Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bioskopi

    avatar

    Posts : 18418
    Join date : 2014-12-12

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by beatakeshi Thu 2 Dec - 10:51:34

    Ne moraju da se isele, nek Fafovci prefarbaju grafit, ako imaju sredstava.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by Zus Thu 2 Dec - 11:03:15

    beatakeshi wrote:Ne moraju da se isele, nek Fafovci prefarbaju grafit, ako imaju muda.
    Da, da
    Anonymous
    Guest

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by Guest Thu 2 Dec - 11:19:51

    Vidim počela je diferencijacija. Ako, ako. Tako je bilo i devedesetih. Morao si jasno da kažeš da li si uz režim ili si njegov protivnik: tihi otpor, podrazumevajuće vrednosti itd. nisu bili dovoljni.
    zvezda je zivot

    Posts : 7030
    Join date : 2014-11-07

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by zvezda je zivot Thu 2 Dec - 11:24:05

    Cousin Billy wrote:Vidim počela je diferencijacija. Ako, ako. Tako je bilo i devedesetih. Morao si jasno da kažeš da li si uz režim ili si njegov protivnik: tihi otpor, podrazumevajuće vrednosti itd. nisu bili dovoljni.

    o da, o da,  konacno ulazimo u novu fazu vucicevog rezima
    Anonymous
    Guest

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by Guest Thu 2 Dec - 11:25:55

    Bioskopi - Page 6 3579118792 jao lolo
    avatar

    Posts : 18418
    Join date : 2014-12-12

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by beatakeshi Thu 2 Dec - 11:30:34

    A mogu i prisutni reditelji da snime neki mini omnibus, "Nedostaje mi Sonja Heni Biserko".
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by Erős Pista Thu 2 Dec - 11:41:42

    zvezda je zivot wrote:
    Cousin Billy wrote:Vidim počela je diferencijacija. Ako, ako. Tako je bilo i devedesetih. Morao si jasno da kažeš da li si uz režim ili si njegov protivnik: tihi otpor, podrazumevajuće vrednosti itd. nisu bili dovoljni.

    o da, o da,  konacno ulazimo u novu fazu vucicevog rezima

    Bioskopi - Page 6 1233199462


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7030
    Join date : 2014-11-07

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by zvezda je zivot Thu 2 Dec - 12:11:22

    beatakeshi wrote:A mogu i prisutni reditelji da snime neki mini omnibus, "Nedostaje mi Sonja Heni Biserko".

    bojim se da je kasno. presli smo rubikon, kanzas je daleko za nama. ovo je vreme muda. ovo su devedesete. zelimire zilnice, voleli smo tvoje vrcave filmove, ali predugo je taj aktivizam bio na ekranu, pokazi se ciji si. dejane ilicu, uzivali smo u tvojim kolumnama, niko vise od mene ne voli prave vrednosti, ali na cijoj si ti strani covece? americki kutce, iskesiraj za krecenje!

    usudicu se da iskoracim i 1 vazan korak ispred tvitera. gledanje filmove u vucicevoj srbiji 2021. ne moze da se posmatra kao gradjanska razonoda, niti kao svakodnevni eskapizam od bujajuceg fasizma i nacionalizma, jer svako bezanje od ove zbilje jeste tiha kolaboracija. a tisina biva sve glasnija i glasnija. klacar danas gleda filmove.


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by Guest Thu 2 Dec - 12:17:45

    zvezda je zivot wrote:
    beatakeshi wrote:A mogu i prisutni reditelji da snime neki mini omnibus, "Nedostaje mi Sonja Heni Biserko".

    bojim se da je kasno. presli smo rubikon, kanzas je daleko za nama. ovo je vreme muda. ovo su devedesete. zelimire zilnice, voleli smo tvoje vrcave filmove, ali predugo je taj aktivizam bio na ekranu, pokazi se ciji si. dejane ilicu, uzivali smo u tvojim kolumnama, niko vise od mene ne voli prave vrednosti, ali na cijoj si ti strani covece? americki kutce, iskesiraj za krecenje!

    usudicu se da iskoracim i 1 vazan korak ispred tvitera. gledanje filmove u vucicevoj srbiji 2021. ne moze da se posmatra kao gradjanska razonoda, niti kao svakodnevni eskapizam od bujajuceg fasizma i nacionalizma, jer svako bezanje od ove zbilje jeste tiha kolaboracija. a tisina biva sve glasnija i glasnija. klacar danas gleda filmove.
    Bioskopi - Page 6 1233199462
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by kondo Thu 2 Dec - 13:02:22

    dobro pusti to zvezdo reci nam šta ćeš ti uraditi u ovoj eri ili si s nama ili protiv nas.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    zvezda je zivot

    Posts : 7030
    Join date : 2014-11-07

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by zvezda je zivot Thu 2 Dec - 13:04:06

    ja sam protiv grafita i murala i grobarske umetnosti uopste, to bolje pitaj ove sto su podrzavali gtr sve ove godine


    _____
    ova zemlja to je to
    zvezda je zivot

    Posts : 7030
    Join date : 2014-11-07

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by zvezda je zivot Thu 2 Dec - 13:18:22

    inace radujem se eri konacne diferencijacije, jer sto smo dalje od kriticne mase za veliku politiku to ce biti manjih politika a diferencijacije ce biti sve cudljivije i zahtevi sve histericniji. pravo uzivanje za ljude koji veruju da sve je politika. moracemo da budemo oprezni ali bice zanimljivo. imacemo i seksualne poze koje su za vucica i koje su protiv i sve.


