Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    jugoslavija - od nemila do nedraga

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Mon Jul 29, 2019 11:32 am

    pa da

    za hobi ti ne treba kes. sta znam. basta, pravis nesto od drveta, od elektronike

    to sve zahteva jako malo novca


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 39815
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by паће Mon Jul 29, 2019 12:05 pm

    Има и скупљих хобија - ето баш ти стони возови, или разни сакупљачи, који баш умеју да кану озбиљну лову за ретке примерке.

    Свеједно, предуслов је прво слободно време, а онда и нека количина лове. Не мора много, као у твом примеру, али тек кад је има више ће да почне да утиче на тржиште, дотле да нпр. ти што праве нешто од дрвета имају да бирају алата и материјала као што имају нпр. пецароши.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Tue Jul 30, 2019 8:41 am

    Flere: Znate šta, Tito nije verovao u institucije, već u kadrove. On je mislio ako nađe poslušne ljude to će možda još neko vreme funkcionisati ili će se lakše pretvoriti u nešto drugo. Ni Savka Dabčević ni Mika Tripalo ne bi rasturili Jugoslaviju, a pogotovo Nikezić i Latinka Perović. Hoću da kažem, ako bi bilo razlaza, ne bi bilo takvog kakvog smo doživeli. Međutim, ugušen je 1971-2. godine svaki intelektualni diskurs o Jugoslaviji, o njenoj institucionalizaciji.
    Dolazi Titova smrt. Nestaje njegove harizme a, s druge strane, velike su ekonomske poteškoće koje nam nisu slučajno nametnuli. Mogao je Međunarodni monetarni fond i dalje da nam daje kredite. Ali su oni rešili da zategnu 1983. godine pod uticajem Amerikanaca u okviru glavnog plana da se ruši socijalizam. Neki od Amerikanaca su znali da u Jugoslaviji to stvara etničke probleme pa je Bžežinski (savetnik predsednik SAD za nacionalnu bezbednost), još za vreme Titovog života, rekao: "U Jugoslaviji treba igrati na nacionalnu kartu i na potrošnju. I, da, i Jugosloveni vole američke filmove." Dakle, oni su krenuli u 1980-tim godinama da to podstiču.

    Dakle, Slobek je trebao prvi da kaze mi nismo za komunizam zbog poljske budale ali on to nije uradio.


    Bilo ko da je bio na čelu bilo koje republike, Jugoslavija bi se raspala, jer su njihovi lideri zastupali svoje nacije, a one teže razlazu i formiranju svoje države, rekao je u serijalu Radija Slobodna Evropa "100 godina Jugoslavije" sociolog Sergej Flere, profesor Univerziteta u Mariboru, autor knjige "Da li je Jugoslavija morala da umre?"
    "Milošević je odgovoran za zločine koliko je odgovoran, ali u istorijskom smislu procesi su već bili dovršeni. Kada čovek danas vidi da od 1981. nije mogao da se donese budžet, zatim privredni plan, da su republike krale na onaj i ovaj način, da su se, u stvari, svi pripremali za odlazak, to što se dešavalo na političkoj pozornici 1989-1990, čini se smešnim", ističe Flere.
    On kaže da su sukobi među jugoslovenskim komunistima postojali još od 1943, kada je Ivo Lola Ribar optužio Slovence za separatizam, da su nesuglasice nastavljene i kasnije zbog čega je usledila dramatična sednica Politbiroa CK Saveza komunista Jugoslavije na kojoj je Tito upozorio da će "sve otići do vraga", a 1971. da će se Jugoslavija "raspasti na ružan način".
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Tue Jul 30, 2019 9:33 am

    davno pre bžežinskog (tipa 20 godina) su sad igrale na kartu "zapadnizacije", apostrofirajući kulturu, potrošnju i mlađe generacije političara (programi leaders exchange, fulbrajt itd). nacionalizam je amerikancima uvek bio tema.

