Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Radio-televizija Vojvodina

    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by ♏ Thu Jun 30, 2016 12:08 am

    Aham... Šta onda znači ovo diktotarovo ~smenjena, prebačena na drugo radno mesto?
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Thu Jun 30, 2016 12:21 am

    smenjena implicira da se nalazila na nekom rukovodecem polozaju. Imala je ugovor kao novinarka, i sad ima ugovor kao novinarka.

    zasto koj kurac prezenterka ima ugovor kao novinarka je drugo pitanje.
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Thu Jun 30, 2016 12:22 am

    pa da, uredjivala i vodila jutarnji program, a sad je skrajnuta negde, kao i ostali novinari i urednici.
    mstislaw

    Posts : 1034
    Join date : 2015-01-26

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by mstislaw Thu Jun 30, 2016 1:21 am

    zastitnik gotama wrote:smenjena implicira da se nalazila na nekom rukovodecem polozaju. Imala je ugovor kao novinarka, i sad ima ugovor kao novinarka.

    zasto koj kurac prezenterka ima ugovor kao novinarka je drugo pitanje.

    Zar nije bila i urednica Jutarnjeg programa? Btw, ona je novinarka. Prezentarke bi bile, recimo, Aneta Kovačić ili Ivona Pantelić sa Prvog programa.
    mstislaw

    Posts : 1034
    Join date : 2015-01-26

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by mstislaw Sat Jul 02, 2016 5:14 pm

    Ramač.
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Jul 06, 2016 12:19 pm

    Radar
    Just now ·
    O bahatosti komunalaca, za dostojanstvo novinarske profesije i o stvarnosti koju (ne) živimo iz ugla sjajnog Kokana Mladenovića
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Jul 06, 2016 11:22 pm

    julovski sljam postavljen za direktora
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Mon Jul 18, 2016 11:28 pm

    e pocinje destinacija srbistan na rtv1
    Erős Pista

    Posts : 81188
    Join date : 2012-06-10

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Erős Pista Mon Jul 18, 2016 11:37 pm

    Hvala, ali nemam rtv1 Radio-televizija Vojvodina - Page 11 1949538119


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Mon Jul 18, 2016 11:44 pm

    e imaju oni live na sajtu mislim, samo mora neka ekstenzija za hrom ili mozilu da se instalira

    ja nisam nikad probavao

    http://www.rtv.rs/sr_lat/uzivo
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by 1088 Mon Aug 01, 2016 7:08 pm

    raduleto saopštava, ndb prenosi. pa da ispoštujemo:

    Radio 021 wrote:Radulović: Kontramiting u Novom Sadu finansiran iz budžeta grada; SNS: Sve je laž

    Podaci Uprave za trezor pokazuju da se nevladine organizacije, koje su u junu u Novom Sadu organizovale kontramiting protiv novinara i urednika otpuštenih sa RTV-a, finansiraju iz lokalnih budžeta opština u kojima je na vlasti SNS, saopštio je pokret "Dosta je bilo".

    Naime, Uprava za trezor Ministarstva finansija je na zahtev pokreta "Dosta je bilo" poslala dokumenta iz kojih se vidi da su tri od sedam nevladinih organizacija koje su organizovale kontramiting u Novom Sadu dobijale izdašna sredstva od opština koje inače imaju problem da podmire osnovne lokalne potrebe građana, a da još dve organizacije “Patku daj tati” i “Odbrana izborne volje građana” nisu imale račun registrovan kod NBS jer su formirane dan uoči kontramitinga. Samo dve nevladine organizacije koje su se potpisale kao organizatori kontramitinga, nisu bile budžetski korisnici od 2012. do 2016. godine.

    "Unija mladih Srbije, organizacija koja je bila iza kontramitinga, dobila je od Grada Novog Sada 1.660.000 dinara od jula do novembra prošle godine, a ove godine je od opštine Žabalj u februaru dobila 200.000 dinara. Udruženje za zaštitu mladih, NVO koja je takođe organizovala kontramiting, ukupno je iz budžeta prošle i ove godine dobila 779.560 dinara. Finansirala ih je izdašno Opština Negotin sa 211.800 dinara, od marta do juna ove godine, a prošle godine sa još tri uplate od ukupno 194.300 dinara. Opština Raška im je u septembru prošle godine uplatila 73.400 dinara, a Rakovica, takođe u septembru 2015. godine, 300.000 dinara.  Udruženje EU Serbona 2014 je u aprilu 2014. godine od Opštine Voždovac dobilo 30.000 dinara", navodi "Dosta je bilo".

    Ovaj pokret je podsetio i da organizatori kontramitinga nikada nisu saopštili kojim sredstvima su ga finansirali, a da je, sudeći prema podacima Uprave za trezor, finansiran sredstvima iz budžeta, što je zloupotreba javnog novca.
    Podsetimo, 021 je ranije pisao o fantomskim organizacijama koje troše novac Novosađana pred očima vlasti. Više o tome možete pročitati OVDE.

