Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kitchen appliances

    паће

    Posts : 40131
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by паће Mon Sep 28, 2020 1:23 pm

    Marius Lăcătuș wrote: Sem ako se ne desi neko cudo i ne uzmem isto to samo na pelet, zasta mislim da ne provodim dovoljno vremena zimi na pomenutom mestu, ali ko zna. 

    Ма ко би проводио време у забити преко зиме, ако нема смедеревца. Јесте да не бива тако хладно као овде, али и комбинација од -3 и ветруштине је опака. Смедеревац је та неочекивана сила која.

    Kirko Skaddeng wrote:A ovo na vratima pepeljare je, pretpostavljam, regulator dovoda vazduha....Na starim modelima je ona ručica koja se izvlači i uvlači.

    Колико се сећам старог модела на ком сам се опекао давне '57, регулатор одвода. Тј обрће клапну на изводу ка сулундару.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Sun Nov 15, 2020 10:57 pm

    Zna li neko gde mogu i po kojoj ceni da se kupe u gradu aplajansi za su vid (sous vide). Kadica za kuvanje npr za pocetak, uredjaj za vakumiranje znam gde ima.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by ontheotherhand Mon Nov 16, 2020 11:14 am

    uu moćno.

    https://www.kupujemprodajem.com/bela-tehnika-i-kucni-aparati/kuhinjski-aparati/profi-presa-rucna-cediljka-za-citruse-pomorandze-limun-nar/oglas/85352726?filter_id=110419535

    MODEL O-INOX1
    PROFESIONALNA ručna presa-cediljka za citruse
    IDEALNA JE ZA NAR, a podrazumeva se da izvanredno cedi i pomorandzu, limun, grejpfrut

    Nerđajući čelik.
    Dimenzije:   postolje 19 x 26 cm,   visina  49 cm
    Ne zauzima puno prostora.

    Jednostavno za korišćenje i lako se čisti
    Dodatne nožice radi boljeg prijanjanja na podlogu
    Svi delovi izrađeni su od nerđajućeg čelika i mogu se prati u mašini za sudove.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Notxor Wed Nov 18, 2020 7:11 pm

    Kitchen appliances - Page 5 DvbCfg0
    Anonymous
    Guest

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Guest Wed Nov 18, 2020 7:23 pm

    Ah još jedna kopija Almazan noža, čiju glupavu ergonomiju, "master of none" oblik sečiva i loš balans sada kopiraju mnogi. Ovo je nož za cast iron fetišiste, one koji vrište kada im neko ubaci paradajz u tiganj, oštetićeš, veli, moj neuništivi tiganj tako što ćeš staviti u njega običnu domaću namirnicu, to je njegov kriptonit, kao i voda, sapunica, bilo šta kiselo, i uopšte većina stvari koje nisu mast.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Wed Nov 18, 2020 7:25 pm

    ovo ko satara koju su propustili kroz laserski CNC sekač


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by dimitrije iz čakova Mon Nov 23, 2020 10:58 am

    ko je držao to Almažanovo govno u ruci, a da zna išta o sečenju i kuvanju, nikada ga ne bi kupio.

    pritom su oni imali neku priču da to kuju u najmanju ruku katana majstori u močvarama Vijetnama, pa se ljudi ložili. (istina, jeste uvoženo sečivo odatle)
    Kao što Kirko piše, jeziva ergonomija, težag i nebalansiran, a sa druge strane jeftin čelik, nikakav obrada i katastrofa za održavanje i oštrenje. Usput, znam ljude kojie su im radili ručke i futrole, pa sam skontao i pravu cenu noža... Od tih Almažana treba učiti kako se prodaje priča za veliku lovu.


    _____
    zvona i praporci
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by fikret selimbašić Mon Nov 23, 2020 11:43 am

    Imam sataru i dva veća noža koje koristim samo kad moram. 90% sječenja i sjeckanja radim švicarskom victorinox konfekcijom koja po Migorsima košta tri franka za komad. Eksperimentisao sam i ja, naravno, nakon kratkotrajnog lutanja vratio sam se provjerenim vrijednostima. Odlični, dobar čelik, kvalitetno fabrički naoštreni, pogodni za kasnija oštrenja, stotinak prevlačenja preko kamena je dovoljno da ga u britvu pretvori. Testerasta verzija takođe odlična.

