Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    jugoslavija - od nemila do nedraga

    No Country

    Posts : 11128
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country 2019-07-31, 19:30

    Mr.Pink wrote:cekaj bre matori, ja sad tebe moram priupitati a gde ti zivis? zar nisu i po tim amerikama na slican fazon zatupljivali mase od onih ratova zvezda i tu mislim na one "original"?

    zar danas ne vode drzave preko twitter lajni i nekog reality tv? sloba nije imao taj luksuz. on je morao da se poziva na neku gistro akademsku inteligenciju

    na jedinu akademiju koji su ovi morali da se pozivaju je onu sto dodeljuje oskara, a nju su procistili od tih elemenata subverzivnih tamo 50ih
    Полако, торима, само да се ово не изроди у "а шта ми радимо црнцима" расправу... Не волим превише да причам о овоме, јер је са једне стране банално, а са оне важније донекле необјашњиво (у смислу непреносивости искуства), али овде где живим су многе ствари на далеко вишем цивилизацијском нивоу него у Србији. Ствари као што су чистоћа, саобраћај, образовање, здравство, квалитет услуга, бирократија на свим нивоима, општа професионалност и љубазност, хебени паркови, зеленило, квалитет ваздуха - намерно не причам о платама и куповној моћи, чекам да ме Онострани приупита - да је то све у Србији на једно 50% од овог овде, могли би само се шутирамо у дупе од среће, сви заједно. 

    Дакле, зајеби ме са тим "исто". Није исто, ама ни приближно. Постоје ствари које су сличне, и процеси који су итекако опасни, постоје и митови и глупости и генерално ствари не иду у добром правцу - али све у свему је та прича како је "свуда исто срање" кључна теза цинизма и дефетизма. Није бре исто чак ни у Хрватској, акамоли овде. Ма знаш све то и сам.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink 2019-08-01, 08:55

    kondo brt, pa vidis da mi nije dobro, da praznim skroz pogresan "organ" I to na forumcetu. zeMska mi otisla na more, meni odmor pocinje tamo 9. najblize sto sam primirisao neki sexo je bio u ljermontovoj kada sam vadio LK koju sam zagubio. I dalje nisam skontao ko je koga tu jebao

    ispricao se sa sluzbenicom mupa bas onako fino, kaze, mnogo ih ovde cirkulise, ti jedini normalac. da se covek zapita kad u ovakvoj srbiji mene u stanici mupa tete od 45+ proglasavaju za normalca

    pitao je ja, pa dobro, kako ti takva zavrsila u mupu. a ona neku filozofiju, tj. pedagogiju zavrsila. razvela se, dete, sve 5. kad je zapitah kakve su plate, el se to povecavalo, ona me pogleda poppreko, ko da sam je poceo onako zuljati nekako neugodno. ne mogu ti Kaem! ja reko pa sta, sto? pa kao ne znam ko si! sve se snima!

    pa onda uzme detaljnno da me pretresa ko sam. na kraju tog procesa mi rece kao de napisi broj telefona dole ispod potpisa. ja je gledam u fazonu el to takva procedura, ili to drugo poluvreme nastavljamo kod tebe?

    a pre toga sam ispizdeo jer uzela da me dribla salterusa komercijalne banke. kaze provizija 90 dinara! ja se zgranuo. ja reko pa kako 90 dinara hebote bog! I kao svi u ovoj zemlji poce odma da pere ruke. kao, pa nisam ja to tako odredila. ja reko onako naostren, nemojte meni te fazone, pa gde vi zivite. da sam doneo uplatnicu elektronsku sigurno bi mi trazili I pecat hebeni.  I uze ona one uplatnice komada 4, odradi tih 3 minuta posla za 360 dinara. I onda kao da mi I ona gospodja u menopauzi teskoj izadje u susret, kaze: uzmite te uplatnice elektronske I kao odnesite u banku vasu da vam overe

    ja reko sad me jos I zajebavate! a onda mi sinu. pa imam neki pecat kod kuce, pa ako uplatim ja to I uplata prodje, pa sto ne bih ja tim svojim pecatom overavao hebene uplatnice? kao da bi neko to proveravao? samo nalupam pecat I malo ga razmazem, ako prodje trasakcija I imam kod, mogu da mi sto kaze jogo "duvaju raciku"


    matori ovaj iz kenade. tebi sat stao tamo negde 1994.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink 2019-08-01, 09:08

    kad juce ili prekljuce spomenu zene u crnom, I helmuta kola, htedoh napisati jebote kakva suplja pruska prica

