Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    fikret selimbašić

    Posts : 9608
    Join date : 2020-06-19

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by fikret selimbašić Sun Sep 18, 2022 8:03 pm

    Mađarska je u nedjelju obećala ispuniti obećanja dana Europskoj komisiji kako bi deblokirala 7,5 milijardi eura iz europskih fondova koje je Europska komisija predložila zamrznuti Mađarskoj zbog korupcije i problema s vladavinom prava.

    Ministar regionalnog razvoja i EU fondova Tibor Navracsics, zadužen za pregovore s Europskom unijom, izrazio je nadu da će mjere koje će Budimpešta provesti zaštititi europska sredstva.



    Zbog korupcije i problema s vladavinom prava EK je u nedjelju predložio Vijeću EU-a zamrzavanje 65 posto ili 7,5 milijardi eura Mađarskoj.
    Riječ je o tri operativna programa kohezijske politike za razdoblje od 2021. do 2027. godine.
    Odluka bez presedana predložena je u okviru novog mehanizma prema kojem se korištenje sredstava iz europskih fondova uvjetuje poštivanjem vladavine prava, a Budimpešta njezinu primjenu može izbjeći ako u sljedeća tri mjeseca otkloni razloge za njezinu provedbu.
    Komisija navodi da se Mađarska obvezala da će do 19. studenoga podnijeti konačno izvješće o ispunjenju ključnih provedbenih koraka.
    Europsku komisiju naročito zabrinjavaju manjkavosti u sustavu javnih nabava. Mađarska vlada je u subotu najavila da će parlament u Budimpešti sljedeći tjedan glasati o čitavom nizu zakona koji bi trebali otkloniti razloge za zamrzavanje fondova.
    Konačnu odluku o prijedlogu zamrzavanja novca donosi Vijeće EU-a, to jest države članice, kvalificiranom većinom.





    Mnogi Mađari smatraju da je po pitanju kulturnih vrijednosti istina na strani Rusije, a ne Zapada, piše Politico.
    "Jaz između Budimpešte i Zapada raste
    zbog činjenice da Evropa pokušava da nametne zemlji svoje 'progresivne vrijednosti'", rekao je mađarski pisac Attila Demkó za "Politico".
    "Poslije 12 godina pritiska EU i Zapada, mnogi Mađari sebe uhvate kako misle da ako je Zapad loš, onda mora da ima istine u onome što Rusija radi", rekao je Demkó.
    Sve veći broj ljudi u Mađarskoj privlače tradicionalne vrijednosti, podstaknute politikom premijera Viktora Orbana.

    "Nije iznenađujuće da su tradicionalnije ruske kulturne vrijednosti sve privlačnije", piše Politico.
    U augustu je mađarski premijer doveo u pitanje budućnost zapadnog svijeta.
    On je naveo da je djelovanje globalističke vladajuće klase Zapada dovelo do unutrašnje krize koja je ugrozila budućnost ovih zemalja.
    Podsjećamo, Orban je 16. septembra rekao da su sankcije koje je Evropska unija uvela Rusiji borba patuljaka protiv giganta.
    Mađarska ne isključuje reviziju sankcija EU Rusiji.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun Sep 18, 2022 8:40 pm

    Ako je verovati b92, Orban rekao na skupu svoje partije da je pitanje dana kada ce Ukrajina da pukne i da ce do kraja 2023 Rusija zauzme pola Ukrajine.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    avatar

    Posts : 7511
    Join date : 2017-03-14

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by MNE Sun Sep 18, 2022 8:45 pm

    šapnuo mu Putin
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Sep 18, 2022 8:48 pm

    Samo nek se ispaljuje, kao i Vucic. Takve stvari se ne zaboravljaju. Rat ce se zavrsiti (i to ne ukrajinskim porazom), pa ce ga komsije podsetiti na ove izjave.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 18, 2022 8:49 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Ako je verovati b92, Orban rekao na skupu svoje partije da je pitanje dana kada ce Ukrajina da pukne i da ce do kraja 2023 Rusija zauzme pola Ukrajine.

    Pa to niko ne zna, ali iz danasnje perspektive - jako tesko
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 18, 2022 8:50 pm

    Erős Pista wrote:Samo nek se ispaljuje, kao i Vucic. Takve stvari se ne zaboravljaju. Rat ce se zavrsiti (i to ne ukrajinskim porazom), pa ce ga komsije podsetiti na ove izjave.

    Do zuba naoruzane komsije

    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Sep 18, 2022 8:51 pm

    I to kudikamo brojnije i sa visegodisnjim ratnim iskustvom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9608
    Join date : 2020-06-19

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by fikret selimbašić Sun Sep 18, 2022 8:55 pm

    Mór Thököly wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Ako je verovati b92, Orban rekao na skupu svoje partije da je pitanje dana kada ce Ukrajina da pukne i da ce do kraja 2023 Rusija zauzme pola Ukrajine.

    Pa to niko ne zna, ali iz danasnje perspektive - jako tesko.



    Predsjednik Bjelorusije Aleksandar Lukašenko rekao je jučer kako Sjedinjene Američke Države guraju Evropu prema oružanom sukobu s Rusijom i Ukrajinom, što za cilj ima slabljenje Rusije i uništenje Bjelorusije.