    Kitchen appliances - Page 5 Victorinox-ruestmesser


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Mon Nov 23, 2020 11:47 am

    ja sam valjda jedini ovde koji nije cuo za almazan noz - da nije to ona neka ekipa koja je nesto glumila ludilo po nekim divljinama u srbiji, kuvala pored reka i vodopada, bas tamo gde se inace kuva, itd itd.

    prva asocijacija kad sam ga video je bila u cemu je ovo bolje od moje kineske satarice od 500 kinti - 20 godina kasnije nije zahrdjala, sece onoliko koliko je dobro naostrim, zena tranzira pilice kucetu za prehranu udarcima koji bi rasplakali uncle rogera


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by fikret selimbašić Mon Nov 23, 2020 11:49 am

    Marius Lăcătuș wrote:ja sam valjda jedini ovde koji nije cuo za almazan noz - da nije to ona neka ekipa koja je nesto glumila ludilo po nekim divljinama u srbiji, kuvala pored reka i vodopada, bas tamo gde se inace kuva, itd itd.

    prva asocijacija kad sam ga video je bila u cemu je ovo bolje od moje kineske satarice od 500 kinti - 20 godina kasnije nije zahrdjala, sece onoliko koliko je dobro naostrim, zena tranzira pilice kucetu za prehranu udarcima koji bi rasplakali uncle rogera

    Jeste, dvojica njih i jedna sova.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Mon Nov 23, 2020 11:53 am

    sad da je taj noz stvarno dobar, 50e nije nikakva cena za dobru alatku.

    mada se moze naravno proci mnogo jeftinije. ko ume da prepozna na buvljacima stare fadipa prizren nozeve, maksimalno su neugledni, plasticna drska ali vrhunski svedski čelik - moj u kući od pokojnog oca što je ostao, dali su mu na poklon u fabrici kada je išao u inspekciju, drži se i manje troši kod oštrenja od bilo čega drugog što nosim kod onog efendije dole u produžetku skadarske ulice. jedini problem koji ima je balans, to ne možeš da postigneš sa plastičnom drškom, pa traži malo jači stisak ali nije greda, ne radim kao mesar da dobijem upalu šake.

    a gledao sam nedavno i nož koji endorsira (za pare, jakako) gordon remzi, nemacka firma, ime počinje na W, taj je oko 11-12.000 kod nas po raznim military shopovima, isto OK cena, uzo bi to da mi treba.

    edit - setio sam se, wusthof

    https://www.militaryshop.rs/kategorija-proizvoda/taktika/nozevi/wusthof-nozevi/


    Last edited by Marius Lăcătuș on Mon Nov 23, 2020 11:56 am; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Guest Mon Nov 23, 2020 11:56 am

    Ko kaže da se ne kuva pored potoka, evo ja kuvao pasulj pored potoka (u kome se hladi pivo)



    Kitchen appliances - Page 5 IMG-20200801-122827
    паће

    Posts : 40131
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by паће Mon Nov 23, 2020 11:56 am

    Ниси пазарио код истих Кинеза... једна сатара ми се распала брзо, јер је метал улазио у држаље чак 3цм. Сад имам неку другу, мању, а и не користимо је за месо (ипак нож као на слици, није фирмиран ал' је формиран и то добро, пола минута са каменом и пева) него за јабуке (јер ми се распало држаље на муљачу, да уме да говори убио би ме)... и ту је већ отпао никл а челик испод је... онако, за играчке.

    Но и даље од кинеског ђубрета шњур носи један шрафцигер, од оних крупнијих, за камионе, ваљда 12мм ширина ивице, дугачак око 300мм, купљен у тамоу. Радио солидно, мада и није нешто много коришћен... Били смо расклапали неку као шупицу у авлији, остала гомила ексера свуда, па сам на летву везао магнет од старог звучника да их покупим. И ту приметим да ми је црко магнет, неће да подигне тај шрафцигер. Хммм... е није до магнета него је шрафцигер од бронзе или тако нешто. Где је отпао никл, вири жути метал.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by fikret selimbašić Mon Nov 23, 2020 11:58 am

    Marius Lăcătuș wrote:sad da je taj noz stvarno dobar, 50e nije nikakva cena za dobru alatku.

    mada se moze naravno proci mnogo jeftinije. ko ume da prepozna na buvljacima stare fadipa prizren nozeve, maksimalno su neugledni, plasticna drska ali vrhunski svedski čelik - moj u kući od pokojnog oca što je ostao, dali su mu na poklon u fabrici kada je išao u inspekciju, drži se i manje troši kod oštrenja od bilo čega drugog što nosim kod onog efendije dole u produžetku skadarske ulice. a gledao sam nedavno i nož koji endorsira (za pare, jakako) gordon remzi, nemacka firma, ime počinje na W, taj je oko 11-12.000 kod nas, isto OK cena, uzo bi to da mi treba.

    Mislim da je Famipa. Imao sam jedan, odličan vaistinu.

    Zar nisu to noževi koje su braća Karići pravili, prvi njihov veći poslovni poduhvat? Neka ovdašnja firma je radila amortizere za izvoz, ogromna serija proizvoda je zbog neke falinke otkazana i Bogoljub je to otkupio pa od toga pravio noževe i čakije, davno sam ga na tv gledao kad je pričao o tome.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Guest Mon Nov 23, 2020 12:03 pm

    Famipa, dabome. Imao sam njihov legendarni omladinski lovački nož   Kitchen appliances - Page 5 298304839
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Notxor Mon Nov 23, 2020 1:14 pm