    _____
    ova zemlja to je to
    avatar

    Posts : 18418
    Join date : 2014-12-12

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by beatakeshi Thu 2 Dec - 13:45:55

    A povrh svega bioskopi su danas jedno nehigijensko mesto.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by kondo Thu 2 Dec - 15:52:43

    zvezda je zivot wrote:ja sam protiv grafita i murala i grobarske umetnosti uopste, to bolje pitaj ove sto su podrzavali gtr sve ove godine

    sad mi se šlihtaš   Bioskopi - Page 6 1403342043


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by boomer crook Thu 2 Dec - 17:33:25

    ja podrzavam gtr i dalje. kao i klacar drzim da je bobek poslednja brana od mladica. mi smo franjevci, etc, etc


    Last edited by boomer crook on Thu 2 Dec - 17:37:10; edited 1 time in total


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by kondo Thu 2 Dec - 17:35:33

    huliganizam i renesansa, jel tako beše slogan?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by boomer crook Thu 2 Dec - 17:38:22

    pa ovo nije huliganizam. ovo je drzava i arkan.

    ne znam kako se ocekuje da se GTR bori protiv drazve koja arkanizuje partizanovu tribinu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by mstislaw Thu 2 Dec - 22:00:39

    Ako dozvoljavate da se vratimo filmovima: Simjanović dao svoje viđenje "Memorije":

    A onda, dolazimo do filma „Memorija“ (dobitnik specijalne nagrade žirija u Kanu) sa Tildom Svinton, snimljenog u Kolumbiji, u režiji Tajlanđanina Apičatponga Verasetakula.
    Ukoliko vas zanima siže, što bi rekli antivakseri, „proguglajte, informišite se“, a ja ću jedino zaključiti da je film rezultat ili početna tačka nekakve drske opklade, budući da se opire svakoj drugoj racionalizaciji. Lakomisleno bi bilo selektorima FAF-a poručiti da bi trebalo malo da obrate pažnju šta puštaju ljudima, jer, izbor zapravo ne postoji.
    „Memorija“ je dobila pozitivne prikaze u uglednim svetskim glasilima, nagrađivana je na velikim festivalima, i to mu je, što bi Kurt Vonegat rekao, to.
    Ja nisam uspeo danas da je odgledam. Na moje nemalo iznenađenje, Kolarac je bio rasprodat tako da ću pokušati da je pogledam ako je budu davali na bis, ili ću sačekati kraj meseca kada bude ušla u bioskope.
    zvezda je zivot

    Posts : 7030
    Join date : 2014-11-07

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by zvezda je zivot Thu 2 Dec - 23:09:11

    haha. pa to je ladno on dvaput zaspo na memoriji pa onda iziso. haha ej srbijo. vladace vucic 100 godina.


    _____
    ova zemlja to je to
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by mstislaw Fri 3 Dec - 0:35:23

    Inače, "Two-Lane Blacktop" na današnjoj projekciji povremeno ismejavan, a zamalo i izviždan uz pokoji mlaki aplauz...
    zvezda je zivot

    Posts : 7030
    Join date : 2014-11-07

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by zvezda je zivot Fri 3 Dec - 0:58:20

    mozda nisu ocekivali stari film lol
    meni smesno iskustvo na fafu od pre par godina kad je perisic nakon brojnih upozorenja moro da izbaci neke 2 kokoske iz dkca. jos bila nicole brenez gosca tu 2 reda od njih, a autori poznati ono straub benning i ne znam ko jos. ove 2 su se drale 20 minuta u fazonu: el ovo film, nije ni cudo sto je sve propalo, umetnos, ju sta je ovo haha i sve u tom fazonu.

    ove godine sve okej zasad, bez incidenata. na rumunu odusevljenje, memorija izazvala nezadovoljstvo ali tek posle filma, hamaguci isto okej. ove manje projekcije (gomes, pecina) udjes izadjes i gotovo.


    _____
    ova zemlja to je to
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by mstislaw Fri 3 Dec - 1:13:59

    Gomesa ću pogledati online, ne stižem u bioskopu. Kakva ti je "Pećina"? Lepo se nadovezuje na Frammartinov prošli koji jako volim, a i ovaj nosi tu auru nehajnog šarma.
    A Hellmana kao da ovaj deo publike gde sam sedeo nije očekivao, i kao da su tokom čitavog filma imali "wtf" izraz na licu čekajući da se nešto dogodi. Na kraju je samo bilo: "Šta, ovo je kraj?! Ma, daaaj!"
    zvezda je zivot

    Posts : 7030
    Join date : 2014-11-07

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by zvezda je zivot Fri 3 Dec - 1:21:27

    pecina mi je bila jako lepa. i gomes mi je bio lep (2 momka i 1 devojka, na 16mm na suncu i zelenilu izgleda ko neki romer).

    memorija, ne sasvim uspeo film, ali mestimicno mocan i ono zabavan jer kao reditelj ozbiljno shvata svoje kriticare, ima sta da se vidi. hamaguci mene inace ne radi ali proleti 3 sata. baksuzni seks me iznerviro lol


    _____
    ova zemlja to je to
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by Zus Fri 3 Dec - 10:56:23

    Gledo hamagucija sinoc. Nista ja tu ne bi diro. Japan, melanholija, lost souls, crveni saab 900 T, jap. viski, barovi sa dzez muzikom sa gramofona, ujka vanja. I ha. Jos po ovom kisnom ladnom danu bi jos bolje lego.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by kondo Fri 3 Dec - 11:25:37

    Ko nije izašao sa Memorije nek se baci kamenom...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Bioskopi - Page 6 Empty Re: Bioskopi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed 8 May - 18:32:02