Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3162
    Join date : 2021-09-13

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Uncle Baby Billy Wed May 10, 2023 10:48 am

    tačka 7 roditeljski udar na državu


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Del Cap

    Posts : 6188
    Join date : 2019-11-04

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Del Cap Wed May 10, 2023 10:56 am

    Inače, da kompletiramo istoričarsku priču, taj puk. Blažić je radio u - Vojnom arhivu.
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by bemty Wed May 10, 2023 11:01 am

    evo raspravljaju po tviteru o fenomenu dezurnog ucenika. i zbilja - zasto deca rade posao odraslih, gube casove, zapisuju podatke iz licne karte posetilaca, i predstavljaju prvu osobu na koju svako ko udje u skolu naleti? bizarno kad se ovako poredja, a nikad nisam razmisljala o tome.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Erős Pista Wed May 10, 2023 11:03 am

    Ja se tačno sećam kad je to uvedeno. U pitanju je kraj osamdesetih ili sam početak 90-ih. Mislim da sam bio šesti ili sedmi razred.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by kondo Wed May 10, 2023 11:06 am

    boomer crook wrote:apropo ove price o juro policiji koja ubija to ne odgovara bas istini (kao sto si lepo primetio s brejvikom). pre kapiram da evropske diplomate moraju da stite svoju investiciju u vucica.

    on kaze da odgovara istini, barem u 2 najvece eu zemlje - da je posle 11/9 a narocito posle brejvika promenjen način na koji se interveniše. 

    i da, on nije neko ko investira u vucica, bavi se nekakvom bezbedonosnom analitikom i realno ga zabole ko je ovde na vlasti.

    da sam znao kakve cete odjeke i reagovanja da napravite od jednog sasvim privatnog i neformalnog razgovora, ni bi to uopšte pomenuo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Јанош Винету Wed May 10, 2023 11:06 am

    bemty wrote:evo raspravljaju po tviteru o fenomenu dezurnog ucenika. i zbilja - zasto deca rade posao odraslih, gube casove, zapisuju podatke iz licne karte posetilaca, i predstavljaju prvu osobu na koju svako ko udje u skolu naleti? bizarno kad se ovako poredja, a nikad nisam razmisljala o tome.

    Зато што тај дан блеје, ослобођени су наставе и не иду на часове него седе цео дан на ходнику.
    Често шетају од учионице до учионице, улазе професорима на часове да преносе поруке од директора или кога већ, дакле прекидају их са пуним правом и зезају се тај дан врло добро.
    Добијају ослобођење од обавеза и ауторитет.
    У средњој школи је то још боље зезање, можда и најбоље.

    Углавном се та почаст даје дружељубивим и популарним ђацима којима није баш до учења и седења по учионицама. Али се пази да један ђак не буде стало дежурни, како не би превише одсуствовао са наставе.

    Код мене у гимназији је по казни укинуто ђачко дежурство јер су се превише зезали и није било никакве потребе за тиме, нико није са стране долазио у школу па да морају да га легитимишу или шта већ, што не могу да ураде одрасле особе попут школског пандура или теткица.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Del Cap

    Posts : 6188
    Join date : 2019-11-04

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Del Cap Wed May 10, 2023 11:16 am

    Osnovna škola „Vladislav Ribnikar“ saopštila je da se odlaže komemoracija tragično nastradalima u školi, koja je bila planirana danas u 18 časova u Skupštini grada, kao i da će datum njenog održavanja biti naknadno saopšten, objavilo je Ministarstvo prosvete.

    „Poštujući želju roditelja tragično nastradale dece škola obaveštava javnost da se najavljena komemoracija odlaže, a o vremenu i mestu održavanja javnost će biti obaveštena“, objavila je škola, a prenosi Ministarstvo prosvete.

