Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Časopis Vreme

    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by zvezda je zivot Fri Jul 28, 2023 8:01 pm

    meni je glavno pitanje kako i zasto si ti Soluse doso do 40. minuta ovog razgovora?


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by boomer crook Fri Jul 28, 2023 9:04 pm

    Notxor wrote:...8, 9, 10 godina. Damnatio memoriae, što se mene tiče.

    Rumours of Foucault’s sexual abuse of children have long been known to Tunisians, but recently there has been a new devastating account by well-known French essayist Guy Sorman.

    In an interview with the French public TV channel France 5 on March 5, Sorman confirmed that while visiting Foucault, he “witnessed what Foucault did with young children in Tunisia … ignoble things. The possibility of consent could not be sought. These were things of extreme moral ugliness.”

    In a second interview with the British newspaper The Sunday Times on March 28, he recalled that “they were eight, nine, ten years old, he was throwing money at them and would say ‘let’s meet at 10pm at the usual place’”, a local cemetery in the town of Sidi Bou Said, north of the capital Tunis. “He would make love there on the gravestones with young boys. The question of consent wasn’t even raised.”

    ispostavilo se da je apologeta pinocea (sorry klasicni liberal) lagao.

    mislim ne znam da li je fuko jebo decake ali sorman to ne zna bas kao ni mi.

    https://lundi.am/The-Black-Masses-of-Michel-Foucault-the-Bullshit-of-Guy-Sorman


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Fri Jul 28, 2023 9:07 pm

    zvezda je zivot wrote:meni je glavno pitanje kako i zasto si ti Soluse doso do 40. minuta ovog razgovora?

    Časopis Vreme - Page 31 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Fri Jul 28, 2023 9:09 pm

    boomer crook wrote:
    Notxor wrote:...8, 9, 10 godina. Damnatio memoriae, što se mene tiče.



    ispostavilo se da je apologeta pinocea (sorry klasicni liberal) lagao.

    mislim ne znam da li je fuko jebo decake ali sorman to ne zna bas kao ni mi.

    https://lundi.am/The-Black-Masses-of-Michel-Foucault-the-Bullshit-of-Guy-Sorman

    Notxor prenosi desnicarski bulsit s neta? Ma nemoguce.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3164
    Join date : 2021-09-13

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Uncle Baby Billy Fri Jul 28, 2023 9:10 pm

    Ivan Milenković Časopis Vreme - Page 31 3137070404

    praštam mu svo neuko (albeit dirljivo entuzijastično) pisanje o biciklizmu ikad i to zbog ona dva pasusa poređenja sa tenisom :heart:


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Notxor Fri Jul 28, 2023 10:13 pm

    Erős Pista wrote:
    Notxor prenosi desnicarski bulsit s neta? Ma nemoguce.

    Ako levica jebe decu, onda sam desnica. Hvala na pitanju.

    In 1977, a petition was addressed to the French parliament calling for the abrogation of several articles of the age of consent law.[1] A number of French intellectuals—including Michel Foucault, Gilles Deleuze, Jacques Derrida, Louis Aragon, Roland Barthes, Simone de Beauvoir, Jean-Paul Sartre, Félix Guattari, Michel Leiris, Alain Robbe-Grillet, Philippe Sollers, Jacques Rancière, Jean-François Lyotard, Francis Ponge, Bernard Besret [fr] and various prominent doctors and psychologists—signed the petition.[2] In 1979 two open letters were published in French newspapers defending individuals arrested under charges of statutory rape, in the context of reformation of age of consent laws.



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3164
    Join date : 2021-09-13

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Uncle Baby Billy Fri Jul 28, 2023 10:22 pm

    levica jebe decu ko što u americi ukida slobodu govora.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Notxor Fri Jul 28, 2023 10:29 pm

    Ako.

    ...zaboravih. Desničarski bulšit je Al Džazira. Inače, ne bih rekao da je to neka tajna. Pisalo se o tome, ali se nije čitalo.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by boomer crook Fri Jul 28, 2023 11:21 pm

    pocelo je od sunday timesa koji je preneo sormana a zatim ga i intervijusao pa se rasirilo pa stalo pa ispalo da se cinjnice tako banalne kao i vreme i mesto ne podudaraju pa sam sorman pojeo svoje govno u stilu nisam video nego cuo i postoji zabrinjavajuci trend. 

    zasto? pa zato sto se nije desilo.

    https://centremichelfoucault.com/wp-content/uploads/2021/05/Communiqu%C3%A9-Foucault_English-rev-2.pdf

    btw, razgovor novinara sa tunizanima koji se secaju fukoovog boravka ima formu vica radio jerevana: fuko davao kintu osmogodisnjacima da ih jebe na groblju? da, samo nisu imali osam vec osamnaest godina i bili su studenti koje je fuko podrzavao u otporu diktaturi i nije im placao vec su isto bili pederi komunjare ko i on pa vole da se guze i nije na groblju vec u sumici gde to pederi inace rade.