    SNS: Sve je laž
    SNS je saopštio da obraćanje javnosti stranke na čijem se čelu nalazi Saša Radulović, obiluje gomilom neistina i laži.

    "Prvo, navedeno je da je kontramiting organizovan protiv "otpuštenih novinara i urednika sa RTV-a". Nijedan novinar ili urednik koji je u stalnom radnom odnosu u Pokrajinskom javnom servisu nije ostao bez posla. Zatim, kontramiting nije organizovan protiv novinara i urednika, već protiv uređivačke politike koja je 16 godina imala za cilj održavanje na vlasti onih koji su opljačkali Vojvodinu, skrivajući e iza tobožnjih interesa njenih građana", navodi SNS.

    Oni su daodali i da "što se tiče nevladinih organizacija koje su dobile sredstva od lokalnih samouprava, važno je napomenuti da je novac dodeljen isključivo na osnovu podnetih projekata i to mnogo pre nego što su uopšte održani pokrajinski izbori, a kamoli organizovan kontramiting".
    ficfiric

    Posts : 33873
    Join date : 2012-02-10

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by ficfiric Tue Aug 02, 2016 1:06 pm

    NOVINARKA DAJE OTKAZ ZBOG CENZURE NA RTV-U

    Novinarka Radio-televizije Vojvodine (RTV) Sanja Kljajić, jedna od liderki Pokreta Podrži RTV, podnela je danas rukovodstvu te medijske kuće zahtev za raskid radnog odnosa i saopštila da to čini zbog “cenzure” koja se, prema njenim rečima, na RTV-u sprovodi u poslednja tri meseca.

    “Poslednja kap koja je prelila čašu je cenzurisanje priloga o radničkim pravima. Prvo su mi tražili da uradim prilog o tome kako posla u Srbiji ima, ali ljudi neće rade. Rekla sam da ne mogu da uradim takav prilog i predložila sam da umesto toga uradim zbirnu temu o kršenju radničkih i ljudskih prava u fabrikama koje su otvorili strani investitori uz izdašnu pomoc države. Urednica se složila s tim, ali prilog nije emitovan”, kazala je Sanja Kljajić novinarima.

    Prema njenim rečima, prilog ne samo da nije emitovan, već svega dva sata kasnije nije bilo ni traga od teksta i potpisa za emitovanje, što znači da je “neko to morao namerno da obriše, kako nikome ne bi palo na pamet da takvu priču emituje”.

    “Tražila sam objašnjenje, ali je ono izostalo kao i svakog puta do sada. Tada mi je postalo definitivno jasno da na RTV-u zaista više ne može da se govori o bilo čemu što bi iole moglo da naruši sliku o blagostanju koju vladajuća elita servira. Ne pristajem da učestvujem u takvom programu i zato odlazim iz RTV-a”, kazala je Sanja Kljajić.

    Dodala je da to ne znači da će “staviti tačku” na borbu za javni servis i slobodu medija, jer RTV iz dana u dana samo potvrđuje tvrdnje Pokreta Podrži RTV o urušavanju programa.

    “Mi taj program i dalje finansiramo i imamo pravo da zahtevamo da nam polažu račune, jer RTV je vlasništvo nas građana, a ne politički podobnih pojedinaca”, poručila je Sanja Kljajić.

    U zahtevu za sporazumni prestanak radnog odnosa, u koji je Beta imala uvid, ova novinarka je navela da raskid radnog odnosa zahteva “zbog cenzure koja se već tri meseca sprovodi u Informativnoj redakciji RTV-a”, a koja je nastupila nakon što je Upravni odbor početkom maja meseca “nezakonito smenio” direktora programa Slobodana Arežinu, a potom i 14 urednika i voditelja dnevnih informativnih emisija.

    Ona je u zahtevu, koji je upućen rukovodstvu te medijske kuće, navela i da joj je obustavljen rad na dokumentarno-istraživačkoj emisiji o pravosuđu u Srbiji, čije je emitovanje bilo planirano za septembar ove godine.

    “U Informativnom programu RTV-a više nije moguće obavljati novinarski posao u skladu sa principima profesije i principima javnog servisa: istinito, objektivno i nepristrasno, nezavisno u odnosu na državu i komercijalne interese i isključivo u interesu javnosti”, navela je Sanja Kljajić.

    Dodala je da su time prekršeni Zakon o javnim medijskim servisima i Zakon o javnom informisanju.

    http://www.autonomija.info/novinarka-daje-otkaz-zbog-cenzure-na-rtv-u.html


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by 1088 Tue Aug 02, 2016 4:53 pm

    tekst tog priloga:

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 13913820_156551781417549_7488107034814199934_o
    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 13920400_156551791417548_6270029757459193223_o
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Tue Aug 02, 2016 7:24 pm

    Vec sam rekoa da poznajem Sanju i da mislim da mogu da procenim objektivno (uz vaše pravo da mi ne verujete), odnosno da ovaj stav imam uprkos intenzivnom neslaganju: to su izuzetno loši novinari , priučeni ,bez nekog širokog opšteg obrazovanja i to se vidi kroz njihov rad.