    tito je bio kominternin kadrovik, obučavao se za to u sssr 1935/6, njegov zadatak po povratku u jugoslaviju je bio da odabere ljude za vrh renovirane partije. prosto to je bilo njegovo političko baždarenje, zato je i "verovao u kadrove".
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by boomer crook Tue Jul 30, 2019 9:35 am

    vec smo ovde pricali o tom flereovom javljanju


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Tue Jul 30, 2019 9:36 am

    jea, to je iz rse-ovog serijala.
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by boomer crook Tue Jul 30, 2019 9:41 am

    inace ta kritika jovica da su slabljenjem federalne ojacale republicke strukture kao para-drzavne stoji sve dok se ne sagledaju njihovi rezultati: 3 protektorata, jedna mafijaska drzava, jedna bez imena i dve klijentelisticke.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by boomer crook Tue Jul 30, 2019 9:42 am

    zapravo niko nije dobio na suverenosti nakon raspada, naprotiv.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jul 30, 2019 9:43 am

    Dobro, ali to i jeste rezultat upravo toga o cemu Jovic pise.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Tue Jul 30, 2019 10:00 am

    Je l tacno da je "Mladina"(kao i neki vodeci slovenacki politicari) finansirana od bnd i da je vojna obavestajna(kos) imala dokaze za to sa sve predajama novca po austriji?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jul 30, 2019 10:11 am

    KOS je bio odlicna organizacija, steta sto se nisu bavili bibliotekarstvom ili dokumentarcima, bog da ih vidi.
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Tue Jul 30, 2019 2:21 pm

    zajebao sam nešto s quoteom


    Last edited by kud_genijalci on Tue Jul 30, 2019 2:27 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Tue Jul 30, 2019 2:26 pm

    Bio sam usred posla od subota, jutros sam predao neki krš od 8000.000 znakova pa sad lovim priliku. rasprava se ohladila i/ili skrenula u antiobeograđanstvo, ok, nisam nikom ni falio, ali evo.
    Kada su krenuli prigovori "nije nacizam i fašizam", meni bilo došlo da napišem - ali ne stigoh, morao sam da radim - (iako Nc-u nije bila potrebna odbrana od mene, ali ostadosmo na jednoj istoj strani) da je to hiperbola, šok u raspravi, da tu ne treba terati mak na konac.
    Ali onda je NC to još bolje "provokacija" i usmerio na ono što i mene inzeresuje "kako su se ljudi dali napujdati tako da požele da se pokolju i pubijaju i da se mrze..."
    Ama znam ja te nijanse između fašizma i nacizma. "Zašto Italijani ne mogu da budu nacisti?" Pitanje za debatni klub. Rasna komponenta, znam, čitao ja to. 
    Sećam se jednog "analitičara", koji je pun sebe objašnjavao za nekim okruglim stolom u Tv studiju, u sitna crevca "objašnjavao" da Sloba nije totalitarista, "tehnička definicija ne važi", "sve se može reći ali to ne", jer onda "vi ovde ne biste smeli da pričate to što pričate", i zaista, Sloba nije zabranio Utisal nedelje, imali ste Radio Indx, ilegalno ili legalno, pričalo se o tajnim vezama Mire i Marije s Indeksom, i bio je i B92 s povremenom vodom u kablovima, ima suprotnih glasova. Ako nisi bio Ivan Stambolić, Dada Vujasinović, Ćuruvija i slično, ili ako si nešto maznuo unutar gangsterske ekipe, ono, Badža, Kundak, Bulatović, šta ja znam, ali ako si na vreme pobegao u inostranstvo, ništa ti nije falilo. Možda te Arkan iBokan jurili kalašnjikovima kao Biljanu Vučo, Natašu Kandić, možda su te isterali iz stana, ali sve to ide u rok službe, nemojmo preterivati.

    Ali, ta mržnja posle Osme sednice taj opšti razdor, ta spremnost da se mrze drugi, to opšte osećanje da je drugima bolje na naš račun. I ne samo posle Osme sednice već na kongresu SKJ 1986, taj potuljeni sukob između vrednih Slovenaca i kriptohrvatskih nacionalsita i uniatrističkik srbocrnogoraca, taj oportunizam Bosanaca, to navlačanje konopca između Vojvođana i Užosrbijanaca, ta tvrđava nacionalizma u Prištini... 

