Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Блиски исток

    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Летећи Полип Sat Oct 13, 2018 2:57 pm

    Da ostanu bez čorbe. The spice must flow.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Erős Pista Sat Oct 13, 2018 3:01 pm

    One would think the brutal torture of a US national at the hands of another supposed ally would be bigger news. Perhaps it’s simply been subsumed by the outrage over Khashoggi. Yet as the muted reaction to Israel’s 2010 summary execution of a US citizen showed, there’s never been much appetite among the media and political elite to take on the US government’s most cherished allies over even a crime as elemental as the mistreatment of an American.


    Of course, replace either of these two countries with one of the United States’s traditional geopolitical bogeymen — Iran, North Korea, and, especially, Russia — and the current furor over Saudi Arabia would look like a minor tiff in comparison. Just recall the wave of denunciations that followed when Trump agreed to hold a routine summit with Russian leader Vladimir Putin. One can only imagine the reaction if he had refused to take action after Putin tortured or killed an American legal resident or citizen.
    https://www.jacobinmag.com/2018/10/saudi-arabia-jamal-khashoggi-killing


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Ointagru Unartan Sat Oct 13, 2018 3:09 pm


    Jamal Khashoggi: Trump to 'punish' Saudis over journalist

    President Donald Trump has said the US will inflict "severe punishment" on Saudi Arabia if the kingdom is found to be responsible for the death of journalist Jamal Khashoggi.

    He said he would be "very upset and angry if that were the case", but ruled out halting big military contracts.

    https://www.bbc.com/news/world-middle-east-45850514


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Erős Pista Sat Oct 13, 2018 3:13 pm

    Блиски исток - Page 25 1931448533


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Erős Pista Sat Oct 13, 2018 3:15 pm

    Echoing the reasoning of Charlie Kirk, who was convinced that a naive Taylor Swift had been manipulated by a devious adviser to perversely endorse Democrats, Friedman, ever the MBS admirer, blames not Mohammed bin Salman himself, but his advisers. He reminds us that he had previously demonstrated his faultless foresight when he “explained that M.B.S. had some hard-line advisers who were urging him to follow the ‘China model.’” All his nurturing turned out to be in vain.
    https://www.jacobinmag.com/2018/10/saudi-arabia-jamal-khashoggi-killing

    Dobar je Salman, nego oni oko njega ne valjaju...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50143
    Join date : 2017-11-16

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Oct 13, 2018 4:04 pm

    Indy wrote:I sa Izraelom.

    Pa, i 9/11 su im praktično progledali kroz prste. Ne znam šta Saudi treba da urade da bi se našli u nemilosti.

    Da detoniraju/finansiraju detoniranje nuklearke u NYC ili LA. Otprilike taj neki nivo.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Zuper Sat Oct 13, 2018 4:09 pm

    Saudijska Arabija(KSA u daljem tekstu) je kljuc ekonomske pozicije SAD u svetu, i to ne zato sto nafta ide u SAD, vec zato sto je KSA kljuc naplate nafte u $ koja se proteze na najvazije clanice OPEC-a u zalivu, izuzev Irana, a to znaci $ kao glavna svetska valuta... Ceo moderni ekonomski model SAD je zasnovan na zavisnosti od KSA...Takodje su imali veliku ulogu u slamanju SSSR i to ne samo manipulacijom naftom vec finansiranje brata bin Ladena...
    Izraelski lobi u SAD je u stvari saudijski novac...imaju neverovatnu kolicinu investicija u najvece kompanije po zapadu...

    To nesrecni SloboMir i njegova banda nikada nije shvatila devedesetih...ali to je neka druga prica.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Indy Sun Oct 14, 2018 2:22 am

    Brought to you by Zuperpedia(tm) Блиски исток - Page 25 1233199462

    -------------------

    The Saudi targeting of food supplies in Yemen is a worse story than the disappearance of Jamal Khashoggi



    It is important to watch how long the torrent of criticism of Crown Prince Mohammed bin Salman and Saudi Arabia will last. President Trump has been muted in his comments, emphasising the need to keep on terms with the Saudis because of the $110bn contract to sell them arms. Some of those most accustomed to kowtowing to Gulf monarchs, like Tony Blair, are comically reluctant to criticise Saudi Arabia despite the compelling evidence of the murder produced by Turkey. The best Blair can do is to say that the issue should be investigated and explained by Saudi Arabia “because otherwise it runs completely contrary to the process of modernisation”. Even for Blair this is surely a new low, and it could also be a dispiriting straw in the wind, suggesting that political elites in the US and UK will not be shocked for long and criticism will be confined to the alleged killing of Khashoggi.


