Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kitchen appliances

    паће

    Posts : 40131
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by паће Tue Mar 30, 2021 11:12 am

    Гасни бојлер је кева. Ево четврта година како га трошимо, песма, топла вода кад год хоћеш и на којој температури хоћеш, и доклегод хоћеш. Проточан као језеро.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Tue Mar 30, 2021 11:51 am

    pa ne, solarni bojler je keva. sem kad zimi sastavi dane da ne vidiš sunce, tad ga kresneš na struju. ostalih 340 dana super. bruka od sprave, rado bi jedan u beogradu stavio na krov.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40131
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by паће Tue Mar 30, 2021 12:08 pm

    Marius Lăcătuș wrote:pa ne, solarni bojler je keva. sem kad zimi sastavi dane da ne vidiš sunce, tad ga kresneš na struju. ostalih 340 dana super. bruka od sprave, rado bi jedan u beogradu stavio na krov.

    Да је било на располагању кад смо зидали, тј тамо '91-92 кад смо стигли до полагања цеви у зидове, сигурно бисмо размислили о томе. Овако смо решили и грејање и топлу воду уз мање од седам метара додатних цеви, и мајстори су све завршили за једно поподне.

    Било шта што би сад ишло на кров је напросто неизводљиво.
    plavaivy

    Posts : 3133
    Join date : 2014-11-21

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by plavaivy Tue Mar 30, 2021 12:40 pm

    mislila sam zasto ne poruci šporet sa alija
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Tue Mar 30, 2021 12:41 pm

    moze i u dvoriste, na bilo koju tvrdu (betonsku) povrsinu. tako sam resio kod mene. mozda sam pogresio sto nisam digao na krov ali da ga jebem, zurilo se, delovalo je lakse za rad i sad ce sa te pozicije jedan bojler od 160 litara da sluzi dve kuce.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40131
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by паће Tue Mar 30, 2021 1:08 pm

    Marius Lăcătuș wrote:moze i u dvoriste, na bilo koju tvrdu (betonsku) povrsinu. tako sam resio kod mene. mozda sam pogresio sto nisam digao na krov ali da ga jebem, zurilo se, delovalo je lakse za rad i sad ce sa te pozicije jedan bojler od 160 litara da sluzi dve kuce.

    Код нас у дворишту нема сунца Kitchen appliances - Page 6 1143415371. С једне стране комшијина кућа заклања, ужи је плац, а с друге стране дрвеће (орах из 1985. те две кајсије и бреза из 1992.) праве дебелу ладовину. Сад нам је отприлике најсветлије унутра, за најкасније три недеље почиње мрак, и нестаје комшилук, па се опет видимо новембра.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Notxor Wed Mar 31, 2021 12:22 pm

    Meni je račun za struju za kuću na moru 20 evra tako da mi se solarni bojler za sad ne isplati, mada, ako u Crnoj Gori budu davali beskamatne kredite za solarne panele i počnu da otkupljuju proizvedenu struju kao što su najavili ozbiljno ću da razmislim o takvoj investiciji.

    Kupio sam XiaoMi indukcioni rešo na akciji za 5500 dinara i mislim da se realno isplati - mnogo brže zagreva posudu. Na benchmark forumu su objavljeni ruski "hackovi" za različite profile kuvanja, tj. dinstanja, ali ih nisam probao.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Wed Mar 31, 2021 12:32 pm

    ja obožavam indukciju i realno mi ljulja brod koji sam vec zacrtao za kucu na moru a to je plin. zapravo dole imam IKEA tillreda prenosnu ploču (rešo) na indukciju, fenomenalno je sem kod kuvanja na niskim temperaturama - položaji 2 i 3 (od 9 koliko ih ima). ne znam da li je tako i na skupljim indukcijama tek u ovim režimima rešo radi pali-gasi i to mi se ne sviđa, kao da je neki tupav senzor ili šta već. prosto dijagram rada je sinusoida a ne prava linija, što se uspostavlja od 4 pa nadalje. kakav je šaomi po ovom pitanju?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Wed Mar 31, 2021 1:17 pm

    e da, i ta akcija - kada, gde?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Notxor Wed Mar 31, 2021 8:58 pm

    Akcija je bila na Mi Srbija, ali ostave malo komada. Ja sam navio sat i kupio čim se pojavio. 
    Kao što rekoh, nisam probao profile za kuvanje na kojima podešavaš opseg temperatura, ali na najjačem (99) garantovano prekida, tj. osciluje (verovatno kad se pregreje).
    Video sam da si pitao na Benchmarku, a preporučujem da pročitaš nekoliko stranica unazad. Neki lik je napravio mini kazan za rakiju jer je rešo jako precizan - ima dugme na sredini koje meri temperaturu.
    Inače, ne može da se okači na zid jednostavno kao tillreda.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Wed Mar 31, 2021 10:09 pm

    hvala da pogledao sam par video snimaka na YT pa mi je stvar jasnija

    u principu bi uzeo xiaomi za tu cenu sa happy hour pa cu cekati jednog od sledecih utoraka