    mislim doslovce je problem fukoova homoseksualnost. kao i slucaju citirane peticije koja se zapravo vrtela oko cinjenice da je age of consent u francuskoj bio 15 osim za homoseksualne odnose za koje je 18. i rezultat peticije je bilo to sto je to promenjeno.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by boomer crook Sat Jul 29, 2023 12:27 am

    zvezda je zivot wrote:meni je glavno pitanje kako i zasto si ti Soluse doso do 40. minuta ovog razgovora?

    jedini mogucci odgovor je da je on UDJ-u


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jul 29, 2023 2:08 am

    Ne znam, meni je ona poruka Slovencima na 40. minuta razgovora sasvim u redu. Povod je malo diskutabilan, ali reci im da ga duvaju i ne zahteva neki poseban povod.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 9575
    Join date : 2020-06-19

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by fikret selimbašić Sat Jul 29, 2023 8:36 am

    Notxor je burunđanski Vini, s tim što je za razliku od komšijskog on pojačan atomskom bombom.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Notxor Sat Jul 29, 2023 9:52 am

    ---


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by mstislaw Thu Aug 03, 2023 8:43 am

    Bazduljovsko povezivanje zarad unapred smišljenog poentiranja.
    Anonymous
    Guest

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Guest Thu Aug 03, 2023 9:03 am

    Jeziv tekstić
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by boomer crook Thu Aug 03, 2023 9:05 am

    biti jevrejin i silovatelj nosi istu stugmu po teofilu. eto niko nece da radi s tobom posto misle da si tajni zidov je isto kada nece da rade s tobom zato sto te je vise ljudi optuzilo za napastvovanje. 

    on je debil


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Notxor Thu Aug 03, 2023 9:09 am

    Čovek je bolestan već neko vreme, bio u bolnici.
    Sam je pisao o tome tako da ne otkrivam ništa novo.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by kondo Thu Aug 03, 2023 10:08 am

    količina užasnih likova u vremenu se tako namnožila da je to za ne verovati. i oni koji su nekad bili barem ok sada su jezivi. dominiraju švarm, rujević, zlatko crnogorac. kolumnu miše vasića preuzela jelena zorić. švarm je duboko otišao u kurac, otkako je izašao iz zone ozna novinarstva a to se meri u decenijama. intervju sa valjarevićem u poslednjem broju je ko da ga je radio za prijemni na FPN odsek žurnalizam.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    konjski nil

    Posts : 2540
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by konjski nil Thu Aug 03, 2023 10:14 am

    kondo wrote:količina užasnih likova u vremenu se tako namnožila da je to za ne verovati
    čitaj nekad gojka vlaovića u jučeu i meteorolozi će ti delovati kao nobelovci za književnost Časopis Vreme - Page 31 2304934895


    _____
    Časopis Vreme - Page 31 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Časopis Vreme - Page 31 2692
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Notxor Thu Aug 03, 2023 10:45 am

    Sreća da Vreme ima arhivu pa svako može da potraži neki Žarkovićev uvodnik ili Cerovićev tekst i sam zaključi da danas u Srbiji nema čoveka koji može da napiše nešto slično.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Guest Thu Aug 03, 2023 11:00 am

    Za Cerovića se slažem, za Žarkovića ne, on je imao jednostavan polemički stil koji nije teško emulirati, na stranu to što je njegovo pisanje često bilo banalni tajkunski agitprop koji je jednim malenim delom pomogao da se naša javnost umrtvi pred novobogataškim ekscesima. Zbog Žarkovića sam trajno prestao da kupujem Vreme, a iskreno i danas bih ga kupio, makar da se zgražavam nad Pančićevim pisanjem.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by kondo Thu Aug 03, 2023 11:07 am

    to je žare u poznoj fazi. ranije nije bio takav.

    pored cerovića tu je bio i miša vasić zbog koga se kupovala novina.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Guest Thu Aug 03, 2023 11:13 am

    da, u pitanju je bio pozni Žarković, trebalo je da se ogradim.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by kondo Thu Aug 03, 2023 11:16 am

    ma vreme je u toj najboljoj fazi imalo strahovit vajb, ko neki svedeni njujorker da čitaš, bukvalno od korice do korice, bez lufta, bez praznog hoda. nekako se na njima baš vidi kako smo i koliko otišli u kurac.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Notxor Thu Aug 03, 2023 11:28 am

    Meni je čak i ta Žaretova ideja o kapitalisti iz Srbije sa imenom i prezimenom bliža od bezličnih korporacija iz Koreje ili Emirata, ali razumem i drugačije mišljenje.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    Časopis Vreme - Page 31 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 3:03 am