Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Franjo, care!

    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Fri Sep 25, 2015 1:48 am

    ne dozivljavam to kao tenziju sa mojom pozicijom. Moja pozicija je konzervativizam , a ne baklizam.Bakli nije bio u pravu i nije bio konzervativan tad. MLK jeste... Milslio sam da je to očigledno..šta treba, da dokazujem da nisam rasista?
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Bluberi Fri Sep 25, 2015 1:49 am

    Onda prestani sa izgovorima i sve je ok.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Fri Sep 25, 2015 1:55 am

    Auh, ne pobobu Šuvare. Ali ako tvrdiš da Bakli tada nije bio konzervativan, nego je to, jbt bob, bio MLK, onda koristiš konzervativizam u nekom novom, manje poznatom smislu.

    Dakako, jasno je meni na šta ciljaš - MLK je verniji samom slovu Ustava, ali to ga ne čini političkim konzervativcem. Bakli je konzervativac udžbenički primer, i njegova bobra protiv civil rights movemnt-a je sasvim u skladu s tom pozicijom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Fri Oct 23, 2015 4:22 pm

    Odličan tekst Milutina Mitrovića. Malo je duži, ali vredi uloženog vremena.

    Milutin Mitrović 23/10/2015 | Franjo, care! - Page 4 Printer_famfamfam 
    Na čijoj je strani Bog?

    Franjo, care! - Page 4 San-Jaume-Plensa-foto-Wikimedia-Commons-Tony-Grist
    San, Jaume Plensa, foto: Wikimedia Commons, Tony Grist
    “Na svetskoj pozornici danas su glavni protagonisti: Obama, Putin i Francisko” – tako je doajen italijanskih medija Euđenio Skalfati naslovio svoj tekst komentarišući zasedanje katoličkog Svetog Sinoda o porodici, koji se održava od 4. do 25. oktobra u Vatikanu. Ne navodim ga zato što je kuriozitet lucidnosti u 92. godini života, nego zato što je često, kao obrazovan čovek jasnih pogleda, pozivan kod pape Franciska na privatnu razmenu mišljenja, pre svega zbog svog doslednog, ali tolerantnog agnosticizma, koji ga čini pogodnim za ukrštanje mišljenja. “Bez Franciska bi naš svet – piše on – i naša savremenost bili tragično siromašniji. Sem što je nosilac vere, on je za sve, uključujući i one koji ne veruju, i najlaičkiji Papa u hrišćanskoj istoriji… Mase vernika i laika u svetu smatraju ga arbitrom koji tu ulogu odgovorno obavlja”.
    Ovo je dakako samo jedna ocena koja mnogim ljudima može biti bliska, ali postoje i oni kojima se papa Francisko i njegovi stavovi ne dopadaju. Pismo koje je 13 kardinala – “sinodalnih otaca” dostavilo Papi 5. oktobra, a jedan bloger ga “provalio” i objavio 12. oktobra, pokazuje da nezadovoljnika politikom pontifeksa ima i u samom vrhu vatikanske hijerarhije. Na stranu to što su naknadno četiri kardinala ustvrdila da su potpisani bez svog znanja, i to što autor pisma, australijski kardinal Džordž Pel, “ministar” ekonomije Vatikana, tvrdi da je sadržaj delom izmenjen, te da je on lično samo “nosilac poruke” – događaj je za Vatikan više od skandala. U vrhu katoličke crkve stvari su se uvek rešavale u tišini i senci, daleko od očiju vernika, koji bi samo saznavali da je neko, a dešavalo se to i papama, “iznenada preminuo”. Vatikan je pravno nezavisna država čiji monarh, kad umre, ne sme biti skrnavljen obdukcijom ili bilo kojim drugim utvrđivanjem uzroka smrti.
    http://pescanik.net/na-cijoj-je-strani-bog/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Mon Oct 26, 2015 7:11 pm

    Dobri papa Franja je potvrdio sve stereotipove koji vladaju o Romima.

    Poglavar Rimokatoličke crkve je poručio hrišćanskim Romima da, sa svoje strane moraju da urade deo posla "izbegavajući sve što nije dostojno njihovog imena" - laži, prevare, varanje, tuče, ali i trgovinu drogom, trgovinu ljudima i zloupotrebu romske deca, od kojih mnoga prose po ulicama evropskih gradova.

