Hrono i LCHF

Share

Re: Hrono i LCHF

Post by Ointagru Unartan on Wed 17 May 2017, 20:24

plavaivy wrote:pa pomaze kako da ne,svaka/bilo kakva fizicka aktivnost pomaze

a sto se ishrane tice moram da prijavim 1 epsko opustanje,najgore u ovih 5godina..od Djurdjevdana ne mogu da se izbavim iz kandzi ugljenih hidrata,plus selidba plus nemam svoju kuhinju plus mama pravi gibe.krompir i svasta..svaki dan pojedem bar nesto od hidrata a nekim danima i mnogo gore
kao da se nikada nisam ni skidala

Nisu svi hidrati isti, recimo masno testo od belog brasna i kuvani krompir (pogotovo neoljusten) ne bih stavljao u istu kategoriju. Bio je pre nekog vremena clanak na sajtu BBC-a o mogucnosti da se prezivi jeduci samo jednu namirnicu: to i nije bas sasvim moguce, ali krompir bi bio medju najboljim kandidatima, jer ima svasta nesto u njemu. Nasuprot tome, belo brasno je go kurac.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by plavaivy on Wed 17 May 2017, 20:31

znam ali meni su svi uh isti i isto lose reagujem na njih,posebno posle godinama pauze.. npr. na pirinac najgore reagujem a proso mi cak prija..a i zavisi dosta od kolicine ali lako se pretera
a meni je i jedno parce gibe puno

Post by Ointagru Unartan on Wed 17 May 2017, 20:35

Sigurno, u skladu sa uverenjem da su svi uglj hidrati isti, jedes samo beli pirinac?

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."

My Moon Che Gavara.

Post by plavaivy on Wed 17 May 2017, 20:42

pa ne jedem ga.

ne razumes..meni su svi uh,za moje simptome, isti 

a to koliko koja namirnica/zitarica/zrno ima vlakna,ovog ili onog je ok i sve znam ali je to sve na kraju,za moja creva, ugljeni hidrat

Post by Ointagru Unartan on Wed 17 May 2017, 20:46

Dobro, ako imas problem sa varenjem UH generalno to je druga stvar, nisam odmah ukapirao.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by sejlor on Wed 17 May 2017, 21:05

a sto se ishrane tice moram da prijavim 1 epsko opustanje,najgore u ovih 5godina..od Djurdjevdana ne mogu da se izbavim iz kandzi ugljenih hidrata,plus selidba plus nemam svoju kuhinju plus mama pravi gibe.krompir i svasta..svaki dan pojedem bar nesto od hidrata a nekim danima i mnogo gore

"U kandzama ugljenih hidrata" ce se zvati moja romansirana autobiografija. Uz ajvino dopustenje.

Post by Kondo on Wed 17 May 2017, 21:14

Radagast wrote:

Nisu svi hidrati isti, recimo masno testo od belog brasna i kuvani krompir (pogotovo neoljusten) ne bih stavljao u istu kategoriju. Bio je pre nekog vremena clanak na sajtu BBC-a o mogucnosti da se prezivi jeduci samo jednu namirnicu: to i nije bas sasvim moguce, ali krompir bi bio medju najboljim kandidatima, jer ima svasta nesto u njemu. Nasuprot tome, belo brasno je go kurac.

a nastavak....

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by darling on Wed 17 May 2017, 21:23

Radagast wrote:

ne mozes da zamislis koliku radosti meni donese jedenje kroasana s cokoladom u francuskoj pekari. dakle, masno testo od belog brasna s cokoladom odlicno je za emocije 

eo malo slika da se zabavljate, sta kontrolisana prehrana i vezbe snage mogu da naprave od ljudi.

https://www.facebook.com/morphosis.beograd/?ref=py_c
Guest

Post by Guest on Wed 17 May 2017, 21:38

ne postoji zdrava hrana, ali na žalost čovek mora nešto da jede

meni je strašna ta fejsbuk stranica

Post by darling on Wed 17 May 2017, 21:44

zasto?

Post by паће on Wed 17 May 2017, 22:10

Па ту нестају људи!

Делимично, ал' свеједно.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Daï Djakman Faré on Thu 18 May 2017, 01:37

Radagast wrote:Nisu svi hidrati isti, recimo masno testo od belog brasna i kuvani krompir (pogotovo neoljusten) ne bih stavljao u istu kategoriju. Bio je pre nekog vremena clanak na sajtu BBC-a o mogucnosti da se prezivi jeduci samo jednu namirnicu: to i nije bas sasvim moguce, ali krompir bi bio medju najboljim kandidatima, jer ima svasta nesto u njemu. Nasuprot tome, belo brasno je go kurac.
+1

https://en.wikipedia.org/wiki/Okinawa_diet

People from the Ryukyu Islands (of which Okinawa is the largest) have a life expectancy among the highest in the world,[2] although the male life expectancy rank among Japanese prefectures has plummeted in recent years.[3]

