Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Mon Nov 24, 2014 1:48 pm


    :mp40:

    Uh koliko me nerviraju ta nominalna jugoslovenstva i "ko nas to zavadi" diskurs...Ja bih sve koji se busaju time tukao mrtvim truplima clanova "Dubioza kolektiva".

    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Mon Nov 24, 2014 6:10 pm


    jovan miljkovic@tatanadete 2h2 hours ago
    Bazdulj: Ana A. je kazala kako svaki pjesnik ima dvije domovine,a i svaki je Jugosloven,na neki način, imao dva zavičaja: svoj i Dalmaciju.
    0 replies 0 retweets 0 favorites

    Pa bljuc.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Mon Nov 24, 2014 6:57 pm

    A ko drugi.

     



    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 402eb61d9b7c6ce9a00b7ba7e680a626_biggerNebojša Krstić@Krle22  5m5 minutes ago    Serbia  
    Muharem Bazdulj odgovara Viktoru Ivančiću: http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1246170 …



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Ferenz Mon Nov 24, 2014 6:59 pm

    Ni Krle ne kupuje štampano izdanje. Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 1861198401
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Ferenz Mon Nov 24, 2014 7:06 pm

    Uvidja li koliko je u pravu?

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Av4w47
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Mon Nov 24, 2014 7:15 pm

    Ivančićev intervju za RSE, u par rečenica dodatno pojasnio ovo sa Bazduljem.

    RSE: Poslednje dve sedmice traje polemika između pisca Muharema Bazdulja i vas o Srđi Popoviću. Počelo je sa Bazduljevim tekstom povodom godišnjice Popovićeve smrti. U tom tekstu on, između ostalog, iznosi tezu da bi Srđa, da je danas živ, podržavao evropsku politiku Aleksandra Vučića, premijera Srbije. Zbog čega je vas to podstaklo da napišete odgovor u zagrebačkom tjedniku Novosti?


    Ivančić: Metoda tog teksta mi se nije svidjela. Manje je važno da li bi Srđa Popović podržao europsku politiku Vučića. Radi se o tome da je Srđa Popović, u interpretaciji Bazdulja, bio praktički falsificiran, a onda je, takav falsificiran, iskorišten za obračun sa svojim sličnomišljenicima. Na neki način se mrtvi Popović iskoristio kao sredstvo za neku vrstu javnog obračuna sa krugom kom je intelektualno pripadao Srđa Popović. To je bio jedini razlog zbog kog sam ja reagirao.

    http://www.slobodnaevropa.org/content/viktor-ivancic-tihi-dosluh-srpskog-i-hrvatskog-nacionalizma/26705196.html
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Mon Nov 24, 2014 9:24 pm


    [list=stream-items-id]
    [*]
    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 MniCmZZ7_bigger BeingMуxaрeмBazdulj@BazduljQuotes 4m4 minutes ago
    "Sjajno je gledati (drugosrbijance) kako su uruseni,bez koncepta ideje i sl. Bazdulj to sjajno primecuje"- još 1 elokventan komentar @NSPM
    0 replies 0 retweets 0 favorites

    [/list]


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Mon Nov 24, 2014 9:25 pm

    [list=stream-items-id]
    [*]Nebojša Krstić@Krle22  3h3 hours ago  
    Muharem Bazdulj odgovara Viktoru Ivančiću: http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1246170 …
      




    [*]Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 040704c26b11905a9dd0e9e37b8326ec_biggerPredrag Brajovic@PredragBrajovic  1h1 hour ago  
    @Krle22 Изем ти такве текстове -- надметање око леша?
     




    [*]Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 402eb61d9b7c6ce9a00b7ba7e680a626_biggerNebojša Krstić@Krle22  1h1 hour ago  
    @PredragBrajovic Izvanredan tekst.
     




    [*]Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 040704c26b11905a9dd0e9e37b8326ec_biggerPredrag Brajovic@PredragBrajovic  1h1 hour ago  
    @Krle22 ОК Понавља твоје тезе Оне нису проблем Проблем је тај валцер завођења над покојником Иначе, МБ је сјајан, ово и претходно - танко





    [/list]

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 402eb61d9b7c6ce9a00b7ba7e680a626_biggerNebojša Krstić@Krle22
    @PredragBrajovic Meni je Ivančić tanak. Bazdulj super.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Indy Mon Nov 24, 2014 9:46 pm

    Greshni Vasilije wrote:
    :mp40:

    Uh koliko me nerviraju ta nominalna jugoslovenstva i "ko nas to zavadi" diskurs...Ja bih sve koji se busaju time tukao mrtvim truplima clanova "Dubioza kolektiva".


    Jel ti to citiras MP-a, ili mu otpisujes? Nije jasno.

    Kao ni sta je pogresno s jugoslovenstvom, osim sto nema veze s zivotom. A to i nije neka kritika.

    Kao trece, zasto se tvoj avatar ne mrda ni na tvom sopstvenom forumu? (Pliz, nemoj da ga popravis... samo primecujem).