    9000 je previse, nije mi bas toliko bitno. mislim mogu da platim ali bi morao da se uverim da u stvarnim uslovima radi bez gre[ke


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40131
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by паће Wed Mar 31, 2021 10:26 pm

    Marius Lăcătuș wrote:
    9000 je previse, nije mi bas toliko bitno. mislim mogu da platim ali bi morao da se uverim da u stvarnim uslovima radi bez gre[ke

    Омакао ти се покушај да употребиш слово ш. Не обећавај ништа, ако се и понови, могу да се правим да нисам видео.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Tue Apr 27, 2021 7:57 pm

    dobar sam čovek pa ću podeliti, sa NIS/gazprom karticom po odličnoj ceni ima tučano gvožđe

    https://www.gazprom-petrol.rs/sites/default/files/files/Richardson-2021-liflet-web.pdf

    reko bih za nijansu bolji rad nego vulgaris kinez od gasixa ili sa KP, kaže da je pripremljeno za upotrebu, proveriću

    ima 2 megalo stvari, jedan je pravougaona grill ploča koja se stavi na plinski šporet na 2 upaljene ringle, dvostrana je - rebrasta i ravna, 3000 dinara. poslednji put kad sam gledao fensi plinski šporet od elektroluksa ovakav dodatak je bio oko 150e. drugi je tučani vok sa 2 ručke (bitno zbog težine, probao sam da radim sa tučanim vokom sa drškom i braćo to ne ide za nas koji ne idemo u teretanu). vok ima i drveni poklopac ko hoće da pirjani a ne samo da spaljuje. to je 3500, jeftinije i od gasixa i onih drugih koji su još skuplji.

    firma ima fancy obrise, kineska roba, eksport preko hong koga, smrdi da rade marketing za englesko heritage tržište

    ponavljam mora gasprom kartica ili da skupljate poene. gasprom karticu mozete da dobijete prilikom prvog točenja, ako nemate. benzin im se dosta popravio, neće biti štete.

    nemojte odmah da navalite, pustite me da kupim 2 voka, ploču sam već uzeo. ploča inače može da šljaka i kao talandara, čak i bolje jer ne mora da pliva u masti.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Guest Tue Apr 27, 2021 8:06 pm

    kolko poena mora da se skupi
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Tue Apr 27, 2021 10:50 pm

    e to ne znam, imam karticu. mozda prodjes i bez poena i bez kartice, ranije su umeli da puste.

    sto se mene tice mozete slobodno da kupujete, ja sam zavrsio pazar - uzeo 2 voka i 1 plocu. 

    vokovi (voci :pace:) se izgleda bolje prodaju ali ima jos 1-2 kom na pumpi u grcica milenka, na primer. kome je blizu. a ceo spisak pumpi je ovde:

    https://www.gazprom-petrol.rs/sites/default/files/files/Spisak-stanica-Richardson.pdf


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40131
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by паће Wed Apr 28, 2021 9:36 am

    vokovi (voci :pace:)

    Па може, што да не, на линији оног са трафике негде јужно "пиво с рози / ладни соци / не примамо чеци".


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Notxor Mon Jun 07, 2021 9:25 pm

    akcija

    https://mi-srbija.rs/smart-home/kuhinjski-aparati/mi-indukciona-ploca


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Guest Tue Jul 20, 2021 12:24 pm

    stigao mi novi drugar u kuhinji.

    Kitchen appliances - Page 6 No-m
    Anonymous
    Guest

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Guest Tue Jul 20, 2021 12:30 pm

    pa ga dočekuješ nožem?!?
    Anonymous
    Guest

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Guest Tue Jul 20, 2021 12:32 pm

    Kitchen appliances - Page 6 3579118792
    bemty

    Posts : 3792
    Join date : 2014-11-12

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by bemty Tue Jul 20, 2021 12:58 pm

    divan je, ali nadam se da ces ga drzati pod katancem, bar dok ti sinak ne napuni jedno 36 godina.


    _____
    Warning: may contain irony.
    bela maca

    Posts : 11029
    Join date : 2014-10-28

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by bela maca Tue Jul 20, 2021 1:02 pm

    sve seci njime samo nemoj lubenice


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Guest Tue Jul 20, 2021 2:21 pm

    ja stvarno nemam ništa protiv da pola mog telefona plati PRC
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Fri Nov 26, 2021 10:04 pm



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Fri Feb 11, 2022 11:02 pm

    stigli noževi, igramo se japanske geometrije, stara romska kovačka radnja toskić u boru koja kuje i kali čelik od kamionskih gibnjeva. ovo verovatno postoji u nekoj indiji, vijetnamu i sličnim zemljama, nigde drugde na planeti sem možda u japanu za sumanut novac.

    Kitchen appliances - Page 6 FLOlr1aXsAYDwdy?format=jpg&name=large


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Kitchen appliances - Page 6 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 10:08 pm