Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Hrono i LCHF

    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Ointagru Unartan Wed May 17, 2017 8:24 pm

    plavaivy wrote:pa pomaze kako da ne,svaka/bilo kakva fizicka aktivnost pomaze


    a sto se ishrane tice moram da prijavim 1 epsko opustanje,najgore u ovih 5godina..od Djurdjevdana ne mogu da se izbavim iz kandzi ugljenih hidrata,plus selidba plus nemam svoju kuhinju plus mama pravi gibe.krompir i svasta..svaki dan pojedem bar nesto od hidrata a nekim danima i mnogo gore Hrono i LCHF - Page 4 1949538119
    kao da se nikada nisam ni skidala Hrono i LCHF - Page 4 1949538119

    Nisu svi hidrati isti, recimo masno testo od belog brasna i kuvani krompir (pogotovo neoljusten) ne bih stavljao u istu kategoriju. Bio je pre nekog vremena clanak na sajtu BBC-a o mogucnosti da se prezivi jeduci samo jednu namirnicu: to i nije bas sasvim moguce, ali krompir bi bio medju najboljim kandidatima, jer ima svasta nesto u njemu. Nasuprot tome, belo brasno je go kurac.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by plavaivy Wed May 17, 2017 8:31 pm

    znam ali meni su svi uh isti i isto lose reagujem na njih,posebno posle godinama pauze.. npr. na pirinac najgore reagujem a proso mi cak prija..a i zavisi dosta od kolicine ali lako se pretera Hrono i LCHF - Page 4 1949538119
    a meni je i jedno parce gibe puno
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Ointagru Unartan Wed May 17, 2017 8:35 pm

    Sigurno, u skladu sa uverenjem da su svi uglj hidrati isti, jedes samo beli pirinac?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by plavaivy Wed May 17, 2017 8:42 pm

    pa ne jedem ga.

    ne razumes..meni su svi uh,za moje simptome, isti 

    a to koliko koja namirnica/zitarica/zrno ima vlakna,ovog ili onog je ok i sve znam ali je to sve na kraju,za moja creva, ugljeni hidrat
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Ointagru Unartan Wed May 17, 2017 8:46 pm

    Dobro, ako imas problem sa varenjem UH generalno to je druga stvar, nisam odmah ukapirao.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Wed May 17, 2017 9:05 pm

    plavaivy wrote:pa pomaze kako da ne,svaka/bilo kakva fizicka aktivnost pomaze


    a sto se ishrane tice moram da prijavim 1 epsko opustanje,najgore u ovih 5godina..od Djurdjevdana ne mogu da se izbavim iz kandzi ugljenih hidrata,plus selidba plus nemam svoju kuhinju plus mama pravi gibe.krompir i svasta..svaki dan pojedem bar nesto od hidrata a nekim danima i mnogo gore Hrono i LCHF - Page 4 1949538119
    kao da se nikada nisam ni skidala Hrono i LCHF - Page 4 1949538119

    "U kandzama ugljenih hidrata" ce se zvati moja romansirana autobiografija. Uz ajvino dopustenje.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by kondo Wed May 17, 2017 9:14 pm

    Radagast wrote:
    plavaivy wrote:pa pomaze kako da ne,svaka/bilo kakva fizicka aktivnost pomaze


    a sto se ishrane tice moram da prijavim 1 epsko opustanje,najgore u ovih 5godina..od Djurdjevdana ne mogu da se izbavim iz kandzi ugljenih hidrata,plus selidba plus nemam svoju kuhinju plus mama pravi gibe.krompir i svasta..svaki dan pojedem bar nesto od hidrata a nekim danima i mnogo gore Hrono i LCHF - Page 4 1949538119
    kao da se nikada nisam ni skidala Hrono i LCHF - Page 4 1949538119

    Nisu svi hidrati isti, recimo masno testo od belog brasna i kuvani krompir (pogotovo neoljusten) ne bih stavljao u istu kategoriju. Bio je pre nekog vremena clanak na sajtu BBC-a o mogucnosti da se prezivi jeduci samo jednu namirnicu: to i nije bas sasvim moguce, ali krompir bi bio medju najboljim kandidatima, jer ima svasta nesto u njemu. Nasuprot tome, belo brasno je go kurac.