    Moj problem sa noževima od nerđajućeg čelika je što imam osećaj da su previše meki.
    Imam 2 cast iron šef noža koji naravno moraju da se podmazuju posle pranja ali imaju neprevaziđeni osećaj čvrstine.
    Umesto utility noža koristim chef, ali neke čudne legure, tako da je jako tanak. Nije bio skup (u Švedskoj).
    Cast iron tiganje skoro da i ne koristim otkad sam dobio par de Buyer mineral b sa rasprodaje, koji ni ovako nije skup.
    I on rđa tako da mora se podmazuje posle pranja ali je zahvalniji za korišćenje.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Mon Nov 23, 2020 1:23 pm

    ako vas put nanese u prizren, u centru grada blizu reke bistrice prekoputa starijeg dela grada nalazi se mala zanatska radnja sa noževima raznih fela. vlasnik koji radi sa nozevima ce vam se jako obradovati ako cuje da ste iz srbije, ponudice vam kafu ili caj i zapodeti razgovor. covek je proputovao celu srbiju, i dalje dolazi posle svih ratova, ide na razne sajmove i druzenja lovaca - lovacki nozevi su mu specijalizacija ali cete u radnji zateci i normalne nozeve za svakodnevnu upotrebu uključujući i stare famipine noževe koje ima u šteku. izuzetan, pošten majstor starog kova, nikad vam neće prodati ili ponuditi nešto što vam ne treba, uvek se potrudi da čuje šta radite i zašta vam treba noć. ja uvek kupim razne poklone, cene su ajd da kažemo drugarske, uvek dobijete popust kada čuje da ste iz srbije i da ste došli u prizren.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Sotir Mon Nov 23, 2020 1:30 pm

    Само на овом форуму - мушкарци издоминирали на причи о кухињи, а жене на дизању тегова.
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by ♏ Mon Nov 23, 2020 7:22 pm

    Kitchen appliances - Page 5 Pintinox%2FPintinox_professional_messen_koksmes_EB_849619_849613

    99% sečenja radim ovim, imam sličan reckavi za hleb. Nabavio na benzinskoj pumpi u zamenu za loyalty bodove.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Wed Dec 30, 2020 5:52 pm

    Sotir wrote:Само на овом форуму - мушкарци издоминирали на причи о кухињи, а жене на дизању тегова.


    i posle strongman ne valja


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Mon Mar 29, 2021 9:31 pm

    što više gledam i mantam koji i kakav šporet da kupim za kuhinju u konvertovanoj štali, sve mi je lošije

    ispostavlja se da ću za neki relativno OK novac moći samo da kupi BEKO samostojeći šporet na plin, bukvalno samo to može da se uzme za 250-350e, zavisno šta dobiješ od rerne

    ono što me dodatno frustrira je koje se sve sumanuto zanimljive stvari mogu kupiti u aziji, čak i na ali expressu npr:

    45cm (umesto 60cm) gas ploča sa 3 gorionika, ceo grid urađen od tuča a ne neko emajlirano sranje koje će da promeni boju posle 3 paljenja. cena 112 evra:

    https://www.aliexpress.com/i/4000226770017.html

    Kitchen appliances - Page 5 94242



    ploča gas - indukcija, jebeno dobitna kombinacija, od 150e.

    gas je wok burner na kome spoljni prstenovi mogu da se pogase tako da ti ostane samo mali središnji plamen, bukvalno kafa može da se kuva

    https://www.aliexpress.com/i/4000442639225.html

    Kitchen appliances - Page 5 Heba0909a86984e12a5643db7948e1557G

    i recite vi meni zašto ovo skoro niko ne pravi u evropi a ovi koji prave su cutting edge po svemu a pre svega po ceni, recimo švajcarski FRANKE ovo pravi za 1000e, koncepcijski istu ploču


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Sotir Mon Mar 29, 2021 9:37 pm

    Ма јебеш грејну плочу, зашто се не прави она даска са испирањем буље.

    ПС по Турској сам мало залазио по кућама, скоро свуда имају гас. Лако се примете инсталације по серикама: горионик плоча, цеви које морају да се виде, и вентилациони одвод у зиду.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by kondo Tue Mar 30, 2021 12:00 am

    Sotir wrote:Ма јебеш грејну плочу, зашто се не прави она даска са испирањем буље.

    sad si resio da mi golim rukama otvoris grudni kos i sipas kilo soli

    u japan da odem cim prodje ovo sranje da malo zadovoljim svoj napaceni anus precizno temperovanim i usmerenim mlazom....


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3133
    Join date : 2014-11-21

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by plavaivy Tue Mar 30, 2021 10:00 am

    pa sto ne porucis to sa alija da ti stigne na ostrvo kod nekog komsije?
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Sotir Tue Mar 30, 2021 10:22 am

    plavaivy wrote:pa sto ne porucis to sa alija da ti stigne na ostrvo kod nekog komsije?

    Кад би било тако лако... 
    Млаз воде мора да се греје за потпуни угођај, значи мора онај проточни грејач. А то нонејм кинези раде тако квалитетно да их по радњама код нас повлаче из употребе. 

    У преводу, може да те дрмне струја, и то право у чмар.

    Kitchen appliances - Page 5 Empty Re: Kitchen appliances

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 4:32 am