Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    DJB - Nrdule

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by kondo Mon May 31, 2021 11:09 pm

    Opa, Krugolina? A đe Hanica?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue Jun 01, 2021 12:00 am

    ficfiric wrote:


    Tooo, lutko!

    Next stop - Ravna Gora!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50122
    Join date : 2017-11-16

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jun 01, 2021 12:03 am

    Ravnogorci su za njega progressive left
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue Jun 01, 2021 12:05 am

    DJB - Nrdule - Page 3 3579118792

    Zapravo se slažem, samo komentarišem kako je u poslednjih par nedelja krenuo o očiglednu kampanju za glasove "stare", tj kafanske desnice.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Летећи Полип Tue Jun 01, 2021 12:11 am

    Polako. Prvo Kolubarsku bitku da odgleda, i Noć Đenerala da pročita.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue Jun 01, 2021 12:12 am

    Knjigu o Milutinu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Летећи Полип Tue Jun 01, 2021 12:12 am

    I ovo mora makar jednom da šeruje.





    Pa tek onda može Ravna Gora i pečenje...
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue Jun 01, 2021 12:13 am

    I da pusti malo dužu bradu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Летећи Полип Tue Jun 01, 2021 12:20 am

    Sad si postavljam pitanje u vezi njega. Da li je on oduvek bio ovakav, pa je njegov raniji progresivizam (u srpskim okvirima) zapravo bio trenutna posledica sredine u kojoj je bio, i odsustva kontakta sa ovakvim sadržajem. Ili je počeo kao progresivan, pa ga je radikalizacija dovela u stanje kada mu Dobrica Ćosić deluje smisleno.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ficfiric

    Posts : 34224
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue Jun 01, 2021 7:44 am

    Nema "next stop", vidite da je rekao "Ne ponovilo se. Nikad vise"


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue Jun 01, 2021 8:04 am

    Летећи Полип wrote:Sad si postavljam pitanje u vezi njega. Da li je on oduvek bio ovakav, pa je njegov raniji progresivizam (u srpskim okvirima) zapravo bio trenutna posledica sredine u kojoj je bio, i odsustva kontakta sa ovakvim sadržajem. Ili je počeo kao progresivan, pa ga je radikalizacija dovela u stanje kada mu Dobrica Ćosić deluje smisleno.

    I ja ponekad razmisljam o tome. Najcesce mislim da je u ogromnoj meri (vecoj nego kod mnogih drugih lidera) u pitanju oportunizam i kameleonstvo pre nego bilo sta drugo. On stvarno tome pristupa kao biznisu i prodaje one ideje za koje prepozna trzisnu nisu. Lakoca sa kojom je izmedju dva izborna ciklusa presao sa parazita i "sistema" na vincansku civilizaciju govori tome u prilog.

    Druga, "iskrena" varijanta bi isla otprilike ovako - on je pomalo naivno i ne razumejuci politiku krenuo u pricu pravljenja "normalne" zemlje od Srbije. To je ona prica - sami da popravimo sistem, samo da zapnemo, da ukinemo subvencije, razvijemo malu privredu, itd. I s obzirom da je ta prica bila naivna i zasnovana na dubokom nerazumevanju polozaja Srbije u tzv svetskom kapitalistickom sistemu, on je kada se sudario sa realnoscu, potpuno upao u konspiroloski mod. I otud ovo sto gledamo. Usput doso i Tramp i pare od Benona i eto ga.

    A vrv je nesto izmedju ova dva. Pritom, on stvarno izgleda kao totalni ludak i cvlt leader.


    Last edited by Erős Pista on Tue Jun 01, 2021 8:15 am; edited 2 times in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34224
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue Jun 01, 2021 8:11 am

    Ovo prvo. Da on stvarno veruje u nesto od ovoga, valjda bi zadrzao bar prstohvat iz one price o borbi protiv parazita. On je u jednom momentu bukvalno promenio plocu. Nijednu parolu nije zadrzao - nema lutkara, parazita, konkursa, de lux socijalne pomoci...


