Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Van kategorija, društvo kao takvo

    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Erős Pista Thu Dec 30, 2021 10:04 am

    I meni tako izgleda.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by bela maca Thu Dec 30, 2021 10:08 am

    neko je na tw napisao da postoji još jedan ulaz u zgradu


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Sotir Thu Dec 30, 2021 10:11 am

    Код мене у крају има доста оваквих рампи. Углавном су бетонске, има и пар лимених.
    Реално је проблем, треба направити мали угао што захтева дугачку рампу. Плус често нема довољно места ни по дужини а ни ширини. 
    Онај лифт за инвалиде који се монтира на зид би била право решење, али и скупо.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4325
    Join date : 2016-09-29

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by nalog sa ženinog laptopa Mon Jan 17, 2022 1:17 am

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Scre10


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Zus Mon Jan 17, 2022 10:47 am

    Nista Jokic?
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by fikret selimbašić Mon Jan 17, 2022 11:27 am

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 271938398_671053624273961_7088337070809287837_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=sPkvRBV1nn0AX_B7MJx&_nc_ht=scontent.ftzl2-1


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Mon Jan 17, 2022 11:34 am

    Нешто чудно изгледа то гласачко место, ал' добар одзив.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    disident

    Posts : 15037
    Join date : 2016-03-28

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by disident Mon Jan 17, 2022 11:38 am

    Da sam juce umro ne bi znao sta je popcat


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4325
    Join date : 2016-09-29

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by nalog sa ženinog laptopa Mon Jan 17, 2022 1:31 pm

    ja ni sad ne znam, molim podeli


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by fikret selimbašić Tue Jan 18, 2022 11:28 am

    Zajeban vikend bio.

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 GHucs0c


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by fikret selimbašić Tue Jan 18, 2022 12:08 pm

    Komunalni redari Grada Mostara na poziv građana uspjeli su sačuvati palmu na mostarskom starom igralištu.

    Naime, bizarna scena događala se u ponedjeljak na starom igralištu u Mostaru.

    Kako piše Bljesak.info, nekoliko osoba je oko 14 sati došlo na lokaciju bivšeg kafića, te pokušalo iščupati palmu koja se nalazi na javnoj površini, sada već preko 20 godina. Da situacija bude još bizarnija, sama palma nalazila se na stranici za prodaju Olx.ba (pik.ba), po cijeni od 400 KM.

    Nakon bezuspješnog čupanja drveta, intervenirali su komunalni redari u suradnji s inspekcijom, izdali upozorenje, te naložili osobama vraćanje palme u prvobitno stanje.

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 1642503139-palma-pik-750x591

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 1642503141-mostarska-palma-5-1024x704


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    disident

    Posts : 15037
    Join date : 2016-03-28

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by disident Fri Jan 21, 2022 12:31 pm

    Kako budes unuk tajkuna i izbodes nozem coveka oko parking mesta?


    https://www.kurir.rs/crna-hronika/3854891/uhapsen-unuk-bogoljuba-karica-izbo-coveka-nozem-zbog-parking-mesta


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Zus Fri Jan 21, 2022 12:33 pm

    Ludo bogat, sa naglaskom na 1.rec
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by ficfiric Fri Jan 21, 2022 4:50 pm

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Karic10


    _____


    Uprava napolje!

    disident

    Posts : 15037
    Join date : 2016-03-28

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by disident Sat Jan 22, 2022 12:42 pm

    Ne znam gde bi stavio


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Летећи Полип Fri Feb 11, 2022 4:25 pm

    https://rs.n1info.com/kultura/cuvar-docrtao-oci-na-cuvenoj-slici-vrednoj-13-miliona-dolara/




    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by beatakeshi Fri Feb 11, 2022 8:37 pm

    Kako dodaše nulu, kao da je mleko u pitanju.
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Fri Feb 11, 2022 8:48 pm

    beatakeshi wrote:Kako dodaše nulu, kao da je mleko u pitanju.
    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 3579118792 

    Ne može zarez u URL. CMS to izbriše usput.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by fikret selimbašić Fri Feb 18, 2022 8:52 pm

    Pogledati video.



