u goste. Razumela sam to kao bojkot, kaže za Danas novinarka Danica Vučenić o razlozima odlaska sa RTV Vojvodine.
    Danas
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Mar 18, 2015 2:07 pm

    Sad mi po prvi put istinski sinulo da ce Vucic da ostavi trajne posledice na ovo drustvo. Sutra kad smenimo Vucica, ko god da dodje posle njega, samo ce da prihvati ovu mnogo oskudniju medijsku ponudu kao novu normalnost i to je to...

    Uzas..
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Erős Pista Wed Mar 18, 2015 2:13 pm

    Mislim da promašujemo kad to individualizujemo. Ovo je proces koji je počeo još sa Tadićem i sad metastazira. Kao što dobro znaš, ne odigrava se samo u Srbiji, ali je iz jasnih razloga u njoj (i sličnim tranzicionim zemljama) mnogo izraženiji. Vučić jeste psihološki nestabilni gad, ali ovo su neki procesi čiji je on samo agent. Možemo ovaj period da zovemo "Vučić", ali da smatramo da će on lično da ostavi ove ili one posledice je precenjivanje njegovog značaja i njegove moći.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Mar 18, 2015 2:21 pm

    Pa ne znam, ne bih se slozio. Ne znam sad detalje ovoga, ali misilm da se recimo za Utisak nedelje sa sigurnoscu moze reci : odlucio Vucic da ga vise ne bude i eto nema ga.

    Promene u tradicionalnim medijima, gradjansko novinarstvo, drustvene mreze, senzacionalizam, opinion-oriented conten to je sve duh vremena (verovatno ces reci duh ove faze kapitalizma) i u pravu si nije samo stvar Srbije, ali ipak jednim nemalim delom gledamo prosto Srbiju po Vucicevom liku...
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Erős Pista Wed Mar 18, 2015 2:26 pm

    Ma da, ali moja teza je - svako ko u Srbiji sprovodi ovo što Vučić sprovodi (auterity, briselski sporazum, otpuštanja, itd.) morao bi da pridavi kritičku javnost. MOžda je zbog njegove patologije to bilo malo ubrzano, ili je dobilo jednu posebno ličnu notu (kako ono beše - "mama i bata su mi lepo govorili da me mrziš!"), ali mislim da bi svako na njegovom mestu morao da uradi nešto slično, ili brzo više ne bi bio na njegovom mestu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Mar 18, 2015 2:53 pm

    Ne znam ,razmisljam sad o tome... Pokusavam da zamislim Srbiju gde je Tadic pobedio 2012te. Verovatno si u pravu, verovatno bi sve isto radio, al ne mogu da ga zamislim da pise pismo iz Davosa i da trazi radnike koji se zovu Boris Tadic. Pritiskao bi on medije putem Djilasovih agencija, ali ne verujem da bi ovo radio...

    Moj utisak je da je jedan znacajan deo ovog, sto je on cekao 15 godina vlast, a usput je trpeo da ga Seselj i Nikolic zajebavaju i sad izbacuje frustracije. Bas je lican ovaj rezim, kontam najlicniji od Brozovog vremena...
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Erős Pista Wed Mar 18, 2015 3:03 pm

    Misliš od vremena druga Tita? Radio-televizija Vojvodina 899159439

    Ne kažem da bi Tadić to i tako radio, ali bi nekako morao da uradi. U suprotnom bismo imali prevremene izbore, pa onda opet ovo što imamo danas.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Mar 18, 2015 3:16 pm

    Meni se cini da je nasla negde bolji posao, ali cisto da i ona ode kao pala zrtva za demokratiju.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by паће Wed Mar 18, 2015 4:00 pm

    Šuvar i varivo wrote:Ne znam ,razmisljam sad o tome... Pokusavam da zamislim Srbiju gde je Tadic pobedio 2012te. Verovatno si u pravu, verovatno bi sve isto radio, al ne mogu da ga zamislim da pise pismo iz Davosa i da trazi radnike koji se zovu Boris Tadic. Pritiskao bi on medije putem Djilasovih agencija, ali ne verujem da bi ovo radio...

    Moj utisak je da je jedan znacajan deo ovog, sto je on cekao 15 godina vlast, a usput je trpeo da ga Seselj i Nikolic zajebavaju i sad izbacuje frustracije. Bas je lican ovaj rezim, kontam najlicniji od Brozovog vremena...

    Ма чекали су и они десет година, па шта. Ово је патологизована варијанта игре, са култом знамо какве личности, делом се омакне тако а делом баш игра на то да је луђи од осталих и да увек има чим да их изненади.

    Али, да, послови и радни задаци су исти и скоро је небитно ко их обавља, па макар то звао радом. Како ММФ и ини банкстери пропишу, тако има да буде, иначе. Дакле да се разбију и последњи бастиони здравства и просвете, да се убире лова за државу на све стране, јер једино је битно да се покаже способност плаћања дугова на дужи рок, све остало је мање битно. Пази како динар скочи сваки пут кад се добије кредит.

    Да има један једини лудак и да изнесе све уцене емемефа и банкара, све услове које су постављали последњих деценија, не само овде него и вани, да се види која је то игра. И колико су извођачи радова ту небитни, замењиви. Курта и Мурта имају имена, овима ни то не треба. Док их запамтиш, замене их горима.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Erős Pista Wed Mar 18, 2015 4:14 pm

    Verterdegete wrote:Meni se cini da je nasla negde bolji posao, ali cisto da i ona ode kao pala zrtva za demokratiju.

