Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Блиски исток

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Sotir Mon Oct 07, 2019 6:36 pm

    KinderLad wrote:Čovek nema nikakvu strategiju, a ne da se nekome ne sviđa njegova strategija. Ovakvi potezi su opasnost za mir na širokom potezu. Nije bilo nikakvog rata tamo gde su stacionirani američki vojnici. E sad će skoro sigurno biti. A američki vojnici su i dalje tamo. Čovek prosto ne zna šta radi.
    Ахаха... 
    Чекај, ти си озбиљан, дај да се насмејем још јаче...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 07, 2019 6:52 pm

    Sotir wrote:
    KinderLad wrote:Čovek nema nikakvu strategiju, a ne da se nekome ne sviđa njegova strategija. Ovakvi potezi su opasnost za mir na širokom potezu. Nije bilo nikakvog rata tamo gde su stacionirani američki vojnici. E sad će skoro sigurno biti. A američki vojnici su i dalje tamo. Čovek prosto ne zna šta radi.
    Ахаха... 
    Чекај, ти си озбиљан, дај да се насмејем још јаче...

    Da ozbiljan sam kada je rec o teritoriji na kojoj sutra moze da bude sukoba i kada je rec o turcima i kurdima na tom delu zemlje. Ono zapadno to je drugo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 07, 2019 6:53 pm

    fikret selimbašić wrote:
    KinderLad wrote:

    jel?


    Koliko znam, jeste. Cijelo ljeto su išle vijeeti o američko-turskim pregovorima oko sirijske safe zone. Vruće-hladno se smjenjivalo, jučerašnji dogvoor ne važi danas ali ponovo važi krajem sedmice itd. Za to vrijeme bi Erdogan, Čavušoglu ili neki od generala najavljivao vojnu akciju koja samo što nije krenula. uklanjali su betonski zid, dovlačili vojsku i sve je mirisalo na Afrin iz januara prošle godine. Onda su krenule zajedničke patrole na kopnu, pa onda helikopteri da bi zadnjih desetak dana i turski F-16 počeli da patroliraju istočnom Sirijom, sve do Der ez Zura su se spuštali. Uklanjanje bunkera, rušenje kurdskih linija odbrane je počelo prije više od mjesecc dana, otprilike kad i prve kopnene patrole Amera i Turaka. Zato vjerujem da će ovo proči bez većih sukoba.

    Ne znam, ja svuda gde sam procitao pisalo je 20 milja. Vidcemo.
    Anonymous
    Guest

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Guest Mon Oct 07, 2019 7:04 pm

    Блиски исток - Page 40 EGSltmMUEAATjIi?format=jpg&name=large
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Erős Pista Mon Oct 07, 2019 7:05 pm

    Блиски исток - Page 40 3274312807


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 07, 2019 7:05 pm

    To je taj argumenat
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Esterházy Márton Mon Oct 07, 2019 7:09 pm

    Trampara je  smislio genijalan način da turska koza sačuva kurdski kupus.
    Anonymous
    Guest

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Guest Mon Oct 07, 2019 7:12 pm

    sta kazu rusi?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 07, 2019 7:13 pm

    AZ-5 wrote:sta kazu rusi?

    С Днём рождения
    Anonymous
    Guest

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Guest Mon Oct 07, 2019 7:18 pm

    lol poslace kurdima bioenergiju i cumakove slike
    Anonymous
    Guest

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Guest Mon Oct 07, 2019 7:19 pm

    @KL

    I da ostane trideset km sumnjam da će ovde biti žestokih sukoba. SDF nikad nije dobio naoružanje kojim bi mogao da parira turskoj vojsci. Ne samo zračnu već i artiljerijsku podršku su im pružali Ameri ili Francuzi. Minobacačima, POVR.ima i pik-apovim sa montiranim PAM-ovima i PAT-ovima se može ratovati protiv ID, protiv Turske ne može. Da je u planu odlučni kurdski otpor, sigurne ne bi rušili betonske linije i bunkere mada ni takve linije ni oni silni tuneli nisu puno pomogli pri odbrani Afrina.

    Da skratim, mislim da su je Kurdima jasno stavljeno do znanja da od ozbiljne emričke podrške protiv Turaka nema ništa, da taj dogovor moraju da prihvate ili da bez tih teritorija ostanu uz velike gubitke, puno veće nego u Afrinu a tamo su imali 1200+ mrtvih.

    Uz npr. obećanje da će im ostati zaštita na lijevoj obali Eufrata nizvodno od safe zone. Da će njihovi avioni i artiljerija i dalje da bdiju nad njima spremni da ih zaštite ukoliko se opet ponovi nešto slično onom upadu ruskih plaćenika i SAA preko Eufrata početkom prošle godine.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 07, 2019 7:20 pm

    Ma to je sve samo pocetak ako Turci misle tu da ostanu zauvek
    Anonymous
    Guest

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Guest Mon Oct 07, 2019 7:25 pm

    Pa ja ozbiljno napisah dok se ne promijeni odnos snaga u svetu neke sledeće runde Блиски исток - Page 40 4101625831
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 07, 2019 7:30 pm

    A, pa da. 

    Generalno tu nece biti ni sanse za neki trajan mir dok Kurdi ne dobiju nekakvu drzavu, bar na nekom mestu. A to ce potrajati.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Zuper Mon Oct 07, 2019 7:32 pm

    fikret selimbašić wrote:@KL

    I da ostane trideset km sumnjam da će ovde biti žestokih sukoba. SDF nikad nije dobio naoružanje kojim bi mogao da parira turskoj vojsci. Ne samo zračnu već i artiljerijsku podršku su im pružali Ameri ili Francuzi. Minobacačima, POVR.ima i pik-apovim sa montiranim PAM-ovima i PAT-ovima se može ratovati protiv ID, protiv Turske ne može. Da je u planu odlučni kurdski otpor, sigurne ne bi rušili betonske linije i bunkere mada ni takve linije ni oni silni tuneli nisu puno pomogli pri odbrani Afrina.

    Da skratim, mislim da su je Kurdima jasno stavljeno do znanja da od ozbiljne emričke podrške protiv Turaka nema ništa, da taj dogovor moraju da prihvate ili da bez tih teritorija ostanu uz velike gubitke, puno veće nego u Afrinu a tamo su imali 1200+ mrtvih.

    Uz npr. obećanje da će im ostati zaštita na lijevoj obali Eufrata nizvodno od safe zone. Da će njihovi avioni i artiljerija i dalje da bdiju nad njima spremni da ih zaštite ukoliko se opet ponovi nešto slično onom upadu ruskih plaćenika i SAA preko Eufrata početkom prošle godine.

    Vidi ti i dobri Fikret je neki strucnjka.
    Posto imamo komandanta Sotira ti mozes biti kapetan Fikret.

    Elem, kako su se turci sa svapskim Leopardima proveli protivu ID?
    Anonymous
    Guest

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Guest Mon Oct 07, 2019 7:40 pm

    Блиски исток - Page 40 Empty Re: Блиски исток

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 8:49 am