Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vojvodina

    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Wed Oct 07, 2015 12:54 am

    mađarskli fašisti koji ne mogu da prebole Trijanon.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi Wed Oct 07, 2015 12:55 am

    Ko preti?
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Wed Oct 07, 2015 12:56 am

    Šuvar i varivo wrote:mađarskli fašisti koji ne mogu da prebole Trijanon.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi Wed Oct 07, 2015 1:00 am

    Bezobrazan si i menjaš teze svakih par minuta. Na moje pominjanje madjarskog pitanja pogledaj šta si odgovorio pre samo par strana.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Wed Oct 07, 2015 1:04 am

    pa kog pitanja ? Vojvodina - Page 9 1399639816

    jel moramo se kvoutujemo svakih pet minuta ili možemo da pričamo u dobroj veri?


    Ne možeš se igrati sa identitetom i ukidati nešto sa čim su generacije srasle, a da ne očekuješ odgovor koji će sigurno uslediti kad tad, a to što ti misliš da je sve to stvar folklora govori samo o nerazumevanju procesa.



    Tačno mogu da vidim tvoju začudjenost nad internacionalizacijom madjarskog pitanja
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi Wed Oct 07, 2015 1:07 am

    Ti si operisan od logike Vojvodina - Page 9 3274312807
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Wed Oct 07, 2015 1:08 am

    Ma ovo je šum neki u komunikaciji ..
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Erős Pista Wed Oct 07, 2015 1:11 am

    Šuvar i varivo wrote:
    William Murderface wrote:

    Nisam to ni rekao, daj raspravljaj sa napisanim, ne sa učitanim.
    Rekao sa i da je za DSS legalizam , konzervativizam, unitarizam samo maska etno-šovnizimu. To ne stoji...Odnos prema CG i RS to pokazuje...
    Pa to prosto nije istina, Koštun je u donošenju Mitrovdanskog Ustava između legalizma i Kosova izabrao Kosovo. Tu smo jasno videli njegove prioritete.

    Uostalom, neću da te ubeđujem, prosto pogledaj gde ti škripe argumenti i gde odstupaš od argumenata koje je nudio DSS. Kosovo prosto nije predmet rasprave za njih, i zapravo je svetogrđe uopte potezati konsekvencijalističke argumente u njegovu odbranu. Kosovo je Kosovo, ima li danas neko da nije sa Kosova? Nema - ne da je Kosov Srbija, nego je Srbija Kosovo, i drugačije ne može biti. Braniti DSS poziciju konsekvencijalističkim argumentima zvuči šuplje i neubedljivo, onako kako zvuči kad je ti braniš - biće Vajmar. Pazi da ne bude nakon tri izgubljena rata, beskonačne ekonomske krize i masovne nezaposlenosti, biće Vajmar zbog toga što Kosovo ne prihvata više od autonomije manje od nezavisnosti. Nobody cares.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Wed Oct 07, 2015 1:11 am

    Ja : Ukinimo Vojvodinu.
    Ti : To je tradicija i internalizovaće mađarsko pitanje.
    Mađarski fašista : Da vratimo južne provincije!
    Ja (tebi) : Koje mađarsko pitanje? Nema primera diskriminacije niti ovo moje dovodi do diskriminacije.
    Ja (mađarskom fašisti) : Napušiš se kurca!

    et bluberi.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi Wed Oct 07, 2015 1:14 am

    Ovako. Ja pomenem madjarsko pitanje. Ti odgovoriš-koje pitanje. Ti posle kažeš da neko ovde preti madjarskim pitanjem. Ja kažem da da si bezobrazan i da kažeš ko preti. Ti posle drugog pitanja mi odgovoriš da mađarskli fašisti ne mogu da prebole Trijanon.
    Kapiraš li problem u tvojoj logici?
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Wed Oct 07, 2015 1:18 am

    Mađarski fašisti ne mogu da prebole Trijanon i hoće da internacionalizuju mađarsko pitanje (po mogućnosti ratom). Oni prete.

    Ti si izneo primedbu koja koincidira sa njihovm pretnjom. Dovoljno diplomatski?
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi Wed Oct 07, 2015 1:20 am

    To je realnost koja će se preliti na Vojvodinu kad vojvodjanska madjarska elita izugubi dobar deo moći.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Wed Oct 07, 2015 1:24 am

    Pa dobro onda, ogolimo stvari : Nije znači Vojvodina nikakva multikulturna zajednica koja pruža usluge na nivou bližem samim građanima, nego feud da se namiri lokalnni šovnista, da ne bi počeo rat.


