Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by ćaća Sat Aug 01, 2020 11:56 am

    No Country wrote:ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 3405963423

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 EeRzXv5WoAAUGPe?format=jpg&name=large
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by ćaća Sat Aug 01, 2020 11:58 am

    buffalo bill wrote:Objava* je (možda i previše) kriptična optužba države Hrvatske pa i društva - pored toga što je to dnevno-politički čin u kontekstu slapanja vlade čiji je član, učešće u ceremonijalu figurira kao prvi korak kako bi druga (državna) strana "prestala s mržnjom" i omogućila bolje sutra "bez trpljenja stigme".

    Ukratko, potrebno je poklonjenje na oltaru domovine kako bi, možda, nekad, eventualno, prestao biti građanin trećeg reda.



    * Borisa Miloševića

    Do toga naravno neće doći, makar ne na širem društvenom nivou. Ali je tante za kukuriku da Medved ode u Grubore, što nije mala stvar.

    SDSS nema mnogo manevarskog prostora.
    Anonymous
    Guest

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Guest Sat Aug 01, 2020 12:00 pm

    Naravno da nema. Baby steps, oni tako u suštini moraju.
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by ćaća Sat Aug 01, 2020 12:15 pm

    No Country wrote:ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 3405963423







    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 239813153
    boomer crook

    Posts : 36908
    Join date : 2014-10-27

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by boomer crook Sat Aug 01, 2020 1:33 pm

    Problem je sto 'nacionaliste' srbi u hrvatskoj interesuju isto kao i 91. dakle zapravo samo kao folklorni recidiv i zastava na teritoriji


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Ferenc Puskás

    Posts : 11571
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Ferenc Puskás Sat Aug 01, 2020 1:41 pm

    boomer crook wrote:Problem je sto 'nacionaliste' srbi u hrvatskoj interesuju isto kao i 91. dakle zapravo samo kao folklorni recidiv i zastava na teritoriji
    Ma kao srpski grobovi. 


    Ćaća, wtf ovaj koncert, ko je to, šta je to, GDJE?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    boomer crook

    Posts : 36908
    Join date : 2014-10-27

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by boomer crook Sat Aug 01, 2020 1:45 pm

    tacno samo kao grobovi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36908
    Join date : 2014-10-27

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by boomer crook Sat Aug 01, 2020 2:03 pm

    https://www.bloomsbury.com/in/picturing-genocide-in-the-independent-state-of-croatia-9781350015982/


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by bradilko Sat Aug 01, 2020 2:25 pm

    stara prica " beograd napujda srbe iz hrvatske i onda ih ostavi na milost i nemilost onako vezane"
    nisam bas u stanju da piskaram o ovome. jebiga, preplave me emocije (mozda jeftine mozda ne). u svakom slucaju nisam za osvetu ni zidove.
    poslednji put sam na ovu temu gledao film dane budisavljevic. uzas koliko je zlo ucinjeno. oduzmem se od tuge.
    mislim da obe strane treba dda budu mnogo mnogo obazrivije, pazljivije, odmerenije prema onom drugom.
    bar to jer sumnjam da jos ima samokritike i stida bar kod vecine. previse opravdanja zlocina i zlocinaca
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Janko Suvar Sat Aug 01, 2020 2:28 pm





    edit: samo prenosim jer nisam ocekivao od njega takav stav.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Janko Suvar Sat Aug 01, 2020 3:07 pm

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50093
    Join date : 2017-11-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 01, 2020 3:23 pm

