Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    jugoslavija - od nemila do nedraga

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jul 30, 2019 7:36 pm

    No Country wrote:Подршка за Генијалца. Само да се око једне ствари разумемо: ја се не питам ко нас и како завади, мени је и технологија тог посла и списак извршитеља углавном познат. Јасни су ми и разлози. Једино што ме у свему овом кара је продужено жмурење, и то баш од стране људи који би и природом свог посла а још више некаквим укупним либералним и хуманистичким светоназором, за који се иначе (= т.ј. по свим другим питањима) залажу... за које би се дакле очекивало да истерују ову ствар на чистац све док у њој има и најмање примесе лажи и мита - а они напротив, углавном или игноришу или активно саботирају целу ствар, ако се уопште нађе камиказа да покрене ту ултра-непопуларну тему.

    А то је зато што је ово централна тема ратова из 90-тих, распада државе, злочина и лоповлука, и на крају - дефинитивни узрок зашто је укупан политички процес заглављен у блатишту, на власти исти они од ономад, опозиција разваљена без икакве шансе да уопште почне да се “кондензује”, у тзв. јавности комплетна збрка, где доминирају параноидни и нацошки митови. Јеботе, управо су нам развалили и кошарку - то ми је уједно и последња нада да пар Бурунђана можда преведем на страну свог аргумента?

    Na vlasti 90tih je bila šovinistička kvazisocijalistička autoritarna klika na čelu sa drugom Slobodanom. I kada bi ovo, samo ovo, ušlo u udžbenike i svako malo se ponavljalo i na kraju utemeljilo kao dominantan društveni narativ o 90tima, veruj mi, sve bi bilo ok. Čak i tebi.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Tue Jul 30, 2019 7:40 pm

    mozda tvoj drug. sta ono rece na beogradskoj temi. "meni ovo odgovara"? pa sad jos samo da napravimo udzbenike po vasoj meri i sve 5

    e jes kurac


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jul 30, 2019 7:47 pm

    po čijoj "našoj"? Ovih dana mi ljudi neprestano persiraju.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Tue Jul 30, 2019 7:58 pm

    pa u tome je fora. udzbenici se od 90ih prave po nekoj drugoj meri. svake godine neko novo dopunsko izdanje

    i evo nakon 20 godina se slovo svelo na "druga slobodana" i "meni ovo odgovara"

    meni smesno


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jul 30, 2019 8:29 pm

    Mr.Pink wrote:pa u tome je fora. udzbenici se od 90ih prave po nekoj drugoj meri. svake godine neko novo dopunsko izdanje

    i evo nakon 20 godina se slovo svelo na "druga slobodana" i "meni ovo odgovara"

    meni smesno

    Svašta
    No Country

    Posts : 11083
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country Wed Jul 31, 2019 3:10 am

    Mr.Pink wrote:kao, da je bilo neke inteligencije demohriscanske, oridjidji liberalne sve bi bilo drugacije? nego eto, to sve bili otpadnici partijski, najverniji partijski vojnici i najtvrdji dogmatski sledbenici koji eto popustise pred masama u tom presudnom kontarevolucionarnom talasu

    e jes kurac
    Код нас заиста није било дотичне алтернативе, to speak of. А и то што се једва напабирчило (УЈДИ, београдски круг, жене у црном, ГСС) је таворило, осипало се, умирало, и на крају од свега није остало баш ништа. А са друге стране си имао апсолутно све политичке партије, и власт и опозицију, академију, књижевнике, штампу, телевизију, све се то такмичило ко ће боље да ошине по нашој дојучерашњој браћи, а сада “вековним непријатељима”, балијама и усташама и нарочито дивљем и полуљудском племену шиптара.

    Да ли би било другачије да се скупила критична маса и формулисала какав алтернативни наратив? You betcha.
    No Country

    Posts : 11083
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country Wed Jul 31, 2019 3:19 am

    KinderLad wrote:
    No Country wrote:Подршка за Генијалца. Само да се око једне ствари разумемо: ја се не питам ко нас и како завади, мени је и технологија тог посла и списак извршитеља углавном познат. Јасни су ми и разлози. Једино што ме у свему овом кара је продужено жмурење, и то баш од стране људи који би и природом свог посла а још више некаквим укупним либералним и хуманистичким светоназором, за који се иначе (= т.ј. по свим другим питањима) залажу... за које би се дакле очекивало да истерују ову ствар на чистац све док у њој има и најмање примесе лажи и мита - а они напротив, углавном или игноришу или активно саботирају целу ствар, ако се уопште нађе камиказа да покрене ту ултра-непопуларну тему.

