Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    UK - Politika i društvo

    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Sat Sep 07, 2019 7:43 pm

    Saturday’s Daily Telegraph newspaper reported that the prime minister is prepared to defy parliament’s instruction to request an extension to the Brexit process if he fails to agree a new deal.

    The newspaper quoted Johnson as saying he was only bound “in theory” by the new legislation.

    “We’re in quite extraordinary territory when the prime minister says he is above the law,” Corbyn told Sky News.

    Dominic Grieve, a former attorney general and one of 21 Conservative lawmakers ousted from the party this week, said Johnson was unfit for office.

    “This is ridiculous, it’s shaming, it’s like a four-year old having a tantrum,” he told Sky News.

    A former UK director of public prosecutions (DPP) said Johnson could face prison if he refuses to delay Brexit in the face of court action.

    “In conventional cases...individuals who are in contempt of court and fail to purge their contempt are liable to be committed to prison,” Ken MacDonald, who served as DPP from 2003 to 2008 and now sits in the Lords, told Sky News.
    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Sat Sep 07, 2019 7:44 pm

    An opinion poll on election voting intentions, carried out by Survation for the Daily Mail newspaper, put the Conservatives on 29%, down 2 percentage points from the previous poll, with Labour unchanged on 24%. The pro-EU Liberal Democrats were on 18% and the Brexit Party on 17%.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50275
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Sep 07, 2019 9:20 pm

    Zuper wrote:
    KinderLad wrote:that the UK’s populist turn could damage the EU itself.




    To je glavni cilj. Ono što pak recimo Kremlj mnogo bolje razume od ovih pajaca je da će sjebavajući EU sjebati mnogo više od toga. 


    No, ima 1 druga stvar - a to su izbori koji će mnoge stvari pogurati na jednu ili drugu stranu, a to nisu britanski izbori, kad god bili

    Svuda je Kremlj oko nas.

    ne volis ni kad im odajem priznanje
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50275
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Sep 07, 2019 9:48 pm


    A third possibility is for Johnson to find some way for the EU to reject the extension. This is probably the smartest choice, but requires a strategy the UK has not yet deployed. The UK could refuse to comply with EU demands attached to an extension, like appointing a European Commissioner. The UK could co-opt another member state ready to wield a veto - maybe against the promise of preferential treatment for its citizens after Brexit. Maybe Johnson could tell the European Council that the request for an extension was forced on him by his parliament, and that the European Council would risk a very disturbing period unless they refuse this reluctant request.

    nista od ovoga nije nemoguce

    Labour would renegotiate, put the deal to a referendum, and then campaign against its own deal. This construction is obviously a fudge to cover up deep disagreements inside the party. We don’t think this position would survive an election campaign.

    a i ovde ima dosta istine
    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Sat Sep 07, 2019 10:00 pm

    UK - Politika i društvo  - Page 17 1399639816

    UK - Politika i društvo  - Page 17 9LUtBBK
    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Sat Sep 07, 2019 10:13 pm

    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Sat Sep 07, 2019 10:17 pm

    BREAKING: Amber Rudd has resigned the Conservative whip and plans to run as an independent Conservative at the general election. See the Sunday Times
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Filipenko Sat Sep 07, 2019 10:44 pm

    Gargantua wrote:


    ...a da Korbin pobedi, ne bi se izvinjavali sto osecaju da je doslo vreme da se GB izbaci iz Saveta Bezbednosti da bi se zastitio slobodan svet i da ne bi bilo tri komunisticke sile u SB - Rusija, Kina, GB... UK - Politika i društvo  - Page 17 2952840586
    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Sat Sep 07, 2019 11:06 pm

    Летећи Полип

    Posts : 11140
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Летећи Полип Sun Sep 08, 2019 9:13 am

    UK - Politika i društvo  - Page 17 2f648c046cad89ba118c958c0a4e0697


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50275
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 08, 2019 10:24 am

    Gargantua wrote:

    Hehehe, samo fali da podrzava i pun teritorijalni integritet UK  UK - Politika i društvo  - Page 17 1861198401
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50275
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 08, 2019 11:43 am

    Amber Rudd je uvek bila najopasnija Remain guja u Torijevskim redovima. 

    https://www.theguardian.com/politics/live/2019/sep/08/brexit-boris-johnson-amber-rudd-resignation-live-news
    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Sun Sep 08, 2019 11:54 am

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Floppy-johnson
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Ferenc Puskás Sun Sep 08, 2019 11:58 am

    Летећи Полип wrote:UK - Politika i društvo  - Page 17 2f648c046cad89ba118c958c0a4e0697
    Ako dobro shvatam, sugeriraš da je Borisova politička vještina uporediva s onom vidre u vodi, je li?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Sun Sep 08, 2019 12:04 pm

    UK - Politika i društvo  - Page 17 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Sun Sep 08, 2019 12:08 pm

