Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by fikret selimbašić Sat Aug 01, 2020 8:42 pm

    Piše ispod videa.

    KONCERT NAJLJEPŠE MELODIJE SVIJETA MIRKO ŠVENDA ŽIGA ZAGREB CENTAR ZA KULTURU TREŠNJEVKA PETAK 10.3.2017 GODINE


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by ćaća Sat Aug 01, 2020 8:49 pm

    buffalo bill wrote:
    Replying to
    @vpusic
    Zato smatram da je hrabro od kolege Miloševića što se odlučio na ovakav potez kojim doprinosi dobrobiti i normalizaciji atmosfere u Hrvatskoj. Na godišnjicu Oluje se obilježava važna vojno-redarstvena akcija kojom je Hrvatska, uz izuzetak istočne Slavonije, ujedinjena.

    V. Pusić pravi taj nesvesni "trzaj", ujedinjena, čekaj, nije, nema veze.... rodilo se i mora se ljuljati, zarad nacije.

    SDSS shvata šta je normalno trenutne hrvatske politike. To nisu ni Pusić ni Josipović, pa ni čvrstorukaš Sanader, već big tent HDZ, u kojem Plenković mora da pazi na raznorazne budale i njihove svetonazore. U tom smislu, cenim da je SDSS rešio da izvede ovo i kako bi prisustvo ministra branitelja u Gruborima predstavio kao prihvatanje hrvatskih vlasti da je Oluja obeležena i stravičnim zločinima protiv Srba (iako RH nikada neće prihvatiti da je to bilo etničko čišćenje), kao i zbog toga da moralno obaveže Plenkovića na podršku za neke druge stvari koje će u nekom trenutku SDSS-u biti važne. Gordy je, kakav je da je, na tu temu imao jednu prilično ispravnu misao:




    Last edited by ćaća on Sat Aug 01, 2020 8:52 pm; edited 1 time in total
    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by ćaća Sat Aug 01, 2020 8:52 pm

    fikret hadžiabdić wrote:Piše ispod videa.

    KONCERT NAJLJEPŠE MELODIJE SVIJETA MIRKO ŠVENDA ŽIGA ZAGREB CENTAR ZA KULTURU TREŠNJEVKA PETAK 10.3.2017 GODINE

    ako bih hteo da budem najdobronamerniji, mogao bih da pomislim da je hteo publici da ukaže na to kako pesme potekle iz naroda često imaju iste ili slične melodije, bez obzira na to o čemu se peva, ali Evo zore, evo dana pristojan čovek jednostavno ne peva, a za Na Kordunu grob do groba ne traži od publike da plješće
    Anonymous
    Guest

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Guest Sun Aug 02, 2020 10:47 am

    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Ferenc Puskás Sun Aug 02, 2020 1:30 pm

    паће wrote:Кад су пре овог имали неку војну победу под својом заставом? Нешто тамо у четрнаестом, ком ли веку?
    Pa imali su 1945. Ili to nisu bile njihove zastave?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by паће Sun Aug 02, 2020 1:39 pm

    Ferenc Puskás wrote:
    паће wrote:Кад су пре овог имали неку војну победу под својом заставом? Нешто тамо у четрнаестом, ком ли веку?
    Pa imali su 1945. Ili to nisu bile njihove zastave?

    Те сад нису морално политички подробне.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    No Country

    Posts : 11135
    Join date : 2015-05-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by No Country Sun Aug 02, 2020 5:09 pm

    ćaća wrote:
    PRIČA JEDNOG SRBINA IZ HRVATSKE

    U Knin idem otvorena srca, iskreno, s nadom da ova Vlada može napraviti taj tako važan korak, korak prema budućnosti, boljem društvu, društvu razumijevanja, poštovanja i tolerancije i da možemo izaći iz rovova u kojima smo ukopani. Nakon 25 godina potrebno je prestati s mržnjom, prestati s ratom.
    A rat za mnoge u društvu, nažalost, nije gotov, i to najbolje znaju djeca srpske nacionalnosti koja u svojim školama moraju trpjeti stigmu zbog nečeg s čime ni njihovi roditelji nemaju veze, i koja moraju osjećati krivnju samo zato što su Srbi. Baš kao što je to osjećala moja generacija tijekom i nakon rata.
    Idem, jer želim olakšati njihovu budućnost. Idem jer mislim da je sazrio trenutak da politika razumijevanja i poštovanja drugog pobijedi politiku mržnje.

    01. avgust 2020.
    Boris Milošević
    Ја не знам може ли овако? Све што сам у тој земљи и по интернетима научио, сав нагомилани цинизам ми промукло шапуће: не може, наивчино глупа! Укопана је, ушанчена, чини се за сва времена управо ова твоја матрица понашања: а јел славите што сте нас протерали, мајке вам усташке? Е, са’ ће вадим из замрзивача вазда спремну кофу дечијих очију, скупљених по личким јамама. And so it goes.