    А то је зато што је ово централна тема ратова из 90-тих, распада државе, злочина и лоповлука, и на крају - дефинитивни узрок зашто је укупан политички процес заглављен у блатишту, на власти исти они од ономад, опозиција разваљена без икакве шансе да уопште почне да се “кондензује”, у тзв. јавности комплетна збрка, где доминирају параноидни и нацошки митови. Јеботе, управо су нам развалили и кошарку - то ми је уједно и последња нада да пар Бурунђана можда преведем на страну свог аргумента?

    Na vlasti 90tih je bila šovinistička kvazisocijalistička autoritarna klika na čelu sa drugom Slobodanom. I kada bi ovo, samo ovo, ušlo u udžbenike i svako malo se ponavljalo i na kraju utemeljilo kao dominantan društveni narativ o 90tima, veruj mi, sve bi bilo ok. Čak i tebi.
    Да.

    Но нити је ушло у уџбенике, нити се свако мало понавља. Напротив, наратив из 90-тих је у потпуности превладао, Хрвати су усташе и Албаци су Шиптари и Црногорци су криминалци, а Амери су најгори од свих, и јебаће им Путин кеву. Хе, хе. Европа нас презире и завлачи. Мало нас је, ал’ смо говна.

    Тако да... није ок. Није никако ок. Баш сасвим супротно од сваког реда, логике и наде.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Wed Jul 31, 2019 9:27 am

    pa hebote matori ti nikako da skapiras da je prvo bratstvo I jedinstvo moralo "biti ubiveno" sa tonom dinamita I da prosto taj posao niko drugi nije mogao da odradi no reakcionari

    e sad kojai tacno reakcionarska struja, to je pitanje. da li su to bile ustase ili cetnici, te neke avetinje liberalske, nekako je hebote to nebitno. bitno je da ovo sada sve kurac lipov I to neko "teranje maka na konac", kao eto, samo da jos to I to stavimo u knjige, u katastar historijski, I zavladace nekakav mir I prosperitet, I stici cemo negde tamo...meni to prosto nebulozno


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Wed Jul 31, 2019 9:31 am

    Putin ovde ima terapeutsku i socijalnu komponentu:
    -Zdravstveno gadja sve rasiste drugosrbijance
    -Mnogo tih pogodjenih onda se zakaci na neki fond "borbe protivu rusije" i onda ima socijlanu komponentu.
    Oni ionako ne bi umeli nista drugo da rade, morali bi u manastir.
    Putin haraso.

    Ali prava igra je sa Kinezima.
    Mali, zuti, kosooki a komunisti. To ce biti zanimljivo gledati kada sve vise postane jasno da dominiraju, cisto fenomenoloski.

    A inace vam je bratstvo i jedinstvo ubiveno od strane Amera. Eno vam zlovenac svedoci kako.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Wed Jul 31, 2019 10:15 am

    Zuper wrote:
    A inace vam je bratstvo i jedinstvo ubiveno od strane Amera. Eno vam zlovenac svedoci kako.


    ovo je sa naslovne kurira ili tako nekih novina, priznaj!


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by ontheotherhand Wed Jul 31, 2019 10:43 am

    Kinezi su komunisti kao što sam ja trenutno na doručku sa Josephine Skriver.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Wed Jul 31, 2019 11:48 am

    ja ne pisem za pare, ali zuperiska, ako ima neka ponuda za posao da olajavam te kejbidzevce I njihove trolerske ispostave I centrale, radio bih to honorarno I to za vlro malo para

    ponude mogu I preko privatnih poruka


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    No Country

    Posts : 11083
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country Wed Jul 31, 2019 4:22 pm