    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Indy Mon Oct 15, 2018 11:27 am

    Crni pojas iz gnjidoa, 12. dan

    Блиски исток - Page 25 Niall2
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Erős Pista Mon Oct 15, 2018 11:35 am

    Crni pojas iz gnjidoa, 12. dan

    Блиски исток - Page 25 3579118792 

    Zaista sensei gnjidosti. Fridmen da gleda i uči.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Guest Mon Oct 15, 2018 11:45 am

    Ima i naslova tipa "Ni Turska nije cveće". No shit, Sherlock. Ali nije vam Turska razbaškarila kolegu (baška ruka, baška glava) već vaš dragi, humani i progresivni Salman.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Erős Pista Mon Oct 15, 2018 11:51 am

    A pritom je i Turska u NATO, pa stvarno ne znam kome je zapravo upućena ta primedba da nije cvećka. Saveznici su vam takvi kakvim ste ih uzgajili.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Guest Mon Oct 15, 2018 11:53 am

    Ne bih znao, nisam čitao dalje od naslova. Odlučio sam da do petka čitam samo naslove vesti i da rasuđujem na osnovu njih.  Nakon toga ću videti koliko i kako mi se pomerila percepcija ove nedelje u zemji i svetu.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Erős Pista Mon Oct 15, 2018 11:54 am

    Блиски исток - Page 25 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50143
    Join date : 2017-11-16

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 15, 2018 12:08 pm

    Ukrašću stranicu iz nove Mearsheimerove knjige.

    S obzirom na to da se multipolarnost tačnije bipolarna multipolarnost vratila - to je to što smo videli od američkog širenja demokratije. Da, naravno, i da se unipolarnost nastavila, KSA ne bi baš bila prva, pre bliže poslednjima, zemlja na kojoj bi se the spreading of democracy vežbao, ali...jednom bi verovatno došla na red. Ovako, za raziku od EU koja tumara bespućima zbiljnosti stabilokratije i Nj.K.V. suficita, Amerika se vraća oprobanim vrednostima...pijelivodukratije. A u okviru toga možeš da budeš komunista, socijaldemokrata, liberal, fundamentalista ili fašista, nije previše bitno.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Indy Mon Oct 15, 2018 12:12 pm

    Još ćemo da vidimo da l' "možeš da budeš komunista." (Mislim na Venecuelu, naravno ne da su oni "komunisti" - ali, za Amere je i Obama komunista.)
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50143
    Join date : 2017-11-16

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 15, 2018 12:15 pm

    Pa ok, možeš da budeš Deng Ksiaoping, to možeš. Ili Tito. Pa sad...
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Indy Mon Oct 15, 2018 12:27 pm

    Ipak, Kina se ne računa (malo veliki zalogaj), a ... Tile je bio igrač.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50143
    Join date : 2017-11-16

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 15, 2018 12:34 pm

    Indy wrote:Ipak, Kina se ne računa (malo veliki zalogaj), a ... Tile je bio igrač.

    Pa ne mislim neophodno na osvajanje/alternativno vojni savez nego na saradnju uz žmurenje na očigledne stvari. A pongde i na prisniju saradnju. Ne da je to nužno mnogo pametno, posebno long term, ali kratkoročno, pa i srednjoročno ima prednosti. Naravno, neko "mora" u vojni savez jer mu je takva pozicija na mapi, za nekoga je dovoljno da ne talasa previše. Pri tom, šta je previše talasanja ne određuje taj koji talasa.


    Last edited by KinderLad on Mon Oct 15, 2018 12:36 pm; edited 1 time in total
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Indy Mon Oct 15, 2018 12:35 pm

    KinderLad wrote:
    Indy wrote:Ipak, Kina se ne računa (malo veliki zalogaj), a ... Tile je bio igrač.

    Pa ne mislim na osvajanje nego na saradnju uz žmurenje na očigledne stvari. A pongde i na prisniju saradnju. Ne da je to nužno mnogo pametno, posebno long term, ali kratkoročno, pa i srednjoročno ima prednosti.


    Možda će ti ovo (tek izašlo) biti zanimljivo: 
    https://glineq.blogspot.com/2018/10/the-most-important-relationship.html
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50143
    Join date : 2017-11-16

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 15, 2018 12:37 pm

    hoće, hvala
    паће

    Posts : 40148
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by паће Mon Oct 15, 2018 12:59 pm

    KinderLad wrote:
    Indy wrote:Ipak, Kina se ne računa (malo veliki zalogaj), a ... Tile je bio igrač.

    Pa ne mislim neophodno na osvajanje/alternativno vojni savez nego na saradnju uz žmurenje na očigledne stvari. A pongde i na prisniju saradnju.

    Сарадња се дели на приснију и присилнију.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Erős Pista Mon Oct 15, 2018 1:23 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Zuper Mon Oct 15, 2018 3:40 pm

    TRUMP SAYS HIS CALL WITH SAUDI KING LASTED ABOUT 20 MINUTES
    TRUMP SAYS DENIAL FROM SAUDI KING WAS VERY STRONG


    E pa to je vec nesto drugo.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Zuper Mon Oct 15, 2018 3:41 pm

    William Murderface wrote:

    Nije cudo sto ga pratis i volis.
    I on je lazni drug Oliver mali dok vara na porezima i muti na nekretninama...

    Блиски исток - Page 25 Empty Re: Блиски исток

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 5:29 am