Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50246
    Join date : 2017-11-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Aug 06, 2020 9:50 pm

    Jyrki Juhani Järvilehto wrote:Očekujem buljuk vesti o problemima mučenih srpskih turista u Hrvatskoj. U stvari od Miloševićevog aktuelnog poteza pre 2 dana pročitah ih tri, neki auti išarani, onaj u kolima na auto putu i danas neki Mrdja izbosne na Braču se povredio čuvši Tompsona na plaži u kafiću. Rade novinari samo tako

    Ko?
    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by ćaća Fri Aug 07, 2020 6:45 pm

    ♏

    Posts : 4558
    Join date : 2016-06-09

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by ♏ Sat Aug 08, 2020 12:06 pm

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Stripformer_1288_stripformer-2020-08-05_xl
    Anonymous
    Guest

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Guest Fri Aug 28, 2020 12:19 pm

    Četvorica mladih Srba napadnuta su pre dva dana oko 23 sata u Vukovaru, objavio je portal Novosti. Na video-snimku koji je dobio taj portal, vidi se kako četiri osobe ulaze u automobil, a grupa mladića ih okružuje, otvara vrata i udara ih rukama i nogama.

    Na video-snimku napada vidi se kako nekoliko osoba ulazi u automobil, čini se da ih je najmanje četiri, a nedaleko od njih se nalazi nešto veća grupa mladića, navode Novosti, portal Srpskog narodnog vijeća u Hrvatskoj.

    Dok osobe ulaze u automobil, mladići iz te grupe im se približavaju, okružuju automobil i otvaraju zadnja i prednja vrata, udarajući rukama i nogama one koji su unutra.

    Iako vozač pokreće automobil, jedan napadač i dalje udara osobu na zadnjem sedištu, sve dok oni ne uspeju da se udalje u automobilu.

    Predsednik SDSS-a Milorad Pupovac je ranije danas, pre objavljivanja snimka, naveo da su napadnuta dvojica mladića i istakao da je incident poslednji u nizu kontinuiranih organizovanih napada na građane srpske nacionalnosti.

    Prema njegovim rečima, to je treći napad za tri dana u Vukovaru.

    https://www.nedeljnik.rs/video-objavljen-snimak-napada-na-srbe-u-vukovaru-treci-napad-za-tri-dana/amp/?__twitter_impression=true
    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by ćaća Wed Dec 30, 2020 10:17 am

    Majske Poljane, kojih više nema, rodno su mesto i zavičaj mnogih poznatih ličnosti: matematičara Đura i Svetozara Kurepe, Roksandića (skulptor Simeon i istoričar Drago), narodnog heroja Stanka Bjelajca...
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Erős Pista Tue Jan 12, 2021 12:07 pm

    Ovog lika sam zapazio pre dobrih deset godina, kad je napisao zapanjujuće trezven i razuman tekst o Brejviku (guglam, ali ne uspevam da nađem, ako neko ume, nek mi šibne). Pre par meseci sam ga ponovo zapazio kao RTS-ovog dopisnika iz Slovnije, a sada i Hrvatske. Izgleda mi (nasuprot onoj prilično mračnoj Ćirkovoj slici srpskih novinara) kao razuman i pristojan lik. Druga je stvar tumačenje ovih anegdota (čak i kad zanemarimo da su anegdote), a jedno koje mi pada na pamet je da Srbi u Hr žive u diskriminaciji kao riba u vodi, i da im zato retko pada na pamet da je eksplicitno tematizuju. Svejedno, FWIW



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6235
    Join date : 2019-11-04

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Del Cap Thu May 06, 2021 12:07 am

    NA FACEBOOKU je osvanuo zanimljiv plaćeni oglas HDZ-ova kandidata za gradonačelnika Zagreba Davora Filipovića.

    "Medijima sam dostavio sve dokaze o svom i očevu krštenju"

    "Od početka sam izložen podmetanjima, prljavoj kampanji, lažnim naslovnicama i anketama, no najgore sam ipak doživio od Trgovačkog pokreta Miroslava Škore, koji je neki dan pustio podvalu da sam 'kršten s 14 godina' i da mi je 'otac Srbin'. U međuvremenu sam medijima dostavio sve dokaze o svom i očevu krštenju. Koliko moraš biti jadan, očajan, uspaničen, da se služiš takvim gadarijama kao škoristi, da u kampanji vrijeđaš tuđu obitelj i besramno lažeš o njoj!" citira se Davora Filipovića u oglasu koji je na Facebooku platio HDZ.