    Kako je došlo do toga da kao da smo tako lako otkopali ratne sekire kao da samo samo to čekali posle 1945. To pita NC, i to pitam i ja. I to je to, postavljanje pitanja, uglavnom sebi, a svaka čast "drugoj strani" na korektnom učešću - i Zuper i Gargantua i KinderLad itd.

    Imao sam osećaj oko 1991 da je sav onaj val "pisama i čitalaca" posle Osme sednice i ta propaganda imala jedan cilj - da ubije osećaj moralne odgovornostii u Srbalja. Sva ta "publicistika", nošenje kostiju i moštiju, ta priča o tuđim zločinima i našoj neravnopravnosti - to je sve bilo u stilu "DRUGI SU JOŠ GORI; KADA SU MOGLI DRUGI; MOŽEMO I MI, VREME JE ZA OSVETU!"

    I narod je hteo, maramicama je ispraćao tenkove u Sloveniju, bojkotovao slovenačke proizvode, ljutio se što Slovenci nisu zahvalni na dočeku 1940-ih, Bokan se direktno uključivao u II Dnevnik RTS-a da svršava na izboru Milana Martića (kada su Milanu Babiću puškom razbili glavu i probili bubnu opnu i poručili da ne glumi drugog Opačića), Radio Beograd je direktno penosio upad Arkanovih trupa u Zvornik, na Utisku nedelje smo čuli snimak Mladićevih reči u Srebrenici "Čisti, samo čisti", menjali smo ike konjičkog kluba iz Kekec u Milojko, gansgetri su se hvalili udbaškim legitimacijama, pola gostiju iz Utiska nedelje završilo u čituljama - i gde smo bili: nigde, šta smo radili: ništa.
    Opet Bokan opet AV, opet ista atmosfera kao pred 9. mart, samo smo vi kao pod anestezijom.

    Ovde se pominje "rekao mi Jović". 
    Da li je pominjao osećanje ponoda kada je džrao govor posle promene ustava SR Srbije? Dobijao je aplauz posle svake rečenice. Ujedinila se Srbije nije više iz tri dela. 
    A sa terena sam saznavao da se na Kosovu ništa ne radi, oktroisani organi vlasti su zaveli labaviju verziju Lekine vlasti do 1966. "Sada je red da mi vladamo kao što ste vi vladali", bio je to sam orevanšizam za "posle 1981." nikakav suživot, nikakav pokušaj da sna Kosovu stvarno bude bolje, samo zamena zastave na hrpi kamenja. Da li je Jović pričao o Adžiću i Kadijeviću? 

    Ali najsmešniji je Zuper, jer ovo što je rekao:


    Zuper wrote:Zasto je slovenija imala pravo da trguje povlasceno(minimalno uplacivanje carina u savezni budzet kao primer) sa Italijom i Austrijom a Srbija to nije mogla sa npr. Rumunijom iako je trazila?
    Zasto su hrvati i slovenci lagali o svojim prihodima kako bi manje uplacivali u savezni budzet? Narocito je to bilo izrazeno kod hrvata na turizmu.
    Kako se prakticno raspalo zajednicko trziste semdadesetih i osamdesetih?

    Ovo je ama u dlaku isto što su se žalili pobornici Osme sednice, ovo za Slovence o - malograničnom prometu. (I to podseća na ekonomsku podlogu pobune u "hrvatskom proljeću", o lovu na pare hrvatskih gastarbajtera.)
    Zanimljivo je kako su se posle te Osme sednic neprincipijelno ujedinili antitoisti i udbaši i staljinisti (Samardžić lepo kaže da je ta sednica povratak i trijumf staljinizma alatkama nacionalizma i populizma) i svi krenuli u istu tikvu da duvaju. Taj udbaš je nosio pištolj u kolima na Gazimestan 1989 i tamo pustio suzu, mrzeo je Šuvara, i pričao kako je pratio hrvatske i slovenačke funkcionere 1971 i 1986 i kkao su svi bili jugoslovenski orpedeljeni ali kao da ih je neko omađijao jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 1241126653 ...

