Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Franjo, care!

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Indy Thu Sep 24, 2015 1:11 am

    Ja bih tipovao na Hillary Clinton da nam nisi već rekao. :ljaksofon:
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Thu Sep 24, 2015 1:18 am

    ima i to Franjo, care! - Page 3 1399639816 evo :

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Thu Sep 24, 2015 1:29 am

    E, ali ovo su opet oni tračevi koje toliko voliš i kojima konstantno pribegavaš - pa i drugi su! Šta dokazuješ i kome? Da je Džonson bio pragmatista koji je podilazio svojoj teksaškoj bazi? Da demokrate imaju less than stellar record na temu civil rights? Da je Bajden intimno rasista?

    Kakav je to odgovor i kome? Meni? Niti sam ja oduševljen Džonsonom, niti me boli kurac za Bajdena. Naravno da je rasizam postojao i u Demokratskoj stranci. To ne menja ništa na stvari da je Bakli izgradio NR na otporu MLK-u i civil rights movement-u, na implicitnom a neretko i eksplicitnom rasizmu. To nije bio politički pragmatizam - on nije bio političar, nego nekakav intelektualac. Ako stalno iznova ponavljaš žalopojku za Baklijem, ili se diviš njegovoj sposobnosti revitalizacije konzervativnog pokreta, onda treba biti iskren na čemu je taj poduhvat bio zasnovan.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Thu Sep 24, 2015 9:30 am

    hoću da kažem da je Bakli živeo čovek u svom vremenu i da je bio podložan predrasudama svog vremena kao i mnogi drugi ljudi...

    poduhvat je prevashodno zasnovan na antikomunizmu...
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Thu Sep 24, 2015 9:41 am

    A ne, nije tako. Mene čak i ne zanima da li je Bakli lično bio "podložan predrasudama svog vremena", možda i nije, možda je bio prosto pragmatičan, ali ceo projekat mu se zasnivao na tome i iskorišćavanju belog resantimana zbog civil rights pokreta. Nije to bilo nešto usputno, neko njegovo privatno uverenje, ili tek jedna od brojnih platformi, to je bila vrlo bitna i formativna stavka za NR. Revitalizacija konzervativnog pokreta o kojoj pričaš dobrim delom je zasnovana na kanalisanju tog osećanja, prevednog na malo prihvatljiviji jezik od onog KKK-ovskog. Stvarno se treba praviti blesav pa to ne videti. A antikomunizam i vera da bela elita mora upravljati Jugom su naravno povezani.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by boomer crook Thu Sep 24, 2015 9:49 am

    nego tema

    https://www.washingtonpost.com/news/local/wp/2015/09/23/meet-the-5-year-old-who-gave-the-pope-a-letter-because-she-doesnt-want-her-parents-deported/


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Thu Sep 24, 2015 9:53 am

    možda da joj roditelji ne krše zakon, šta znam...


    edit : ne treba ih deportovati , al aj da ne sentimetalizujemo kršenje zakona baš tolko..


    Last edited by Šuvar i varivo on Thu Sep 24, 2015 9:54 am; edited 1 time in total
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by boomer crook Thu Sep 24, 2015 9:53 am

    jebo zakon


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Thu Sep 24, 2015 9:55 am

    Osim kad ga krši bela manjina na Jugu, jer kako će inače civlizacija prevladati?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Thu Sep 24, 2015 9:56 am

    oh come on...
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Thu Sep 24, 2015 9:58 am

    Pa tako kaže Bakli, šta sad tu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Thu Sep 24, 2015 10:00 am

    kaže gor vidal da mora se ujedinom sa sovjetskim savezom jer cemo postanemo farmeri žutim gospodarima (baš tako tim rečima)

    al ono osim što je rekao tu glupost, pisao je i neke knjige...
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Thu Sep 24, 2015 10:02 am

    Mislim, samo se donekle šalim - nije moguće da ne vidiš da taj tvoj legalizam ima veze sa onim što piše Bakli - to jest da je kršenje zakona u korist elite i održanja poretka unapred ukalkulisano u njega.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Thu Sep 24, 2015 10:04 am

    Šuvar i varivo wrote:kaže gor vidal da mora se ujedinom sa sovjetskim savezom jer cemo postanemo farmeri žutim gospodarima (baš tako tim rečima)

    al ono osim što je rekao tu glupost, pisao je i neke knjige...

    Kakve veze ja imam sa Vidalom, kakav je to odgovor? Vidall je bio pre svega pisac,  Bakli je bio pre svega ideolog. Ajde da mrdnemo od tog "i drugi su" govora, ako je ikako moguće.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Thu Sep 24, 2015 6:38 pm

    Franjo, care! - Page 3 PhCn-7Cl_biggerKim Kardashian West Verified account @KimKardashian
    The pope is dope
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Mr.Pink Thu Sep 24, 2015 10:35 pm

    meni ovo papino gostovanje u senatu kao isusov drugi silazak medju ljude


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Thu Sep 24, 2015 10:55 pm

    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Thu Sep 24, 2015 11:30 pm

    William Murderface wrote:Mislim, samo se donekle šalim - nije moguće da ne vidiš da taj tvoj legalizam ima veze sa onim što piše Bakli - to jest da je kršenje zakona u korist elite i održanja poretka unapred ukalkulisano u njega.
    Ne vidim kako? Ne postoji dan Džoržda Valasa, al postoji dan Martina Lutera Kinga, sistem je ostavio prostor da inkorporira u sebe set prava koji nije bio poznat pri osnivanju. Zato i kažu da je MLK konzervativan na neki način.
    William Murderface wrote:
    Šuvar i varivo wrote:kaže gor vidal da mora se ujedinom sa sovjetskim savezom jer cemo postanemo farmeri žutim gospodarima (baš tako tim rečima)

    al ono osim što je rekao tu glupost, pisao je i neke knjige...