    Bez ulaženja u to  da li je to istina- zašto bi neko ko je komunista podržavao takav status quo i još se pravio da je poželjan?
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Erős Pista Wed Oct 07, 2015 1:26 am

    O, jbt.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi Wed Oct 07, 2015 1:27 am

    Izvini, ali pitanja su ti banalno crno-bela.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Somlói Galuska Wed Oct 07, 2015 8:47 am

    Jel' može jedno pitanje: Recimo da bude referendum, ne u celoj Srbiji, već u Vojvodini i da ljudi tamo glasaju da se ukine autonomija. Da li bi ste to prihvatili kao ok za ukidanje autonomije?
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by ficfiric Wed Oct 07, 2015 8:56 am

    Mislis kao sto je skupstina SAP Kosovo glasala za izmenu ustava i ukidanje autonomije Kosova i Vojvodine? To je bio 1 maestralan plan


    _____


    Uprava napolje!

    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Somlói Galuska Wed Oct 07, 2015 8:58 am

    Ne, ne mislim, nego onako kako sam rekao - referendum na kome bi ljudi koji žive u Vojvodini odlučili da neće autonomiju. Da li bi to prihvatili kao dovoljan razlog za ukidanje AP Vojdodina?
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by ficfiric Wed Oct 07, 2015 9:09 am

    Ne bih prihvatio.


    _____


    Uprava napolje!

    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Somlói Galuska Wed Oct 07, 2015 9:11 am

    Iskreno. Vojvodina - Page 9 1143415371

    Dakle, ljudi u Vojvodini nemaju pravo da reše šta hoće, a šta neće.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by uskok i ajduk Wed Oct 07, 2015 9:12 am

    Vojvodina - Page 9 2304934895
     Follow
    Vojvodina - Page 9 TXvEwRdP_biggerSaša Radulović‏


    [ltr]@SasaRadulovich[/ltr]


    @BojanDjuricLDP Više nivoa vlasti uvek znači više države i birokratije. Ne manje. Nama treba decentralizacija. Ne više nivoa centralizacije.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by ficfiric Wed Oct 07, 2015 9:17 am

    Dobro ljudi, jeste li videli sta se desilo u Jugoslaviji u dvadesetom veku? Cak i kad manjina zeli autonomiju, treba je dati. Ako silom gusis tu ideju pristalice ce biti ekstremnije u svojim zahtevima.

    Uostalom, sta mislite o ideji da se ukine Republika Srpska? To bi sahranilo srpski nacionalizam u BIH?


    _____


    Uprava napolje!

    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Somlói Galuska Wed Oct 07, 2015 9:19 am

    ficfiric wrote:Dobro ljudi, jeste li videli sta se desilo u Jugoslaviji u dvadesetom veku? Cak i kad manjina zeli autonomiju, treba je dati. Ako silom gusis tu ideju pristalice ce biti ekstremnije u svojim zahtevima.

    Uostalom, sta mislite o ideji da se ukine Republika Srpska? To bi sahranilo srpski nacionalizam u BIH?

    Ako misliš na mene, ja nisam za ukidanje AP Vojvodina, osim ako to ljudi tamo ne žele.
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by ficfiric Wed Oct 07, 2015 9:29 am

    Uostalom, to je dobro i za Srbiju i bilo bi dobro kada bi i ostali regioni dobili nekakvu vlast. Srbija je bolesno centralizovana.

    Sto se tice Raduleta, nije bas u pravu. Da bi mogao da se tuces, morao bi da budes jak a u ovom trenutku jedini ko je dovoljno jak da se tuce sa republikom je pokrajina.


    _____


    Uprava napolje!

    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Somlói Galuska Wed Oct 07, 2015 9:32 am

    ficfiric wrote:Uostalom, to je dobro i za Srbiju i bilo bi dobro kada bi i ostali regioni dobili nekakvu vlast. Srbija je bolesno centralizovana.

     

    Ah, to je već zamena teza.

    Vojvodina - Page 9 Empty Re: Vojvodina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 1:02 pm