Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    DJB - Nrdule

    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 18 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue May 07, 2024 10:22 pm

    boomer crook wrote:NEKIM drugim forumima

    neke od njih su djb-asi zvali svojim fokus grupama


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    DJB - Nrdule - Page 18 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by beatakeshi Tue May 07, 2024 10:34 pm

    boomer crook wrote:nrduletu je prolazila neka druga prica: software za izbor poslanika, homeopatija i borba protiv uhljeba. setite se strasti s kojom su tog nrduleta branili i privijali na sisu na NEKIM drugim forumima gde se ne skuplja nestorijada. to je bila njegova prica, njegova publika i njegovo vreme. kako se sve ubrzalo i on i neki drugi frikovi - npr. meda i pernar - su ispadali iz voza ustupajuci mesto konduktera autenticnijim i domacinskijim ludacima.
    Šira baza je u pitanju. Meni je za Nestora bolja paralela Karić.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 18 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue May 07, 2024 10:35 pm

    One Eyed Bob wrote:Prvo, izgleda neozbiljno, ima uzanu glavu, a dolihokefalna struktura lobanje se ne toleriše u Srbiji. Napisaću jednom esej o tome, watch this space. Drugo, nedovoljno je vredan, zapravo deluje mi kao da sve što radi - radi half-assed, stalno očekuje brzu dobit pa da se vrati kakvim god da ih ima dekadentnim hobijima i strastima. Moraš da gostuješ svuda, da iznosiš kompletne teorije, ponavljaš ih ad nauseam, razvijaš i razlažeš na jutjub kanalima, kod Marića, aaaaa sve. 

    Treće i sad dolazimo do važnijih monenata, Radulo izgleda kao izbečeni pacijent dočim Nestorović ima tu diskretnu auru dobre rakije, rumene obraze, iskren osmeh, on je čovek koji je prozreo šalu ovog sveta, kao oni vojnici iz Srpske trilogije koji se, u delirijumu od izloženosti artiljerijskoj paljbi na isturenom položaj, smeju i viču da "znaju za jadac", to je zen momenat srpske književnosti a ta je knjiga puna tih sitnih uvida i zato je preporučujem i pored njenih brojnih mana. 

    Četvrto, Nestorović je ostvareni bumer. Toliko mu je dece prošlo kroz ruke da je sasvim prirodno stekao vojsku saveznika. On je lekar u sakou od tvida, koji zna sve konobare i ima svoje stolove od Madere do Franša. On zrači samopouzdanjem i žoa d vivreom a nije klošarčina nego lekar. 

    Peto, Nestor je mnogo luđi. Radulo je zamlata koja povremeno pročita nešto o Srbima narodu najstarijem, Vinči itd. Nestorović stalno lista sve, tako mi izgleda na osnovu njegovih gostovanja. Sve zna, od Ukrajine preko Tesle do Lepenskog vira, i NIKADA ne prelazi u dosadu i ponavljanje, džezira i improvizuje satima, to je vežbao na stotinama kongresa, večerinki, konsultacija, sedeljki sa gospodom advokatima i arhitektama uz karton vina. Ne može to da se nauči za 10 godina, to se počinje u prvim godinama fakulteta.

    DJB - Nrdule - Page 18 3579118792 DJB - Nrdule - Page 18 3579118792 DJB - Nrdule - Page 18 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    DJB - Nrdule - Page 18 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 5:57 am