    I svi su bili nezadovoljni u toj zemlji. Šta ta Vojvodina hoće, oni imaju žitna polja, ništa ne rade, rodi im pšenica pa se obogate, to nije njihovo. Šta hoće Uža Srboja, samo nama otimaju nama Austrougarima, Trepča radi Beograd se gradi, a nema lenjih iz Zone B, gde bi nam kraj bio, mi znamo za redi i disciplinu a oni su prljavi i jedu pasulj, dokle ćemo da izdvajamo iz ličnih dohodaka za taj prokelti zemljotres 1979, pa valjda je svaki Crnogorac izgradio vikendicu.

    U Hrvatskoj je bila posebna priča. 1990. je Gordan Mihić pokušao da objasni taj usrani resantiman s nišebjem kostiju i moštiju i plašenjem ustašama i HDZ-om. "Ništa se nije desilo od 1943 što bi osvetlilo taj događaj tu masovnu grobnicu..."
    U Hrvatskoj je bio poseban problem. S jedne strane Hrvati jesu nosili krivicu Jasenovca (nije tačno da Tito nikada to nije pominjao, ima bar 2 govora njegova, koja mu je pisao neko drugi, doduše, jer je s mukom čitao) i morali su da prihvate da 11& posto Srbalja ima 30% funkcija u SRH, plus nisu smeli da slave hrvatsku novu godinu i zabranjen im bio Vuce Vukov, uaaa unitaristi! A Srbima nije bilo dosta 30% funkcija, jer su ipak htei "da im nešto osvetli" Jasenovac. Pa su Srbe na funkcijama smatrali karijeristima i Jugoslovenima. 
    Niko zadovoljan.
    Svako misli da ga drugi zakida. 

    Ali, ali --- NC i ja pitamo - ako sam dobro ukapirao - pa šta?! 
    Bilo je uvek nezadovoljnika, ali nije to bio razlog da se ovako krvavoi rastanemo. Ako smo uopšte morali da se arstajemo.
    Bila je to smišljena propaganda i namera da se dođe do sukoba.

    Uz jedan iskorak, dijalektički skok, uz nekoliko dijalektičkih skokova, to se moglo sprečiti.
    Nardo je to tražio, bio je sklon padu. 
    Falio je neki Helmut Šmit, neki Branz, neki Pjer Trudo, neki aktivistički političar, spreman i na rizik, da spreči raspad, ili barem da spreči krvav raspad.
    Imali smo staljiniste ateiste dijabetičare u Srbiji, šonjave džemperaše u sekundarnim republikma, kriptoprolećare u Sloveniji i Hrvatskoj. 
    Za krv i povamirenje zla krivi su naši dijabetičari staljinisti.
    Šolevići i akademici su ih gurali.
    Zovem ih nacisti i fašisti i majku im jebem.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Tue Jul 30, 2019 2:31 pm

    Bio Ante Markovic aktivisticar, slao klince na TO Slovenije bez municije...
    Malogranicni promet je cinjenica. Srbija je to isto trazila za istocne susede i koliko znam nije dobila.
    Hrvati i Slovenci su bojkotovali savezni budzet kroz osamdesete, pa onda smesno ispada prica o upadu...


    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Tue Jul 30, 2019 2:35 pm

    cuj sloba bio staljinista


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Tue Jul 30, 2019 2:36 pm

    pre nacional-socijalista


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Tue Jul 30, 2019 2:36 pm

    Zuper wrote:
    Mr.Pink wrote:ne seri, traktori nisu prisli bg. znao je sloba

    Prisli i uisli ali vodu naplatise.
    Odmah je upoznat kosmopoltiizam kada je jedne avgustovske noci, na klupi tasmajdanskoj, spavao mali baja iz drnisa ali ga jutrom popisa beogradska pisa.

    Pa svi Srbi u Beogradu bili ijekavicari osim porodice Izetbegovic.
    Jedini ekavičar koji je imao parkirno mesto u širem centru grada bio je Miloš Minić (tužilac čiča Draže), a posle njegovog izumiranja, sve ijekavičari.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Tue Jul 30, 2019 2:36 pm

    ajde jebote kurac, uozbiljite se


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Tue Jul 30, 2019 2:37 pm

    Mr.Pink wrote:pre nacional-socijalista
    Eto, dogovorili smo se.
    Peripatetika je zlato.
    Sada nas je trojica u bandi.