    a nastavak.... Hrono i LCHF - Page 4 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by darling Wed May 17, 2017 9:23 pm

    Radagast wrote:

    Nisu svi hidrati isti, recimo masno testo od belog brasna i kuvani krompir (pogotovo neoljusten) ne bih stavljao u istu kategoriju. Bio je pre nekog vremena clanak na sajtu BBC-a o mogucnosti da se prezivi jeduci samo jednu namirnicu: to i nije bas sasvim moguce, ali krompir bi bio medju najboljim kandidatima, jer ima svasta nesto u njemu. Nasuprot tome, belo brasno je go kurac.


    ne mozes da zamislis koliku radosti meni donese jedenje kroasana s cokoladom u francuskoj pekari. dakle, masno testo od belog brasna s cokoladom odlicno je za emocije Hrono i LCHF - Page 4 1399639816


    eo malo slika da se zabavljate, sta kontrolisana prehrana i vezbe snage mogu da naprave od ljudi.

    https://www.facebook.com/morphosis.beograd/?ref=py_c
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Wed May 17, 2017 9:38 pm

    ne postoji zdrava hrana, ali na žalost čovek mora nešto da jede

    meni je strašna ta fejsbuk stranica
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by darling Wed May 17, 2017 9:44 pm

    zasto?
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by паће Wed May 17, 2017 10:10 pm

    Па ту нестају људи!

    Делимично, ал' свеједно.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Daï Djakman Faré Thu May 18, 2017 1:37 am

    Radagast wrote:Nisu svi hidrati isti, recimo masno testo od belog brasna i kuvani krompir (pogotovo neoljusten) ne bih stavljao u istu kategoriju. Bio je pre nekog vremena clanak na sajtu BBC-a o mogucnosti da se prezivi jeduci samo jednu namirnicu: to i nije bas sasvim moguce, ali krompir bi bio medju najboljim kandidatima, jer ima svasta nesto u njemu. Nasuprot tome, belo brasno je go kurac.
    +1

    https://en.wikipedia.org/wiki/Okinawa_diet

    People from the Ryukyu Islands (of which Okinawa is the largest) have a life expectancy among the highest in the world,[2] although the male life expectancy rank among Japanese prefectures has plummeted in recent years.[3]

    The dietary intake of Okinawans compared to other Japanese circa 1950 shows that Okinawans consumed: fewer total calories (1785 vs. 2068), less polyunsaturated fat (4.8% of calories vs. 8%), less rice (154g vs. 328g), significantly less wheat, barley and other grains (38g vs. 153g), less sugars (3g vs. 8g), more legumes (71g vs. 55g), significantly less fish (15g vs. 62g), significantly less meat and poultry (3g vs. 11g), less eggs (1g vs. 7g), less dairy (<1g vs. 8g), much more sweet potatoes (849g vs. 66g), less other potatoes (2g vs. 47g), less fruit (<1g vs. 44g), and no pickled vegetables (0g vs. 42g). [4] In short, the Okinawans circa 1950 ate sweet potatoes for 849 grams of the 1262 grams of food that they consumed, which constituted 69% of their total calories.[4]


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by lalinea Thu May 18, 2017 1:48 am

    Lev Abalkin wrote:ne postoji zdrava hrana, ali na žalost čovek mora nešto da jede

    meni je strašna ta fejsbuk stranica
    zasto tacno?


