Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Psi, mačke i ostali

    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by bemty Mon Mar 15, 2021 6:49 pm

    da, ovde ih zovu dog behaviourist i razmisljam da zovem. ali nije usvojena kao odrasla, nego je samo glasnija sto je veca Psi, mačke i ostali - Page 24 1143415371 ima godinu dana i jos je kao dete, verujem da ce se smiriti ali trenutno nije mirna.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Mar 15, 2021 7:35 pm

    bemty wrote:da, ovde ih zovu dog behaviourist i razmisljam da zovem. ali nije usvojena kao odrasla, nego je samo glasnija sto je veca Psi, mačke i ostali - Page 24 1143415371 ima godinu dana i jos je kao dete, verujem da ce se smiriti ali trenutno nije mirna.

    Tako je, dog behaviuorist. Nemoj odlagati, moja rodbina je usvojila vucjaka od 7 meseci i ona nikada nije prestajala da laje kada dodju gosti, a oni je ostave samu u sobi da im ne smeta. Mogla je tako satima da laje.


    Last edited by Vilmos Tehenészfiú on Mon Mar 15, 2021 7:39 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Mar 15, 2021 7:36 pm

    Psi, mačke i ostali - Page 24 JbA5CUdl

    Psi, mačke i ostali - Page 24 NlH7ZYMm


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Ferenc Puskás Tue Mar 16, 2021 3:39 pm

    Naša Ćićmunda treba roditi svakim danom sad. Nemamo nikakva iskustva osim rađanja ljudi. Was kann ich wissen? Was soll ich tun? Was darf ich hoffen? Was ist die Katze?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Tue Mar 16, 2021 4:14 pm

    Die Natur wird für sich selbst sorgen.
    fikret selimbašić

    Posts : 9617
    Join date : 2020-06-19

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by fikret selimbašić Tue Mar 16, 2021 4:23 pm

    Ferenc Puskás wrote:Naša Ćićmunda treba roditi svakim danom sad. Nemamo nikakva iskustva osim rađanja ljudi. Was kann ich wissen? Was soll ich tun? Was darf ich hoffen? Was ist die Katze?

    Ništa posebno, bar dok ne progledaju i prohodaju. Možeš da pojačaš hranu jer će dojenje i briga o potomstvu da je isrpljuje. Bitno je da ima fino mjesto, dom, za nju i mačiće dok su malci još nemoćni.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Tue Mar 16, 2021 4:53 pm

    To je najvažnije. Trebaće im udoban, taman, topao ćošak pored koga ljudi ne prolaze baš često. (Mačka će sama naći taj ćošak ako joj ga vi ne obezbedite, ali biste mogli biti nezadovoljni izborom).
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Ferenc Puskás Tue Mar 16, 2021 5:21 pm

    Mi joj stavili korpu s dekom ispod pisaćeg stola koji nećemo koristiti. Neće. Samo kidiše meni u krevet. Mislim da će tu poroditi. Zamislio sam da prosto skupim plahtu i u njoj ih prebacim u korpu. Ali već je trudna kao Georgina. Jedno 10 dana mislimo e´o sa´će.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Tue Mar 16, 2021 5:27 pm

    Proveravajte šta se dešava tokom porođaja, ne slušajte one koji kažu "treba mačke tad potpuno ostaviti". Treba im dati mir ali ne prolaze baš svi porođaji lako i bez problema.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Tue Mar 16, 2021 6:43 pm

    olga se drugi put porodila među mojim nogama, u krevetu. šta god da još pripremiš porodiće se tamo gde ona želi i gde se oseća sigurno. ja sam žurio na tezgu u novi sad ali je sve išlo brzo i lagano, sem što je zaboravila jedno mače u utrobi pa je ono izašlo kada sam već bio otišao. ništa mu nije falilo. olga je okupirala krevet, mi smo povremeno spavali sa njom i mačićima, dok nije počelo da smrdi malo preko našeg praga tolerancije.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Ferenc Puskás Tue Mar 16, 2021 6:48 pm

    San Saba Songbird wrote:Proveravajte šta se dešava tokom porođaja, ne slušajte one koji kažu "treba mačke tad potpuno ostaviti". Treba im dati mir ali ne prolaze baš svi porođaji lako i bez problema.
    Pa čekaj, šta da radim, ako nešto? Kako da prepoznam, ako nešto?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Tue Mar 16, 2021 6:56 pm

