Блиски исток

Share

Re: Блиски исток

Post by Gargantua on Fri Oct 12, 2018 2:05 pm

Adnan, trgovac oružjem

https://en.wikipedia.org/wiki/Adnan_Khashoggi

Post by Indy on Fri Oct 12, 2018 2:07 pm

Gargantua wrote:Adnan, trgovac oružjem

https://en.wikipedia.org/wiki/Adnan_Khashoggi

Jamal mu je (bio) rođak, a nećak - Dodi Fayed... hmmm.

_____
Eto šta škola učini od čoveka! A mogao je da bude majstor, kad toliko voli.

Post by Gargantua on Fri Oct 12, 2018 2:07 pm

brži indy

adnan je neki stric ovom kašogiju

Post by Indy on Fri Oct 12, 2018 2:08 pm

Još jedan lijep saudijski link... Jamal Khashoggi was embedded within (Bin) Laden's circle of associates

EDIT. Na dobrom sam putu...  

_____

Post by Indy on Sat Oct 13, 2018 4:21 am

_____

Post by Sotir on Sat Oct 13, 2018 7:23 am

Gargantua wrote:Adnan, trgovac oružjem

https://en.wikipedia.org/wiki/Adnan_KhashoggI
Ovo je još bolje:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kingdom_5KR

Post by Gargantua on Sat Oct 13, 2018 1:47 pm

Post by William Murderface on Sat Oct 13, 2018 1:51 pm

Divno.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Indy on Sat Oct 13, 2018 1:56 pm

Ne samo "intercepted" nego su (po onom mom tweetu iznad) oni (CIA/Kushner) i dali Saudima info da je JK neprijateljski nastrojen prema nj. režimu. Ako je to istina, onda... šta reći?

PS. Bilo bi super da se nekako sredi ovo embedovanje twittera...

_____

Post by William Murderface on Sat Oct 13, 2018 1:59 pm

Ali mbogo jaka slika - prizetko daje papire i kaze "Ovo su vam neprijatelji".

Ta neka tajna i diskretna diplomatija...

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by William Murderface on Sat Oct 13, 2018 2:00 pm

Tramparinu administraciju ko da skrptuje Nik Picolato licno.

_____

Post by Gargantua on Sat Oct 13, 2018 2:02 pm

Arsenal demokratije

Post by Indy on Sat Oct 13, 2018 2:12 pm

"The moments when Khashoggi was interrogated, tortured and murdered were recorded in the Apple Watch's memory," a Turkish newpspaer reports.

Dakle, pošto je za pretpostaviti da je sam Apple watch ostao u rukama Saudijaca (kao i preostali ostaci nesrećnog Jamala), onda je moguće da Turci imaju audio/video zapis zahvaljujući sinhronizaciji Watcha sa iPhoneom (koji je ostao u rukama verenice, tj. Turaka.) Što me navodi na to da je ova sinhronizacija bila namerno uključena (od Khashoggija). On je bio prekaljeni novinar i možda je imao nameru da pokupi neki kompromitujući detalj/izjavu... I možda je u tome provaljen.

_____

Post by Ointagru Unartan on Sat Oct 13, 2018 2:13 pm

Indy wrote:Ne samo "intercepted" nego su (po onom mom tweetu iznad) oni (CIA/Kushner) i dali Saudima info da je JK neprijateljski nastrojen prema nj. režimu. Ako je to istina, onda... šta reći?

PS. Bilo bi super da se nekako sredi ovo embedovanje twittera...

MbS je krenuo sa hapsenjima 4. novembra 2017. Kushner mu je dao info o neprijateljima nekoliko dana pre toga, znaci krajem oktobra ili pocetkom novembra. JK je pobegao iz Saudijske Arabije u septembru, cenim da su vec tada, pre Kushnerove dojave, i on i Saudi znali da nisu u prijateljskim odnosima.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by bruno sulak on Sat Oct 13, 2018 2:16 pm

da. dzared je samo dao "mapu puta". sama trasa je vec bila postavljena.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Indy on Sat Oct 13, 2018 2:17 pm

Promakao mi je taj detalj, istina.

