Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    DJB - Nrdule

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Sotir Mon 30 Aug - 13:50

    Мала бара, пуно крокодила.
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Solus_Rex Mon 30 Aug - 15:07

    Solus_Rex wrote:Ljuba Dimić da pređe kod Radula na platformu:

    https://www.politika.rs/scc/clanak/486540/Programe-iz-istorije-ne-pisu-drzavni-neprijatelji#komentari

    Штета која је направљена може се већ сада лако измерити и статистички, бројем ученика који су се по овом програму пласирали на Републичко такмичење из историје у Шапцу 23.05.2021. године. Са територије града Београда и свих београдских општина (око 2.000.000 становника) из сва три прва разреда гимназије на Републичко такмичење се није пласирало ниједно једино дете! DJB - Nrdule - Page 10 4135669698 Пласирало се 6 ученика из четвртог разреда гимназије који су последња генерација која учи по нереформисаном, односно старом програму наставе историје. Исто је и са средњим стручним школама где се из првог разреда није пласирао нико, а из другог 7 ђака. Стање је слично широм Републике Србије. DJB - Nrdule - Page 10 4135669698

    О чему се заправо ради?
    Хронолошки принцип, који је основа историографије и историје од памтивека, од Херодота, Тукидида, Полибија, Тацита, Отона Фрајзиншког, Леополда Ранкеа и осталих великих имена наше науке, напуштен је! Уместо њега установљен је тзв. тематски принцип. По том принципу не уче ни студенти историје, DJB - Nrdule - Page 10 3826186726  некмоли деца од 14. до 18. године.


    https://www.peticije.online/328184



    Настава историје, њен план и програм, уџбеник, наставник и професор представљају важне чиниоце у формирању идентитета младе популације. Пружају одговоре на питања: Ко смо? Шта смо? Одакле смо? Где идемо? Шта нас одређује? Идентитет у себи мора да садржи и јасно национално одређење (Срби и држављани Србије), цивилизацијско-просторно одређење (човек, Балканац, Европљанин, грађанин света, без да нам неко то укида или дарује), временско одређење (припадамо 21. веку, а то је осматрачница и сабрано искуство са којег тумачимо и разумемо прошлост имајући у виду све што је том веку предходило) и јасан рационални поглед на свет.


    Настава историје спроведена на „реформисани“ начин доноси опасност да историјску свест младе генерације престане да формира школа, односно педагог-историчар, професионалац, научник. Ту свест ће формирати: улица, штампа, политика, интересне групе или међународни фактори.




    Осиромашује се најдиректније национална и критичка свест, а то је први корак ка добровољном сужањству. Да ли је то оно што желимо нашој деци? 
    DJB - Nrdule - Page 10 1919037162
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Mon 30 Aug - 15:10

    Kosmos i stasmos


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Thu 9 Sep - 17:40



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6237
    Join date : 2019-11-04

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Del Cap Thu 9 Sep - 17:42

    (Ne ta Vesna Pešić)

    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Thu 9 Sep - 17:49

    Ne, ova je musko (filolog).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Janko Suvar Thu 9 Sep - 17:52

    od "konkretna resenja" do "polozaj kulture i istorije danas"
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Thu 9 Sep - 18:16

    Nekad su mlade izvodili u setnju



    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Fri 17 Sep - 10:20

    Како ме анкетирао Ипсос и како намештају анкете за Шапића и Веселиновића
    9. септембра 2021.
    Политичке анкете би требало да дају што тачније резултате о расположењу бирачког тела. Када се објаве у медијима, требало би да информишу грађане. Ово моје лично искуство с анектом коју је спроводио Ипсос јасно показује да анкете служе искључиво за манипулацију грађана. Власт је користи да истакне не само себе, већ и пожељну, безопасну опозицију, а да опозицију која јој представља озбиљан проблем што више умањи.

    Јуче је на мој мобилни телефон стигао позив из истраживачке агенције за маркетинг „Ипсос“. Разговор је отпочео аутоматском поруком: „Овде агенција Ипсос за маркетинг и анкете, Ваш број је изабран на листи од девет (9) бројева.“

    У тренутку сам био изненађен, али сам остао на линији. Онда је аутоматска порука нагло прекинута, а разговор је наставила љубазним тоном оператерка: „Добар дан. Зовем Вас из истраживачке агенције за маркетинг Ипсос“.