    Uopšte cela mlađa generacija novinara, što evroslinavaca, što ova trojica naših Radio-televizija Vojvodina - Page 11 1399639816 je jako slaba, ne u zanatskom smislu (to se da naučiti kroz praksu), već u tom nekom pogledu , baratanja referencama imanjem nego pristojnog obrazovanja van "obrnute piramide".


    Takođe opet kažem, ne osećam potrebu da se svrstavam uz svakog ko je protiv Vučića (na primer Kesić i Radulovioć su protiv Vučića) i sasvim je ispravno i ovo reci : ona ima tri druge tezge ,tako da ovo radi bez ikakvog ličnog rizika.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Veletin Tue Aug 02, 2016 7:41 pm

    ne zna poso a ima tri druge tezge.
    ko bre u srbiji zapošljava te neznalice.
    pitam za druga ? Radio-televizija Vojvodina - Page 11 2304934895
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Tue Aug 02, 2016 7:46 pm

    nju konkretno ?

    Dinko u Voiceu , Dinko u DW i Valić Nedeljković u NNS

    a svi novinari (o tome bi Vasa naravno mogao bolje) mladji postaju fah idioti, sto znaju samo da stancuju tekstove i to se vidi cim se malo zagrebe...
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Tue Aug 02, 2016 10:28 pm

    cenim da su novinari iz noz zica stare ratnohuskacke skole mnogo strucniji, sto sad trenutno i gledamo kao sto smo gledali 90ih.
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Tue Aug 02, 2016 10:57 pm

    evo i tebi kalendar

    http://www.cafepress.co.uk/+who_watches_watchmen_calendar_print,655875926
    mstislaw

    Posts : 1034
    Join date : 2015-01-26

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by mstislaw Wed Aug 03, 2016 12:07 am

    zastitnik gotama wrote:Vec sam rekoa da poznajem Sanju i da mislim da mogu da procenim objektivno (uz vaše pravo da mi ne verujete), odnosno da ovaj stav imam uprkos intenzivnom neslaganju: to su izuzetno loši novinari , priučeni ,bez nekog širokog opšteg obrazovanja i to se vidi kroz njihov rad.

    Uopšte cela mlađa generacija novinara, što evroslinavaca, što ova trojica naših Radio-televizija Vojvodina - Page 11 1399639816 je jako slaba, ne u zanatskom smislu (to se da naučiti kroz praksu), već u tom nekom pogledu , baratanja referencama imanjem nego pristojnog obrazovanja van "obrnute piramide".


    Takođe opet kažem, ne osećam potrebu da se svrstavam uz svakog ko je protiv Vučića (na primer Kesić i Radulovioć su protiv Vučića) i sasvim je ispravno i ovo reci : ona ima tri druge tezge ,tako da ovo radi bez ikakvog ličnog rizika.

    Koja su to "trojica vaših" Radio-televizija Vojvodina - Page 11 1143415371?
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Aug 03, 2016 12:12 am

    Erős Pista

    Posts : 81188
    Join date : 2012-06-10

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Erős Pista Wed Aug 03, 2016 12:16 am

    Pazi kad neće da prizna Radio-televizija Vojvodina - Page 11 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Aug 03, 2016 12:39 am

    diktotar wrote:cenim da su novinari iz noz zica stare ratnohuskacke skole mnogo strucniji, sto sad trenutno i gledamo kao sto smo gledali 90ih.

    takvih je bilo 2%, ostali su obavljali poslove nevezane za politiku i među njima je bilo vrlo stručnih novinara. ovo mije sud o njihovom pristajanju da rade u jednoj Politici Ekspres, već o umeću sticanja informacija i njihovog pismenog artikulisanja.

    mrzi me da elaboriram dalje, ali današnja škola novinarstva je nastala u školi Slavka Ćuruvije, vrlo lošeg novinara. e pa takvom Ćuruviji današnji urednici nisu ni do kolena, a klinci koji obavljaju poslove kucanja po tastaturi kod takvih urednika uopšte ne razumeju šta znači pojam novinarstva i niko ih ni ne uči tome. kada neko baš poželi da nauči, bude jednostavno ismejan. kakvi crni fah idioti. za to ti treba fah.
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Aug 03, 2016 5:30 pm

    Udruženi sindikati Srbije Sloga ocenili su danas da je novinarka Radio-televizije Vojvodine (RTV) Sanja Kljajić odlukom da od rukovodstva te medijske kuće traži raskid radnog odnosa jer joj je cenzurisan prilog o radničkim pravima postala “heroina radničke Srbije”.






    glasa za Radulovica.
    Erős Pista

    Posts : 81188
    Join date : 2012-06-10

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Erős Pista Wed Aug 03, 2016 5:57 pm

    Dobro jbt, Suvare, nisu joj to rekli jer glasa za Radulovica, nego zbog tog priloga.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Guest Wed Aug 03, 2016 6:01 pm

    nisam to razumeo, sad kad si mi ukazao shvatam. hvala.

    Radio-televizija Vojvodina - Page 11 Empty Re: Radio-televizija Vojvodina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 9:39 am