    Još se istražuju razlozi otmice turskih državljana u selu Kovanići nadomak Zenice. Kako i zašto su uopće turisti zatvoreni u kuću Dževada Sadrije, trebali bi pokazati rezultati istrage. U međuvremenu, oni čekaju što će biti konačna odluka Službe za poslove sa strancima BiH. Opširnije u prilogu Aleksandre Tolj Ružić.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by fikret selimbašić Fri Apr 15, 2022 5:38 pm

    Apelaciono vijeće Suda Bosne i Hercegovine pravosnažno je oslobodilo Fatmira Alispahića optužbi za izazivanje nacionalne, vjerske i rasne mržnje, razdora i netrpeljivosti u tekstovima koje je objavljivao na portalu Antimigrant.ba.

    Fatmir je otprilike bosanska varijanta Ćirjakovića, u stvari, razvonji put im je jako sličan.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by fikret selimbašić Fri Apr 15, 2022 7:44 pm

    Snimak ne mora u spojler, samo se kalemi kao materijal za vijest na antiimigrant.ba i proslavu oslobađajuće presude.


    Počeli su da mi se prikazaju jezici. kad je na početku snimka progovorila žena, čuo sam ruski, kad je se oglasio muškarac, arapski. Narednih tridesetak sekundi sam jasno čuo i razumio šta pričaju ali nakon toga skoro ništa.








    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Thu May 05, 2022 11:23 am

    Možda se neko seća da sam pisao da perionica automobila u našem komšiluku ne radi u popodnevnoj smeni jer mesec dana ne mogu da nađu elementarno funkcionalnog radnika, ljudi jednostavno nema i kraj. Sad se dogodila i afera tepih. Lik iz firme kojoj 10 godina šaljemo tepihe na pranje vratio je pre nekoliko dana tepih i bukvalno odbio da vrati kusur, nemam, "idite dole kod auta kod kolege, MOŽDA on ima", more jebi se idi i donesi pare. Ne dođe. Razmotam tepih, skraćene mu "šiške", tj resice oglodane: vredan, star svileni tepih. Napišem scathing review kao prava Karen. 

    Šta se desi - vraća se onaj isti imbecil sa početka priče, pokuša da vrati 40 umesto 400 dinara, ja počnem da gunđam, on nacedi još 250. Očigledno ga vlasnik poslao da sredi stvar, ali je zadatak bio suviše složen.

    Pozovem gazdu, kaže, "ja ili mogu da zapošljavam takve ljude ili da zatvorim firmu". Izvinio se, rekao da razume da neću više zvati njegovu firmu, da ću imati besplatna pranja ako im se kasnije vratim, da nisam jedini i da stalno ima te probleme, ali da nikako ne može da pronađe radnike za najjednostavnije poslove, bukvalno čovek pita da li ja znam nekog normalnog, kaže "meni dolazi polusvet a moram da hranim porodicu, ja živim od ovog i to sve lošije". Imam dosta jak bullshit detektor, vidim da pričam sa čovekom kome je glava jedva iznad vode, ne vidim ni trunku bahatosti ili nefleksibilnosti.

    Jednostavno - ono što on zarađuje nije dovoljno da plati radnike koji bi posao radili korektno. Oni očekuju veće pare i rade u drugim vrstama biznisa, ili više nisu u Srbiji, za još veće pare. Iz svog mikrouzorka (tu je i pet shop sa sličnim problemima) prečnika 100 metara vidim da naglo propada ceo taj sektor manje plaćenih, jednostavnih poslova koji se ne primećuju sve dok ne zagusti, a onda shvatiš da su neophodni za normalno funkcionisanje društva.
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Thu May 05, 2022 11:28 am

    Uvek sam bio na poziciji "jebi se, plati više pa ćeš naći ljude" ali mislim da to sada u mnogim slučajevima ne važi. Ne može čovek da radi iz minusa, a ako se ovo događa ljudima za koje pouzdano znam da su uvek bili korektni prema radnicima (za tu autoperionicu zasigurno znam, a imam indicije i za tepihare), onda je problem složeniji od toga.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by fikret selimbašić Thu May 05, 2022 11:40 am