    Ma ništa u suštini, mačka će možda kmečati pre nego što počne porođaj, samo zvirni tu i tamo šta se dešava. Najverovatnije nećeš ni znati da je porođaj u toku i onda ćeš samo čuti, u nekom trenutku, sitno cijukanje iz nekog ugla.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Tue Mar 16, 2021 6:58 pm

    Ponekad se, vrlo vrlo vrlo retko, desi da mačka ne može da završi porođaj, ako je sitna a mače veliko. Onda odmah kod veterinara. Ali šansa za to je neznatna.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Ferenc Puskás Tue Mar 16, 2021 8:00 pm

    San Saba Songbird wrote:Ponekad se, vrlo vrlo vrlo retko, desi da mačka ne može da završi porođaj, ako je sitna a mače veliko. Onda odmah kod veterinara. Ali šansa za to je neznatna.
    Pu pu pu, neće valjda.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Apr 14, 2021 10:49 pm

    Danas sam spasao mamu pticu koja je gradila gnezdo. Imala je neki konac koji joj se na jednom kraju zaglavio u gnezdo a na drugom kraju zapetljao oko noge. Ostala je tako jadna da visi naopacke. Ja sam setao Krznatog Prijatelja kada sam to video. Skroz sam se smorio jer nije bila bas blizu zemlje, otrpilike jedno 3 metra iznad mene. Klati se i leprsa krilima a ja razmisljam sta sad.

    Vratili smo se kuci, ja sam nasao jednu poduzu motku koja jos moze i da se produzi, vratio se, nekako uspeo da umotam par puta vrh te motke oko konopca i povukao na dole. Malo je perja poletelo ali se i konopac odglavio iz gnezda i odleprsa mama u nebo. Hepiend. Krznati i ja sa motkom idemo ka horizontu na kome zalazi sunce, Warner Brothers logo se pojavljuje na ekranu. The End.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by ontheotherhand Thu Apr 15, 2021 9:40 am

    dobro je da nije neka kesa bila
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Sat Apr 17, 2021 12:34 pm

    Џими се опет угнездила код кокошака, у преградак. Није снела јаје.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Tue Apr 27, 2021 2:42 pm

    Рундек : чворци, 1:0.

    Psi, mačke i ostali - Page 24 E7003213


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 573
    Join date : 2020-12-04

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Hans Fri May 14, 2021 9:27 pm

    kakva 'tica
    https://munchable.com/dracula-parrot-that-looks-as-gothic-as-it-sounds/
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun Jun 20, 2021 10:34 pm

    Krznati Prijatelj je dohvatio goluba koji se upleo u mrežu (ne pitajte “koju mrežu” i “kako”). Dok sam ja to video i izašao da intervenišem, golub je već bio pokojni, a Krznati je mljackao. Mislim da mu je ovo prva ptica koju je uhvatio i pojeo.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 08, 2021 9:53 pm

    I prevalio put dugačak da ga pregleda doktor mačak...

    https://www.bbc.com/news/uk-58128773
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by ficfiric Sun Aug 08, 2021 10:28 pm

    Sad malo macke da vide kako je nama godinu i po dana


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by plachkica Sun Aug 08, 2021 11:04 pm

    nadam se da je mačka izolovana i da su joj nokti i zubi istruprijani
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Wed Sep 08, 2021 11:13 am

    Imam situaciju i treba mi pomoć iskusnijih

    Pre 2 godine sam usvojio psića koji je super, ne pišem zbog njega.

    Već 2 godine "flertujemo" sa drugim psom (Bubi) na ostrvu koji je bez vlasnika, tj prethodni ga je izbacio, u međuvremenu su ga čuvala deca iz sela i njihovi roditelji. Međutim on ima mračne trenutke kada kolje kokoške, juri zečeve i fazane i mačiće. Pravi ostrvski redneck

    U međuvremenu smo se njime bavili mi i komšija Nik koji ima nekoliko mačaka koje ovaj nije dirao.

    Nik je otišao za Švedsku u avgustu i sad je Bubi samo kod nas.

    Pre par dana smo ga odveli na plažu, tamo je napao mače od 5 meseci i udavio ga. Jedva smo ga spasili da ga vlasnici beach bara ne premlate ili ubiju, plus smo se tako zakačili sa lokalcima. U istom beach baru je pokušao isto to u julu, možda je čak bilo isto mače samo je bilo manje, drugarica ga je spasila iz Bubijevih usta.

