Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    DJB - Nrdule

    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Tue Jun 01, 2021 3:56 pm

    Mantra DJB sekte je bila da Amerika hapsi poreske dužnike i van granica svoje zemlje, a na granici ih svakako privodi pravdi. To je Looney Tunes tumačenje američkih zakona. U praksi, milionče duga nije nikakva drama i prioritet, za to će da te čekaju na krivini kad počneš da zarađuješ i trošiš pare u SAD, a van zemlje ni nemaju jurisdikciju.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jun 01, 2021 3:59 pm

    Marvelous Bhagavan wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:

    Ma kakva plenidba imovine, nema on to u Americi, rekao je da je sve rasprodao kada se vratio ovamo. Jeste, kaze se dugujes toliko, plenicemo imovinu, ali kada nema imovine da se pleni onda dug raste i kad postanes dostupan javnosti onda ides pred sud da namiris taj dug. A ako nemas para, onda ces da odlezis. Mnogo je verovatnije da on onako blentav nije ni znao da ima taj problem dok nije saznao preko novina. A sta se dalje dogodilo i kako je vratio, ne znam... ali je ocigledno vratio jer se slobodno seta po Americi.

    Izvini što insistiram na tome, ali nećeš. Zatvor zbog duga je u SAD ilegalan od 1833. godine. Imaš dug i namiriće ga kako znaju i umeju, i to u građanskoj parnici, a ako ne uspeju, umrećeš dužan, ali nećeš ići u zatvor zbog duga, to je u Americi nemoguće.

    Ali da li ti razumes da ako ne platis dug jebenoj saobracajnoj policiji da te stavljaju na poternicu, hapse kada na tebe naidju, i stavljaju te u zatvor da prenocis dok ne razgovaras ujutro sa firmom koja ce da polozi kauciju za tebe? Za nesto sto cak nije ni misdemeanor, nego obicna saobracajna kazna. I da to ne potrazuju od tebe ni u kakvom parnicnom postupku, ne zanima ih plenidba tvoje imovine, tvoje kuce, tvoga auta, nista... nego daj pare na sunce. Ako te ne uhvate, a nisi platio, nece ti produziti vozacku dozvolu kada istekne. Drzava te jebe do preksutra za par stotina dolara a ako je u pitanju milion, od toga nema nista?

    Moguce je da ako ja tebi, privatnom licu, dugujem milion dolara, ja necu da idem u zatvor i mogu da umrem a da ti ne isplatim dug.

    Nemoguce je da ako ja dugujem drzavi, ona prosto kaze nema veze platices kad budes mogao.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jun 01, 2021 4:01 pm

    Marvelous Bhagavan wrote:Mantra DJB sekte je bila da Amerika hapsi poreske dužnike i van granica svoje zemlje, a na granici ih svakako privodi pravdi. To je Looney Tunes tumačenje američkih zakona. U praksi, milionče duga nije nikakva drama i prioritet, za to će da te čekaju na krivini kad počneš da zarađuješ i trošiš pare u SAD, a van zemlje ni nemaju jurisdikciju.

    Slazem se da nece da ga jure van Amerike. Ne slazem se da ga ne bi priveli na aerodromu da nije platio kaznu. Zato mislim da je platio.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Janko Suvar Tue Jun 01, 2021 4:05 pm

    Radule prica da ce da sprovodi Nacertanije (ne znam kako valjda ce da ubacuje slovenske popove u Bugarsku ili sta vec) a ovi pricaju o tu nekim porezima

    DJB - Nrdule - Page 4 1668833401
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Tue Jun 01, 2021 4:09 pm

    Nije "nema veze platićeš kad budeš mogao" već ti ostave najnužnija sredstva za život i sve ostalo namiruju. Postoje u američkim državama izuzeci što se tiče dugova i oni se odnose na child support, na plaćanje sudskih kazni, ali se ne odnose na porez. A i u ovim slučajevima postoje, i primenjuju se, presedani Vrhovnog suda koji onemogućavaju da se novčane kazne automatski konvertuju u zatvorske ako se proceni da čovek nema da plati - dakle, postoji pravna tendencija, koja potiče još od vremena osnivanja države, da se u potpunosti ukine dužnički zatvor.

    Da sad ne citiram izvore do besvesti, guglaj da li se može u zatvor zato što nemaš novca za porez. Jednostavno ne može.
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Tue Jun 01, 2021 4:10 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Marvelous Bhagavan wrote:Mantra DJB sekte je bila da Amerika hapsi poreske dužnike i van granica svoje zemlje, a na granici ih svakako privodi pravdi. To je Looney Tunes tumačenje američkih zakona. U praksi, milionče duga nije nikakva drama i prioritet, za to će da te čekaju na krivini kad počneš da zarađuješ i trošiš pare u SAD, a van zemlje ni nemaju jurisdikciju.

    Slazem se da nece da ga jure van Amerike. Ne slazem se da ga ne bi priveli na aerodromu da nije platio kaznu. Zato mislim da je platio.

    Nema kazne. To je porez. Pretpostavka je da nije krio ništa i da je čist pred zakonom. U tom slučaju to je predmet obligacionog a ne krivičnog prava.

    I ajd da sa svoje strane zatvorim raspravu: evo ti citat sa sajt Jevreja advokata sa toll free brojem 800-TAX-LEVY. To su Jevreji advokati koji se verovatno reklamiraju na bilbordima na putevima za Reno i Vegas. Složićemo se da oni znaju više o porezima od tebe i mene.