    - Sjedinjene Američke Države guraju Evropu u vojni sukob s Rusijom na teritoriju Ukrajine. Ne skrivaju svoje planove. Ugovori su sklopljeni za godine koje dolaze. Cilj je oslabiti Rusiju i uništiti Bjelorusiju.
    Ukrajina će biti sravnjena sa zemljom. Kolaps Ukrajine je već počeo. Poljski, litavski i latvijski političari, očito, naivno očekuju da će se cjenkati za svoju budućnost u novoj geopolitičkoj realnosti - izjavio je Lukašenko.
    Dodao je da se ponavlja greška s početka 1940-ih, kada je vodstvo Poljske puzalo više nego iko drugi.
    - Šteta je što naši susjedi nisu naučili lekcije iz historije - rekao je Lukašenko.


    Možda imaju čvrste garancije iz Moskve da će krajem sledeće godine ovako biti?


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Notxor Sun Sep 18, 2022 8:57 pm

    Erős Pista wrote:I to kudikamo brojnije i sa visegodisnjim ratnim iskustvom.

    ali, ali,... Nato brani svoje, jel' da?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 18, 2022 9:01 pm

    Ma Rusija i dalje ima neupotrebljenu ogromnu vatrenu moć, pa taman i zaostalu, i ogroman potencijal za mobilizaciju - na papiru. Ali tu onda nema skrivanja - kad i ako pocnu da.mobilisu milione ljudi to ce videti ceo svet. Ali to je sve na papiru. Kako bi tacno to izgledalo kad bi poceli da masovnomobilisu po Moskvi i Petrogradu to niko ne zna. Putin ne zeli da sve stavi na kocku, jer kad bi takav rat doziveo neuspeh to je caozdravo, i vlast i zivot i sve.Ne samo Putin nego cela ekipa.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Sep 18, 2022 9:03 pm

    Pa nece doci do rata, pobogu. Samo je glupkasto da se na ovakav nacin zameras jednom takvom susedu. Ali doci ce na naplatu.


    Et Notxor


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Notxor Sun Sep 18, 2022 9:09 pm

    Erős Pista wrote:Pa nece doci do rata, pobogu. Samo je glupkasto da se na ovakav nacin zameras jednom takvom susedu. Ali doci ce na naplatu.

    Mislim da sam nešto slično napisao ali za neku sličnu situaciju samo malo istočnije.
    Spoiler:


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun Sep 18, 2022 9:14 pm

    ne vredi, mora Srbin da nadje paralelu gde je nema pa taman leba da ne jede.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Sep 18, 2022 9:44 pm

    Notxor wrote:
    Erős Pista wrote:Pa nece doci do rata, pobogu. Samo je glupkasto da se na ovakav nacin zameras jednom takvom susedu. Ali doci ce na naplatu.

    Mislim da sam nešto slično napisao ali za neku sličnu situaciju samo malo istočnije.
    Spoiler:

    Kako da ti kazem, malo ti je glupkast i ovaj komentar, and that's putting it mildly.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Notxor Mon Sep 19, 2022 9:42 am

    U pravu si, kad se NATO Mađarska na ovaj način zamera Ukrajini je glupkasto, za razliku od situacije u kojoj se Ukrajina pametno zamera Rusiji, ali neće doći do rata ili na naplatu.... Šta... došlo? E jebi ga.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Mon Sep 19, 2022 10:14 am

    Ima i nekih suptilnih razlika izmedju ta dva slucaja. Ako se potrudis, siguran sam da ces uspeti da ih se setis.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Notxor Mon Sep 19, 2022 10:17 am

    Svakome je jasno da ima razlika ali ima i sličnosti, pa ti gledaj razlike, a ja ću sličnosti.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Bleeding Blitva

    Posts : 3754
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Bleeding Blitva Mon Sep 19, 2022 3:46 pm

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 20220919_BreadperCountry_Webv2
    Malo 'jedite kolače' moment


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 29, 2022 1:00 pm

    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Thu Sep 29, 2022 1:05 pm

    Svi glupi, samo Mađari pametni.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest Thu Sep 29, 2022 1:09 pm

    wtf, otkud sad to?
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Thu Sep 29, 2022 1:13 pm

    Ako su one evropske sankcije počele da se primenjuju, onda je to, šta drugo. Mislim, u kombinaciji sa krizom, naravno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by beatakeshi Thu Sep 29, 2022 1:15 pm

    Možda im Italija pomogne da premoste.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Thu Sep 29, 2022 1:16 pm

    Inače, utisak mi je da je ovaj perfect storm ostavio Merkelkine nekadašnje pulene da se koprcaju kao ribe na suvom. Tek sad postaje jasno da više nemaju zaštitu. Poljaci su isto otkačili Orbana zbog Ukrajine i njegovog brljanja po tom pitanju, i eto mu ga sad. Čekamo da vidimo šta će biti s Vučićem, ali jasno je i tu da je medeni mesec gotova.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Thu Sep 29, 2022 1:17 pm

    Ali kako se brzo izduvavaju mađarsko i srpsko ekonomsko čudo, milina je gledati.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 33 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 12:11 pm