The dietary intake of Okinawans compared to other Japanese circa 1950 shows that Okinawans consumed: fewer total calories (1785 vs. 2068), less polyunsaturated fat (4.8% of calories vs. 8%), less rice (154g vs. 328g), significantly less wheat, barley and other grains (38g vs. 153g), less sugars (3g vs. 8g), more legumes (71g vs. 55g), significantly less fish (15g vs. 62g), significantly less meat and poultry (3g vs. 11g), less eggs (1g vs. 7g), less dairy (<1g vs. 8g), much more sweet potatoes (849g vs. 66g), less other potatoes (2g vs. 47g), less fruit (<1g vs. 44g), and no pickled vegetables (0g vs. 42g). [4] In short, the Okinawans circa 1950 ate sweet potatoes for 849 grams of the 1262 grams of food that they consumed, which constituted 69% of their total calories.[4]

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by lalinea on Thu 18 May 2017, 01:48

Lev Abalkin wrote:ne postoji zdrava hrana, ali na žalost čovek mora nešto da jede

meni je strašna ta fejsbuk stranica
zasto tacno?

_____
The Borg wouldn't know fun if they assimilated an amusement park.

Post by sejlor on Thu 18 May 2017, 08:32

Zaboravila sam da napisem da mi se posle ove tri nedelje bez (OK, skoro bez) industrijskih slatkisa, pekare i drugog testa ten preporodio. Vizuelno nije neka velika razlika, jer inace mi je ten recimo OK, ali pod prstima je wow. Mislim, nisam otkrila rupu na saksiji, ali se uvek iznova fasciniram koliko ishrana utice na kozu.

Post by паће on Thu 18 May 2017, 09:17

Пре неку годину је један две недеље јео само брзу храну. Опит је успео, уредно је бележио, можда има и на јућубету или има блог, бемлига, гледала госпоја пре неку годину. Лечио се три месеца после.

_____

Post by darling on Thu 18 May 2017, 09:39

supersize me.

al nije da se hranio, nego se prezderavao. ne znamo koliko bi mu trebalo da vrati zdravstvene parametra u prethodno stanje da je samo jeo.

inace, pothranjivanje je zakon za dugovecnost. jedino sto je tesko  to covek da izvede u ovom svetu iskusenja i izobilja. babe i dede sto po grckim ostrvima zive po 100 godina, pa cak i moji dugovecni preci iz kamena, svi su bili zilavi i mrsavi, jeli tek toliko da prezive, ishrana siromasna proteinima, i svi sto su bili suvi kao suve sljive su se naziveli.

Post by sejlor on Thu 18 May 2017, 09:44

Ma da, taj Supersize me je odavno debunked. Mislim da sam čitala da su uradili kontra eksperiment - drugi lik je jeo samo brzu hranu, ali u normalnim količinama, nekih par nedelja, i nije mu se ništa poremetilo, niti težina, niti ostali zdravstveni parametri.

Post by uskok i ajduk on Thu 18 May 2017, 09:49

sejlor wrote:

"U kandzama ugljenih hidrata" ce se zvati moja romansirana autobiografija. 

"У чељустима Курве Дел Шугар" 

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by sejlor on Thu 18 May 2017, 10:06

Inače, ušla sam jutros u very skinny jeans, i to mi nisu nategnute do pucanja, nego mi sasvim fino stoje.

Post by паће on Thu 18 May 2017, 10:43

sejlor wrote:Inače, ušla sam jutros u very skinny jeans, i to mi nisu nategnute do pucanja, nego mi sasvim fino stoje.

Остан' такоРЖ.

(Овај РЖ је због другара из војске који је тим речима означавао "останите на вези док не успоставим везу са оним ког сте тражили")

_____

Post by sejlor on Sat 20 May 2017, 10:35

sejlor wrote:Smršala sam 2.5kg za tri nedelje. Kolke su šanse da smršam 1.5kg u narednih nedelju dana?

Minus 1kg! Ali dobro, ovo sad vec jeste malo nerealno, verovatno mi je otisla neka suvisna voda.

Post by darling on Sat 20 May 2017, 16:17

juhuuu, kilo po kilo, veselo ti bilo 

Post by sejlor on Thu 25 May 2017, 08:22

sejlor wrote:Smršala sam 2.5kg za tri nedelje. Kolke su šanse da smršam 1.5kg u narednih nedelju dana?

- 1.3kg, woohoo!

Post by паће on Thu 25 May 2017, 09:59

Госпоја ми кренула са том хронолошком, шта поједе између 12 и 18, то јој је, ван тога ништа осим кафе (несуља с млеком без шећера). Није стала на кантар пре тога, а и две-три недеље је можда мало да се примети неки ефекат, ал' чини ми се да ради. Нисам јој се баш придружио, вечерам сат касније, а и после тога макнем по неки залогај. Мени кантар показује истих 84 као и раније, ал' ту мора да је неко увећање мишићне масе на уштрб машћетаРЖ, јер ево већ трећи месец проводимо на башти по два-три дана недељно, лопату сам научио да ради сама.

_____

Post by sejlor on Thu 25 May 2017, 10:09

Pa to nije hrono, kod hronoa je valjda doručak najvažniji i najobilniji. A ne može se doručkovati u 12 i večerati u 18 jer razmak između obroka mora da bude 5 sati. Jedino ako je na nekoj varijanti gde nema večere uopšte.

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun 17 Dec 2017, 18:34