    Mr.Pink wrote:pa hebote matori ti nikako da skapiras da je prvo bratstvo I jedinstvo moralo "biti ubiveno" sa tonom dinamita I da prosto taj posao niko drugi nije mogao da odradi no reakcionari

    e sad kojai tacno reakcionarska struja, to je pitanje. da li su to bile ustase ili cetnici, te neke avetinje liberalske, nekako je hebote to nebitno. bitno je da ovo sada sve kurac lipov I to neko "teranje maka na konac", kao eto, samo da jos to I to stavimo u knjige, u katastar historijski, I zavladace nekakav mir I prosperitet, I stici cemo negde tamo...meni to prosto nebulozno
    Е па сад си и ти мало контрадикторан. Ако већ пишеш о некаквој “убивеној идеји”, т.ј. о томе да је један светоназор био темељно демонтиран и замењен другим - онда то такође значи да су идеје/ наративи/ идеологије/ митови важни. И ово данашње потонуће и углибнуће има итекакве везе са стравичном количином лажи и бесмислица које су у међувремену уграђени у конструкцију утемељену касних 80-тих/ раних 90-тих. И нема никаквог пута напред док се све то не растури у парчиће, што наравно може и динамитом какве револуције, али боље би било овако, анализом и разговором, т.ј. методом “мак на конац”.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Wed Jul 31, 2019 4:39 pm

    pa kako je to taj mit/ideja o borbi tacno razmontiran? 

    evo ovaj kaze jos samo da ubacimo "druga slobu" u uzbenike I sve 5? pa zar ne ubacuju u citanke cica drazu vec 20 godina, pa opet nista?

    nesto ne ide tu


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 31, 2019 4:40 pm

    Udžbenici manje-više, mediji mnogo više
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Wed Jul 31, 2019 4:44 pm

    da, da

    sad se ljudi edukuju preko marica, a nekada su preko udzbenika. ima logike


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by паће Wed Jul 31, 2019 5:04 pm

    Идукурац, Пинче. Јел црних марица?

    (опет сам двапут прочитао како пише, а трећи пут размишљао шае песник тио ријет... а једног ће се дана десити да оно прво има више смисла)


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Wed Jul 31, 2019 5:22 pm

    maric ciliricar


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    No Country

    Posts : 11083
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country Wed Jul 31, 2019 5:27 pm

    Са чича-Дражом им иде сасвим лепо, хвала на питању.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Wed Jul 31, 2019 5:45 pm

    pa nemam pojma, meni se cini da i tu nesto zapelo, da nesto ne ide bas. a bas se potrudise ono od osamdesetih naovamo oko tog zatupljivanja masa

    nove uzbenike napravise, nove tv/internet formate smislise, ljude silne pod zemlju poslase, i opet taj neki ,mit, jebote nobovski i partijski zivi. tinja jebeno

    pa de pojasni meni ovakvom, kako je to moguce? nije valjda da onaj moj djed od 100 leta, koji istini za volju nije ijekavicar no ono obican opancar, da me mozda nije on nekim tim seljackim mlekom zatrovao kad sam bio mali, pa ja ovakav postao, ili mozda pak, ali samo mozda, to je sve jedna velika podvala i prevara bila otpocetka?

    od pocetka kraja, razume se
    No Country

    Posts : 11083
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country Wed Jul 31, 2019 6:01 pm

    Наравно да је била подвала од почетка, али не иста. То “иста” је заправо део подвале.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by kondo Wed Jul 31, 2019 6:23 pm

    jedan od mojih najboljih prijatelja, obrazovan (richmond-LSE), radan (world bank) tvrdi da je maric sledeci precednik srbije.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Wed Jul 31, 2019 6:59 pm

    cekaj bre matori, ja sad tebe moram priupitati a gde ti zivis? zar nisu i po tim amerikama na slican fazon zatupljivali mase od onih ratova zvezda i tu mislim na one "original"?

    zar danas ne vode drzave preko twitter lajni i nekog reality tv? sloba nije imao taj luksuz. on je morao da se poziva na neku gistro akademsku inteligenciju

    na jedinu akademiju koji su ovi morali da se pozivaju je onu sto dodeljuje oskara, a nju su procistili od tih elemenata subverzivnih tamo 50ih
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by kondo Wed Jul 31, 2019 7:02 pm

    ne znam tebra, opleo si po duljini jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 1241126653

    nego sta ti rade zemske, to je bolja tema


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by паће Wed Jul 31, 2019 7:06 pm

    Да не залазимо ту мало преблизу? Нек су живе и здраве, а шта ће да му ураде то је већ ствар договора.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 35 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 10:35 am