    U provinciji je to bar pet puta izraženije. Ne možeš dvjestotinjak gostiju za svadbu da naloviš ukoliko nije neki od talasa gastarbajtera na odmoru u domovini.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    disident

    Posts : 15037
    Join date : 2016-03-28

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by disident Thu May 05, 2022 11:46 am

    Cousin Billy wrote:Možda se neko seća da sam pisao da perionica automobila u našem komšiluku ne radi u popodnevnoj smeni jer mesec dana ne mogu da nađu elementarno funkcionalnog radnika, ljudi jednostavno nema i kraj. Sad se dogodila i afera tepih. Lik iz firme kojoj 10 godina šaljemo tepihe na pranje vratio je pre nekoliko dana tepih i bukvalno odbio da vrati kusur, nemam, "idite dole kod auta kod kolege, MOŽDA on ima", more jebi se idi i donesi pare. Ne dođe. Razmotam tepih, skraćene mu "šiške", tj resice oglodane: vredan, star svileni tepih. Napišem scathing review kao prava Karen. 

    Šta se desi - vraća se onaj isti imbecil sa početka priče, pokuša da vrati 40 umesto 400 dinara, ja počnem da gunđam, on nacedi još 250. Očigledno ga vlasnik poslao da sredi stvar, ali je zadatak bio suviše složen.

    Pozovem gazdu, kaže, "ja ili mogu da zapošljavam takve ljude ili da zatvorim firmu". Izvinio se, rekao da razume da neću više zvati njegovu firmu, da ću imati besplatna pranja ako im se kasnije vratim, da nisam jedini i da stalno ima te probleme, ali da nikako ne može da pronađe radnike za najjednostavnije poslove, bukvalno čovek pita da li ja znam nekog normalnog, kaže "meni dolazi polusvet a moram da hranim porodicu, ja živim od ovog i to sve lošije". Imam dosta jak bullshit detektor, vidim da pričam sa čovekom kome je glava jedva iznad vode, ne vidim ni trunku bahatosti ili nefleksibilnosti.

    Jednostavno - ono što on zarađuje nije dovoljno da plati radnike koji bi posao radili korektno. Oni očekuju veće pare i rade u drugim vrstama biznisa, ili više nisu u Srbiji, za još veće pare. Iz svog mikrouzorka (tu je i pet shop sa sličnim problemima) prečnika 100 metara vidim da naglo propada ceo taj sektor manje plaćenih, jednostavnih poslova koji se ne primećuju sve dok ne zagusti, a onda shvatiš da su neophodni za normalno funkcionisanje društva.
    Ih moj bivsi poslodavac, zvacemo ga G iz radnje je imao montipajtonovske muke sest meseci od mog otkaza da nadje zamenu. Najbolji je bio lik koji se petog dana uopste nije pojavio u 5h ujutru da otvori radnju, G zove pekar koji mu donosi pecivo i hleb u 5 i 25 svakog jutra i kaze mu da je radnja zakljucana. G zove radnika, ovaj nedostupan, sta ce , obuce se nabrzinu i doleti do radnje, ruku na srce zivi blizu. Radnik postane dostupan oko deset, G ga zove ovaj kaze " E ja sam skapirao da nisam ja za ovaj posao, daleko mi"  Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 3579118792 
    Nekoliko ljudi se i javljalo na oglas da je zainteresovano i onda nikad ne bi dosli na dogovoreni razgovor ili odgovaralo na poruke i pozive. Moram reci da su plata i uslovi za tu vrstu posla bili odlicni al dzabe.


    Drugo, gledam u Idei u centru, kasirke i kasiri su sredovecni ljudi koji uopste nisu za taj posao. I to ne kazem nadobudno kao kreten sa druge strane, vec bas kao neko ko je bio za kasom i vidi kakve greske prave. Momenat pre par nedelja, donesem xxx dinara u novcanicama po 10 i 20 da platim + 500, to su muke tantalovske, trokiranje, ponovno brojanje, nervni slom uzivo jer se zabrojala i pogresila, red cupka i na kraju mi bude zao da je ispravljam i da broji treci put i pustim je da me nenamerno zakine za 200din.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 39 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 4:34 pm