    For many Americans, the threat of legal action is a big reason we always ensure we pay our taxes on time. And for good reason—failing to pay your taxes can lead to hefty fines and increased financial problems. But, failing to pay your taxes won’t actually put you in jail. In fact, the IRS cannot send you to jail, or file criminal charges against you, for failing to pay your taxes. There are stipulations to this rule though. If you fail to pay the amount you owe because you don’t have enough money, you are in the clear. But if your reason for not paying is because you didn’t file or you committed a form of tax fraud (you intentionally lied on your return or tried to deceive the IRS), you could find yourself behind bars.

    Inače i ja sam 2016. mislio isto kao i ti, a onda sam baš zbog Radula iščitao sve o poreskom dugu u SAD.
    ficfiric

    Posts : 34317
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue Jun 01, 2021 4:31 pm

    Bleeding Blitva wrote:Da prostite ali zvuči ko da je on postao američki špijun :carrie mathison: DJB - Nrdule - Page 4 1727922752

    Pricao sam ja to Uskoku al dzaba


    _____


    Uprava napolje!

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jun 01, 2021 4:50 pm

    Marvelous Bhagavan wrote: But if your reason for not paying is because you didn’t file [...] you could find yourself behind bars.


    Ovo. Ja mislim da on taj porez koji je trebao da plati (verovatno drzavi Kaliforniji, jer ga je jurio San Mateo county), nije prijavio, jer je mislio da je zavrsio posao time sto je prijavio Kanadjanima. Radule je tako i reagovao, po secanju je rekao "sta oni od mene traze, pa ja sam kanadski drzavljanin". Ne mislim da je to namerno uradio, ali u ovom citatu se u prvom delu spominje "because you did not file" a tek u drugom (koji sam obrisao) "ako si namerno izbegao porez".


    Last edited by Vilmos Tehenészfiú on Tue Jun 01, 2021 4:51 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Летећи Полип Tue Jun 01, 2021 4:51 pm

    Ne zna ona Uskoka. Čovek ne zna da li Blitva treba da se tuži ili raduje što nema više nekih koloritnih likova ovde.  DJB - Nrdule - Page 4 1233199462


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Bleeding Blitva Tue Jun 01, 2021 5:00 pm

    Летећи Полип wrote:Ne zna ona Uskoka. Čovek ne zna da li Blitva treba da se tuži ili raduje što nema više nekih koloritnih likova ovde.  DJB - Nrdule - Page 4 1233199462
    Još ja gledam kakav sad uskok, e, ne pohvatam masu vaših internih, fali malo šuga, da se vrate svi ti osebujni DJB - Nrdule - Page 4 1668833401


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by bela maca Tue Jun 01, 2021 5:01 pm

    da se ne vrate


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by plachkica Tue Jun 01, 2021 5:09 pm

    ovi da odu a da se oni ne vrate
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by bela maca Tue Jun 01, 2021 5:10 pm

    DJB - Nrdule - Page 4 3579118792


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue Jun 01, 2021 5:39 pm

    DJB - Nrdule - Page 4 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Dambo

    Posts : 372
    Join date : 2019-05-05

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Dambo Tue Jun 01, 2021 5:55 pm

    @Vilmos

    Nije ga "jurio" San Mateo County nego IRS a u San Mateu je bio zaveden lien IRS-a. Ispisao si 2000 reci o necemu sto znas ovlas.
    паће

    Posts : 40223
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by паће Wed Jun 02, 2021 3:08 am

    Bleeding Blitva wrote:
    Летећи Полип wrote:Ne zna ona Uskoka. Čovek ne zna da li Blitva treba da se tuži ili raduje što nema više nekih koloritnih likova ovde.  DJB - Nrdule - Page 4 1233199462
    Još ja gledam kakav sad uskok, e, ne pohvatam masu vaših internih, fali malo šuga, da se vrate svi ti osebujni DJB - Nrdule - Page 4 1668833401

    Па нису осе него пчеле, а да је бујан, јесте, не стане то у један лик него се преливао у више десетина... И боље да не знаш.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Thu Jun 03, 2021 3:13 pm

    Kritikujemo autosovinizam, ali bEz bLAceNjA LjuDi




    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40223
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by паће Thu Jun 03, 2021 3:25 pm

    Заборавио је "то, господо, заборавите".


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Mon Jun 07, 2021 2:02 pm

    Sta ti je lojalna patriotska opozicija...

    [size=33] [/size]


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34317
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Mon Jun 07, 2021 2:36 pm

    Vucicu povedi, Radulovicu pomozi


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Mon Jun 07, 2021 2:48 pm

    DJB - Nrdule - Page 4 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Летећи Полип Mon Jun 07, 2021 5:14 pm

    Bogami, Radule prešao na drugu stranu. Opet.


    Uskok u ekstazi.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Mon Jun 07, 2021 5:19 pm

    Lutkar i marioneta
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Летећи Полип Mon Jun 07, 2021 5:24 pm

    Ali kako ih je pčelar instinktivno prepoznao još onomad - Zmajeve. Sad treba platonovski dokučiti šta bi činilo ideju zmajstva.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ficfiric

    Posts : 34317
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Mon Jun 07, 2021 5:28 pm

    DJB - Nrdule - Page 4 Djbdve10


    _____


    Uprava napolje!

    DJB - Nrdule - Page 4 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 6:38 am