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/filipovic-skoro-je-pustio-podvalu-da-mi-je-otac-srbin-i-da-sam-krsten-s-14-godina/2273958.aspx
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Erős Pista Thu May 06, 2021 12:26 am

    Istina. Jedino jadnije od toga je dokazivati da NiSi SrBiN.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bleeding Blitva

    Posts : 3754
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Bleeding Blitva Thu May 06, 2021 12:34 am

    To je tipični Filipović, nedavno se hvalio da ne zna ćirilicu. 
    A njih dva cripple fight.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu May 06, 2021 12:43 am

    Kako su se te silne Rvatine snalazile na finalu svetskog prvenstva u Rusiji kad ne znaju cirilicu?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Bleeding Blitva

    Posts : 3754
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Bleeding Blitva Thu May 06, 2021 1:01 am

    Samo slijediš crveno bijele kockice ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 3937953091
    Ali što ako si božemiprosti daltonist koji ne zna ćirilicu? ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 1090578128


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu May 06, 2021 1:24 am

    Okreni obrni, bez Srbina ne bi umeli da nadju stadion. Koji je to bedak, jednom igras finale svetskog prvenstva i pogodi se da je to bas u gradu u kome je sve na cirilici. ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 3579118792


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Bleeding Blitva

    Posts : 3754
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Bleeding Blitva Thu May 06, 2021 8:45 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Okreni obrni, bez Srbina ne bi umeli da nadju stadion. Koji je to bedak, jednom igras finale svetskog prvenstva i pogodi se da je to bas u gradu u kome je sve na cirilici. ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 3579118792
    завера!!


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Del Cap

    Posts : 6235
    Join date : 2019-11-04

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Del Cap Mon Sep 06, 2021 1:43 pm

    Spot SNV pred popis.
    Ne znam baš šta da mislim.

    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Ferenc Puskás Mon Sep 06, 2021 1:51 pm

    Znate li kako je biti e-Srbin u Hrvatskoj? Nadporučík Lukáš Švejku: I ja sam Čeh, ali ne mora to niko znati!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50246
    Join date : 2017-11-16

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 06, 2021 5:08 pm

    Reci Srbinu da moze to i to na netu i da nece nitko znati. Sta je sledece, reći Grku da danas plati a po robu dođe sutra?
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Ferenc Puskás Mon Sep 06, 2021 5:45 pm

    Ali cijela ideja i ova reklama k svemu djeluje zastrašujuće distopijski. Ova pošalica sa susjedem je korak od humora na tv u Rajhu. Jeziva normalizacija.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Notxor Mon Sep 06, 2021 5:49 pm

    ^ Saglasan. Ovakve "reklame" moraju da budu bukvalne. Svaka "duhovitost" je suvišna.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by ficfiric Mon Sep 06, 2021 5:56 pm

    A posle popisa Domovinski pokret izbacuje reklamu



    _____


    Uprava napolje!

    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Daï Djakman Faré Mon Sep 06, 2021 8:16 pm

    Notxor wrote:^ Saglasan. Ovakve "reklame" moraju da budu bukvalne. Svaka "duhovitost" je suvišna.
    odusevio sam se reklamom ali u pravu ste


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    bela maca

    Posts : 11049
    Join date : 2014-10-28

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by bela maca Mon Sep 06, 2021 8:20 pm

    meni previše zvuči kao imperativ da se bude peder u svoja 4 zida


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Bluberi Mon Sep 06, 2021 8:20 pm

    Ferenc Puskás wrote:Ali cijela ideja i ova reklama k svemu djeluje zastrašujuće distopijski. Ova pošalica sa susjedem je korak od humora na tv u Rajhu. Jeziva normalizacija.
    O čemu ti fantaziraš? Piše mu na vratima Srbljanović.
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by паће Mon Sep 06, 2021 8:23 pm

    Bluberi wrote:
    Ferenc Puskás wrote:Ali cijela ideja i ova reklama k svemu djeluje zastrašujuće distopijski. Ova pošalica sa susjedem je korak od humora na tv u Rajhu. Jeziva normalizacija.
    O čemu ti fantaziraš? Piše mu na vratima Srbljanović.

    Бики нашла тезгу?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    fikret selimbašić

    Posts : 9614
    Join date : 2020-06-19

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by fikret selimbašić Mon Sep 06, 2021 8:24 pm

    Ja ne mogu da prevedem/shvatim.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Bluberi Mon Sep 06, 2021 8:26 pm

    fikret hadžiabdić wrote:Ja ne mogu da prevedem/shvatim.
    Ličina se dobro zajebava.

    ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 9:53 am