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue Jun 01, 2021 8:20 am

    Pazi, slazem se, slogani su se promenili, kao i teme, ali ideoloskog kontinuiteta zapravo ima. Kad pogledas ona njegova pisanije sa bloga, gde on trziste vidi kao socijaldarvinisticku borbu svih protiv svih - sad je to samo podigao na nivo odnosa izmedju nacija. Od Pinkera do Pitersona, od neoliba do altrajta, sto ustvari i nije tako dugacak put.

    Zato mi se cini da tu postoji neka slika sveta koja se nije mnogo menjala.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Јанош Винету Tue Jun 01, 2021 2:20 pm

    Erős Pista wrote:
    Летећи Полип wrote:Sad si postavljam pitanje u vezi njega. Da li je on oduvek bio ovakav, pa je njegov raniji progresivizam (u srpskim okvirima) zapravo bio trenutna posledica sredine u kojoj je bio, i odsustva kontakta sa ovakvim sadržajem. Ili je počeo kao progresivan, pa ga je radikalizacija dovela u stanje kada mu Dobrica Ćosić deluje smisleno.

    I ja ponekad razmisljam o tome. Najcesce mislim da je u ogromnoj meri (vecoj nego kod mnogih drugih lidera) u pitanju oportunizam i kameleonstvo pre nego bilo sta drugo. On stvarno tome pristupa kao biznisu i prodaje one ideje za koje prepozna trzisnu nisu. Lakoca sa kojom je izmedju dva izborna ciklusa presao sa parazita i "sistema" na vincansku civilizaciju govori tome u prilog.

    Druga, "iskrena" varijanta bi isla otprilike ovako - on je pomalo naivno i ne razumejuci politiku krenuo u pricu pravljenja "normalne" zemlje od Srbije. To je ona prica - sami da popravimo sistem, samo da zapnemo, da ukinemo subvencije, razvijemo malu privredu, itd. I s obzirom da je ta prica bila naivna i zasnovana na dubokom nerazumevanju polozaja Srbije u tzv svetskom kapitalistickom sistemu, on je kada se sudario sa realnoscu, potpuno upao u konspiroloski mod. I otud ovo sto gledamo. Usput doso i Tramp i pare od Benona i eto ga.

    A vrv je nesto izmedju ova dva. Pritom, on stvarno izgleda kao totalni ludak i cvlt leader.
    +1
    Све си рекао, ово треба урамити, немам шта да додам али ћу свеједно додати јер сам већ написао пола поста.

    С тим да тај развој мале привреде нико више не помиње, на те приче ни у Америци више нико не наседа.
    Послови су били тема америчких избора 2020, али у перспективи конкуренције са Кином. И тамо је тешатешановићизација у току.
    DJB - Nrdule - Page 3 1095071093
    Прича о малој привреди је могла у Америци у једном специфичном историјско/економско/политичком тренутку, може и сада али не у тој мери, сад је већ прошао воз за тако нешто. 

    Замисли отвараш стартап фирму/политичку партију у Србији, у потпуно новој бранши, са неиспитаним производом и сумњивим тржиштем - са којим кадровима, којим финансијама, којим капиталом, којим знањем и искуством? Па чак и да имаш све то, опет су и конкуренцији са истим таквим фирмама које имају боље кадрове и сто пута веће финансије и државна леђа у сваком смислу.

    Остаје ти само да муљаш у мутном са својим култом.

    А у крајњој линији, Радуловић је имао своју фирму, изашао на берзу или није, продао се Адобе-у или није, видео да од Америчког Сна апсолутно нема ништа, остао дужан који динар порезницима и запалио у Србију да буде стечајни управник.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jun 01, 2021 7:02 pm

    Ovo sa dugovanjem poreza verovatno nije tacno. Da zaista duguje neke pare taj Ameriku video ne bi, a isao je tamo nedavno i slikao se sa Hanom ispred Bele Kuce. Sve ostalo je moze da bidne al ne mora da znaci.