    Prva asocijacija mi bi bio onaj pacenik kantovski prus sto umro nevin. I ne samo da je umro ko incel, nego jebeno nije ni drkao. zamisli ja da ne drkam e


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest 2019-08-02, 09:45

    svašta nešto

    http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/ekonomija/3601658/tito-selio-srpske-fabrike-u-hrvatsku-i-sloveniju.html
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50170
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj 2019-08-02, 10:41

    Nisam dovoljno strucan, ne mogu da ulazim u procene. Ono sto, medjutim, mogu da primetim, je da ce se ideja Jugoslavije mozda, eventualno, jednom, slucajno, oporaviti u Srbiji. Ali imidz perioda 1945-1990/za neke do 2000 - se nece nikad oporaviti. Zasluzeno, nezasluzeno...to je sto je.

    I samo jos da dodam 1 slobodan utisak da kako ko se docepa Vojvodine on krene da je zustro timari.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by ontheotherhand 2019-08-02, 12:21

    Ovo?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Filipenko 2019-08-02, 12:36

    KinderLad wrote:Nisam dovoljno strucan, ne mogu da ulazim u procene. Ono sto, medjutim, mogu da primetim, je da ce se ideja Jugoslavije mozda, eventualno, jednom, slucajno, oporaviti u Srbiji. Ali imidz perioda 1945-1990/za neke do 2000 - se nece nikad oporaviti. Zasluzeno, nezasluzeno...to je sto je.

    I samo jos da dodam 1 slobodan utisak da kako ko se docepa Vojvodine on krene da je zustro timari.


    Ma daj, to je stvar propagande. Daj mi medije na godinu dana, ima sve da se okrene za 180 stepeni, ili sto bi Dacic rekao, "za...ono...kako se kaze...360ovaj...stepeni".
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50170
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj 2019-08-02, 12:47

    Samo ako se kompletan diskurs promeni sa nacionalnog na nesto drugo. A to drugo ne moye da bude ni jugoslovensko posto je sasvim ukorenjena u Srbiji svest da je Tito razbio i Jugoslaviju ne samo Srbiju. Inace, dok je nacionalni diskurs na snazi, to ce biti nemoguce uraditi.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Sotir 2019-08-02, 13:38

    План да се производња авиона пребаци у Мостар је постојао и пре рата. Два су разлога, индустрија авијације која је била у Београду је била врло изложена нападу, чак и самих суседа попут Мађарске. 
    Други проблем је чак и битнији. После рата се прешло на градњу авионаса металном (алуминијумском) конструкција. Технолошки огромна разлика, пре рата је то било врло слично индустрији намештаја, а после тога - па авио индустрији. Мостар је приде близу рудника боксита, што га са стратешким положајем чини одличним кандидатом.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink 2019-08-02, 14:17

    pa ja mislim da niko u srbiji ne pusi tu pricu, da je tito oslabio srbiju, otud I ovakvi tekstovi glupi, po zadatku

    to samo pokusavaju da prikriju vlastitu nekompetetnost I cinjenicu da su postali mesalica za obrtanje betonskih para, da se nikakva proizvodnja industrijska u srbiji ne desava

    a nekad smo za boing u prvoj "petoleci"!


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50170
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj 2019-08-02, 14:20

    Mr.Pink wrote:pa ja mislim da niko u srbiji ne pusi tu pricu, da je tito oslabio srbiju, otud I ovakvi tekstovi glupi, po zadatku

    to samo pokusavaju da prikriju vlastitu nekompetetnost I cinjenicu da su postali mesalica za obrtanje betonskih para, da se nikakva proizvodnja industrijska u srbiji ne desava

    a nekad smo za boing u prvoj "petoleci"!