    Juče smo išli pešice u susedno selo poljskim putem. Držao sam ga vezanim svuda gde znam da ima kokošaka koje bi mogao da pridavi (poslednja da smo videli da je nastradala pre 10 dana), međutim uspeo je da u jednom grmu nanjuši macu koja nije uspela da pobegne i ovaj joj je zavrnuo šiju i ubio na licu mesta. Pojavio se lik iz susedne kuće koga je to očigledno pogodilo koji je otišao po pištolj da upuca Bubija, pobegli smo.

    Sad, šta je problem. Mi smo bili odlučili da Bubija povedemo u Beograd i da prezimi sa nama, pošto je u selu jako okrutno. I bez ovoga život u opasnosti već duže vreme, juče nam komšinica kojoj smo se požalili kaže da je Bubi ubio ko zna koliko mačića u selu i pošibao se sa ko zna koliko pasa pa je nekim meštanima smrtni neprijatelj i jedino to što ga vole deca i dobar je sa njima do sada sačuvalo. Pored toga niko ga neće u kući, neki imaju mačke i slično, tako da bi ga čekala hladna ostrvska zima, vetrovi, kiša, sneg. On je inače van ovih žutih minuta super dobrica, čuva kuću, spava negde, ne smeta - zapravo je mnogo više low maintanance nego Žozefina koja traži da se s njim igraš, izvodiš, šetaš. Bubi ništa, on samo želi da ima vlasnika - kad je vreme za šetnju on dođe kod tebe sa povocem u ustima da ga privežeš i vodiš.

    Ja sam sad u fazonu da ga ne vodim u Beograd, tamo u stanu imamo mačora Takašija i ne bih da tu začikavam sudbinu. Sad Bubi zna da ne sme da napada nijednu životinju koja je bitna njegovim vlasnicima, pa tako nije napadao ni Nikove mačke, čak šta više jedno smešno mače Tasos se bilo utripovalo da mi je Bubi majka i pokušavalo da ga sisa, ovaj je bio šokiran ali nikad ništa nažao mu nije uradio, sad je Tasos porastao i grub je prema Bubiju, ogrebao ga je po nosu, ovaj se cvileći povukao.

    Znači klasičan psiho sa 2 lica.

    Moje glavno pitanje je da li se psi u poodmakloj starosti (Bubi je najmanje 6 godina star) mogu prevaspitati i dovesti u red? Ja sam ga juče par puta zveknuo po glavi posle davljenja mace ali neću to da radim, nisam takav tip, ne mogu da udaram životinju - niti sam na njega uticao jer je bilo preslabo a sebe sam sjebao jer sam ceo dan razmišljao o tome. Hteo sam da ga izbacim iz kuće na 3 dana i ukinem odlaske na plažu a tu me izminirala žena koja se rasplakala da sam nečovek jer Bubi ima upalu uha već ko zna koliko i ona se bavi time, daje mu kapi i tablete i skoro je izlečen, pa će sad kao da se to vrati.

    I tako.

    Šta da radim?

    Bubi je inače nenormalno sladak i baš sam ga zavoleo, ja sam bio inicijator ideje da ga vodimo za Beograd protiv čega je bila moja žena a sad je ona prelomila i hoće da ga vodimo.

    Sad se osećam da me je izdao.

    Psi, mačke i ostali - Page 24 1500x500


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed Sep 08, 2021 11:44 am

    švrća sve kolje, mačke, ptice u letu kad je na povocu, hoće da se pegla sa svim psima. to je posledica života u šumi, i verovatno lova da bi se prehranio i preživeo. vrlo je moguče da ne bi dirao svoju mačku u svojoj kući, jer ni prema svojim psima nikada nije bio ni najmanje agresivan. inače ima oko 8 godina, i jednako je ludi kao i pre 7 kada je udomljen. u međuvremenu je i kastriran, ali ponašanje isto. 

    ima neka veterinarka iz ns dunja kovač, bavi se kao tom bihevioralnom terapijom kod pasa, mada je meni to šugenzi gugenzi, msm ne generalno takav rad sa psima, nego to što ona kao radi, ne znam kakvi su joj rezultati, i ko se uopšte javlja, mislim da je tu najviše onih sa pišanjem po kući, a vrv najmanje onih sa agresijom. 



    Psi, mačke i ostali - Page 24 Img_2026

    Psi, mačke i ostali - Page 24 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 2:09 am