    Након општих питања о датуму рођења, општине становања, степена образовања, уследело је прво питање анкете:

    „Шта мислите како се данас живи у Србији?“, и додаде тад: „својим речима опишите.“

    Мој одговор је био следећи: „Народ је сиромашан и на ивици егзистенције, народу се даје 25.000 РСД иако најдужи месец има 31 дан. Да ли је потребно да идем даље?“ поставих реторичко питање, на шта она додаде: „У реду, хвала Вам, идемо даље.“

    Прво политичко питање било је: „Да ли сте гласали на претходним изборима?“

    Мој одговор, без секунде оклевања, био је: „Јесам.“ А онда је „професионализам“ изашао на видело. Уследило је питање: „За кога?“

    Мој логичан одговор је био: „Гласање је било тајно, али ако инсистирате, једини прави избор – за Суверенисте.“

    „Да су следеће недеље избори на републичком нивоу, за кога бисте гласали?“

    Уследио је низ од готово 15 политичара који су понуђени за председника Републике. Стрпљиво сам бројао и чекао. Преко Александра Вучића, па до Иштвана Пастора и Сулејмана Угљанина. Све је наликовало на бесконачан низ у коме се бирачи ускраћују за потпуну листу свих опозиционих кандидата. Изгубих стрпљење и упитах саркастично:

    „Извините, има ли ту опције Доста је било – Суверенисти? Не читајте даље – мој избор је господин Радуловић, Саша Радуловић!“

    „У реду, имали смо још два наведена поред господина Радуловића“, додаде она самоуверено, рекло би се роботизовано, „то су…“

    Пресекао сам питање дрским: „У реду је, мој је избор је Саша Радуловић, даље нема потребе да губимо време на овом питању.“ Додадох само: „Идемо даље.“

    Затим је уследило питање: „Која је политичка партија по Вашем избору најбољи избор за Србију у овом тренутку?“

    Кренуо је низ: „СНС, ПУПС, ССП, …“ и тако у недоглед.

    Рекох: „Извините, мој избор је Доста је било – Суверенисти.“

    Оператеркаје одговорила збуњено: „Аха, Ви сте баш загрижени за њих?“

    Мој одговор након ове констатације био је: „Питали сте ме за избор, не видим разлог да ми наводите низ непотребних партија, ја имам свој избор, а он је Доста је било.“

    „Опростите, немојте се љутити, немојте ми прекинути везу сада“, љубазно и у страху, замолила је оператерка.

    Одговорих тад: „Не брините, нисам такав човек, наставите, ову намештену анкету, радо ћу Вам помоћи.“ Љубазно се захвалила, и наставила са питањима.

    „Можете ли бити љубазни да оцените рад политичара у држави са: 1. Веома добар 2. Добар 3. Лош 4. Веома лош?“

    „Наравно, зашто да не“ – рекао сам, и отпочело је дружење са оператерком агенције „Испсос“. Низали су се тако сви (не)пријатељи власти од Драгана Ђиласа, Маринике Тепић, Ненада Чанка, и све тако. Сви ови чланови „опозиције“ учинили су низ потпуним за службеницу „Ипсоса“.

    Када су од мене сви добили критику под редним бројем четири (4), уследило је моје питање: „Извините, ја бих радо оценио рад господина Радуловића са веома добар“. „Аха“, додаде она, „ево и рубрике Саша Радуловић“.

    „Хвала Вам, ето то су моје оцене, идемо даље, а господину Радуловићу ставите број један (1)“ – рекох тада одлучним тоном.

    По истом принципу уследило је да оценим рад политичких партија на политичкој сцени Републике Србије. Сви су се нашли на листи, а Суверенисти су поново били на рубрици „испод црте за народ“. Све је тада било јасно. Народ се и овим путем ускраћује за потпуни избор који могу имати, што ми је посебно засметало. Полако се разговор захуктавао и све више смо се приближвали правој суштини овог позива – прикупљању позитивних поена за СНС на конто старе славе Александра Шапића и њихове инвестиције „последњег трзаја“.

    Тада су уследила питања о положају СНС-а у Београду, те њихов положај у народу у престоници – граду кога су сви увек желели.

