Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vojvodina

    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Sun Apr 10, 2016 8:40 pm

    Председник Нове странке Зоран Живковић изјавио је да за ту странку нема дилеме да Србија треба што више да се децентрализује, а аутономија Војводине треба да буде широка "до граница државности Србије".

    То није добра воља београдских власти, већ потреба. Свака нормална власт би тражила да се ослободи оних обавеза и дужности које су много боље и лакше за спровођење на локалу, односно на нивоу региона или покрајине", казао је Живковић на оснивачкој скупштини Покрајинског одбора Нове странке.
    Према његовим речима, за враћање аутономије Војводини највише је чињено у првим годинама након петооктобарских промена.
    "Омнибус закон из 2002. године је највећи искорак. Касније власти нису учиниле ништа да се стање суштинске аутономије Војводине промени набоље, а то се односи и на промену Устава. Они кораци напред, начињени омнибус законом, нису утемељени у актуелни Устав Србије, и то мора да се мења", поручио је Живковић, а пренела је данас Нова странка.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Mon Apr 25, 2016 11:19 pm

    dosledno sprovodjenje iskrene vojvodjanske politike doprinelo je da lsv postane stranka sa najmanje mandata u pokrajinskoj skupstini. ispred su svi radikali, sps i ds. ono zapitajte se malo kako samo vi vidite da se borite za vojvodinu  Vojvodina - Page 17 1233199462
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Kinder Lad Mon Apr 25, 2016 11:36 pm

    Poenta je u tome što ti u Srbiji imaš dva biračka tela. Jedno koje ima vrv više standarde od birača 1 Hillary, i drugo kojem možeš ispred očiju da mažeš milijarde dolara, evra, whateva i nije ga briga. I tu uopšte ne mislim (samo) na obrazovnu strukturu. 

    Uvek ću ponavljati da po NSFM-u u Srbiji ima 11% glasača koji su ne za EU, nego za članstvo u NATO. to je, ako izuzmemo manjine, sigurno oko 450-500k "srpskih" glasača. To u velikom procentu nisu politički nepismeni ljudi, daleko od toga, ali ja lično znam troje koji apsolutni nikad ne glasaju tj jedna je poslednji put glasala 2008 i to posle masovnog ubeđivanja od strane jedno 10 ljudi. Posle toga (i raznih afera raznih aktera) niko nije ni pokušavao I znam ih još dvoje. I još meni seru kad odem da glasam (ok, u nedelju starno nisam moga, ali inače) - kako možeš za te lopove. A ja sam u fazonu - pa brate ja znam možda i bolje od vas da su korumpirani, ali znam i gde živim. 

    Mislim, Bernie Sanders se pojavljuje jednom u 50 godina. A i tad ne u Srbiji.


    _____
    alt-lib
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by паће Tue Apr 26, 2016 12:33 am

    mikelandjelo wrote:"Они кораци напред, начињени омнибус законом, нису утемељени у актуелни Устав Србије, и то мора да се мења", поручио је Живковић, а пренела је данас Нова странка.

    Је ли ово понуда за трампу? Ти нама статус Војводине, ми теби помоћ око Устава?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by No Country Tue Apr 26, 2016 1:41 am

    Mislim, Bernie Sanders se pojavljuje jednom u 50 godina. A i tad ne u Srbiji.
    А и тамо где се појави - ипак на крају победи гори од њега.

    И коначно - велико је питање да ли је Сандерс баш тај каквог сте ти и Блубери себи нацртали.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Kinder Lad Tue Apr 26, 2016 1:48 am

    Američki kongresmen, senator, mejor, sa wealth-om od 275k evra? Dovoljno je da shvatim o kakvom čoveku se radi. Poslovođe benzinskih pumpi u Srbiji su bogatiji.


    _____
    alt-lib
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Apr 26, 2016 4:49 am

    ognica efimera wrote:dosledno sprovodjenje iskrene vojvodjanske politike doprinelo je da lsv postane stranka sa najmanje mandata u pokrajinskoj skupstini. ispred su svi radikali, sps i ds. ono zapitajte se malo kako samo vi vidite da se borite za vojvodinu  Vojvodina - Page 17 1233199462
    Kako onda objasnjavas SVM?
    Kinder Lad wrote:Poenta je u tome što ti u Srbiji imaš dva biračka tela. Jedno koje ima vrv više standarde od birača 1 Hillary, i drugo kojem možeš ispred očiju da mažeš milijarde dolara, evra, whateva i nije ga briga. I tu uopšte ne mislim (samo) na obrazovnu strukturu. 