    Jovic je 100% u pravu. 4.8. nije se desilo nista. Nista sto bi trebalo slaviti kao hrvatski DRZAVNI praznik. To je bila jedna, ne cak ni konacna, od vojnih operacija kojima je RH reintegrirala delove terotorije RH nad kojima drzava Hrvatska nije imala kontrolu. Slavi se vojna pobeda, sto je ok, svi takve stvari obelezavaju, ali to je pobeda nad kojom lebdi senka nameravanog etnickog ciscenja, sto imamo crno na belo. Kao drzavni praznici obicno se slave nekakva zasedanja, odluke parlamenata/skupstina, kal sto je 4th of July recimo, jer bivanjem tako  necega kao vrhovnog praznika simbolicki treba da posluzi i posalje 1 poruku. Slavljenje Oluje u Hrvatskoj je nameran prst, saka, u oko Srbima, i to prw svega Srbima u Hrvatskoj. Ne u Srbiji sigurno. I dok je Oluja definisuci praznik u Hrvata, niti ce biti normalnog odnosa hrvatske vecine prema srpskij manjini, a 99% nece biti ni normalnog odnosa Srba i Hrvata. Sto je vrlo lose.
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by beatakeshi Sat Aug 01, 2020 3:34 pm

    20.8. biće 20 godina od ubistva Milana Levara.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Janko Suvar Sat Aug 01, 2020 3:39 pm

    mislim da je 28.


    nije bitno
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by beatakeshi Sat Aug 01, 2020 3:46 pm

    U pravu si.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50093
    Join date : 2017-11-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 01, 2020 4:03 pm

    Da da, slava mu. Krenuo medju prvima da brani zemlju, kad je dobio naredjenje da ubija civile, rekao tipa nisam ja zbog ovoga krenuo u rat. Jbg, premalo je takvih bilo.
    No Country

    Posts : 11104
    Join date : 2015-05-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by No Country Sat Aug 01, 2020 4:48 pm

    ćaća wrote:
    No Country wrote:ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 3405963423

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 EeRzXv5WoAAUGPe?format=jpg&name=large
    Ово није Олуја.
    Anonymous
    Guest

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Guest Sat Aug 01, 2020 5:24 pm

