Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Knjiga srama

    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Veletin Thu Nov 03, 2016 3:37 pm

    паће wrote:
    diktotar wrote:hahha nisam znao da je zet oblizivacu

    Јел сад прелазимо на ону тему са 15 година? Имамо лика који се одазива на о....ивач, дакле.

    Оближивач - далекозор Knjiga srama - Page 18 2348298330
    паће

    Posts : 40227
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by паће Thu Nov 03, 2016 3:40 pm

    А и диктотар шкртари са зарезима, можда је у ствари хтео да напише "ха, ха, ха, нисам знао да је зет, облизиваћу!".


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Veletin Thu Nov 03, 2016 3:43 pm

    Knjiga srama - Page 18 286371741
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Mon Nov 07, 2016 8:14 am

    INTERVJU NEDELJE GORAN BREGOVIĆ: Ja glasam za Vučića!
    Politika 16:55, 06.11.2016. 878



    Mislim da on dobro dinamizira stvari. U Francuskoj sam uvek za levicu, a u BiH podržavam partiju reditelja Danisa Tanovića, koja nosi nešto lepo
    http://www.kurir.rs/vesti/politika/intervju-nedelje-goran-bregovic-ja-glasam-za-vucica-clanak-2527817


    Knjiga srama - Page 18 YcA3G2uU_biggerNebojša Krstić@Krle22 22h22 hours ago
    U Kuriru inteligentan intervju Gorana Bregovića.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36999
    Join date : 2014-10-27

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by boomer crook Mon Nov 07, 2016 9:46 am

    kako bese ono kusturica rekao za bregu: moralni integritet morskog krastavca.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Mon Nov 07, 2016 9:53 am

    It takes one to know one.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Thu Nov 24, 2016 12:16 pm

    Danas u Politici, nešto najsramnije što sam skoro pročitao. Vuletić nadmašio sebe - Vučić, Orban i Tramp su svetlo u mraku, pokazuju pravi put iz krize. Šta ima veze ako krše pravila u svom svakodnevnom ponašanju sa medijima, ta liberalna pravila ionako više ne važe!

    Apologija nadolaazeeg fašizma.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36999
    Join date : 2014-10-27

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by boomer crook Fri Nov 25, 2016 12:19 am

    da, kaze jedini koji mogu masu usmeriti ka necem konstruktivnom Knjiga srama - Page 18 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Fri Nov 25, 2016 12:36 am

    A pre samo par godina pisao je ovako:

    Vladimir Vuletić, sociolog smatra da je u Srbiji je stvoren model kapitalizma bez kapitalista. Političari koji su preuzeli kontrolu nad državom gradili su sistem u skladu sa svojim interesima. On ističe da se Srbija izdvaja i po tome, što je osim isprepletanosti političke i ekonomske elite, većina privrednika u političkim partijama na visokim položajima u političkoj hijerarhiji. Podaci istraživanja pokazuju da je 2007. godine učešće privrednika u partijama na važnijim političkim fiunkcijama u Srbiji bilo višestruko veće nego u Poljskoj, Češkoj, Mađarskoj ili Bugarskoj. Vuletić ističe da "veza između ekonomske i političke elite kad pređe određenu granicu, podstiče korupciju, smanjuje interes za ulaganje u zemlju, otežava podsticanje preduzetništva i prvenstveno doprinosi koncentraciji bogatstva i moći u malom broju interesno povezanih privredno političkih klika".12 Stvaranje imidža Aleksandra Vučića kao jakog čoveka, otvorilo je pitanje društvenog poretka, generalno. Odnosno, da li je Srbija sklona autoritarizmu (vladavini jednog čoveka ili manje grupe ljudi), ili je demokratija najizvesniji društveni poredak. Prema rečima profesora na Filozofskom fakultetu Vladimira Vuletića ukoliko širi društveni sistem nastavi sa propadanjem, Srbija sasvim sigurno može da očekuje pojavu neke vrste autoritarnog režima. On ističe: "Veoma teško bih mogao da branim tezu da će Srbija biti slobodno i demokratsko društvo". Trijumf desnice oličene u Srpskoj naprednoj stranci (SNS), na sličan način kao što se to dogodilo u Mađarskoj, ukazuje da bi Srbija mogla nastaviti da ide putem desnog populizma, ali bez konfrontacija sa Evropskom unijom.
    http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1215643

    I kad je prevrnuo ćurak po pitanju Vučića, nastavio je da priča protiv opasnosti od desnog populizma, samo je tada naravno, Vučić postao brana protiv istog. Ova identifikacija Vučića sa desnim populizmom, pa još pohvalna, je čist Trump effect. Obrnuo pun krug.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Fri Nov 25, 2016 3:40 pm