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Thu May 18, 2017 8:32 am

    Zaboravila sam da napisem da mi se posle ove tri nedelje bez (OK, skoro bez) industrijskih slatkisa, pekare i drugog testa ten preporodio. Vizuelno nije neka velika razlika, jer inace mi je ten recimo OK, ali pod prstima je wow. Mislim, nisam otkrila rupu na saksiji, ali se uvek iznova fasciniram koliko ishrana utice na kozu.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by паће Thu May 18, 2017 9:17 am

    Пре неку годину је један две недеље јео само брзу храну. Опит је успео, уредно је бележио, можда има и на јућубету или има блог, бемлига, гледала госпоја пре неку годину. Лечио се три месеца после.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by darling Thu May 18, 2017 9:39 am

    supersize me.

    al nije da se hranio, nego se prezderavao. ne znamo koliko bi mu trebalo da vrati zdravstvene parametra u prethodno stanje da je samo jeo.


    inace, pothranjivanje je zakon za dugovecnost. jedino sto je tesko  to covek da izvede u ovom svetu iskusenja i izobilja. babe i dede sto po grckim ostrvima zive po 100 godina, pa cak i moji dugovecni preci iz kamena, svi su bili zilavi i mrsavi, jeli tek toliko da prezive, ishrana siromasna proteinima, i svi sto su bili suvi kao suve sljive su se naziveli.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Thu May 18, 2017 9:44 am

    Ma da, taj Supersize me je odavno debunked. Mislim da sam čitala da su uradili kontra eksperiment - drugi lik je jeo samo brzu hranu, ali u normalnim količinama, nekih par nedelja, i nije mu se ništa poremetilo, niti težina, niti ostali zdravstveni parametri.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by uskok i ajduk Thu May 18, 2017 9:49 am

    sejlor wrote:


    "U kandzama ugljenih hidrata" ce se zvati moja romansirana autobiografija. 


    "У чељустима Курве Дел Шугар"  Hrono i LCHF - Page 4 2304934895


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Thu May 18, 2017 10:06 am

    Inače, ušla sam jutros u very skinny jeans, i to mi nisu nategnute do pucanja, nego mi sasvim fino stoje. Hrono i LCHF - Page 4 658766951
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by паће Thu May 18, 2017 10:43 am

    sejlor wrote:Inače, ušla sam jutros u very skinny jeans, i to mi nisu nategnute do pucanja, nego mi sasvim fino stoje. Hrono i LCHF - Page 4 658766951

    Остан' такоРЖ.

    (Овај РЖ је због другара из војске који је тим речима означавао "останите на вези док не успоставим везу са оним ког сте тражили")


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Sat May 20, 2017 10:35 am

    sejlor wrote:Smršala sam 2.5kg za tri nedelje. Kolke su šanse da smršam 1.5kg u narednih nedelju dana? Hrono i LCHF - Page 4 1949538119

    Minus 1kg! Ali dobro, ovo sad vec jeste malo nerealno, verovatno mi je otisla neka suvisna voda.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by darling Sat May 20, 2017 4:17 pm

    juhuuu, kilo po kilo, veselo ti bilo  Hrono i LCHF - Page 4 1670177810
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Thu May 25, 2017 8:22 am

    sejlor wrote:Smršala sam 2.5kg za tri nedelje. Kolke su šanse da smršam 1.5kg u narednih nedelju dana? Hrono i LCHF - Page 4 1949538119

    - 1.3kg, woohoo!
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by паће Thu May 25, 2017 9:59 am

    Госпоја ми кренула са том хронолошком, шта поједе између 12 и 18, то јој је, ван тога ништа осим кафе (несуља с млеком без шећера). Није стала на кантар пре тога, а и две-три недеље је можда мало да се примети неки ефекат, ал' чини ми се да ради. Нисам јој се баш придружио, вечерам сат касније, а и после тога макнем по неки залогај. Мени кантар показује истих 84 као и раније, ал' ту мора да је неко увећање мишићне масе на уштрб машћетаРЖ, јер ево већ трећи месец проводимо на башти по два-три дана недељно, лопату сам научио да ради сама.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Thu May 25, 2017 10:09 am

    Pa to nije hrono, kod hronoa je valjda doručak najvažniji i najobilniji. A ne može se doručkovati u 12 i večerati u 18 jer razmak između obroka mora da bude 5 sati. Jedino ako je na nekoj varijanti gde nema večere uopšte.

    Hrono i LCHF - Page 4 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 2:18 pm