Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Daï Djakman Faré

    Posts : 8061
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Daï Djakman Faré Tue Aug 18, 2020 12:54 am

    disident wrote:
    Daï Djakman Faré wrote:a pa nije dizel levica nas izum.
    U meni nema kap dizel levice
    bezveze mi je da spamujem virus temu, a a ne znam gde bi isao s ovim sem ovde..

    uglavnom ako bi nekoj babi socioloskinji trebao da nacrtas svoj grubi socioloski kroki da oznacis levicara late milenijala akulturiranog u okvirima dominantne kulture - a pritom imas taj nesretni termin dizel levice u opticaju - svakako bi ga upotrebio razumevanja radi zato sto je najblizi tool kojim u najmanje koraka mozes da opises nesto.

    a uostalom znas i sam da dizel levicu nije smislio darko delic nego da je to samo njegov prevod jednog globalnog fenomena koji povezuje sve od chapo trap house-a u US do owen jones-a u UK.

    mislim ni ja nisam got nego sasvim politicko-estetetski sasvim suprotno pozicioniran rajtvethed, ali kada bi pricao sa tom istom babom bi razumevanja radi rekao da jesam got jer su rajvethedi relativno nevidiljiv i marginalan fenomen osim za sociologe potkultura a po svoj prilici ce baba 5 puta pre znati sta je got nego rajvethed.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    disident

    Posts : 15036
    Join date : 2016-03-28

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by disident Tue Aug 18, 2020 1:18 am

    Daï Djakman Faré wrote:
    disident wrote:
    U meni nema kap dizel levice
    bezveze mi je da spamujem virus temu, a a ne znam gde bi isao s ovim sem ovde..

    uglavnom ako bi nekoj babi socioloskinji trebao da nacrtas svoj grubi socioloski kroki da oznacis levicara late milenijala akulturiranog u okvirima dominantne kulture - a pritom imas taj nesretni termin dizel levice u opticaju - svakako bi ga upotrebio razumevanja radi zato sto je najblizi tool kojim u najmanje koraka mozes da opises nesto.

    a uostalom znas i sam da dizel levicu nije smislio darko delic nego da je to samo njegov prevod jednog globalnog fenomena koji povezuje sve od chapo trap house-a u US do owen jones-a u UK.

    mislim ni ja nisam got nego sasvim politicko-estetetski sasvim suprotno pozicioniran rajtvethed, ali kada bi pricao sa tom istom babom bi razumevanja radi rekao da jesam got jer su rajvethedi relativno nevidiljiv i marginalan fenomen osim za sociologe potkultura a po svoj prilici ce baba 5 puta pre znati sta je got nego rajvethed.
    gade mi se


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Guest Tue Aug 18, 2020 2:34 am

    chav je bolje
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 18, 2020 6:32 am

    Da se to pojavilo u onom vremenu, mi bismo to zvali kako dolikuje - džiber levica. Nego ovo danas sve nešto na note...
    Mypalfootfoot

    Posts : 219
    Join date : 2014-11-19
    Age : 123
    Location : mauritius

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Mypalfootfoot Tue Aug 18, 2020 3:36 pm

    Mór Thököly wrote:Da se to pojavilo u onom vremenu, mi bismo to zvali kako dolikuje - džiber levica. Nego ovo danas sve nešto na note...
    Najgore je biti politički korektan prema zaumnim tvorevinama 1 pionira amerikanskog internet buliinga preko fejsbuk šejming / stokerskih strana. Treba udariti kensel kulturom na metastazirane opite (ne)radničke klase koja po izgledu i teksturi podseća na zaposlene iz fabrike "Namenska" (koja se može pohvaliti proto-kensel poduhvatima i pre dometa jednih sitnoburžuaskih NDMBGD).
    Mypalfootfoot

    Posts : 219
    Join date : 2014-11-19
    Age : 123
    Location : mauritius

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Mypalfootfoot Fri Nov 11, 2022 11:25 am

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 31517410

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Screen13


    ko sa djavolom tikve sadi... dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 3274312807
    najbolja fora je sto sam ja tek cuo za ovu verziju Matrijarsije na steroidima onda kada je iskenselovana.  dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 3579118792
    disident

    Posts : 15036
    Join date : 2016-03-28

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by disident Fri Nov 11, 2022 11:36 am

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 1931448533


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by bela maca Fri Nov 11, 2022 11:38 am

    odbranbena ofanziva je odlično ime za post pank bend


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by паће Fri Nov 11, 2022 11:41 am

    Беше онај филм „напредовање у позадину“...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Nov 11, 2022 12:14 pm

    A gospodin je...?
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by beatakeshi Fri Nov 11, 2022 12:26 pm

    Očigledno neki zgubidan.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Nov 11, 2022 12:45 pm

    Dobro to... dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 1399639816
    Јанош Винету

    Posts : 5214
    Join date : 2016-01-26

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Јанош Винету Fri Nov 11, 2022 2:04 pm

    И мени није баш најјаснији антибо феномен. 

    Изгледа да ту долазе људи који не уопште заправо воле народњаке, него је као денс журка. Једно време смо имали буржује који су силазили међу народ, крали ужитак радничке класе и уживали у ниској култури, а сада се то искристалисало и подела је потпуна. 
    Буржуји иду на антибо, који нема никакве тугаљиве и дефетистичке боемске ноте него је ближи класичном турбо-фолку и забавњацима.  