_____

Post by Creepy Uncle on Sat Oct 13, 2018 2:26 pm

nadam se da će im ovo malo skrenuti pažnju sa Russian meddling. ovo je za dva reda veličine ozbiljnija stvar.

_____
His black Porsche said “Gypsy” on it, and he wore a scarf around his head. He used to be a ballerina, and he was homosexual, and very hot for Iggy’s parts—body parts—and “yen” is a term that William Burroughs uses a lot describing the craving for heroin. So in “Lust for Life” there’s a line, “Here comes Johnny Yen again, with liquor and drugs and a sex machine,” and that’s Gypsy Johnny coming up to Wonderland Avenue with his scarves and his drugs and his motorized dildos and whatever else he had, his balloons full of Mexican heroin that was killing all of us.

Post by Quincy Endicott on Sat Oct 13, 2018 2:30 pm

aha

_____
Veteran of two wars.
Father of nine children.
Drowned in the Caspian Sea.

Post by Creepy Uncle on Sat Oct 13, 2018 2:37 pm

pa ono, tajna policija KSA je uz pomoć američkih obaveštajnih službi raskomadala njihovog kolegu.
ako ih to makar malo ne drmne iz antiruske histerije, onda neće ništa. ovo treba da gone do Sudnjeg dana, da drže na naslovnim stranama dok se ne rastope boje.

_____
His black Porsche said “Gypsy” on it, and he wore a scarf around his head. He used to be a ballerina, and he was homosexual, and very hot for Iggy’s parts—body parts—and “yen” is a term that William Burroughs uses a lot describing the craving for heroin. So in “Lust for Life” there’s a line, “Here comes Johnny Yen again, with liquor and drugs and a sex machine,” and that’s Gypsy Johnny coming up to Wonderland Avenue with his scarves and his drugs and his motorized dildos and whatever else he had, his balloons full of Mexican heroin that was killing all of us.

Post by Creepy Uncle on Sat Oct 13, 2018 2:40 pm

naravno, napraviti i spisak izlobiranih liberalnih medijskih perjanica koje su od Salmana pravile velikog reformatora, uokviriti ga u crno, štampati i objavljivati u svakoj prilici i pretvoriti te ljude u trailer trash. OK sada već sanjarim.

Last edited by Creepy Uncle on Sat Oct 13, 2018 2:45 pm; edited 2 times in total

_____

Post by Ointagru Unartan on Sat Oct 13, 2018 2:40 pm

Saudijskoj Arabiji nisu mnogo zamerili ni kada je kidnapovala premijera Libana, pa se ne bih se kladio na ozbiljne reakcije zbog jednog novinara.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."

My Moon Che Gavara.

Post by William Murderface on Sat Oct 13, 2018 2:46 pm

+1

Pa i dem esrablisment je bio u bliskoj vezi sa SA, malo ce teze da ide demonizacija Trampa po tom pitanju koja ne se ne bi u nekom trenutku prelila i na njih same.

_____

Post by Indy on Sat Oct 13, 2018 2:50 pm

Pa Trump je već rekao da je ovo praktično OK, pošto Saudi kupuju oružja za milijarde dolara (i njegove luksuzne apartmane, to je rekao u jednoj ranijoj izjavi.)

_____

Post by Ointagru Unartan on Sat Oct 13, 2018 2:52 pm

Plus je nerealno ocekivati pritisak od strane drugih velikih sila, jer Saudijska Arabija ima dobre odnose i sa Rusijom i sa Kinom i sa UK i sa Francuskom.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by Indy on Sat Oct 13, 2018 2:56 pm

I sa Izraelom.

Pa, i 9/11 su im praktično progledali kroz prste. Ne znam šta Saudi treba da urade da bi se našli u nemilosti.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Dec 11, 2018 12:42 am