    Papa Franja je naveo da, iako država mora da garantuje obrazovanje, "dužnost je odraslih da se pobrinu da njihova deca idu u školu".

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Mon Oct 26, 2015 7:22 pm

    Meni ovo nije toliko problematično. Mislim da on može da se obrati svojoj pastvi na taj način.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Mon Oct 26, 2015 7:42 pm

    Šta ja znam. Za mene je ovo korak unazad za emancipaciju.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Mr.Pink Fri Dec 18, 2015 4:49 pm

    Franjo, care! - Page 4 29eit7d


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Indy Fri Dec 25, 2015 4:31 am

    Sve je to OK, lepo i krasno, raro, ali sam Bozic je postao celomesecna histerija konzumerizma, pa na kub. Franjo, care! - Page 4 1844795956
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Fri Dec 25, 2015 10:52 am

    Franjo, care! - Page 4 CVFGeDuUkAAuC12


    Can't be wrong 'cus I'm infallible. When I take off my robe, the view's incredible.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Fri Dec 25, 2015 11:48 am

    Franjo, care! - Page 4 3579118792 Franjo, care! - Page 4 3579118792 Franjo, care! - Page 4 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Indy Sat Feb 13, 2016 10:52 am

    http://www.bbc.com/news/world-latin-america-35565085

    Franjo, care! - Page 4 903208043
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Ferenc Puskás Sat Apr 16, 2016 11:00 am

    Franjo, care! - Page 4 Bernie10

    Bernie Sanders says he met with Pope Francis.
    Democratic presidential candidate Bernie Sanders said in an interview with The Associated Press that he met with Pope Francis, describing the meeting as a "real honor."
    Sanders said the meeting took place Saturday morning before the pope left for his one-day visit to Greece. He said he was honored by the meeting, and that he told the pope he appreciated the message that he is sending the world about the need to inject morality and justice into the world economy. 

    Sanders and wife, Jane, stayed overnight at the pope's residence, the Domus Santa Marta hotel in the Vatican gardens, on the same floor as the pope.

    They were seen at the hotel reception, carrying their own bags.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Ointagru Unartan Sat Apr 16, 2016 1:24 pm

    otto katz wrote:
    he met with Pope Francis

    Pictures or gtfo!


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Ferenc Puskás Sat Apr 16, 2016 1:48 pm

    Kažu nema fotki.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Daï Djakman Faré Sat Apr 16, 2016 7:12 pm

    Pope Francis takes refugees to Rome after Lesbos visit 

    kada je zadnji put neki verski vodja bio ovakav car ?


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Filipenko Sat Apr 16, 2016 8:06 pm

    Feodor Romanov. I plus je bio bojar, pride.  Franjo, care! - Page 4 359476144
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Ointagru Unartan Sat Apr 16, 2016 9:41 pm

    otto katz wrote:Franjo, care! - Page 4 Bernie10

    Bernie Sanders says he met with Pope Francis.
    Democratic presidential candidate Bernie Sanders said in an interview with The Associated Press that he met with Pope Francis, describing the meeting as a "real honor."
    Sanders said the meeting took place Saturday morning before the pope left for his one-day visit to Greece. He said he was honored by the meeting, and that he told the pope he appreciated the message that he is sending the world about the need to inject morality and justice into the world economy. 

    Sanders and wife, Jane, stayed overnight at the pope's residence, the Domus Santa Marta hotel in the Vatican gardens, on the same floor as the pope.

    They were seen at the hotel reception, carrying their own bags.


    On the meeting Pope Francis told reporters:

    "This morning when I was leaving, Senator Sanders was there, he had come to the convention. He knew I was leaving at that time and he had the courtesy to greet me. I greeted him, his wife and another couple who were there and were sleeping in Santa Martha.

    "When I came down, I greeted him, I shook his hand and nothing more. This is called good manners and it is not getting involved in politics."

    http://www.bbc.com/news/election-us-2016-36061855

    Moram da priznam da mi se ne dopada kako je Sanders ispao "needy" u ovoj prici, tj kako je pokusao da ovo rukovanje u predsoblju predstavi kao sastancenje sa papom.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Filipenko Sat Apr 16, 2016 10:14 pm

    Organizovali mu isti ljudi koji su Vučiću onomad organizovali posetu Vašingtonu.