    Uopste ne govorim da li je to tacno ni zasto se to radi (niti to rade samo predstavnici raznih vlasti), ali da vecina misli da je tito bio ok - ne misli. Jugoslavija to je druga prica
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink 2019-08-02, 14:25

    e? sad pricas I u ime vecine? ili pak nekog tog dominantnog diskursa rtsovskog

    sta kazes, mrtva jugoslavija u srbiji? a nikad vise obespravljenih, zrtava tranzicije, ijekavicara

    kako to 
    kako to


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50170
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj 2019-08-02, 14:50

    Mr.Pink wrote:e? sad pricas I u ime vecine? ili pak nekog tog dominantnog diskursa rtsovskog

    sta kazes, mrtva jugoslavija u srbiji? a nikad vise obespravljenih, zrtava tranzicije, ijekavicara

    kako to 
    kako to
     Ama jel citas iopste sta pisem?
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest 2019-08-02, 15:11

    Ovo se ja nadovezujem na sebe, na ono upadanje na temu i na nešto posle toga što sam se tek sada setio, a vi ispod i iznad mene, ne dajte se ženirati, "hvala ne pušim, idem u banju", vi nastavite svoje. 

    Znači, stvari koje su u SFRJ sustavno bagatelisane:
    - samoupravljanje i radnički mit; ma to je birkoratija koja usporava proizvodnju, Kardeljeva izmišljotina što nema nigde na svetu, prazna priča
    - "...zasnovana na vlasi radničke klase..."; ma šta će nama vlast, dajte nam vođu koji će da vlada i rešava pitanja
    - jednogodišnji mandat i rotacija; ne, ne, hoćemo struku a ne politikanstvo, dajte čoveku da zasedne i da se "upozna sa situacijom, to je podvala pokojnog Tita!"
    I - dobili su vođe koji vladaju decenijama a svaki dan izgleda kao vek i dobili su "struku", pa je sada i "kolektivni ugovor" apstrakcija.

    A u pogledu fašizma provincije i kosmopolitizma Beograda, dodao bih nešto o provinciji. On ima kapacitet za fašizam, to je usko povezano sa  sitnosoopstveništvom i gomilanjem dobara u naturi, što je prežitak opstajanja u nesigurnim vremenima. Takav mentalitet je uvek za svaku vlast, on ne može u šumu, čeka u svojoj kući i gleda s pendžera, smočnice su pune, ali uvek neki okupator može da bane i siluje pola ženskog življa. otud su takvi ljudi kao rodoljupci, spremni da podrže Turke Bugare Kelte Vizigote Rimljane Hitlera - jer se zna red. Karikaturu takvog mentaliteta oličava lik Bate Stojkovića u filmu  "Ko to tamo peva". 
    Današnja modernija verzija provincijskog, palanačkog fašizma ogleda se u kultur-fašizmu, u istoričarima i borcima za jezik i ćirilicu: oni i nesvesno ponavljaju mantru čak ne fašizma već nacizma "krv i tlo" ("Ja sam pošla od krvi i tla, pa sam zaključila da je srpska autohtona kuća iz predvukovskog doba idealni ekološki produkt na ovim prostorima" itd.), a palanačka mobilizacija na osnovu tradicije je gotovo kopija italijanskog fašizma, onako ga se seća Eko. 

    A Beograd ne bih branio po defaultu, on je sam u govnima pa i zbog unutrašnjeg ćoškarenja, ali zbog toga ne bih unapred ljubio zemlju po kojoj gazi, na primer, južnjak koji viče JA SAM IZ NIŠ, kao da je to neka medalja za hrabrost. Kao da u Niš nema pederčina kao ljudskih kategorija i govana i tako dalje. Ima i poneko pametan u saloncu na Dorćolu, ali ima brate i skambegova i s juga. 

    Što danas i nije važno, danas kada smo svi mi baštovani ambasada velikih svetskih sila.


    Last edited by kud_genijalci on 2019-08-02, 15:50; edited 1 time in total (Reason for editing : manje od 2929929310101 a više od 3244 tipfelera)
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Filipenko 2019-08-02, 15:26

    KinderLad wrote:Samo ako se kompletan diskurs promeni sa nacionalnog na nesto drugo. A to drugo ne moye da bude ni jugoslovensko posto je sasvim ukorenjena u Srbiji svest da je Tito razbio i Jugoslaviju ne samo Srbiju. Inace, dok je nacionalni diskurs na snazi, to ce biti nemoguce uraditi.