    ćaća wrote:
    PRIČA JEDNOG SRBINA IZ HRVATSKE
    U Knin dolazim kao potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske zadužen za ljudska prava. Kao član Vlade, Srbin iz Hrvatske, svjestan opterećenja ratnog nasljeđa u društvu koje osjećaju Srbi u Hrvatskoj, ali ne samo oni, nego i svi građani Republike Hrvatske, moram razmišljati racionalno i odgovorno te pokušati doprinijeti boljem društvu i građenju kulture mira.
    Nije mi bilo lako donijeti ovu odluku kako zbog privatne obiteljske tragedije, tako zbog svih onih Srba koji su u Oluji nekog izgubili, onih koji su u izbjeglištvu kao i onih koji su se vratili iako im je proces povratka opstruiran. Sudbinu tih ljudi dobro znam jer skoro cijeli profesionalni i politički staž, proteklih 18 godina, pomažem u rješavanju njihovih problema.
    Ovih dana dok sam razmišljao što učiniti prisjetio sam se svojeg doživljaja Oluje. Samu Oluju sam dočekao u rodnom Šibeniku, brinući tih dana za oca koji je bio mobiliziran kao hrvatski vojnik, za svoje prijatelje koji su bili u Hrvatskoj vojsci, kao i za rodbinu koja je bila na drugoj strani.
    Zahvaljivao sam tih dana Bogu što se otac vratio živ i zdrav i što su svi koje sam poznavao bili dobro.
    Nakon što je otac demobiliziran odlazili smo na selo Bribirske Mostine gdje sam svjedočio pljački napuštenih srpskih kuća. Obilazili smo babu, očevu majku koja je ostala nakon Oluje tamo živjeti. Nije htjela napuštati svoju kuću, nije htjela poći ni k nama u Šibenik.
    Početkom rujna otišao sam u Rijeku zbog fakultetskih obaveza. Sedmog rujna kasno popodne nazvala me sestra. Išla je s ćaćom obići babu.
    Našli su je mrtvu, bila je ubijena vatrenim oružjem iz neposredne blizine. Ubojica je pronađen slučajno zbog vlastitog bahaćenja, smatrajući da nitko neće istraživati ubojstvo „četnikuše“, kako je sam rekao.  Osuđen je na 7,5 godina, da bi izašao za 3,5 godine, nakon što je dobio predsjednikovo pomilovanje.
    S teretom ove obiteljske tragedije, pa i kroz bol mojeg pokojnog oca, odluku da idem na obilježavanje Oluje u Knin mi je bilo još teže donijeti. Meni, koji sam dobio Domovnicu tek nakon Oluje premda sam rođen i cijeli život živio u Šibeniku.
    U Knin idem otvorena srca, iskreno, s nadom da ova Vlada može napraviti taj tako važan korak, korak prema budućnosti, boljem društvu, društvu razumijevanja, poštovanja i tolerancije i da možemo izaći iz rovova u kojima smo ukopani. Nakon 25 godina potrebno je prestati s mržnjom, prestati s ratom.
    A rat za mnoge u društvu, nažalost, nije gotov, i to najbolje znaju djeca srpske nacionalnosti koja u svojim školama moraju trpjeti stigmu zbog nečeg s čime ni njihovi roditelji nemaju veze, i koja moraju osjećati krivnju samo zato što su Srbi. Baš kao što je to osjećala moja generacija tijekom i nakon rata.
    Idem, jer želim olakšati njihovu budućnost. Idem jer mislim da je sazrio trenutak da politika razumijevanja i poštovanja drugog pobijedi politiku mržnje.
    Oluja nije samo vojno-redarstvena akcija, ona je i golema kolektivna trauma. Za Hrvate je ona simbol početka dugo žuđenog mira i prestanka okupacije, za Srbe je ona trauma početka novog egzodusa, stradanja, straha, neizvjesnosti i nemogućnosti povratka u svoje domove.
    Svjestan sam da moj dolazak u Knin neće kod većine promijeniti dva različita pogleda  na Oluju, ali sam voljan prihvatiti svaku gestu koje ide ka tome da zajedničkom tolerancijom i uvažavanjem sami sebe potvrdimo kao demokratsko društvo koje može ostvariti suživot i prosperitet, bez obzira na svaku razliku, pa tako i onu u tumačenju zajedničke povijesti. Od mog odlaska u Knin, puno je važnije graditi atmosferu pomirenja i dijaloga u kojem kao društvo moramo priznati i prihvatiti sve žrtve bez obzira na nacionalnost.
    01. avgust 2020.
    Boris Milošević

    pa ok je rezon, kao posle jasenovca, ako poslednji koji ostane bude dovoljno uporan, možda i upali
    boomer crook

    Posts : 36908
    Join date : 2014-10-27

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by boomer crook Sat Aug 01, 2020 5:35 pm

    Mór Thököly wrote:Jovic je 100% u pravu. 4.8. nije se desilo nista. Nista sto bi trebalo slaviti kao hrvatski DRZAVNI praznik. To je bila jedna, ne cak ni konacna, od vojnih operacija kojima je RH reintegrirala delove terotorije RH nad kojima drzava Hrvatska nije imala kontrolu. Slavi se vojna pobeda, sto je ok, svi takve stvari obelezavaju, ali to je pobeda nad kojom lebdi senka nameravanog etnickog ciscenja, sto imamo crno na belo. Kao drzavni praznici obicno se slave nekakva zasedanja, odluke parlamenata/skupstina, kal sto je 4th of July recimo, jer bivanjem tako  necega kao vrhovnog praznika simbolicki treba da posluzi i posalje 1 poruku. Slavljenje Oluje u Hrvatskoj je nameran prst, saka, u oko Srbima, i to prw svega Srbima u Hrvatskoj. Ne u Srbiji sigurno. I dok je Oluja definisuci praznik u Hrvata, niti ce biti normalnog odnosa hrvatske vecine prema srpskij manjini, a 99% nece biti ni normalnog odnosa Srba i Hrvata. Sto je vrlo lose.