    А овај човек све то зна, има породичне трауме које су макар on par са твојим, није ни глуп ни, рекло би се, наиван, сам каже да је дуго “кувао” око овога... па је одлучио да покуша да пружи руку преко тог све дубљег, и свакодневно системски продубљиваног, понора. Јер му је негде јасно да ништа друго не може да учини, а да буде човек. Да је потребно поштовати другог па макар ти његови преци и зло нанели. Да је потребно поштовати другог па макар се са њим не слагао баш ни око чега. Да је потребно поштовати његову интерпретацију историје, иако је сасвим супротна твојој. Не треба ни заборавити ни опростити, а “помирење” не значи ама баш ништа. Узајамно поштовање, признавање права другом на другост - на томе већ може да се гради заједнички живот.
    plachkica

    Posts : 16204
    Join date : 2014-11-06

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by plachkica Sun Aug 02, 2020 5:22 pm

    izgleda da ne može, i to mu poručuju sa svih strana


    Anonymous
    Guest

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Guest Sun Aug 02, 2020 5:30 pm

    naivčina, jbg
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 02, 2020 5:33 pm

    buffalo bill wrote:  

    Ah sorry, nisam ovo bio video pa sam preneo na drugi topik. "Agresorski narod" u Njutarnjem, Kosor na twitteru. Ovakve geste (odlasci na komemoracije i slavlja) ne sluze bas nicemu. Bio Tadic u Srebrenici, u srpskom poimanju Srebrenice nije se promenilo ama bas nista. Vucicev odlazak da ne pominjem, to je ionako bilo nesto drugo od onoga sto je trebalo. Dakle ti odlasci i prisustva su - nista, nikakvi baby steps. Potrebne su skroz druge stvari, koje se nece desiti.


    Last edited by Mór Thököly on Sun Aug 02, 2020 5:34 pm; edited 1 time in total
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Janko Suvar Sun Aug 02, 2020 5:33 pm

    Vukasin verovatno wrote:Samo ti sine imaj pravo na drugost.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Erős Pista Sun Aug 02, 2020 5:37 pm

    No Country wrote:
    ćaća wrote:
    Ја не знам може ли овако? Све што сам у тој земљи и по интернетима научио, сав нагомилани цинизам ми промукло шапуће: не може, наивчино глупа! Укопана је, ушанчена, чини се за сва времена управо ова твоја матрица понашања: а јел славите што сте нас протерали, мајке вам усташке? Е, са’ ће вадим из замрзивача вазда спремну кофу дечијих очију, скупљених по личким јамама. And so it goes.

    А овај човек све то зна, има породичне трауме које су макар on par са твојим, није ни глуп ни, рекло би се, наиван, сам каже да је дуго “кувао” око овога... па је одлучио да покуша да пружи руку преко тог све дубљег, и свакодневно системски продубљиваног, понора. Јер му је негде јасно да ништа друго не може да учини, а да буде човек. Да је потребно поштовати другог па макар ти његови преци и зло нанели. Да је потребно поштовати другог па макар се са њим не слагао баш ни око чега. Да је потребно поштовати његову интерпретацију историје, иако је сасвим супротна твојој. Не треба ни заборавити ни опростити, а “помирење” не значи ама баш ништа. Узајамно поштовање, признавање права другом на другост - на томе већ може да се гради заједнички живот.


    Dobro, ali ne moze drugi da zahteva da se kao mera postovanja njegove svete posebnosti slavi dan kad je izvrsio najvece etnicko ciscenje prvog. 

    That said, nema kad su Srbi i Hrvati u pitanju nikakve "drugosti" koja zahteva toleranciju. To je potpuno pogresan kalup za ovo. To su isti ljudi koji su do juce svi ziveli u istoj zemlji. Sukobi oko vere i cirilice su hinjeni, one nisu pravi uzrok, samo povod. Ovakvoj Hrvatskoj trebaju Srbi kao "drugi" - da bi sebi objssnila koj je kurac uopste nastajala po tako bizarni skupoj ceni.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Erős Pista Sun Aug 02, 2020 5:39 pm

    Sto sve nije kritika Borisa M, za koga iskreno verujem da pokusava da ucini najbolju stvar u losim okolnostima. Mislim da ima dobrih signala i sa druge strane, takodje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Erős Pista Sun Aug 02, 2020 5:40 pm

    plachkica wrote:izgleda da ne može, i to mu poručuju sa svih strana




    Ovo nije mera nicega. Jaca je nebitna. Ima drugih dobrih signala, kako od Plenkija tako i od Milanovica.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16204
    Join date : 2014-11-06

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by plachkica Sun Aug 02, 2020 5:42 pm

    ma taj tvit je potvrda teze da miloševiću niko ne olakšava, ni tamo ni ovde, bukvalno
    mu kače okove oko nogu svi.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 02, 2020 5:44 pm

    On covek radi najbolje sto ume i na kraju krajeva moze. Ali sam uzasan pesimista prema i najskromnijim dometima njegovog poteza.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 02, 2020 5:47 pm

