Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by zvezda je zivot Fri Nov 21, 2014 7:46 am

    ja se ne slazem. misim da je manje na bazduljevom terenu nego ivancicev tekst. u smislu da je tekst nenasilan koliko jedan polemicki tekst moze biti a i fokusiran na jedan problem cije se resenje nedvosmisleno nalazi u par tekstova a ne u nekim slozenim drustvenim procesima. dakle ne upusta se u razotkrivanje bazduljeve motivacije i delegitmizaciju bazdulja sagovornika a problem koji postavlja je prilicno dobro definisan, takoreci lokalan, i nije pitanje slozenih istorijskih, politickih i kulturnih procesa i asocijacija nego par jasnih tekstova koje bazduj nije citao.

    nenasilan, jasan, precizan, fokusiran, i ne zaljubljuje se u metafore.


    _____
    ova zemlja to je to
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Bluberi Fri Nov 21, 2014 7:51 am

    timur chevket wrote:
    Bluberi wrote:Super je tekst, ali mi se čini da igra na Bazduljevom terenu. To je Vreme priželjkivalo.

    zasto to mislis?
    Zato što je belolistićka tema davno napustila polje realnog i koristi se za diskvalifikaciju planski odabranog segmenta.
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Fri Nov 21, 2014 7:54 am

    pa meni je neverovatno da se uzima zdravo za gotovo da su beli lisici uzrok tadicevog poraza. ali mislim da je zumbuli su zivot potpuno u pravu: bazdulj nema kapacitet da odgovara na ovakvu vrstu teksta. to se vidi i u polemici s midzicem kada nije odgovorio na tekst broj dva.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Bluberi Fri Nov 21, 2014 7:58 am

    Već vidim Teofila kako zadovoljno čita o dva zla i sprema se da nam po hiljaditi put objasni da to nisu dva zla. I tako u beskonačnost iracionalnog.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Ferenc Puskás Fri Nov 21, 2014 9:12 am

    Ja ili nikad nisam ni znao ili sam potpuno zaboravio da je SP pisao one belolističarske textove.
    Odličan text RD, konkretno, argumentirano, bez ukrasa, efekata erudicije i Johnijevih stihova, mir prahu njegovom.

    Sad me hvata neka sjeta prisjećajući se vlastitih biračkih iskoraka. Glasao sam 2X u životu, za Stipu Mesića kad je umro Tuđman, hrvatska ambasada toga dana puna ljudi, osmijesi i radost, prvi put skoro bez onog ustaškog šmeka.
    Drugi puta sam glasao za tipa iz Brna koji je kao politički prioritet imao ukidanje Benešovih dekreta, a među prvih pet na listi Vijetnamca, sudetsku Njemicu i još nekog stranca. Bio obećao da će u slučaju izbornog neuspjeha rastpustiti stranku i povući se iz političkog života. Ispunio odmah. U mojoj izbornoj jedinici dobio 2 glasa, moj i još 1.
    Inače ne glasam, ne iz principa, nego iz razloga opisanih kod SP i RD.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Ointagru Unartan Fri Nov 21, 2014 11:03 am

    otto katz wrote:Ja ili nikad nisam ni znao ili sam potpuno zaboravio da je SP pisao one belolističarske textove.
    Odličan text RD, konkretno, argumentirano, bez ukrasa, efekata erudicije i Johnijevih stihova, mir prahu njegovom.

    +1

    Inače ne glasam, ne iz principa, nego iz razloga opisanih kod SP i RD.

    I ja bi tako, da glasanje nije obavezno.



    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Fri Nov 21, 2014 12:06 pm


    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 402eb61d9b7c6ce9a00b7ba7e680a626_biggerNebojša Krstić@Krle22  Nov 17    Serbia  
    Ne znam da li sam vam preporučio ovaj inteligentni tekst Muharema Bazdulja http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1241918 …




    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-11

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Ferenz Sat Nov 22, 2014 4:24 am

    Kao što i predpostavih. BS na temu: Moralno nepismeni
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Ferenc Puskás Sat Nov 22, 2014 6:51 am

    Ferenz wrote:Kao što i predpostavih. BS na temu: Moralno nepismeni
    BS koristi riječ solipsizam u nekom manje poznatom smislu.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Bluberi Sat Nov 22, 2014 7:09 am

    Htela je reći usamljenik, ali to nekako nije fensi.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sat Nov 22, 2014 7:18 am

    otto katz wrote:
    Ferenz wrote:Kao što i predpostavih. BS na temu: Moralno nepismeni
    BS koristi riječ solipsizam u nekom manje poznatom smislu.

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 3579118792  Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 3274312807

    Prvo sam pročitao tvoj komentar, pa tek onda njen tekst, i baš sam se pitao u kom je to smislu upotrebila pojam "solipsizam", ali mi ni na kraj pameti nije bilo da ga je upotrebila kao pohvalu!

    Pored toga, napisati za čoveka koji je posvetio dobar deo svog života kao javni delatnik  i borac za ljudska i građanska prava da je soplipsista, potpuno je van pameti.