    Прво питање у овом делу анкете било је: „Да се за градоначалника Београда сутра кандидују Александар Шапић (СНС) и Добрица Веселиновић (Не да(ви)мо Београд), ко би био Ваш избор?“

    Казао сам тада већ љутит: „Ви заиста мислите да ја не знам да је ово анкета са избором кандидата. Ово је пропагандна анкета, треба да Вас је срамота, јер елиминишете опозицију у пуном саставу – мој избор је неко од кандидата из покрета Доста је било, рецимо, Војин Биљић. А Ви испитујете на основу понуђених, као да је већ намештен резултат, па сада испитујете терен кога народ „више воли“ – нудите ми избор између два зла, да бирам мање, срамотно!“

    Уплашена службеница, додаде тада: „Опростите господине, види се да сте добро информисани, али ја радим само свој посао максимално професионално, не замерите, немојте прекидати везу, само да завршимо ову анкету.“

    „У реду је“, рекао сам тада смирено, „само желим да знате да нисам глуп, наставите.“
    И наставило се у недоглед, Александар Шапић или Добрица Веселиновић. Свестан да ће одговори бити манипулисани, редом сам бирао супротно уз најгоре критике.

    А онда је, у низу већ намештених питања за локалну политику, оператерка Ипсоса наставила анкету о изјавама Шапића и Веселиновића. Тада је све већ прешло све границе. На моју отворену љутњу је казала: „Извините ја радим свој посао.“

    Конверзација је текла даље, а овај узбудљив и занимљив дијалог апсурда ближио се крају.

    „Шта је СНС најбоље урадио за Београд и Србију?“
    Мој одговор био: „Ништа.“
    „А шта је најгоре урадио за Београђане и Србију?“
    Мој одговор је био: „Све“, без имало размишљања.

    И тако се завршила анкета Ипсоса. Уследио је кратак разговор између мене и оператерке:

    „Хвала Вам што сте издвојили време за анкету.“

    „У реду је, хвала Вама на овом искуству. Само бих волео да Вам додам једну сугестију: када сутра будете радили анкету о положају политичких партија будите искрени и кажите за кога радите, јер ово што сте ме анкетирали је намештено. Будите искрени и када испитујете. То се више цени. Желим Вам да само добро размислите о свему и чините праве изборе“.

    Оператерка се тада мало љутито, пре свега увређено, обратила: „Господине, хвала Вам на помоћи, али ја само радим свој посао, крајње професионално, ја сам професионалка пре свега“.

    Додадох тад: „Приметио сам Ваш професионализам када сте ми поставили питање за кога сам гласао на прошлим изборима, а као што знате, то је тајно. Разговор је крајње непрофесионалан, чак иако је анкета анонимна. Довиђења!“

    „Довиђења!“ додаде она постиђено.

    Драги моји, читањем овог текста схватили сте шта се то одвија пред саму предизборну кампању. Не верујте анкетама. Намештене су. Владајућа партија је класична макијавелистичка тврђава која за свој циљ не бира средства, јер им се може. Верујте себи и свом избору. А да власт не би више овако могла – изађите на изборе и будите контролори, и контролишите Ваш ИЗБОР.

    Доста је било!



    АУТОРИ:

    Александар Стаменковић – општински одбор Звездара, ДЈБ повереник Форума младих
    Вељко Г. Јовановић – општински одбор Земун, члан Форума младих ДЈБ


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Fri 17 Sep - 10:23

    DJB - Nrdule - Page 10 4101451878
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Fri 17 Sep - 10:26

    "jebe Radule, ne vadi"


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Fri 17 Sep - 10:31

    DJB trenutno okuplja posebnu vrstu sakaluda, monomanijaka i sociopata. Ovo su ljudi koji će sutra da se snimaju kako ulaze u supermarket bez maske i te fore. Loše socijalizovani ljudi koji od svoje antisocijalnosti prave ideologiju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by паће Fri 17 Sep - 12:48

    Erős Pista wrote:DJB trenutno okuplja posebnu vrstu sakaluda, monomanijaka i sociopata. Ovo su ljudi koji će sutra da se snimaju kako ulaze u supermarket bez maske i te fore. Loše socijalizovani ljudi koji od svoje antisocijalnosti prave ideologiju.

    И онда једном направе мааасован скуп на ком нико ни с ким не говори.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue 21 Sep - 2:07



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 21 Sep - 2:13

    Osladilo mu se dzabe vino
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Sun 26 Sep - 15:27

    Teoretičarka zavere postala vanredni profesor! (VIDEO)

    Demokratska stranka poziva ministra prosvete Branka Ružića da objasni kako je Mila Alečković, koja u javnosti tvrdi da nošenje maske izaziva pneumoniju, da su PCR testovi lažni i opasni, a da je cilj vakcinacije redukcija populacije, izabrana u zvanje vanrednog profesora Filozofskog fakulteta Univerziteta u Prištini - navodi se u saopštenju ove stranke.

