Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Franjo, care!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Filipenko Sun Sep 04, 2016 12:08 pm

    Užas.

    Neverovatno je kako u današnje vreme ubica, mučitelj i zlotvor može da izgradi oreol pomagača i velikomučenika adekvatnom kampanjom.

    Umesto na lomaču ili u krečanu, kao i sa drugim masovnim ubicama, dobiće svoje mesto u sektaško-satanističkom kultu tzv. katoličanstva.
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Sun Sep 04, 2016 12:23 pm

    pa valjda i ide zajedno sa ostalim masovnim ubicama
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Wed Sep 07, 2016 6:08 pm

    Apostolski nuncije u Srbiji nadbiskup Lučano Surijani izjavio je juče za Tanjug da postoji poziv i volja pape da dođe u Srbiju, čime je potvrdio nezvanična saznanja Danasa. -


    Nadbiskup Surijani nije želeo da precizira tajming posete, ističući da će srpske vlasti i Sveta stolica odrediti pogodan momenat za to, uz napomenu da o papinoj poseti nije razgovarao sa predstavnicima Srpske pravoslavne crkve.
    Kako je naš list objavio u jučerašnjem izdanju, papa Franja trebalo bi da poseti Beograd i Prištinu u narednih 12 meseci. Prema rečima sagovornika Danasa iz zapadnih diplomatskih krugova, poglavar Rimokatoličke crkve dobio je poziv od premijera Srbije Aleksandra Vučića da dođe u prvu zvaničnu posetu Beogradu i voljan je da to učini, a ni Srpska pravoslavna crkva se ne protivi takvom pozivu. U Vladi Srbije nisu želeli da komentarišu naša saznanja. Takođe, kosovski list Koha ditore preneo je reči predsednika Kosova Hašima Tačija da ga je papa "informisao o planovima da poseti Kosovo i prizna realnost na Balkanu".
    Izvori Danasa iz Brisela nezvanično navode da bi poseta pape mogla da ima simbolički značaj za nastavak evropske integracije Srbije, budući da je on cenjen u institucijama EU, kao i da njegov eventualni boravak u Prištinu ne bi trebalo shvatiti kao spremnost Vatikana da prizna nezavisnost Kosova.
    "Poseta pape Franje Evropskom parlamentu pre dve godine je izuzetno dobro prihvaćena među poslanicima, budući da se on smatra fleksibilnim, humanim i razumnim čovekom. U svom obraćanju EP-u, u novembru 2014, govorio je o praktičnim stvarima koje su važne za svakodnevni život ljudi. Ilustracije radi, on je tada pozvao Evropu da otvori nova radna mesta i da ne dozvoli birokratama iz svojih institucija da uguše ideale iz prošlosti, a pokazao je altruizam i apelom da se EU fokusira ne na ekonomiju, već na svetost čoveka", ističu naši sagovornici, uz opasku da zvanični Brisel nikada nije zahtevao od Beograda da ugosti papu.
    - See more at: http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=327208&title=%20%22Papa%20pozvan%20i%20voljan%20da%20do%C4%91e%20u%20Srbiju%22#sthash.jPaxhbR5.iNEyswUI.dpuf
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Wed Sep 07, 2016 6:15 pm

    možda dolazi da donese uzorak svete stolice, ovde su sve analize povoljnije nego na trulom zapadu
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Wed Sep 07, 2016 6:21 pm

    al se predugo cekaju i ogromni su administrativni troskovi

    #polrajan2020




    Kako je umirio crkvu?
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Wed Sep 07, 2016 6:32 pm

    Nebojša Krstić@Krle22 2h2 hours ago
    Vest iz @OnlineDanas da je papa prihvatio da poseti Beograd i Prištinu, potiče od Danasovog specijalnog izveštača iz Vatikana Hašima Tačija.
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by zvezda je zivot Sun Nov 13, 2016 10:07 pm

    The Pope Hails Communism for Focus on 'Poor' and 'Marginalized'


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Sun Nov 13, 2016 10:10 pm

    Franjo, care! - Page 5 3137070404


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Sun Nov 13, 2016 10:10 pm

    Ivan Pavao se prevrce tamo dole Franjo, care! - Page 5 1949538119
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Sun Nov 13, 2016 10:14 pm

    Nadam se!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Filipenko Sun Nov 13, 2016 10:14 pm

    Koliko taj komunistički papa ima divizija?


    Exactly  Franjo, care! - Page 5 49304_1
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Sun Nov 13, 2016 10:15 pm

    William Murderface wrote:Nadam se!
    Franjo, care! - Page 5 Seselj
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Sun Nov 13, 2016 10:18 pm

    Filipenko wrote:Koliko taj komunistički papa ima divizija?