    Mislim, Bernie Sanders se pojavljuje jednom u 50 godina. A i tad ne u Srbiji.
    Prvi : to sam pokusao da kazem danas-onaj Vilijamov taksista bi glasao za Vucica ili ko god da je strongmen de zur, pa makar mu ovaj uzimao par bas licno njemu iz dzepa. Ja sam za to da se odustane i povuce u najdublju unutrasnju emigraciju, a vi kako ocete Vojvodina - Page 17 1143415371

    Drugi :  Vojvodina - Page 17 1399639816 Vojvodina - Page 17 1399639816 Vojvodina - Page 17 1399639816 jooj jedva cekam tu konvenciju, ima cak i da joj odradi par stamp spicova.
    паће wrote:
    mikelandjelo wrote:"Они кораци напред, начињени омнибус законом, нису утемељени у актуелни Устав Србије, и то мора да се мења", поручио је Живковић, а пренела је данас Нова странка.

    Је ли ово понуда за трампу? Ти нама статус Војводине, ми теби помоћ око Устава?
    Moglo bi da zvuci tako da je rekao neko drugi , ovako- Zivkovic prosto izgovara stvari koje mu u datom momentu padnu na um, a obicno se ticu toga da ga je Djindjic miropomazao i da ce da ukida habeus corpus onako bez razloga. Nema on nikakav plan ...
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Thu Jun 02, 2016 11:47 am

    RTV wrote: Лидер Савеза војвођанских Мађара Иштван Пастор изабран је за председника новог сазива Скупштине Војводин


    Pastor wrote:
    “Ograda duž granice sa Srbijom koju će podići Mađarska neće promeniti život poštenih građana. To će biti značajno olakšanje za one koji žive ovde, jer, zbog zatvaranja granice, socijalni migranti neće dolaziti ovamo, jer će znati da ne mogu ići dalje odavde”,

    Pastor wrote:
    “Ако човек треба да бира између емпатије према кршиоцима закона и сопственог народа, онда бирам ово друго“, навео је лидер СВМ Иштван Пастор.
    Pastor wrote:
    I uči nas Radomir Konstantinović da je vredno donkihotske borbe, boriti se protiv ravnodušnosti, ravnodušnosti spram nesreće drugih ljudi.










    Crnjanski wrote:
    Gospodo, jednu pijanu čašu Banatu!
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Sat Jun 11, 2016 11:37 am

    Лидер Лиге социјалдемократа Војводине Ненад Чанак пристаје да уђе у покрајинску владу само под условом да на њеном челу не буде Игор Мировић, сазнаје “Блиц”.
    ♏

    Posts : 4531
    Join date : 2016-06-09

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by ♏ Tue Jun 14, 2016 11:27 am

    Ima li negde sumirano i/ili insajderski prepričano šta je bilo od izbora do danas u RTV-u? Nisam ispratio, kapiram samo da je naprednjakluk. Vojvodina - Page 17 1844795956
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty vojvodina2

    Post by Guest Thu Jun 16, 2016 9:43 am

    novi sad nije nikakav glavni graad vojvodine
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Filipenko Thu Jun 16, 2016 10:50 am

    Dodao bih, Vojvodina je ništa. ~1000-1200 ljudi u nekoj javnoj službi.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Thu Jun 16, 2016 11:23 am

    hm vrlo zanimlljiva stvar, bas me interesuje kolika je medju vojvodjanima (misilm da nisi vojvodjanin, ni geografski) percpcija o broju zaposlenih u pokrajinskoj administraciji


    4596 ima zaposlenih u stalnom radnom odnosu (ne racunajuci Vojvodina sume, Vojvodina vode , Urbanizam, a racunajuci manjinske medije)
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Thu Jun 16, 2016 2:57 pm

    Kosovo, krajine kojekakve i pubka spka nisu srbija i nikada vise nece biti, a novi sad je bio i tek ce biti glavni grad vojvodine, nakon sto veliki domoljubi obave isti posao zastite sprstva kao i u pomenutim krajevima
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Thu Jun 16, 2016 2:58 pm

    bi li mi pokazao neki dokument u tom pravcu? (mislim da jeste sad , ne ocekujem dokument o necemu sto mislis da ce biti )


    hvala


    edit : lose sma procitao. dakle nije sad. saglasni smo onda , sve ok Vojvodina - Page 17 1143415371
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Thu Jun 16, 2016 3:10 pm

    Ja da sam iskreni patriota prvo bih se usmerio na sve te lazne koji ce srbiju na kraju svesti na bg. 

    Periode okupacije pod cetnicima ne racunam jbg i to kako oni zovu vojvodinu kiju smatraju ratnim plenom ne zanima me.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Thu Jun 16, 2016 3:15 pm

    aman covece drzava je servis ... platim porez da bih kad odem u radnju znao da je neko proverio da plazma nije otrovna pre nego sto su je turili u radnju i da imam koga da zovem ako mi gori kuca


    za sta sam platio ovih 4000 ljudi od gore,to bih voleo da mi se objasni , a niko mi ne objasnjava nego prica nesto nesuvislo o cetnicima i austrougarskoj kad ovako lepo pitam.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Thu Jun 16, 2016 3:57 pm

    zato administracija republike srbije ima vise zaposlenih nego sfrj? to te ne zulja? najbolje je da je kenjanje po vojvodini iz razloga sto drzava treba da bude "servis" sa sto manje administracije. i nemoj da navijas za radikalsku patriotsku politiku, pa da njen epilog bude kao svuda do sada gde su se angazovali na nacin koji ti i filipenko zagovarate.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Thu Jun 16, 2016 7:06 pm

    Ovde zapravo ima teme.