    Да Индира Радић, не Синан Сакић.

    https://www.blic.rs/slobodno-vreme/antiboemska-veselja-beogradani-su-poludeli-za-novim-tipom-zurki-na-kojima-se/dr01zv3


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    boomer crook

    Posts : 36874
    Join date : 2014-10-27

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by boomer crook Fri Nov 11, 2022 2:45 pm

    puko front kod despota stefana


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by beatakeshi Fri Nov 11, 2022 2:49 pm

    Јанош Винету wrote:И мени није баш најјаснији антибо феномен. 

    Изгледа да ту долазе људи који не уопште заправо воле народњаке, него је као денс журка. Једно време смо имали буржује који су силазили међу народ, крали ужитак радничке класе и уживали у ниској култури, а сада се то искристалисало и подела је потпуна. 
    Буржуји иду на антибо, који нема никакве тугаљиве и дефетистичке боемске ноте него је ближи класичном турбо-фолку и забавњацима.  

    Да Индира Радић, не Синан Сакић.

    https://www.blic.rs/slobodno-vreme/antiboemska-veselja-beogradani-su-poludeli-za-novim-tipom-zurki-na-kojima-se/dr01zv3
    A, džiberi koji misle da nisu. Pol Pot, naravno, nije bio budala
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Notxor Fri Nov 11, 2022 3:02 pm

    +1



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by bela maca Fri Nov 11, 2022 3:16 pm

    “Antiboemska veselja svih dobrih ljudi sveta” nisu zamena za psihoterapiju, iako je to prvo što sam pomislila posle odlaska na ovu žurku. Zamislite mesto gde su svi ljudi srećni što su tu, iskreno nasmejani i čine da se osećate potpuno slobodnim, gde se đuska i peva bez kočnica, gde ne razmišljate o tome kako izgledate ili šta drugi misle o vama.

    do ovde je zvučalo kao bilo koji pank koncert dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 1233199462


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by kondo Fri Nov 11, 2022 5:41 pm

    Malo se kasno probudio Neca iz Dragstora




    inače ovi jesu počeli u matrijaršiji 2016. no eksplozija je nastupila na splavovima tipa bridge, ambis itd i na kraju dragstor


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Guest Fri Nov 11, 2022 6:53 pm

    Buržujčići-odlikaši koji glume šabančiće, lol. Već sam se smejao tome pre par godina, likovi pokušavaju da iz turbofolka odstrane ono što im miriše na građanštinu (karirani stolnjaci, karadert itd), a ne kontaju da je to srce te priče, da posle tri vesele pesme treba da ide ona jedna koja GAĐA, zbog koje se pikavac gasi u zenici. 

    Sećam se lika, brata jedne bivše devojke - dečko navijač, šabančina, ume da ide u Malo Takovo i da odatle izađe nepovređen - voleo je da ide gas, da bude veselo, i u svojoj sobi imao je improvizovan sastavljen kafanski sto, sa sve karafindlom, kariranim stolnjakom i limenom pikslom. Nije mu uopšte smetala boemija, naprotiv.
    boomer crook

    Posts : 36874
    Join date : 2014-10-27

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by boomer crook Fri Nov 11, 2022 7:18 pm

    ma ta ekipa je ono od toga da glume devedesete dosla u globalne, putinovske, devedesete.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by паће Fri Nov 11, 2022 7:40 pm

    Cousin Billy wrote:... ide ona jedna koja GAĐA, zbog koje se pikavac gasi u zenici.

    Видео сам лика који је паркирао упаљену цигарету на сендвич, устао да са колегом отпева рефрен, сео и појео сендвич. Ни трепнуо није, није ни приметио.

    Дан данас ми није јасно шкк сендвич после онакве вечере.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    disident

    Posts : 15036
    Join date : 2016-03-28

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by disident Fri Nov 11, 2022 8:12 pm

    Cousin Billy wrote:Buržujčići-odlikaši koji glume šabančiće, lol. Već sam se smejao tome pre par godina, likovi pokušavaju da iz turbofolka odstrane ono što im miriše na građanštinu (karirani stolnjaci, karadert itd), a ne kontaju da je to srce te priče, da posle tri vesele pesme treba da ide ona jedna koja GAĐA, zbog koje se pikavac gasi u zenici. 

    Sećam se lika, brata jedne bivše devojke - dečko navijač, šabančina, ume da ide u Malo Takovo i da odatle izađe nepovređen - voleo je da ide gas, da bude veselo, i u svojoj sobi imao je improvizovan sastavljen kafanski sto, sa sve karafindlom, kariranim stolnjakom i limenom pikslom. Nije mu uopšte smetala boemija, naprotiv.

    Ljubomoran sam, meni bi trebalo tri pausa za ovu minijaturu, al toeto


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    boomer crook

    Posts : 36874
    Join date : 2014-10-27

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by boomer crook Fri Nov 11, 2022 9:13 pm

    ponela bi te strast


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Solus_Rex

    Posts : 3508
    Join date : 2018-07-03

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Solus_Rex Sun Jul 30, 2023 4:00 pm


    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 1233199462
    Pored aktivista SKOJ-a, na skupu je bilo prisutno 17 komunističkih i antiimperijalističkih omladinskih organizacija iz Evrope i Severne Amerike, navodi se.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 30, 2023 7:15 pm

    Ovi ljudi izgledaju...nemoguce

    dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera - Page 9 Empty Re: dizel levica - zivot & smrt upasanih dzempera

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 3:33 am