    Exactly  Franjo, care! - Page 5 49304_1


    Isto ko i Staljin.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Mon Jan 23, 2017 7:48 am

    Pope Francis warns against rise of populism in Europe


    Josephine McKenna, Rome 22 January 2017 • 6:31pm


    Pope Francis has warned against the rise of populism around the world and the danger of seeking a saviour that may result in dictators like Hitler.  
    The pope made his comments in an exclusive interview he gave to the Spanish newspaper, El Pais, at the Vatican on Friday, as Donald Trump was being sworn-in as US president at his inauguration in Washington D.C.
    The 80-year-old pontiff said it was too early to judge the new US leader, saying "let’s see what happens, let’s see what he does".
    But asked if he was worried about the rise of populism in Europe and the US, the Pope said: "Crises provoke fear, alarm. In my opinion, the most obvious example of European populism is Germany in 1933.
    "Germany is broken, looking to get itself going, looking for its identity, a leader, someone capable of restoring its character, and there is a young man named Adolf Hitler who says: "I can, I can".
    "And all of Germany votes for Hitler. Hitler didn't steal power, he was elected by the people, and then he destroyed his own people. This is the danger.”


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Filipenko Mon Jan 23, 2017 4:26 pm

    Bitno je samo da hrišćansko-demokratska unija funkcioniše tamo gde je bitno, ostale ko šiša...


    Franjo, care! - Page 5 Angela-merkel-618x447
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by mstislaw Mon Jan 23, 2017 5:27 pm

    William Murderface wrote:
    Pope Francis warns against rise of populism in Europe


    Josephine McKenna, Rome 22 January 2017 • 6:31pm


    Pope Francis has warned against the rise of populism around the world and the danger of seeking a saviour that may result in dictators like Hitler.  
    The pope made his comments in an exclusive interview he gave to the Spanish newspaper, El Pais, at the Vatican on Friday, as Donald Trump was being sworn-in as US president at his inauguration in Washington D.C.
    The 80-year-old pontiff said it was too early to judge the new US leader, saying "let’s see what happens, let’s see what he does".
    But asked if he was worried about the rise of populism in Europe and the US, the Pope said: "Crises provoke fear, alarm. In my opinion, the most obvious example of European populism is Germany in 1933.
    "Germany is broken, looking to get itself going, looking for its identity, a leader, someone capable of restoring its character, and there is a young man named Adolf Hitler who says: "I can, I can".
    "And all of Germany votes for Hitler. Hitler didn't steal power, he was elected by the people, and then he destroyed his own people. This is the danger.”


    Za El Pais.
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Mon Jan 23, 2017 5:49 pm

    Tnx!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Filipenko Mon Jan 23, 2017 7:03 pm

    And all of Germany votes for Hitler.


    Građanin Bergoljo Horhe Mario bi mogao malo u školu. Nije Hitler izglasan, nego doveden kompromisom elite™.
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Tue Jan 24, 2017 6:53 am

    Q. You haven't watched TV for 25 years now, and you were reportedly never were very fond of journalists. Yet you have reinvented the whole communication system of the Vatican, you have professionalized it and have made it into a dicastery [a department of the Curia]. Are media that important for the Pope? Is there a threat against the freedom of the press? Can social media be detrimental for the freedom of the individual?
    A. I don't watch television. I simply felt that God was asking that of me. On July 16, 1990 I made that promise, and I have not broken it. I have only been to the television center that was next to the archbishopric to watch a couple of films that I was interested in, which I thought would be appropriate for my message. I used to love the movies, I had studied a lot about cinema, most of all the Italian cinema of the postwar period, Italian realism, and the Polish director Wajda, and Kurosawa, and several French directors.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4531
    Join date : 2016-06-09

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by ♏ Tue Jan 24, 2017 8:12 pm

    Ovaj stari papa iz novina je korektan lik (u skladu sa mogućnostima), onaj mladi sa HBO-a mi baš i ne uliva poverenje, naprotiv...
    avatar

    Posts : 18309
    Join date : 2014-12-12

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by beatakeshi Tue Jan 24, 2017 8:15 pm

    Dobar filmski ukus! Šteta što nije precizirao koji su Francuzi u pitanju.
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by mstislaw Fri Mar 10, 2017 2:21 am

    Papa je, takođe, rekao da odbija stvaranje bilo kakvog kulta oko papinstva, jer sebe smatra normalnim vernikom koji se ne razlikuje od običnih ljudi, preneo je Index.hr.
    "Ne vidim sebe kao nekoga posebnog... Ja sam grešnik, i ja sam pogrešiv", rekao je. Za vreme prvog velikog razgovora pape Franje s nemačkim novinarima, upitali su ga je li ikada posumnjao u postojanje Boga, a on im je odgovorio: "Ni meni nisu strani trenuci praznine".
    Ali, istakao je da su trenuci krize prilika za rast, a vernik koji ih ne iskusi ostaje "detinjast".

    Au, care! Papa, papa, da, baš on sumnja, u nekim trenucima, u postojanje Boga...
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8039
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Daï Djakman Faré Fri Mar 10, 2017 11:26 am

    morate svi da gledate the young pope sa jude law-om.

    ima vise seksija od seks i grada i mislim da se na neki bizaran nacin radi o papa frani.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Nino Quincampoix Fri Mar 10, 2017 11:58 am

    lol papa je Starokatolik.
    ♏

    Posts : 4531
    Join date : 2016-06-09

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by ♏ Sat Oct 28, 2017 2:04 pm

    Kaže Nikodim da je okinuo selfie sa Franjom, a i mrzi me da tražim imamo li okađeni pravoslavni thread da ostavim ovo...

    'Da, ljevičar sam, ali i kršćanstvo je u osnovi ljevičarsko'

    Franjo, care! - Page 5 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 12:23 pm