    Mislim, njemu se jebeni otac rodjeni borio u HV tokom te operacije. Zasluzio je bar toliko da se u 1 nedesnicarskom listu u tekstu pisanom upravo povodom tog njegovog gesta ne naziva "detetom agresorskog naroda".
    No Country

    Posts : 11135
    Join date : 2015-05-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by No Country Sun Aug 02, 2020 5:50 pm

    Erős Pista wrote:That said, nema kad su Srbi i Hrvati u pitanju nikakve "drugosti" koja zahteva toleranciju. To je potpuno pogresan kalup za ovo. To su isti ljudi koji su do juce svi ziveli u istoj zemlji. Sukobi oko vere i cirilice su hinjeni, one nisu pravi uzrok, samo povod. Ovakvoj Hrvatskoj trebaju Srbi kao "drugi" - da bi sebi objssnila koj je kurac uopste nastajala po tako bizarni skupoj ceni.
    Мислим да си у праву гледе генезе дотичне “хињене другости”, али да сада већ увелико, и на жалост, постоји. Превише је ту рада уложено, митотворство је одавно ушло у народ, сада је то већ увелико самоодржива и самогорећа ствар. Не би било лоше чути шта нпр. Ото мисли о овоме.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Erős Pista Sun Aug 02, 2020 5:52 pm

    Tu Tomu ce opasno nahraniti govnima za ovo, ne mislin da se treba osvrtati.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Erős Pista Sun Aug 02, 2020 6:17 pm

    No Country wrote:
    Erős Pista wrote:That said, nema kad su Srbi i Hrvati u pitanju nikakve "drugosti" koja zahteva toleranciju. To je potpuno pogresan kalup za ovo. To su isti ljudi koji su do juce svi ziveli u istoj zemlji. Sukobi oko vere i cirilice su hinjeni, one nisu pravi uzrok, samo povod. Ovakvoj Hrvatskoj trebaju Srbi kao "drugi" - da bi sebi objssnila koj je kurac uopste nastajala po tako bizarni skupoj ceni.
    Мислим да си у праву гледе генезе дотичне “хињене другости”, али да сада већ увелико, и на жалост, постоји. Превише је ту рада уложено, митотворство је одавно ушло у народ, сада је то већ увелико самоодржива и самогорећа ствар. Не би било лоше чути шта нпр. Ото мисли о овоме.


    Ali upravo se o tome i radi, to nije nikakva kultutalna "drugost" koja se ne razume, koja zahteva toleranciju itd. Te razlike su proizvod narativa koji su po prirodi nepomirljivo, kojima je zadatak da budu nepomirljivi. Tu ne pomaze live and let live, jedino marginalizacija ovih narativa, bez kojih btw nikakve drugosti vredne pomena i nema.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11135
    Join date : 2015-05-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by No Country Sun Aug 02, 2020 6:24 pm

    То је, видиш, једна тема где се ставови Хрвата и Срба, и не мислим уопште на нацоше, (х)историјски разликују. Зато бих и хтео да чујем шта Ото мисли.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Ferenc Puskás Sun Aug 02, 2020 6:59 pm

    No Country wrote:То је, видиш, једна тема где се ставови Хрвата и Срба, и не мислим уопште на нацоше, (х)историјски разликују. Зато бих и хтео да чујем шта Ото мисли.
    Ne znam što baš mene prozivaš. Ne mislim ništa osobito. Sve je to jadno i gadno, drago mi je da ne moram tamo živjeti.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Erős Pista Sun Aug 02, 2020 7:02 pm

    Pa ti si taj kulturalni drugi! Da li lazumeti nase jeziko?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4558
    Join date : 2016-06-09

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by ♏ Sun Aug 02, 2020 7:34 pm

    RUŽIČIĆ: Kogo išteši gorjaščimi očesi tvojimi?
    JOVAN: Aha! Ovaj je Slovak.
    RUŽIČIĆ: Nesmisleni, dažd mi otvjeta.
    JOVAN: Pani, prosim poniženje, ja sam bio šegrt kod moje majstorice, a teraz sam avandžiral; už sam postal bedinter.
    RUŽIČIĆ: Da prilpnet jazik gortani tvojemu.
    JOVAN: Pani, prosim ih peknje, iz koje su oni stolici? Bohu prisam, ja sam mloge Slovake poznaval, ali taki razgovor ne ču sam.
    RUŽIČIĆ: Vjesi li ti čto jest jazik slavjanski?
    JOVAN: Hej, ja sam buo do Levoči.
    RUŽIČIĆ: Duše gluhi i nemi, o gramatičeskom jazicje glagolju ti.
    JOVAN: Čert me vze ked znam čo povjedaju oni.
    RUŽIČIĆ: Magarac!​
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50243
    Join date : 2017-11-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 02, 2020 7:52 pm

    Aha! Ovaj je Slovak

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 3579118792

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 10 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 6:38 am