    Nije toliko problem u cinovnistvu u nasem javnom sektoru, on je kolko tolko srazmeran broju stanovnika,samo nije funkcionalan.

    Moje pitanje glasi : Zasto postoji potreba da postoji Pokrajinski informativni centar za poslovnu standardizaciju i sertifikaciju, a ne postoji potreba za Pcinjinskim informativnim centrom za poslovnu standardizaciju i sertfikaciju...

    Sta je to u poslovima informiranja o poslovnoj standardizaciji i sertifikaciji sto je direktno uslovljeno kulturnim , jezickim ili ekonomski posebnostima Vojvodine , pa gradjani u Vojvodini moraju da placaju jednu republicku i jednu pokrajinsku instituciju za to? Dok gradjani Braniceva ne moraju.


    Odogovor je nista. To ne sluzi nicemu.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Thu Jun 16, 2016 8:21 pm

    da da, organizacije drzave po suvaru, sve ima biti isto, upodobljeno, ko omv pumpe od triglava do gevgelije. da li razumes da to ljudima smeta jbt, nebitno da li neko insistira da cela drzava bude kao vojvodina, kao gracanica, branicevo, sandzak ili nesto peto. to se tako ne radi, osim kad se vodis nekom mnogo gadnom politikom.


    a jebacina koju imam sa jos nekoliko firmi oko redovnog ugovaranja potrosnje sa epsom je neopisiva, otkad je elektrovojvodina postala neki jebeni elektroistok iz kragujevca, bg, uzica. ne zato sto je tamo seljeno, vec zato sto nemaju pojma sta treba da rade. primera iz prakse ti mogu navesti jos milion.


    Last edited by diktotar on Thu Jun 16, 2016 8:23 pm; edited 1 time in total
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Filipenko Thu Jun 16, 2016 8:21 pm

    Niti ćete se vi odvojiti od Srbije jer ste većinom Srbi, niti biste se u tom hipotetičkom slučaju usrećili i prosperirali jer ste, jelte, većinom Srbi, niti je moguće porediti SFRJ doba sa današnjim.

    Takođe, ne smem da zamislim koliko biste brzo postali plen Crnogorcima u tom slučaju.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by kapetanm Thu Jun 16, 2016 9:08 pm

    diktotar wrote:zato administracija republike srbije ima vise zaposlenih nego sfrj? to te ne zulja? najbolje je da je kenjanje po vojvodini iz razloga sto drzava treba da bude "servis" sa sto manje administracije. i nemoj da navijas za radikalsku patriotsku politiku, pa da njen epilog bude kao svuda do sada gde su se angazovali na nacin koji ti i filipenko zagovarate.
    Nisi bas razmislio. U vreme SFRJ imao si podeljene nadleznosti pa je, osim savezne postojala jos po jedna republicka plus pokrajinska administracija - sve u zbiru veliki broj. Sada, po Zakonu o drzavnoj upravi zaposlenih u drzavnim organima i organizacijama ima oko 29000 u Republici.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Thu Jun 16, 2016 9:20 pm

    diktotar wrote:da da, organizacije drzave po suvaru, sve ima biti isto, upodobljeno, ko omv pumpe od triglava do gevgelije. da li razumes da to ljudima smeta jbt, nebitno da li neko insistira da cela drzava bude kao vojvodina, kao gracanica, branicevo, sandzak ili nesto peto. to se tako ne radi, osim kad se vodis nekom mnogo gadnom politikom.


    treba ocuvati te posebnosti u pogledu informisanja o poslovnoj standardizaciji i sertifikaciji, ne voli nas covek ™️ kad mu udaris na njegov specifican nacin informisanja o poslovnoj standardizaciji i sertifkaciji, moze krv da padne Vojvodina - Page 17 1399639816




    I samo kratko oko toga da smo Filipenko i ja na istoj strani- da je ovo sad 1941 mi bi se gledali preko zamascene brade i jedan od nas bi bio streljan te bi se na njegovom klaviru cepala drva. Vojvodina - Page 17 2304934895
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Kinder Lad Thu Jun 16, 2016 9:41 pm

    Sudeci po onome sto sada pisete, ti bi bio streljan a on bi nesto kasnije zavrsio na jednom jadranskom otoku


    _____
    alt-lib
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Ointagru Unartan Thu Jun 16, 2016 9:44 pm

    Kinder Lad wrote:on bi nesto kasnije zavrsio na jednom jadranskom otoku

    Na Brionima? Marsal Filipenko?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.

    Vojvodina - Page 17 Empty Re: Vojvodina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 2:48 pm