    Ja sam ovakav nagli preokret u razmisljanju vidjao kod nasih gastarbajtera koji su obrazovani ali imaju posao koji im ne donosi onoliko para koliko njihove ambiciozne zene misle da im pripada. I onda se ne ljute na zene sto previse ocekuju od njih nego na masone, trilateralnu komisiju i slicno. Mislim, u sustini skoro svakog nezadovoljstva su pare, ali kod Radula nije ocigledno gde je taj kurslus nastao, jer je navodno bio uspesan dok je bio u Kanadi/Americi.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Tue Jun 01, 2021 7:41 pm

    Pare je dugovao, bukvalno ima zapis o tome, može svako to da proveri i kačili smo to hiljadu puta. Hiljadu puta je, takođe, rečeno da nije bežao od poreza (felony) već da je ostao dužan, što nikako nije isto.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jun 01, 2021 8:10 pm

    Video sam ja ta prepucavanja preko stampe, neko je bio stavio da pise da je dugovao (neki dopisnik Deutche Welle ako se secam), Radule kaze to je kleveta sacudavassvetuzim, pa onda tisina i... eto Raduleta u Vasingtonu. Posto su to bile ozbiljne pare (ne znam koliko ali se secam da je bilo preko milion dolara), mnijem da to nije isto kao kada Joe the plumber duguje par hiljada dolara.

    Kazes nije to felony, verujem, ali... on duguje milionce, ne plati, pojavi se na granici i... nista? Za mnogo manje se prespava u zatvoru, na osnovu poternice. Probaj da ne platis sto si duzan DMVu (recimo prosao si kroz crveno, napisali ti kaznu i zaboravio si da platis) i glej sta ce da se desi kada te pandur sledeci put zaustavi. A u pitanju je par stotina dolara.

    Sta hocu da kazem: ako je on taj dug podmirio (tih milion i nesto), znaci da ima para u steku i da otpada prica da je otisao sa severnoamerickog kontinenta jer eto nije uspeo da ostvari americki san, sto rece Janos Vinetu. Sto u sustini i nije mnogo bitno, onda je jedan od retkih koji menja stav 180 stepeni a nije ga na to naterao nedostatak para.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Tue Jun 01, 2021 8:48 pm

    Bilo je objavljeno založno pravo na njegovoj imovini u SAD i to mu je sve vreme visilo nad glavom: ne hapšenje, već plenidba imovine. Radulović je tvrdio da je neko (Angela Merkel?) podmetnuo falsifikovani dokument IRS u katastarske knjige okruga San Mateo u Kaliforniji. I jeste bilo više od milion dolara duga. Ne znam da li je on u SAD uspeo ili propao, ali je svakako žestoko zajebao kod poreskih vlasti. Možda je kasnije servisirao dug malo po malo, a možda mu je neko i pomogao da namiri dug.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue Jun 01, 2021 8:53 pm

    DJB - Nrdule - Page 3 Lach-b10


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jun 01, 2021 9:33 pm

    Marvelous Bhagavan wrote:Bilo je objavljeno založno pravo na njegovoj imovini u SAD i to mu je sve vreme visilo nad glavom: ne hapšenje, već plenidba imovine.