    Last edited by kud_genijalci on Tue Jul 30, 2019 2:55 pm; edited 1 time in total
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Tue Jul 30, 2019 2:41 pm

    kud_genijalci wrote:
    Zuper wrote:

    Prisli i uisli ali vodu naplatise.
    Odmah je upoznat kosmopoltiizam kada je jedne avgustovske noci, na klupi tasmajdanskoj, spavao mali baja iz drnisa ali ga jutrom popisa beogradska pisa.

    Pa svi Srbi u Beogradu bili ijekavicari osim porodice Izetbegovic.
    Jedini ekavičar koji je imao parkirno mesto u širem centru grada bio je Miloš Minić (tužilac čiča Draže), a posle njegovog izumiranja, sve ijekavičari.

    Istina, treba videti samo rukovodstvo JNA pocetkom devedesetih, sve hrvati.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Tue Jul 30, 2019 2:43 pm

    da se samo dogovorimo jos nesto. to sto je gologuzija licka i moravska naselila bgd nakon ww2...pa kako da ti kazem, pola tog grada je ionako saradjivao sa okupatorom


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by No Country Tue Jul 30, 2019 4:44 pm

    Подршка за Генијалца. Само да се око једне ствари разумемо: ја се не питам ко нас и како завади, мени је и технологија тог посла и списак извршитеља углавном познат. Јасни су ми и разлози. Једино што ме у свему овом кара је продужено жмурење, и то баш од стране људи који би и природом свог посла а још више некаквим укупним либералним и хуманистичким светоназором, за који се иначе (= т.ј. по свим другим питањима) залажу... за које би се дакле очекивало да истерују ову ствар на чистац све док у њој има и најмање примесе лажи и мита - а они напротив, углавном или игноришу или активно саботирају целу ствар, ако се уопште нађе камиказа да покрене ту ултра-непопуларну тему.

    А то је зато што је ово централна тема ратова из 90-тих, распада државе, злочина и лоповлука, и на крају - дефинитивни узрок зашто је укупан политички процес заглављен у блатишту, на власти исти они од ономад, опозиција разваљена без икакве шансе да уопште почне да се “кондензује”, у тзв. јавности комплетна збрка, где доминирају параноидни и нацошки митови. Јеботе, управо су нам развалили и кошарку - то ми је уједно и последња нада да пар Бурунђана можда преведем на страну свог аргумента?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Sotir Tue Jul 30, 2019 5:07 pm

    bruno sulak wrote:zapravo niko nije dobio na suverenosti nakon raspada, naprotiv.
    Што кажу у Зг, задржали су традицију престонице на Б, Будимпешта, Беч, Београд, Берлин, Београд, Брисел..
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Tue Jul 30, 2019 5:27 pm

    Ni meni nije jasno zasto su na Kosovu 1981 bili nezadovoljnici koji su dobili ogromnu autonomiju 1974?
    Cemu izbegavanje placanja u savezni budzet od pocetka osamdesetih od strane slovenije i hrvatske?

    Nego, lako je to iz Beograda glumeti kosmopolite pa kada "zagusti" odes u Kenjadu.
    A onda se mozda vratis da sprovodis revulocionarni rad u Beogradu.
    Samo se pitam sto to ne moze u Otavi?
    Dodji bato da zavis danas ili 1991 kao Srbin u Vukovaru gde ti ni zagarantovana prava ustavom ne daju.
    Gde te hapse u sklopu izborne kampanje jer im se moze.
    Ali sta te briga za to, ti si kosmopolita, umaces anus u istarsko more tokom leta.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Mr.Pink Tue Jul 30, 2019 5:49 pm

    ne znam sad cemu jebeni carsavi i neko drvljenje kurca

    kao, da je bilo neke inteligencije demohriscanske, oridjidji liberalne sve bi bilo drugacije? nego eto, to sve bili otpadnici partijski, najverniji partijski vojnici i najtvrdji dogmatski sledbenici koji eto popustise pred masama u tom presudnom kontarevolucionarnom talasu

    e jes kurac

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 34 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 4:20 pm