    Mesas buku u medijima sa stvarnim verovanjem naroda. Inace, tu buku pravi 1% profesionalnih patriota i Srba, a fora kod vas, demokrata, pali zato sto ste uvereni da je njih eto mnogo cim ima tako mnogo njihovih tekstova. To se okrece za dva meseca uvrh glave, i jos 6-10 meseci da se sprema stanovnistvo na novu integraciju. Naravno, pod uslovom da se to zeli i da ima smisla.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink 2019-08-02, 15:34

    zbog komunalnog reda su beogradjani stali uz okupatora

    zato je valjda onoliko "smeca" ljuckog zavrsilo na banjici I na starom sajmistu


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    disident

    Posts : 15075
    Join date : 2016-03-28

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by disident 2019-08-02, 16:05

    KinderLad wrote:
    Mr.Pink wrote:pa ja mislim da niko u srbiji ne pusi tu pricu, da je tito oslabio srbiju, otud I ovakvi tekstovi glupi, po zadatku

    to samo pokusavaju da prikriju vlastitu nekompetetnost I cinjenicu da su postali mesalica za obrtanje betonskih para, da se nikakva proizvodnja industrijska u srbiji ne desava

    a nekad smo za boing u prvoj "petoleci"!

    Uopste ne govorim da li je to tacno ni zasto se to radi (niti to rade samo predstavnici raznih vlasti), ali da vecina misli da je tito bio ok - ne misli. Jugoslavija to je druga prica
    Ja se vise slažem sa tobom, stim što je ta cela ta priča kompleksna i stavovi su često i raznoliki i kontradiktorni. A to sto u zemlji sa ovako lošim uslovima života i rada nemaš nikakvu levicu je pokazatelj koliko se primio antisfrj narativa i koliko ne treba potcenjivati službine profesionalne patrijote


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest 2019-08-02, 16:16

    pa ovde imamo dve ukrštene ravni: jedna je prošlost/nostalgija - budućnost/imaginacija, a druga je skup socijalizam/levica - jugoslavija.

    i to se uvek negde zaglavi kad treba da dođe do politizacije.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink 2019-08-02, 16:46

    mislim da su teme bile fabrike I industrijalizacija koja se ovde dabome sasvim ispravno povezuje sa socijalizmom, na skroz pogresan nacin


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    No Country

    Posts : 11128
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country 2019-08-02, 16:49

    disident wrote:Ja se vise slažem sa tobom, stim što je ta cela ta priča kompleksna i stavovi su često i raznoliki i kontradiktorni. A to sto u zemlji sa ovako lošim uslovima života i rada nemaš nikakvu levicu je pokazatelj koliko se primio antisfrj narativa i koliko ne treba potcenjivati službine profesionalne patrijote
    И после мени кажу да сам се заглавио у 94-тој. 

    Ако ти је овако лакше: та прича о “Служби” - је такође Службина прича. jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 1233199462 Или макар служи истој сврси. Што онда, аутоматски, јел да... 

    Левице нема јер нема ничега, нема опозиције уопште, а нема је јер је народ неће. А народ је такав какав је јер је купио дотични наратив, а купио га је јер је мало шта друго било да се купи. Е, то је већ, видиш, колективна одговорност не само свих редом власти од Ивице Стамболића наовамо, него укупне тзв. елите, а поготово раних демократских и квази-демократских алтернатива које су се у међувремену појављивале на сцени, и углавном својски заступале исти нацошки наратив, са врло малим варијацијама. Јесте, све се то да лепо “објаснити” Службом, сви су они тобоже радили за Службу, па шта се ту уопште може?

    У међувремену, та ствар ради беспрекорно, и деценијама.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink 2019-08-02, 16:52

    narod "nece"


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    No Country

    Posts : 11128
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country 2019-08-02, 16:55

    Ма није никаква синтакса у питању, погледај мало резултате избора.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink 2019-08-02, 16:56

    pa koji je ovo clanak u nizu na temu "pogledajte kako su vas komunisti na celu sa hrvatom sjebali"

    I onda narod "nece". nece sta to tacno?


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    No Country

    Posts : 11128
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country 2019-08-02, 16:58

    Ти стварно имаш проблем са разумевањем написаног.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink 2019-08-02, 17:03

    ti nikako da skapiras da izbori prestaju da budu mera za narodno htenje


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 36 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-05-13, 14:43