    A i cetvrto, ko vam je taj Bazdulj, i zasto je on bitan.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Mon Nov 24, 2014 10:03 pm

    Ne mogu ti objasniti Bazdulja.

    Ali stvarno ne mogu Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 2729202060


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Indy Mon Nov 24, 2014 10:08 pm

    Znam ko je Krle, mada je Zdenko Kolar uvek bio moj idol of choice. (A i niko nije vozio tramvaj nezno kao sto je on umeo).

    PS. Shvatio sam da je ovo gore citat MP-a, to je u njegovom fazonu.
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Mon Nov 24, 2014 10:23 pm

    former informer wrote:
    Greshni Vasilije wrote:
    :mp40:

    Uh koliko me nerviraju ta nominalna jugoslovenstva i "ko nas to zavadi" diskurs...Ja bih sve koji se busaju time tukao mrtvim truplima clanova "Dubioza kolektiva".


    Jel ti to citiras MP-a, ili mu otpisujes? Nije jasno.

    Kao ni sta je pogresno s jugoslovenstvom, osim sto nema veze s zivotom. A to i nije neka kritika.

    Kao trece, zasto se tvoj avatar ne mrda ni na tvom sopstvenom forumu? (Pliz, nemoj da ga popravis... samo primecujem).

    A i cetvrto, ko vam je taj Bazdulj, i zasto je on bitan.

    Pišem, vica radi, kao što bi on, ne slažem se sa Mrčom u dosta toga ali ovde bi se, verujem, lako složili.

    Što se jugonostalgije tiče, ja je ne volim, kao što ne volim nostalgiju an ženeral. Po mom iskustvu, korelacija između kukanja za starom Jugom i spremnosti da se prihvate neki novi integrativni procesi, ali prilagođeni duhu vremena, vrlo je niska.

    Za mene je Jugoslavija jedan državni projekat koji je, voljom nacionalista, sada okončan, a furanje jugoslovenske parafernalije, vajkanje "ko nas zavadi", tvrdnje da je ovaj ili onaj bend, kao ta Dubioza, "Jugoslavija u malom", ima dah nečeg veoma lažnog, nečeg što odlaže preispitivanje gde se zapravo nalazimo i kako da rešimo probleme koji su zajednički većini zemalja bivše SFRJ.

    A Bazdulj je jedan regionalni kolumnista i pisac čiji se recentni radovi u medijima odlikuju jednim izrazitim intelektualnim nepoštenjem, naročito spram ljudi kao što je pokojni Srđa Popović, koga ovaj posthumno stavlja u analogije sa Tijanićem i pokušava da dokaže nedokazivo, kao što je to da Vučićeva politika ima nekakve veze sa Popovićevim htenjima za života (kao da Popović nije imao par godina da se preumi i podrži jednog lakiranog huligana i Miloševićevog potrčka). Takođe, rad Bazdulja izgleda i kao ne baš delikatno traganje za srpskom državnom rentom, vidi se da pledira na poziciju nekog budućeg megafrajerčine kao što je bio Tijanić. Za razliku od jako glupog Nebojše Krstića koji misli da je lukav kao lisica a zapravo se transparentno i glupo ulizuje, Bazdulj će na kraju verovatno nešto i oposliti svojim angažmanom.

    Tog Bazdulja ima baš mnogo u medijima, probija se kao buldožer, a zapravo je dosadnjaković opsednut nasumičnim referencama koje prodaje kao erudiciju.


    Last edited by Greshni Vasilije on Mon Nov 24, 2014 10:33 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Mon Nov 24, 2014 10:26 pm

    Neće se mrdati avatar, ne želim da iritiram ljude.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Indy Mon Nov 24, 2014 10:32 pm

    Greshni Vasilije wrote:


    Pišem kao što bi on, ne slažem se sa Mrčom u dosta toga ali ovde bi se lako složili.

    Što se jugonostalgije tiče, ja je ne volim, kao što ne volim nostalgiju an ženeral. Po mom iskustvu, korelacija između kukanja za starom Jugom i spremnosti da se prihvate neki novi integrativni procesi, ali prilagođeni duhu vremena, vrlo je niska.

    Za mene je Jugoslavija jedan državni projekat koji je, voljom nacionalista, sada okončan, a furanje jugoslovenske parafernalije, vajkanje "ko nas zavadi", tvrdnje da je ovaj ili onaj bend, kao ta Dubioza, "Jugoslavija u malom", ima dah nečeg veoma lažnog, nečeg što odlaže preispitivanje gde se zapravo nalazimo i kako da rešimo probleme koji su zajednički većini zemalja bivše SFRJ.

    A Bazdulj je jedan regionalni kolumnista i pisac čiji se recentni radovi u medijima odlikuju jednim izrazitim intelektualnim nepoštenjem, naročito spram ljudi kao što je pokojni Srđa Popović, koga ovaj posthumno stavlja u analogije sa Tijanićem i pokušava da dokaže nedokazivo, kao što je to da Vučićeva politika ima nekakve veze sa Popovićevim htenjima za života. Tog Bazdulja ima baš mnogo u medijima, probija se kao buldožer, a zapravo je dosadnjaković opsednut nasumičnim referencama koje prodaje kao erudiciju.

