Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50272
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 05, 2023 1:47 am

    Cousin Billy wrote:Mislim da nas od sutra čeka neka forma vanrednog stanja.

    Upravo mi je to padalo na pamet dok nisam dosao do ovog tvog posta
    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by ćaća Fri May 05, 2023 1:51 am

    Koja je poenta vanrednog stanja? Kako bi ga uopšte pravdali?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50272
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 05, 2023 1:51 am

    Šta je ovo, ustanak ludaka?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50272
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 05, 2023 1:51 am

    ćaća wrote:Koja je poenta vanrednog stanja? Kako bi ga uopšte pravdali?

    Pa nema poente, zato mi i palo na pamet
    Anonymous
    Guest

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Guest Fri May 05, 2023 1:52 am

    boomer crook wrote:pa jel povezana sa prethodnim?
    Navodno i tamo pronašli povređene na igralištu a sve je to jako blizu. Vozio se i pucao po okupljaštima klinaca.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50272
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 05, 2023 1:53 am

    Jbtbg. Ma daj nek ubiju skota jebes sad sve
    Anonymous
    Guest

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Guest Fri May 05, 2023 1:54 am

    Siguran sam da od početka nemaju hapšenje kao ideju, ovo je one man war.
    avatar

    Posts : 7520
    Join date : 2017-03-14

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by MNE Fri May 05, 2023 1:54 am

    na jednoj slici izgleda prilično normalno

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Boomer
    boomer crook

    Posts : 36999
    Join date : 2014-10-27

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by boomer crook Fri May 05, 2023 1:54 am

    koliko malo treba da ova zemlja cela implodira


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Guest Fri May 05, 2023 2:12 am

    Ipak smanjeno na osam potvrđenih, valjda je to to.
    Del Cap

    Posts : 6240
    Join date : 2019-11-04

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Del Cap Fri May 05, 2023 2:30 am

    MINISTAR unutrašnjih poslova Bratislav Gašić večerašnju pucnjavu u Mladenovcu ocenio je kao teroristički akt.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri May 05, 2023 2:35 am

    lalinea wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Kakve veze ima koliko ovih mrtvih a koliko onih mrtvih? Srbima nije smetalo milion u prvom i milion u drugom sve dok je “svi Srbi u jednoj državi” bilo moguće. U tom smislu ne treba gledati broj mrtvih nego teritorije na koje je Bugarska polagala pravo (vidi mapu pogoleme Bugarske iz 1878), i koliko je tih teritorija ostalo van granica Bugarske posle prvog svetakog rata.
    Nije stvar ni u koliko mrtvih ni u velicini teritorija ni ko je pobedio a ko izgubio. Stvar je u tome koliko je porodica u maltene svakoj generaciji dotaknuto te jednom te drugom tragedijom. Ni bugari nisu bas najbolje, ako mene pitas, a da su imali poslednjih 30 god slicnih nasim, nadogradjenih na svoju istoriju, mozda bi i bili "divlji" koliko mi.
    Inace, ne - srbima su ti mrtvi definitivno smetali.
    Ali ne - Bugari su svoje šenlučenje po komšiluku zavrsili 1945, pa samim tim nisu ni mogli da budu u poziciji "kao mi" u poslednjih 30 godina. Za razliku od nas oni u startu (1921/1945) nisu imali nikakav benefit što im je poginuli nekoliko stotina hiljada ljudi, a pola etničke teritorija definisane 1876 i 1878 ostala van granica. Što je najgore, od kraja srugog svetskog rata imaju preko puta granice državu u kojoj oduvek vide svoju teritoriju, a gde je stanovništvo proglasilo lokalni dijalekt bugarskog svojim književnim jezikom. Ako to nije razlog za nacionalnu frustraciju, ne znam šta je.

    Ja kada kažem da Srbima nisu mrtvi smetali, ja u stvari kažem da je postojao društveni konsenzus da je to bila žrtva podneta da bi svi Srbi živeli u jednoj državi, i da je Jugoslavija (i prva i druga) bila vredna srpskih žrtava. Mene su tako učili u školi, kako je bilo kod tebe?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50272
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 05, 2023 2:36 am

    Frust uooste nije isto sto i trauma.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by lalinea Fri May 05, 2023 2:50 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    lalinea wrote:
    Nije stvar ni u koliko mrtvih ni u velicini teritorija ni ko je pobedio a ko izgubio. Stvar je u tome koliko je porodica u maltene svakoj generaciji dotaknuto te jednom te drugom tragedijom. Ni bugari nisu bas najbolje, ako mene pitas, a da su imali poslednjih 30 god slicnih nasim, nadogradjenih na svoju istoriju, mozda bi i bili "divlji" koliko mi.
    Inace, ne - srbima su ti mrtvi definitivno smetali.
    Ali ne - Bugari su svoje šenlučenje po komšiluku zavrsili 1945, pa samim tim nisu ni mogli da budu u poziciji "kao mi" u poslednjih 30 godina. Za razliku od nas oni u startu (1921/1945) nisu imali nikakav benefit što im je poginuli nekoliko stotina hiljada ljudi, a pola etničke teritorija definisane 1876 i 1878 ostala van granica. Što je najgore, od kraja srugog svetskog rata imaju preko puta granice državu u kojoj oduvek vide svoju teritoriju, a gde je stanovništvo proglasilo lokalni dijalekt bugarskog svojim književnim jezikom. Ako to nije razlog za nacionalnu frustraciju, ne znam šta je.