    tacno katarina p. pitala zasto se ne slavi mirna reintegracija slavonije


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50093
    Join date : 2017-11-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 01, 2020 5:52 pm

    boomer crook wrote:
    Mór Thököly wrote:Jovic je 100% u pravu. 4.8. nije se desilo nista. Nista sto bi trebalo slaviti kao hrvatski DRZAVNI praznik. To je bila jedna, ne cak ni konacna, od vojnih operacija kojima je RH reintegrirala delove terotorije RH nad kojima drzava Hrvatska nije imala kontrolu. Slavi se vojna pobeda, sto je ok, svi takve stvari obelezavaju, ali to je pobeda nad kojom lebdi senka nameravanog etnickog ciscenja, sto imamo crno na belo. Kao drzavni praznici obicno se slave nekakva zasedanja, odluke parlamenata/skupstina, kal sto je 4th of July recimo, jer bivanjem tako  necega kao vrhovnog praznika simbolicki treba da posluzi i posalje 1 poruku. Slavljenje Oluje u Hrvatskoj je nameran prst, saka, u oko Srbima, i to prw svega Srbima u Hrvatskoj. Ne u Srbiji sigurno. I dok je Oluja definisuci praznik u Hrvata, niti ce biti normalnog odnosa hrvatske vecine prema srpskij manjini, a 99% nece biti ni normalnog odnosa Srba i Hrvata. Sto je vrlo lose.

    tacno katarina p. pitala zasto se ne slavi mirna reintegracija slavonije

    Ma da, pa to.
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by паће Sat Aug 01, 2020 6:09 pm

    Кад су пре овог имали неку војну победу под својом заставом? Нешто тамо у четрнаестом, ком ли веку?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Guest Sat Aug 01, 2020 8:07 pm

    Replying to
    @vpusic
    Zato smatram da je hrabro od kolege Miloševića što se odlučio na ovakav potez kojim doprinosi dobrobiti i normalizaciji atmosfere u Hrvatskoj. Na godišnjicu Oluje se obilježava važna vojno-redarstvena akcija kojom je Hrvatska, uz izuzetak istočne Slavonije, ujedinjena.

    V. Pusić pravi taj nesvesni "trzaj", ujedinjena, čekaj, nije, nema veze.... rodilo se i mora se ljuljati, zarad nacije.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50093
    Join date : 2017-11-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 01, 2020 8:17 pm

    Janko Suvar wrote:



    edit: samo prenosim jer nisam ocekivao od njega takav stav.

    Ti nisi čuo za Kovićev izraz "NATO-četnici"?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50093
    Join date : 2017-11-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 01, 2020 8:18 pm

    buffalo bill wrote:
    Replying to
    @vpusic
    Zato smatram da je hrabro od kolege Miloševića što se odlučio na ovakav potez kojim doprinosi dobrobiti i normalizaciji atmosfere u Hrvatskoj. Na godišnjicu Oluje se obilježava važna vojno-redarstvena akcija kojom je Hrvatska, uz izuzetak istočne Slavonije, ujedinjena.

    V. Pusić pravi taj nesvesni "trzaj", ujedinjena, čekaj, nije, nema veze.... rodilo se i mora se ljuljati, zarad nacije.
    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 3579118792
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by ćaća Sat Aug 01, 2020 8:40 pm

    Ferenc Puskás wrote:
    boomer crook wrote:Problem je sto 'nacionaliste' srbi u hrvatskoj interesuju isto kao i 91. dakle zapravo samo kao folklorni recidiv i zastava na teritoriji

    Ćaća, wtf ovaj koncert, ko je to, šta je to, GDJE?

    Koncert je Mirka Švende Žige, inače pevača čiji glas volim, jer jako lepo interpretira zagorske i uopšte kajkavske popevke, te sam bio sklon da mu tolerišem zajedničke albume sa Thompsonom i sličnima. Konkretno ne znam koji je koncert u pitanju, ali evidentno je da je atmosfera opuštena i da se publika dobro zabavlja.

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 9 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 1:36 pm