    Hvala na objasnjenju. Taj Bazdulj mi je promakao, ali izgleda da nisam nista propustio.

    Btw. dobro imitiras MP40-a. Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 1233199462

    OK, kapiram da je jugonostalgicarstvo drugacije kad se gleda s Balkana.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Mon Nov 24, 2014 10:40 pm

    Ma meni nije problem jugonostalgičarstvo - svako ima prava na svoje čežnje i patnje. Nego je muka kad neko, kao eto ovaj narečeni Bazdulj, sebe proglasi jedinim ovlašćenim distributerom jugonostalgičarskih parafernalija, i onda reži i laje na svakog ko bi sa Jugoslavijom da radi nešto drugo, npr. misli o njoj teorijski.


    Last edited by William Murderface on Mon Nov 24, 2014 10:44 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Mon Nov 24, 2014 10:40 pm

    former informer wrote:
    OK, kapiram da je jugonostalgicarstvo drugacije kad se gleda s Balkana.

    Ima tu mnogo nijansi.

    Jedno je kada se okupe vrlo neobični, ekscentrični ljudi ispred Kuće cveća na Dan mladosti, to su sredovečni i stariji ljudi koji su u toj zemlji ostavili identitet.

    A nešto je sasvim drugo kada ti neko ko je nominalno pun priča o Jugoslaviji, ko skuplja jugoslovenštinu - značke, knjige, zastave, delove uniforme - kaže da "ne mrzi balije, ali im je trebao jedan Mladić, inače ko zna šta bi bilo". To je nostalgija bez odgovornosti. prazan označitelj. Jedno veliko licemerno ništa.

    Pokojni Tusta iz "KUD Idijota" nije se na koncertima pozivao na Jugoslaviju. Nije mu trebala takva forma. Njegova muzika pripadala je, bez potrebe da se legitimiše kao takva, jugoslovenskom kulturnom krugu, i pank svetu uopšte.
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Mon Nov 24, 2014 10:41 pm

    William Murderface wrote:kugonostalgičarskih

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Sps-mitropolit-amfilohije-registracija-salter-1357727907-138832
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Mon Nov 24, 2014 10:44 pm

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 3579118792 Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 3579118792 Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by darling Tue Nov 25, 2014 10:15 am

    timur chevket wrote:pa on je jugoslaven. brat sa zvezdom u oku. braca smo, braca smo. osim albanaca, makedonaca (koji ne postoje) i komunjara.

    i osim hrvata i slovenaca. i zena... on je emotivno sr jugosloven. al bez crnogoraca...
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Indy Tue Nov 25, 2014 10:21 am

    Pa sad, kamo srece da je bilo bez komunjara. Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 2348298330

    A i ovi ostali se nisu kontali za mnogo. Hm, mozda taj Bazdulj i nije tako los. Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 1912529702
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Lucky908 Tue Nov 25, 2014 11:00 am

    Nastavak sage, kad otključaju tekstove http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/U-stampanom-izdanju-Politike-od-utorka-citajte.lt.html
    POGLEDI: Ućutkivanje Muharema Bazdulja (Zoran Ćirjaković)
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Lucky908 Tue Nov 25, 2014 1:26 pm

    Srećom ima i pametnih priloga ovoj polemici, Dario Hajrić - Tačka razlaza s pristojnošću http://sistemlom.wordpress.com/2014/11/25/tacka-razlaza-s-pristojnoscu/
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Ferenz Tue Nov 25, 2014 1:44 pm

    Odličan tekst Dario Hajrića u kojem nastavlja Dinićevu "demontažu" Bazduljevih tekstova iz "Vremena", objavljenu na "Peščaniku".

    Na jednom mestu, Hajrić piše:"Bazdulj u svojim tekstovima svodi Srđu Popovića na zilota evroatlantskih integracija, sposobnog i voljnog da pređe preko bilo čega ukoliko će krajnji ishod biti Srbija u Evropskoj uniji i NATO-u".

    Radoznao da prostite,a kakvog me Apsolut dao, postavio sam si pitanje - zašto bi to Bazdulj činio?

    I evo mog mnjenja: opravda(va)nje Aleksandra Vučića za njegovu politiku - prvo politički Zapad, a vrednosni Zapad može i kasnije..ako baš mora, koji Bazdulj  podmeće kao izvorni Popovićev stav.

    Tek potom sledi i drugi Bazduljev motiv - 'obračun' sa "drugom Srbijom" kako bi se zauzelo njeno mesto zajedno sa likovima level tipa(tm) Krstić, Kaić i slični, ali ne kao intelektualne i političke opozicije vlasti, poput  "druge Srbije", već kao njenog dela.


    Last edited by Ferenz on Tue Nov 25, 2014 1:52 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Tue Nov 25, 2014 1:51 pm

    to je i moja teza.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Bluberi Tue Nov 25, 2014 3:47 pm

    Bila bi ta teza na nekim solidnim nogama da nije napisana u Vremenu.

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 10 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 7:05 pm