    Franjo, care! - Page 4 A550b799ebee0d3b6ccb600e6ef5b734


    To je ta nova PR politika, nema potrebe ni da se protokolarno sedne i razmeni par reči na 15-ak minuta, sve je u spidu, nema se vremena za gubljenje... Franjo, care! - Page 4 2952840586
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Ferenc Puskás Sun Apr 17, 2016 12:20 am

    Radagast wrote:



    On the meeting Pope Francis told reporters:

    "This morning when I was leaving, Senator Sanders was there, he had come to the convention. He knew I was leaving at that time and he had the courtesy to greet me. I greeted him, his wife and another couple who were there and were sleeping in Santa Martha.

    "When I came down, I greeted him, I shook his hand and nothing more. This is called good manners and it is not getting involved in politics."

    http://www.bbc.com/news/election-us-2016-36061855

    Moram da priznam da mi se ne dopada kako je Sanders ispao "needy" u ovoj prici, tj kako je pokusao da ovo rukovanje u predsoblju predstavi kao sastancenje sa papom.
    Uzmi to tako da se sveti otac unaprijed ogradio od mogućih prigovora protiv miješanja u ispoljenje suveren volje američkog naroda.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Sun Apr 17, 2016 12:21 am

    I ja sam tako razumeo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Sun Apr 24, 2016 5:36 pm

    Вучак: Папа Фрања лично зауставио канонизацију Степинца


    Папа Фрања лично је зауставио канонизацију Алојзија Степинца након писма које му је упутио патријарх Иринеј, изјавио је бивши хрватски амбасадор у Ватикану Филип Вучак.
    Према његовим речима, заједничка комисија Католичке и Православне цркве почеће расправу о томе „пре лета”, али не може да се предвиди када би могла бити донета одлука.
    Он је за Вечерње Новости нагласио да је патријарх Иринеј у писму јасно рекао да сматра да је реч о високом свештенику који је подржавао НДХ, насилно покрштавао православне вернике и подржавао расне законе.
    То је други такав случај у Католичкој цркви, каже Вучак, а сигурно је само да до краја рада комисије папа Фрања неће доносити одлуке о Степинцу.
    Описујући дешавања у априлу 2014., Вучак је рекао да је било „крајње драматично” и да је један део кардинала био сигуран да ће Степинац бити канонизован, али је за папу Фрању то писмо било сигнал за узбуну, и проверу информација из Београда.
    Он је додао да је потом на адресу Ватикана стигло и писмо председника Србије Томислава Николића, а онда још једно писмо патријарха Иринеја.
    „Папа је тада одлучио да предложи оснивање мешовите комисије која ће детаљно размотрити живот и рад кардинала Степинца”, рекао је Вучак, а пренео Танјуг.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Thu May 19, 2016 2:53 pm

    VATICAN CITY -- Pope Francis says employers who exploit their workers for their own profit are committing a mortal sin.
    During his morning homily Thursday, Francis said such labour exploitation is a modern-day form of slavery. He said those who exploit workers are no different than the human traffickers of the past who enslaved Africans and sold them in the Americas.
    According to a Vatican Radio transcript of his homily, Francis said: "Living off the blood of people, this is a mortal sin! A mortal sin. And it requires so much penance, so much restitution to be absolved of this sin."
    History's first Latin American pope has frequently denounced the injustices of the global economy that he says has impoverished the poor and destroyed the environment while enriching the wealthy few.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Sun Sep 04, 2016 11:25 am

    ezel

    Posts : 246
    Join date : 2015-04-11

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by ezel Sun Sep 04, 2016 12:05 pm

    kad smo bili mladi, pluton je bio planeta a tereza ziv isus

    valjda je neki omaz samokritickom potencijalu savremenog sveta to sto se danas tereza pominje kao kontroverzna osoba u najvodecijim svetskim medijama?


    _____
    velika, centralna, jaka država, jaka vojska, jake veze sa Rusima ...

    Franjo, care! - Page 4 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 6:16 am