    У тако хаотичним условима, критика из либералних кругова да Влада не поштује либерална начела делују неозбиљно из два разлога. Конзервативна идеологија има своје принципе и према њима се управља, а да ствар буде гора, док су били на власти, либерали су сами често кршили сопствена правила. Као и много пута до сада либерали су упали у замку своје идеологије према којој су либерална начела универзална, па тиме и мера свих ствари.
    Због овога неделотворно делују и критике усмерене на понашање актуелног премијера. Готово свакодневно појављивање и директно, често лично, обраћање јавности ствар су политичког стила. То што тај стил није у складу с либералним политичким бонтоном не значи да је сам по себи лош. Војислав Коштуница је критикован због обраћања јавности писаним саопштењима. Борис Тадић је био на удару због честог сликања. Међутим, ни један ни други нису отишли са власти због свог политичког наступа већ зато што су, насупрот себи, имали организовану опозицију са алтернативним политичким програмом спремну да их замени на политичкој сцени.
    Таква група, из поменутих разлога, у Србији данас не постоји. Постоји, међутим, релативно бројна незадовољна маса спремна да следи – пре десне него леве – антисистемски настројене политичке авантуристе. Кључни успех Вучића, Орбана, а видећемо да ли ће у томе успети Трамп, огледа се у томе што ту масу успевају да обуздају и усмере у политички и друштвено конструктивном правцу.
    http://www.politika.rs/scc/clanak/368542/Pogledi/Vucic-Orban-i-Tramp


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Kinder Lad Fri Nov 25, 2016 4:41 pm

    Desni populizam kao brana desnom avanturizmu


    _____
    alt-lib
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Fri Nov 25, 2016 4:46 pm

    Kako ono često kaže ostap - intelektualci u potrazi za svojim Dolfusom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Fri Nov 25, 2016 4:48 pm

    Ali reći da Orban usmerava masu u "politički i društveno korisnom pravcu", pa besramnost kao takva. Ovo za Vučića je klasično uvlakaštvo, ali ovo za Orbana je besramnost kao takva.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11148
    Join date : 2015-05-16

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by No Country Fri Nov 25, 2016 5:19 pm

    А за Трампа је невиђени оптимизам...


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Kinder Lad Fri Nov 25, 2016 5:37 pm

    Da, nije doduše "korisnom", nego "konstruktivnom". Construction worker takoreći, walls come to mind.


    _____
    alt-lib
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Fri Nov 25, 2016 5:55 pm

    Knjiga srama - Page 18 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Sun Jan 29, 2017 11:34 pm