    Podsećamo, roditelji odeljenja VII/2, čija su deca stradala u tragediji u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“, izneli su pred nadležne sedam zahteva. Rok za odgovor države i nadležnih organa je nedelju dana. Iza njihovih zahteva stao je ceo Savet roditelja ove škole.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 10, 2023 11:23 am

    Erős Pista wrote:Ja se tačno sećam kad je to uvedeno. U pitanju je kraj osamdesetih ili sam početak 90-ih. Mislim da sam bio šesti ili sedmi razred.

    Poč 90tih

    Bio sam dežurni u devojkinoj školi, pa znam.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Erős Pista Wed May 10, 2023 11:30 am

    Pa da, makes sense.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34215
    Join date : 2012-02-10

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by ficfiric Wed May 10, 2023 11:33 am

    Ja sam prvi put bio dezuran u cetvrtom razredu (1990). Secam se da su mi rekli da mi je zadatak da upisem na papir ako vidim da se neko seta po skoli. Taj dan je bila sednica na kojoj su prisustvovali i nastavnici iz izdvojenih odeljenja. Sve sam ih popisao, ni direktor se nije izvukao Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 3910318804


    _____


    Uprava napolje!

    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by bemty Wed May 10, 2023 11:37 am

    kod nas su dezurni (isto neki sedmi, osmi razred) nosili crvene trakice taj dan. pa je bilo puno rasprave sa razrednom, srpkinjom, da li su trakice ili trachice. svasta cu u zivotu zaboraviti, ali palatalizaciju nikad.


    _____
    Warning: may contain irony.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by boomer crook Wed May 10, 2023 11:39 am

    kondo wrote:
    boomer crook wrote:apropo ove price o juro policiji koja ubija to ne odgovara bas istini (kao sto si lepo primetio s brejvikom). pre kapiram da evropske diplomate moraju da stite svoju investiciju u vucica.

    on kaze da odgovara istini, barem u 2 najvece eu zemlje - da je posle 11/9 a narocito posle brejvika promenjen način na koji se interveniše. 

    i da, on nije neko ko investira u vucica, bavi se nekakvom bezbedonosnom analitikom i realno ga zabole ko je ovde na vlasti.

    da sam znao kakve cete odjeke i reagovanja da napravite od jednog sasvim privatnog i neformalnog razgovora, ni bi to uopšte pomenuo.

    ma ne znam coeka ali nije u pravu. to jedino stoji za islamiste. ukoliko ima i mali detalj koji ukazuje na to ponasaju se ko da su u ratu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by boomer crook Wed May 10, 2023 11:40 am

    meni bilo super kada sam bio dezurni. poneo neke stripove ceo dan citao.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by bemty Wed May 10, 2023 11:46 am

    boomer crook wrote:meni bilo super kada sam bio dezurni. poneo neke stripove ceo dan citao.

    za razliku od dana kad nisi bio dezuran? Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 1241126653


    _____
    Warning: may contain irony.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 10, 2023 11:58 am

    Tad je nosio karte.

    U svojoj skoli nikad nisam bio dezuran. Then again, imao sam po 350 izostanaka godisnje. Mislim, kako bih inace imao vremena da budem dezuran u skoli devojke.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by паће Wed May 10, 2023 11:58 am

    Erős Pista wrote:Ja se tačno sećam kad je to uvedeno. U pitanju je kraj osamdesetih ili sam početak 90-ih. Mislim da sam bio šesti ili sedmi razred.

    То у основну. Код нас је уведено у гимназију 1973., у склопу покушаја да се каналише распашој 1968-1972, и директор чак рече „шта да се претварамо, ово је социјалистичка гимназија“, па је, апаратчик какав је био, измишљао разне мере, па и ову.

    Није баш било неко зезање, досада жива, једва чекаш да видиш неког осим теткица.

    Те и наредне године је тако форсирана нека као строгоћа у првом полугодишту, а онда би се распашој вратио са пролећем, обновљен и освежен.

    -------
    Since too many posts were made, this topic has been divided automatically. You can find the rest of this topic here :
    https://vasudeva.forumburundi.com/t2181-zlocini-u-os-vladislav-ribnikar-i-mladenovcu


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 40 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 10:02 am