    Ma kakva plenidba imovine, nema on to u Americi, rekao je da je sve rasprodao kada se vratio ovamo. Jeste, kaze se dugujes toliko, plenicemo imovinu, ali kada nema imovine da se pleni onda dug raste i kad postanes dostupan javnosti onda ides pred sud da namiris taj dug. A ako nemas para, onda ces da odlezis. Mnogo je verovatnije da on onako blentav nije ni znao da ima taj problem dok nije saznao preko novina. A sta se dalje dogodilo i kako je vratio, ne znam... ali je ocigledno vratio jer se slobodno seta po Americi.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue Jun 01, 2021 9:37 pm

    Covek je stecajni upravnik. Blesav jeste, ali da je za sopstveni poreski dug saznao iz novina - sumnjam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bleeding Blitva

    Posts : 3746
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Bleeding Blitva Tue Jun 01, 2021 9:38 pm

    Da prostite ali zvuči ko da je on postao američki špijun :carrie mathison: DJB - Nrdule - Page 3 1727922752


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    disident

    Posts : 15066
    Join date : 2016-03-28

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by disident Tue Jun 01, 2021 9:39 pm

    Marvelous Bhagavan wrote:Bilo je objavljeno založno pravo na njegovoj imovini u SAD i to mu je sve vreme visilo nad glavom: ne hapšenje, već plenidba imovine. Radulović je tvrdio da je neko (Angela Merkel?) podmetnuo falsifikovani dokument IRS u  katastarske knjige okruga San Mateo u Kaliforniji. I jeste bilo više od milion dolara duga. Ne znam da li je on u SAD uspeo ili propao, ali je svakako žestoko zajebao kod poreskih vlasti. Možda je kasnije servisirao dug malo po malo, a možda mu je neko i pomogao da namiri dug.
    Izracunao je dzivdzan koliko je para dobio od srbije na konto djb ,posebno posle ulaska u parlament i nije mala suma upitanju, moguce da je time platio dug


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jun 01, 2021 9:39 pm

    @Pista: Radule je Kanadjanin, moguce je da nije znao sta sve i kome duguje kad proda firmu u Americi. Mozda je mislio da je vec sve sto treba platio Kanadjanima, te dve drzave imaju sporazum o tome kako i kome drzavljanin jedne zemlje koji zivi u drugoj zemlji placa porez.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Tue Jun 01, 2021 9:47 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Marvelous Bhagavan wrote:Bilo je objavljeno založno pravo na njegovoj imovini u SAD i to mu je sve vreme visilo nad glavom: ne hapšenje, već plenidba imovine.  

    Ma kakva plenidba imovine, nema on to u Americi, rekao je da je sve rasprodao kada se vratio ovamo. Jeste, kaze se dugujes toliko, plenicemo imovinu, ali kada nema imovine da se pleni onda dug raste i kad postanes dostupan javnosti onda ides pred sud da namiris taj dug. A ako nemas para, onda ces da odlezis. Mnogo je verovatnije da on onako blentav nije ni znao da ima taj problem dok nije saznao preko novina. A sta se dalje dogodilo i kako je vratio, ne znam... ali je ocigledno vratio jer se slobodno seta po Americi.

    Izvini što insistiram na tome, ali nećeš. Zatvor zbog duga je u SAD ilegalan od 1833. godine. Imaš dug i namiriće ga kako znaju i umeju, i to u građanskoj parnici, a ako ne uspeju, umrećeš dužan, ali nećeš ići u zatvor zbog duga, to je u Americi nemoguće.

    Ako izbegavaš porez ili varaš u poreskoj prijavi, ideš u zatvor. Ako si straćio pare i jednostavno nemaš da platiš (ovde ide bitan caveat: I AKO PRI TOME POSTUPAŠ U SKLADU SA ZAKONOM I NE KRIJEŠ PRIHODE I IMOVINU) ne ideš u zatvor nego će te IRS polako i strpljivo goniti pred sudovima, uzimati ti zaradu, imovinu itd. Pri tome, IRS ne žuri nigde, to se može razvlačiti dugi niz godina, možeš da ulaziš u zemlju i izlaziš iz nje, sve kul, ali pozivi za sud će stizati, troškovi će se gomilati, život će ti se pretvoriti u golo govno.

    DJB - Nrdule - Page 3 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 09, 2024 9:22 pm