    Ана Брнабић: Ни сама не разумем зашто део грађанске елите критикује Вучића
    Knjiga srama - Page 18 Pdf_button Knjiga srama - Page 18 PrintButton Knjiga srama - Page 18 EmailButton
    недеља, 29. јануар 2017.
     Министарка државне управе и локалне самоуправе Ана Брнабић за многе је најпозитивније изненађење у овој влади.
    Knjiga srama - Page 18 Ana%20Brnabic
    Вредна и одмерена, за кратко време је успела да разбије многе стереотипе. Она за „Ало!” каже да је добро што Србија има премијера који уме и да подвикне, а нашој „елити” поручује да нападима на све, па и на оно што је добро урађено, Србију тера у безнађе.
    Јесте ли се покајали што сте преузели министарску функцију?
    - Лежем и будим се са огромним осећајем одговорности за посао који тренутно радим, одговорности и према премијеру, који ми је дао шансу да пробам нешто да урадим, и према грађанима Србије зато што мислим да је претходна влада пуно ствари урадила, да ова влада пуно ствари ради, да је пуно започето и да је на нама да пуно ствари завршимо да би живот у Србији био квалитетнији, да би грађани боље живели, а привреда лакше пословала. Задовољна сам радом у Влади и тимом са којим радим, а посебно сарадњом са премијером, који нам свима даје темпо.
    Премијер Вучић важи за неоспоран ауторитет у Влади, а сведоци смо да уме и да подвикне. Да ли имате слободу да му укажете на грешке?
    - Веома је важно што премијер има велики ауторитет. Мислим да је то једна од добрих карактеристика премијера, а не лоших, како се у неким круговима често наглашава. Са друге стране, и ја сам пре уласка у Владу имала неке предрасуде према таквом ставу премијера и то је једна од ствари у којима сам се највише кориговала. Премијер дононоси одлуке и сече, што је врло важно, али пре доношења тих одлука он захтева од министара да размишљају о тим проблемима и предлажу решења. На основу свега тога он доноси одлуке и мислим да се највише нервира управо када од министара не чује иновативна и добра решења и када они не размишљају о решењима и не прихватају одговорност, већ од њега очекују упутства и смер којим треба да се иде. Мислим да је веома важно што подсећа своје министре да се фокусирају на две до три стратешке ствари, да не расипају енергију и фокус.
    Сведоци смо да највише критика Вучићу долази од такозване елите, дела грађанског друштва из којег сте и ви дошли. Како коментаришете то што ни они немају разумевања за оно што ради Влада?
    - Верујте, често и сама себи постављам то исто питање зато што то ни ја не разумем. Мислим да је тај тренд ужасно негативан за Србију. Свако има право да критикује и каже шта би могло боље, али и да призна када је нешто урађено добро. Нажалост, ја то не чујем. Чујем само како кажу да Србија иде у погрешном правцу, како је Вучић превише ауторитаран, и боли ме што то долази од елите, макар тај појам ставили и под знаке навода. Ти људи би први требало да разумеју куда иде друштво у којем не постоји конструктивна критика, већ неконструктивна критика свега. То је друштво без наде, у којем свако губи осећај личне одговорности, и друштво које не промовише напредак.
    Локална управа је такође у вашој надлежности. Како излазите на крај са појединим локалним шерифима, којих има у свим деловима Србије? Праве ли вам проблеме?
    - Локална самоуправа у Србији има пуно проблема, али да не критикујемо само, постоје и они који одлично раде свој посао и који иду и испред Владе. Има пуно негативних ствари, али ако почнемо да се фокусирамо на добре и позитивне примере, и друге локалне самоуправе ће кренути тим стопама. Поменула бих позитивне примере Сремске Митровице, Пазове, Сврљига, Пирота, Нове Вароши... Са друге стране, има и локалних шерифа, људи који неће да уче и унапређују се. Рекли смо да неке ствари, попут матичних кљига, морају да се заврше, да је то прва ствар где локалне власти морају да преузму одговорност. Покренули смо пријаве против шест начелника општинских управа зато што су они одговорна лица да се тај посао заврши и биће кажњени казнама између 50.000 и 150.000 динара, односно како суд пресуди.
    Били сте директор компаније због које је Влада Србије имала проблеме у вези са уговором о градњи ветропаркова. Шта данас мислите о том послу, поготову када узмемо у обзир и то да је власник те компаније зет Кори Удовички, ваше претходнице у Министарству државне управе и локалне самоуправе?
    - Не бих коментарисала ову инвестицију зато што је тај пројекат још присутан у Србији и не би било коректно од мене да коментаришем било ког инвеститора, чак и ако сам ја тамо била директор. Оно што мислим јесте да су обновљиви извори енергије важни за Србију, нашу енергетску стабилност и одржив развој.
    Knjiga srama - Page 18 Zorana-dacic-brnabic-vucic-slavica-s_i_-700x502
    Да ли би евентуални одлазак премијера Вучића на председничку функцију могао успорити реформе?
    - Пратим шта говоре тренутни кандидати за председнике и у великом броју случајева мислим да је то популизам, који није добар за Србију. Мислим да сви ми треба да станемо на лопту и објективно сагледамо шта је претходна влада урадила и шта ова актуелна наставља да ради. И у Светској банци су рекли да је Србија у тренутку када је промењена претходна власт била на шест до девет месеци од банкрота. И упркос томе што је Влада успела да промени курс тог Титаника, који иде право ка санти леда, мислим да велики број људи у Србији не разуме или не прихвата да разуме колико је то тешко и колико озбиљан рад стоји иза тога. Мислим да популизмом они обесмишљавају даљу политичку борбу и да то шкоди свим грађанима Србије. У вези са неким стварима мора да постоји национални консензус. Мислим да све ово не може да се заустави ни ако Вучић оде на председничку функцију, зато што су већ постављени врло јасни темељи и циљеви.
    Рекли сте да се за сада нећете учланити у СНС зато што још немате поверења у странке. Шта би могло да вас убеди да се учланите у СНС?
    - Имам неизмерно поверење и осећам огромно поштовање према Александру Вучићу, а СНС је неодвојив од њега. Мислим да је много релевантније од питања да ли сам члан СНС-а или нисам како радим посао у тој влади, зато што ће, ако ја свој посао радим добро, гласове добити СНС и премијер. Ја сам у свему од првог тренутка имала подршку СНС-а. Прича о мом неповерењу политичким странкама се пре свега односила на неке који су се у ранијем периоду закљињали у ЕУ, а данас у Скупштини не могу да награде ни аплаузом вест о отварању нових поглавља.
    Како се слажете са Драганом Марковићем Палмом? Недавно вас је звао на бунга-бунга журке?
    - Јагодина је веома добра локална самоуправа и господин Марковић је заиста посвећен томе да људима у Јагодини живот учини бољим. Ја се можда не слажем са свим методама које он користи, али бих га свакако похвалила. Мислим да је он огроман локалпатриота и да то морате да имате да бисте били добар челник једне локалне самоуправе. И са Јагодином смо имали доста проблема са матичним књигама, некако су они у претходном периоду заборавили на то, али су након опомена које смо слали озбиљно кренули да то питање реше.
    Ваше министарство је спровело и фискалну лутрију, која је наишла на многе коментаре у јавности.
    - Једна од мера у борби против сиве економије је и фискална лутрија, коју смо довели до краја, и од марта крећемо са дељењем награда. Постоји огромно интересовање грађана, који свакодневно зову да се распитују, а привреда се укључила и дала подршку наградној игри, што потврђује да је одабран прави тренутак да се покрене једна овако велика ствар. Могу да очекујем и коментаре и критике, тога се не плашим, јер видим како су се привреда, грађани и Влада након дуго времена заједно ангажовали да дају допринос и наградној игри и борби против сиве економије.
    (Ало)