    Ja kada kažem da Srbima nisu mrtvi smetali, ja u stvari kažem da je postojao društveni konsenzus da je to bila žrtva podneta da bi svi Srbi živeli u jednoj državi, i da je Jugoslavija (i prva i druga) bila vredna srpskih žrtava. Mene su tako učili u školi, kako je bilo kod tebe?
    Cek da probam da ti objasnim Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 1143415371
    1) potpuno je nebitno zasto su bugari u situaciji da im poslednje 3 generacije izbegnu traume ratova, za moje poredjenje je bitno samo to da su izbegli.
    2) necionalna frustracija i ovo o cemu ja pricam su dve potpuno razlicite stvari, mozda me zato ne razumes.
    3) naravno da su smetali ocevi koji se nisu vratili, braca, stricevi, ujaci koje nikad nisi upoznao, majke, bake i tetke koje su zalile za njima... ne mozes toliki broj roditelja, prijatelja, rodjaka da nasilno uklonis iz zajednice i mislis da to nema uticaja na zajednicu, na one koji su tog trenutka deca i na tri generacije u buducnosti.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by plachkica Fri May 05, 2023 3:25 am

    njima je izgleda napadač pobegao
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Solus_Rex Fri May 05, 2023 3:36 am

    plachkica wrote:njima je izgleda napadač pobegao


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri May 05, 2023 5:15 am

    lalinea wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Ali ne - Bugari su svoje šenlučenje po komšiluku zavrsili 1945, pa samim tim nisu ni mogli da budu u poziciji "kao mi" u poslednjih 30 godina. Za razliku od nas oni u startu (1921/1945) nisu imali nikakav benefit što im je poginuli nekoliko stotina hiljada ljudi, a pola etničke teritorija definisane 1876 i 1878 ostala van granica. Što je najgore, od kraja srugog svetskog rata imaju preko puta granice državu u kojoj oduvek vide svoju teritoriju, a gde je stanovništvo proglasilo lokalni dijalekt bugarskog svojim književnim jezikom. Ako to nije razlog za nacionalnu frustraciju, ne znam šta je.

    Ja kada kažem da Srbima nisu mrtvi smetali, ja u stvari kažem da je postojao društveni konsenzus da je to bila žrtva podneta da bi svi Srbi živeli u jednoj državi, i da je Jugoslavija (i prva i druga) bila vredna srpskih žrtava. Mene su tako učili u školi, kako je bilo kod tebe?
    Cek da probam da ti objasnim Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 1143415371
    1) potpuno je nebitno zasto su bugari u situaciji da im poslednje 3 generacije izbegnu traume ratova, za moje poredjenje je bitno samo to da su izbegli.
    2) necionalna frustracija i ovo o cemu ja pricam su dve potpuno razlicite stvari, mozda me zato ne razumes.
    3) naravno da su smetali ocevi koji se nisu vratili, braca, stricevi, ujaci koje nikad nisi upoznao, majke, bake i tetke koje su zalile za njima... ne mozes toliki broj roditelja, prijatelja, rodjaka da nasilno uklonis iz zajednice i mislis da to nema uticaja na zajednicu, na one koji su tog trenutka deca i na tri generacije u buducnosti.
    1) dobro
    2) dobro
    3) onoliki ljudi su u veoma kratkom vremenu devedesetih otisli iz zemllje i nigde nisam procitao da neko uopste i razmatra tezu da njihov odlazak ima ikakvog uticaja na srpsku/srbijansku zajednicu. Mozda zato sto su oni kolektivno ta proverbijalna tetka iz Kanade koja ne glasa a salje novcane doznake? U tom smislu verujem da ce tri generacije iz sire porodice gastarbajtera zaliti kada ta generacija gastosa devedesetih poumre.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    avatar

    Posts : 7520
    Join date : 2017-03-14

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by MNE Fri May 05, 2023 6:43 am

    plachkica wrote:njima je izgleda napadač pobegao
    a rekoše da su pustili pse, na koga?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50272
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 05, 2023 6:51 am

    plachkica wrote:njima je izgleda napadač pobegao

    Za napadačem traga oko 600 pripadnika specijalnih jedinica
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Erős Pista Fri May 05, 2023 6:55 am

    Bokte


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by rumbeando Fri May 05, 2023 6:57 am

    Kurir piše da je ubio brata, snaju i bratanca od 12-13 godina.

    kurir.rs/crna-hronika/4156262/mestani-dubone-za-kurir-uros-je-pobio-i-svoje-najblize
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Erős Pista Fri May 05, 2023 7:02 am

    Ja ne mogu...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50272
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 05, 2023 7:11 am

    Odakle mu automatsko naoruzanje u kuci?
    disident

    Posts : 15087
    Join date : 2016-03-28

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by disident Fri May 05, 2023 7:13 am

    To su sela gde mi je tazbina, znaju sve ubijene, isli im na 18rodjendane, medjusobno na slave, katastrofa
    Katastrofa


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 7520
    Join date : 2017-03-14

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by MNE Fri May 05, 2023 7:14 am

    kažu ćale vojno lice, ali opet ne smije u kući to da drži(ide i on na robiju)

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 19 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 5:17 pm