    Kakve veze ja imam sa Vidalom, kakav je to odgovor? Vidall je bio pre svega pisac,  Bakli je bio pre svega ideolog. Ajde da mrdnemo od tog "i drugi su" govora, ako je ikako moguće.
    I Vidal je ideolog , ili je bar želeo da bude. Odgovor se sastoji u tome da možeš za ama baš svakog naći inkriminišući citat ,ako je dovoljno dugo delovao u javnosti...
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Thu Sep 24, 2015 11:44 pm

    Pa to je upravo ono čega ti nikako da se zasitiš, Hilari rekla ovo, Biki rekla ono. Ali u slučaju Baklijevog i NR odnosa prema MLK i civil rights movemnt-u, nije u pitanju uzgredni inkriminišući citat, nego vrlo dosledna i dugoročna politika.

    Ako ti ne vidiš kako je nasilje i bezakonje uračunato u odbranu poretka koji u odnosu prema slabijima poteže taj strogi legalizam, onda pogledaj onaj Baklijev citat koji sam gore okačio - njemu je to sasvim jasno. Ako će manjina vladati većinom, mora to da čini nasilno, ali jebiga, to je cena civilizacije, ne?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Thu Sep 24, 2015 11:57 pm

    kopiram na forumu o politici u americi sta je rekla zena koja ce najverovatnije biti predsednica Amerike.

    ok boli me kurac necu da kacim vise nista.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Fri Sep 25, 2015 12:06 am

    Ma nije bre stvar u tome, kači šta hoćeš, pobogu.

    Nije moguće da ne razumeš moju suštinski jednostavnu primedbu - mislim da su neke stvari do kojih ti je stalo u ozbiljnoj tenziji sa ideologijom iza koje smatraš da stojiš. Mislim da te tenzije poravnavaš efemernostima, koje ti služe da relativizuješ sve što se pojavi kao problem. Teško je diviti se Baklijevoj revitalizaciji konzervativnog pokreta, a ne videti da je ovaj nedvojiv od njegove pozicije prema MLK-u i civil rights movement-u. Nije to neko njegovo ekscentrično mišljenje bilo, nije bilo ni privatno, niti je bilo sporedno. Počeli smo od NR-a koji sada hvali MLK-a, kada je ovaj dospeo u all-American panteon, a u vreme kada se ovaj borio za to za šta se borio, bili su na apsolutno suprotnoj strani.

    Kažeš u prethodnom postu, sistem je ostavio prostora da inkoporira set prava koji nio bio poznat pri osnivanju. Možda i jeste, ali njihovo inkoproiranje nije bila nikakva sistemska neminovnost, nego proizvod seta borbi, u kojima su konzervativci uvek bili na pogrešnoj strani, barem dok pobeda nije izvojevana. Posle su mogli da svojataju i ta prava i one koji su izvojevali kao deo svog konzervativnog nasleđa, što je onako jedna prilično duboka neistina.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Ointagru Unartan Fri Sep 25, 2015 1:10 am

    U clanku Huffington Posta odakle je Suvar povadio sve one citate pise izmedju ostalog da se Lindon Dzonson u tajnosti protivio civil rights movement-u iako ga je javno podrzavao. To nam govori nesto o Lindonu kao licnosti: da je bio rasista i hipokrit. Ali nam ne govori da su demokrate (u to vreme) vodile rasisticku politiku i zastupale rasisticke ideje. Da jesu, Lindon ne bi morao da se krije. NR i konzervativci sa druge strane jesu to radili, sasvim otvoreno. Elem (ovo je toliko jasno da ne znam zasto je WM morao da objasnjava, ali jos jednom): glupavo je stavljati u istu ravan predrasude i rasizam kao licne mane i kao politicku platformu.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Guest Fri Sep 25, 2015 1:12 am

    i diskirate su demokrate...
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Erős Pista Fri Sep 25, 2015 1:29 am

    Ma drž se ti onog najbitnijeg...
    Niko ovde ne brani demoktsku stranku kao takvu, nije to bitno. Da, bilo je i Southern Democrats, itd, podela na partije nije sasvim jasna ideološka podela, itd. Ali prosto to ne menja ništa na stvari. samo po hiljaditi put pribegavaš argumentu, "pa i drugi su!". Pa jesu, nije Bakli bio jedini na svetu koji je koketirao sa rasizmom i suportstavljao se civil rights pokretu. ALi zar ne vidiš da stalno koristiš isti manevar kako bi izbegao suočavanje sa tenzijom u sopstvenoj poziciji?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Bluberi Fri Sep 25, 2015 1:32 am

    Čovek je lepo govorio da je potrebno u nekim situacijama, a to će odlučiti viša rasa, suspendovati demokratiju, pa ne znam zašto treba bilo koga više ubedjivati.

    Franjo, care! - Page 3 Empty Re: Franjo, care!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 3:20 am