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by ficfiric Fri Feb 17, 2017 10:37 am

    Porodični konflikti zanju da budu zloupotrebljeni u druge svrhe, a u slučaju Siniše Malog i Marije Mali unutrašnja porodična problematika prenosi se na politički teren, rekla je direktorka Kancelarije za ljudska i manjinska prava, Suzana Paunović u Novom danu. Dodala je da su i drugi gubili starateljstvo, ali se nisu obraćali javnosti.

    Marija Mali je u intervjuu za KRIK ispričala da je izgubila starateljstvo nad decom, a da joj je bivši suprug poručio "sudija je moja". Ona kaže da se povodom nasilja u porodici i starateljstva nad decom obraćala i Centru za socijalni rad i premijeru Srbije, a na kraju je odlučila i javnosti.

    Direktorka Kancelarije za ljudska i manjinska prava kaže da navodi Marije Mali treba da se ispitaju i da resorno ministarstvo vrši nadzor nad Centrima za socijalni rad, ali je i upitala "koliko je funkcionalan roditelj koji u ovoj meri svoju decu eksponira javnosti".

    Na konstataciju da je možda toliko očajna i da smatra da je to jedini način da bi zaštitila svoja prava.

    "Ne verujem da je toliko očajna. Iz izjava koje daje vidim da se više se stavlja jedan politički kontekst kontekst, nego interes dece. I drugi roditelji su ostali bez starateljstva nad decom, ali se nisu obraćali na ovakav način i tražili zaštitu javnosti", rekla je Paunović.


    http://rs.n1info.com/a228739/Vesti/Vesti/Suzana-Paunovic-o-Mariji-Mali.html


    _____


    Uprava napolje!

    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Veletin Fri Feb 17, 2017 10:41 am

    Ми учествујемо у неком експерименту, немам друго објашњење.
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by bela maca Fri Feb 17, 2017 10:43 am

    wow, kakav šljam


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Fri Feb 17, 2017 1:03 pm

    Jezivo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by plachkica Fri Feb 17, 2017 1:09 pm

    ajd, ajd, i druge žene trpe batine, pa ne razjebavaju muževima karijere.

    koliko je ovo nenormalno.

    btw, neko rekao da je mali pušten?

    (tekst mi je iskočio uz komentar jelene milić: zašto ne gostujem na N1!
    u komentarima su je ubili: na pinku se ovo nikad ne dešava!)
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Notorious Fri Feb 17, 2017 1:23 pm

    Aha, u najboljem interesu dece je da njihova majka pogne glavu, povuče se pred nasilnikom i prepusti mu starateljstvo, tako im daje osećaj sigurnosti i model ponašanja koji treba slediti. Nema dalje. 
    Šta li je ovoj spodobi u glavi, da mi je znati.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Fri Feb 17, 2017 1:27 pm

    Vucic.

    De si, bre Zloglasna, nema te 100 godina!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by plachkica Fri Feb 17, 2017 1:30 pm

    treba da odradi zadatak, a zadatak je napraviti od marije mali psihički labilnu osobu.
    dalje od toga ne razmišlja.

    Knjiga srama - Page 18 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 8:15 pm