    Meni je iz svega najjači utisak upravo BoDžova epohalna nesposobnost za bilo šta. Uskočio je u pobednički brexit voz, došao na mesto PM-a bez izbora, i opet je uspeo da zasere u rekordnom roku. Mislim, objektivno sve radi u njegovu korist, a on opet brlja. Potpuni rasplaženi nesposobnjaković. Da mu nije Cummingsa već bi bio dead in the ditch. Ovako se još trza.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Sun Sep 08, 2019 12:33 pm

    torijevcima otpadaju one nation i soft brexit/remain ljudi.

    pitanje je da li će im zbog toga opasti popularnost, ove nedelje nije bilo posebnih pomeranja.

    a to znači da će eventualne izbore dočekati "ideološki ujedinjeni" oko hard brexit teme i kao sve više englezocentrična partija.

    sa druge strane laburisti ostaju interno podeljeni i uz prekomplikovanu i nejasnu poruku od bregzita. ideja da će to pitanje moći da se stavi sa strane i prevaziđe nečim drugim prosto više nije ubedljiva. ja i ne znam šta više korbin misli o tome, ali možda je vreme da se i ta partija nekako otkači od blerovaca, pa nek oni pređu kod lib-demova.

    addition by subtraction.
    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Sun Sep 08, 2019 12:37 pm

    @wm

    ne radi sve u korist njega, tj. i dalje se nije prevazišla fundamentalna podela između rezultata referenduma i političkom sentimenta u parlamentu, ni nakon izbora 2017.

    niti je mogla da to reši tereza mej, uz oponiranje erg-ovaca, niti može da sada reši kabinet koji je suštinski erg-ovski jer prosto nema većinu. ali većine nema ni za kakav specifičan brexit. ima je, možda, pod nekim uslovima za remain, ali tu se onda opet vraćamo na početak i referendum.

    druga stvar je što uopšte nije jasno da će novi izbori nešto rešiti. možda stvari blago idu na ruku džonsonu i celoj ekipi iza njega, ali i to je kocka (setimo se ludačke odluke t.m. da ide na izbore 2017).
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Sun Sep 08, 2019 12:43 pm

    Mislim da puno toga zavisi od datuma izbora. Takođe, ako BoDžo zaista bude primoran da traži extension (ima načina da to izbegne, ali je svaki od njih vrlo nategnut i rizičan), biće viđen kao gubitnik i hard brexit glasači će se masovno pomeriti ka Faražu. Zato mu je toliko i bitno da izbori budu što pre, i zato se toliko upinjao da suspenduje parlament pre nego što se ovi priberu da proguraju anti-No Deal bill. Ali u tome je omanuo.

    A kad sam rekao da sve radi u njegovu korist, mislio sam da je naprosto zajahao Brexit talas, i da svoju popularnost duguje pre svega toj činjenici. Međutim, slabo surfuje, bar zasad.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50275
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 08, 2019 12:50 pm

    kud_genijalci wrote:UK - Politika i društvo  - Page 17 Floppy-johnson

    Fali - cummings to the rescue
    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Sun Sep 08, 2019 12:52 pm

    to je škotski san UK - Politika i društvo  - Page 17 1399639816

    @wm

    ma jasno, on jeste etalon oportunizma. a talas više jaše njega nego obratno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50275
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 08, 2019 12:55 pm

    William Murderface wrote:Mislim da puno toga zavisi od datuma izbora. Takođe, ako BoDžo zaista bude primoran da traži extension (ima načina da to izbegne, ali je svaki od njih vrlo nategnut i rizičan), biće viđen kao gubitnik i hard brexit glasači će se masovno pomeriti ka Faražu. Zato mu je toliko i bitno da izbori budu što pre, i zato se toliko upinjao da suspenduje parlament pre nego što se ovi priberu da proguraju anti-No Deal bill. Ali u tome je omanuo.

    A kad sam rekao da sve radi u njegovu korist, mislio sam da je naprosto zajahao Brexit talas, i da svoju popularnost duguje pre svega toj činjenici. Međutim, slabo surfuje, bar zasad.

    Za Labour je najbolje da izbori budu tipa 25/26 oktobra. Jer sve i da budu posle 1. novembra, BoJo ponovo moze da prodaje pricu da ima 3 meseca da ispregovara nesto. S druge strane i za Labour je najbolja opcija da se dele izbori na no deal / anti-no deal brexit. Jer cim se deadline malo udalje, prestaje panika kod glasaca da je sad najvaznije da se spreci no deal brexit i remaineri onda pocnu da naginju libdemsima. U uslovima kad do no-deal brexita ima 2 dana mnogo veci broj glasaca ce igrati na siguricu, a mnogo veca sigurica je Labour, ipak, od LibDemsa.
    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Sun Sep 08, 2019 1:35 pm

    malo smeha

    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Sun Sep 08, 2019 1:40 pm

    UK - Politika i društvo  - Page 17 3984128386


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Sun Sep 08, 2019 1:42 pm

    emigranti iz škotske narodne obnove, povereništvo u pertu:

    UK - Politika i društvo  - Page 17 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 11:13 pm