    - Prošle godine je pomenuti fakultet raspisao konkurs za izbor u zvanje redovnog profesora za užu naučnu oblast Psihologija, na koji se prijavila samo Mila Alečković. U izveštaju komisije se navodi da ona nema publikovan nijedan naučni rad na SCI listi i da je u prijavi navela pet heterocitata svojih radova koji nisu heterocitati, jer je jedan naveden u televizijskoj emisiji, a četiri u master i diplomskim radovima njenih studenata.

    Takođe, konstantovano je da klinički pisholog Mila Alečković nema ni dovoljno radova u vodećim časopisima nacionalnog značaja, a posebno je zanimljivo da sva tri priložena rada iz te kategorije su publikovana u Zborniku radova koji izdaje fakultet na kome i predaje.

    Na kraju izveštaja je komisija predložila da se kandidatkinja Mila Alečković izabere u zvanje vanrednog profesora, iako Filozofski fakultet nije raspisao konkurs za to zvanje, nego za zvanje redovnog profesora. Izborno veće ovog fakulteta je njen izbor u zvanje vanrednog profesora potom i potvrdilo.

    Resorni odbor za obrazovanje Demokratske stranke traži da ministar Ružić, ali i Filozofski fakultet u Prištini, objasne kako je moguće da je neko izabran u naučno zvanje za koje konkurs nije ni raspisan!

    Da li ova vlast na ovaj način nagrađuje pobornike raznih teorija zavere, koji svakodnevno kroz lažne informacije dovode u opasnost zdravlje svih građana Srbije?

    A ovih dana upravo Srbija je po broju dnevnoobolelih od kovida u evropskom i svetskom vrhu. Kako je uopšte moguće da jedna osoba poput Mile Alečković, bez ozbiljnih naučnih referenci, bude profesor na nekom univerzitetu? Nedavno je na jednoj televiziji gostovala u svojevrsnom duelu sa Goranom Vesićem na temu vakcinacije, pa se možda i tu krije razlog zašto država štiti Alečkovićku - pored nje čak i Vesić izgleda pristojno i racionalno - navode Demokrate u saopštenju za javnost.


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50256
    Join date : 2017-11-16

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 26 Sep - 15:31

    Pa da kaplje malo...
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue 28 Sep - 13:51



    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Janko Suvar Tue 28 Sep - 13:53

    Joj bre
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue 28 Sep - 13:54

    Ne radi kod mene. Ne daju nam da vidimo istinu DJB - Nrdule - Page 10 1949538119


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Wed 29 Sep - 2:21

    U ovakvim izjavama se jasno vidi da DJB nije partija, pa cak ni pokret, nego nesto blize sekti. I drugi politicari ponekad blokiraju neistomisljenike, narocito ako im postavljaju nezgodna pitanja, ali se u principu ipak trude da ih privuku i pridobiju ili bar da budu otvoreni prema svima. Radule medjutim koristi tviter da filtrira "nevernike" i sumnjala, tako da mu ostanu samo true believers s kojima posle moze da radi sta hoce.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Sat 16 Oct - 21:17

    [size=33] [/size]


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Janko Suvar Sun 17 Oct - 3:03

    Radikalstvo je stejt of majnd


    DJB - Nrdule - Page 10 FB0YlBwWYAYEDYP?format=jpg&name=large
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ontheotherhand Thu 21 Oct - 20:43

    Random simpatizer DJB.

    Situacija je jednostavna, saka losih ljudi drzi sve ostale iskljucivo dezinfomacijom, a jedna od njih je “ne mozemo nista”. Zato oni drze SVE medije i sire dezinformaciju i propagandu i zato je njihov jedini strah da kriticna masa shvati sta se desava i da se lako mogu skloniti, cak i na pokradenim izborima, ali se mora izaci na izbore i glasati za ne-lopova, u ovom slucaju DJB. Samo nas to deli od situacije u kojoj je Srbija Svajcarska.
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by паће Thu 21 Oct - 20:53

    A па добро ако је само до тога да нико није рекао народу да се јавност буни. А ја мислио да има и уцењених, поплашених...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    DJB - Nrdule - Page 10 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon 20 May - 7:45