    Uh, Biki, Biki...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Guest Sat Nov 22, 2014 7:52 am

    A je l o tim Popovićevim osobinama o kojima Biki piše može da se zna na osnovu njegovog pisanja? Ne znam, pitam, ja sam SP čitala manje više samo na Peščaniku (i slušala), pa ne bih da se izletim. Ali ne mogu da se otmem utisku da su to ipak stvari koje znaju samo oni koji su ga lično poznavali. Pa mi onda nekako čudno što Biki tvrdi da to zna svako ko ga je čitao.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sat Nov 22, 2014 8:15 am

    Pa i meni izgleda prilično lično. Ma to je neki njen FB status, vidi se da je pisano na brzinu. Svejedno nije naročito dobro. Ovo za solipsizam je zaista totalni promašaj, kao i, u vezi s tim - tvrdnja da nikada nije bio aktivista. Pa šta je njegova kampanja da se rasvetle nalogodavci Đinđićevog ubistva, nego aktivizam? Niije aktivizam samo deljenje letaka.

    Edit: I još malo solipsističkom neaktivizmu:


    Branio je i mladog Zorana Đinđića, Brigitte Mohnhaupt iz grupe Baader-Meinhof, Vojislava Šešelja, Dušana Makavejeva, Milorada Vučelića, Mihajla Markovića, Miću Popovića, Predraga Čudića, Nebojšu Popova, Vladimira Mijanovića zvanog Vlada Revolucija, Milana Nikolića, Božidara Jakšića, Mihajla Mihailova, Momčila Selića, Dobroslava Paragu, Gojka Đoga, Milana Milišića, Vladimira Šeksa, Andriju Artukovića, “Beogradsku šestoricu”, profesore izbačene sa Filozofskog fakulteta…
    Pripadao je peticionaškom pokretu i bio pokretač i potpisnik peticija za ukidanje člana 133 (delikt govora), za ukidanje smrtne kazne, za donošenje zakona o amnestiji, za uvođenje višestranačkog sistema u SFRJ.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Agdw Hmlkh Sat Nov 22, 2014 5:00 pm

    William Murderface wrote:Pored toga, napisati za čoveka koji je posvetio dobar deo svog života kao javni delatnik  i borac za ljudska i građanska prava da je soplipsista, potpuno je van pameti.

    Uh, Biki, Biki...

    heavy stuff Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 1861198401
    Admin Pantokrator
    Admin

    Posts : 1115
    Join date : 2012-02-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Admin Pantokrator Sun Nov 23, 2014 4:52 am

    Cepidlačite. Htela je da kaže da je u rasuđivanju uvek polazio od svojih vrednosti i nije se povodio za modom i gomilom, pa je malo ponelo.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sun Nov 23, 2014 5:01 am

    Pa znam, brate, ali kao neko ko živi od pisanja, stvarno bi trebalo da je u stanju da malo jasnije artikuliše svoje misli.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Lucky908 Sun Nov 23, 2014 6:37 am

    Složio bih se sa Williamom oko loše artikulacije, mada tekst BS ipak daje jednu dobru i preciznu sliku ne samo Srđinog odnosa s drugima već i o nesavitljivosti njegove prirode.
    Admin Pantokrator
    Admin

    Posts : 1115
    Join date : 2012-02-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Admin Pantokrator Sun Nov 23, 2014 6:38 am

    Meni se ipak ne sviđa metod anegdotske odbrane kome je pribegla. Tekst joj je veoma aljkav.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sun Nov 23, 2014 6:49 am

    Ma to je FB post koji je Pešanik preneo. Na FB je takva ajkavost dopuštena, ako se već i ne podrazumeva. Problem je što je Peščanik to prosto preuzeo, umesto da su je zamolili da malo sredi i uobliči u tekst.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Admin Pantokrator
    Admin

    Posts : 1115
    Join date : 2012-02-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Admin Pantokrator Sun Nov 23, 2014 7:02 am

    Super, kritikujem je za aljkavost a ne gledam odakle je tekst. bounce
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Daï Djakman Faré Sun Nov 23, 2014 8:10 am

    Avram Gojić wrote:Cepidlačite. Htela je da kaže da je u rasuđivanju uvek polazio od svojih vrednosti i nije se povodio za modom i gomilom, pa je malo ponelo.
    znas sta ? u pravu si ! jebo formalne kriterijume bilo kakve vrste. mislim ja to inace mislim, ne znam koji mi miralem bio juce kad sam ostavio taj komentar. valjda sam jedva docekao da joj nadjem jos neku zamerku jer mi nije simpaticna pa je bilo dovoljno i mpmpmh, biljana ne zna sta znaci solipisizam, kikiki, hahaha.

    ozbiljno, sto se mene tice osoba moze i da bude totalno nepismena, if he or she has a valid point to get across trebala bi da ucestvuje u javnom dijalogu bez ikakvih problema, period. sve ostalo normativizirjuce pridikovanje je neki oblik odbrane investicija i privilegovanih polozaja.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Erős Pista Sun Nov 23, 2014 3:31 pm

    Otključalo Bazdulja


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Mon Nov 24, 2014 4:04 am

    ste videli da je zvalo bazdulja u muzej istorije jugoslavije da govori za 29. novembar na nekoj tribini? skrgut zubima u internet brlogu pracen jecajima.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-11

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Ferenz Mon Nov 24, 2014 4:39 am

    Zašto njega a ne Teofila? Ili Peru? Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 3402243210
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by boomer crook Mon Nov 24, 2014 4:40 am

    pa on je jugoslaven. brat sa zvezdom u oku. braca smo, braca smo. osim albanaca, makedonaca (koji ne postoje) i komunjara.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Move over Ištvan - here comes Bazdulj! - Page 9 Empty Re: Move over Ištvan - here comes Bazdulj!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 3:39 pm