    Vertere, skoro sigurno jeste našla negde bolji posao, ili bar bolje plaćen, ali ako obratiš pažnju, videćeš da smo (možda na drugoj temi, prašćaj), razgovarali upravo o tome kako je i to način na koji se mediji dave u poznom kapitalizmu. Inače, ona sama nigde nije rekla da je "pala kao žrtva za demokratiju", nego da ne može više da radi svoj posao na način na koji smatra da treba. To u sklopu sa drugim minusima tog posla i plusevima nekog drugog (Šuvar je pominjao PR za Hemofarm, dakle nije čak ni novinarsto) verovatno je sve zajedno dovelo do toga da donese ovakvu odluku. Žrtva takvog razvoja događaja nije ona (mada verujem da joj jeste žao što napušta svoju osnovnu vokaciju), nego mi, odnosno javnost.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Mon Apr 06, 2015 10:21 am

    Nisu ćutali - trejler from Ziveti Zajedno on Vimeo.




    Autori: Maja Leđenac, Branka Opranović, Norbert Šinković i Darko Šper.
    Dokumentarni film “Nisu ćutali” govori o antiratnim protestima u Vojvodini, mirovnim aktivistima i novinarima koji su se suprotstavili ratnohuškačkoj politici režima Slobodana Miloševića.
    Krajem osamdesetih godina prošlog veka u Srbiji je došlo do masovne nacionalističke političke mobilizacije koju je predvodio Slobodan Milošević. Ali, već od samog početka Miloševićeve vladavine javili su se otpori i formirane su političke i mirovne građanske organizacije koje su osporavale nacionalizam kao politički program. Stvari su se radikalizovale početkom devedesetih godina, kada je počeo rat. U ovom filmu je reč o otporu ratu i velikom broju mirovnih aktivista u Vojvodini.
    Film “Nisu ćutali” deo je serijala dokumentarnih filmova “Živeti zajedno” koji govore o pomirenju i obnovi međuetničkog poverenja u Srbiji i Bosni i Hercegovini. Serijal je rađen u produkciji Nezavisnog društva novinara Vojvodine i udruženja BH novinari, u koprodukciji Radio-televizije Vojvodine i Foruma ZFD. Produkciju filma podržala je Evropska unija iz fonda “Jačanje medijskih sloboda u Srbiji”.
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Mon Apr 06, 2015 10:24 am

    Al se nekad dobro jelo protestvovalo...
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Mon Apr 06, 2015 10:29 am

    jbg, negde se i dobro navijalo pali, gazi, ubizakolji
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Mon Apr 06, 2015 10:51 am

    a zabavan je kako recikla dve iste teme i na tome pravi karijeru Radio-televizija Vojvodina 1399639816 jebo on sebe Radio-televizija Vojvodina 1399639816

    (ja sam skroz mogao biti deo tog sveta, bas tog, a sad mi deluje kao da ono nista me ne vezuje s tim ljudima) ...

    tuzno malo... ili sam ja sentimentalno govno...
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Mon Apr 06, 2015 11:01 am

    Ja sad proveravam ove autore. Troje od njih su mladi ljudi. Zive u vreme vladavine jednog autokrate, dobili su sredstva za film o medijskim slobodama. I sta oni rade? Prave dokumentarac o jebenim protestima u Vojvodini krajem osamdesetih. Pa jebote, koga sada 2015. boli kurac za to?
    Pa ucesnici tih protesta kojima kao zele da ukazu cast, se tada nisu bavili 68' i onima koji su Titu rekli ne, vec su udarali direktno na Slobu. I najbolji nacin na koji bi ih ispostovali je kada bi i oni sada ustali na svog autokratu.

    Pri cemu je meni tu bizarna jos jedna stvar. Da se neko mlad kiti i bavi borbama iz devedesetih protiv Slobe. Ja razumem da imas cetres godina, pa da si ucestvovao u svemu tome, pa imas neku nostalgiju. Ili ko geruzija od 60+ sto se sad kiti disidenstvom u Titovo vreme. Ti ljudi su sve to izneli i proziveli. Ali jebote, imas dvaes i kusur godina, i ti nostalgises za demonstracijama u Vojvodini. Pa krv ti jebem, sad je na tebe doslo da sebi obezbedis takvu slavu, da se ti izboris za svoje drustvo, a ti se zamlacujes tudjim hvalospevima i uspomenama isfrustriranih matoraca.
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Mon Apr 06, 2015 11:07 am

    Sad cu ti objasnim tu misteriju

    Gruhonjic ima monografiju koja se zove "Prozor" i bavi se tim novinarskim aktivizmom devedesetih. Eto Radio-televizija Vojvodina 1143415371

    To mu je jedna tema. Druga su tabloidi

    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by паће Mon Apr 06, 2015 11:44 am

    Дарко Шпер је стари отпораш. Не знам га лично, ал' су бар приче из прве руке.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Mon Apr 06, 2015 11:53 am

    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Tue Apr 28, 2015 6:17 am

    umesto danice dolazi


    Radio-televizija Vojvodina Ljubica_gojgic_1

    Radio-televizija Vojvodina Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 6:16 am