Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Časopis Vreme

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Notxor Fri Dec 17, 2021 11:32 am

    +1


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Fri Jun 24, 2022 3:22 pm

    Zna li se tko je Leposava Bogicevic koja u poslednje vreme za Vreme pise o aferi Stefanovic-Hekalovic? Ne secam se da sam ranije nailazio na to ime, a ni Gugl nije od pomoci.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Jun 24, 2022 3:59 pm

    To je novi pseudonim Filipa Švarma.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Fri Jun 24, 2022 4:00 pm

    Časopis Vreme - Page 28 3579118792

    Mada nisam bas siguran da se salis, a nisam siguran ni da je nemoguce. Pseudonim je skoro sigurno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Jun 24, 2022 4:09 pm

    Pa ni ja nisam siguran da sam se šalio. On je i ranije koristio pseudonime, a transgender pseudonim bi bio baš u duhu vremena.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Notxor Fri Jun 24, 2022 4:24 pm

    Filip Švarm je pseudonim. Časopis Vreme - Page 28 1143415371


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Guest Fri Jun 24, 2022 5:06 pm

    Da, on je rođen kao Damir Kalember.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Jun 24, 2022 5:12 pm

    I pevao je u nekoj grupi pod pseudonimom Vlado Kalember.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 9417
    Join date : 2020-06-19

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by fikret selimbašić Fri Jun 24, 2022 5:16 pm

    Prvi tekst u Danima objavio sam još kao gimnazijalac, tek koji mjesec nakon potpisivanja mira u Daytonu, u martu 1996. Dani su tada, kao i danas, bili mjesečnik, a u više od dvadeset godina međuvremena, kratko su bili petnaestodnevnik, i jako dugo nedjeljnik. U drugoj polovini devedesetih, dok sam studirao, u Sarajevu su postojala barem četiri politička nedjeljnika (Dani, Slobodna Bosna, Svijet i Ljiljan). U neka doba se pojavio i Start kao petnaestodnevnik, a Walter je, čini mi se, najprije bio petnaestodnevnik, a onda neko vrijeme i nedjeljnik. Periodična štampa bila je neobično važan dio društvenog života. Pošto sam kao student povremeno pisao za Dane, to mi je podizalo ugled među kolegama s godine. I tako mi jednom prilikom, na nekoj kafi između predavanja, jedna drugarica kaže kako jako voli da čita Dane, kako su to naše najbolje novine, kako su moji tekstovi super, ali kako je jedan drugi novinar njoj najdraži i najbolji te kako bi voljela da ga upozna. Indirektno me zapravo očito pita da ja posredujem pri upoznavanju. Kažem joj da nema problema, da je lako udesiti da upozna bilo kojeg novinara Dana i pitam na koga misli. Kaže ona: Na Damira Hrasnicu.
    I danas kad provučeš “Damira Hrasnicu” kroz Google, dobićeš više od stotinu rezultata. A ipak, ja svojoj drugarici nisam mogao da uslišim molbu. Rekao sam joj da on trenutno nije u Sarajevu, ali to, naravno, nije bio pravi razlog. Damir Hrasnica, naime, nije postojao, a ja nisam znao kako to da joj kažem. Damir Hrasnica je bio redakcijski pseudonim i ja sam mislio da je to svakom jasno. Ono, izbor pseudonima je bio genijalan. Niko nikada nije znao nikakvog Damira Hrasnicu, ali to je zapravo izuzetno moguća i logična kombinacija imena i prezimena da je skoro nevjerovatno da takvog nema i da ga (još) nije bilo. Ima nečeg literarnog u tom imenu, to je morao da smisli neko s književnim talentom i skoro da bih se kladio na Ozrena Kebu. Razni su pisali razne tekstove pod imenom Damira Hrasnice i jasno mi je zapravo zašto je neko mogao da padne na širinu njegovog stila. A u to vrijeme dok nije bilo weba 2.0. suštinski zapravo i nije bilo toliko čudno da neki od čitalaca ne skapiraju da Damir Hrasnica nije stvarna osoba. Imala je i Slobodna Bosna svog “Damira Hrasnicu” koji se zvao Emir Hodžić. Taj izbor je bio takođe genijalan, ali na drugi način. Emir Hodžić je kao neka vrsta Johna Smitha, ima baš puno ljudi s takvim imenom i prezimenom, pa je skoro nemoguće dokazati, ako bi to neko htio, da neki od njih nije novinar.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Notxor Fri Jun 24, 2022 5:39 pm

    Ratko Rodić, M. Šarenac, itd, itd.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Fri Jun 24, 2022 6:27 pm

    Notxor wrote:Filip Švarm je pseudonim. Časopis Vreme - Page 28 1143415371


    S obzirom da je Vilmoš napisao da je to Švarmov novi pseudonim, prilično je jasno da je svestan ove činjenice, a iz načina na koji sam odgovorio na njegov post, verujem da je prilično jasno da sam je svestan i ja. Odnosno, cela šaljiva razmena se zasniva upravo na tome što smo svesni ove činjenice i u suprotnom ne bi imala puno smisla.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Jun 24, 2022 6:30 pm

    +1.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by паће Fri Jun 24, 2022 7:21 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:I pevao je u nekoj grupi pod pseudonimom Vlado Kalember.

    Девојачко Календар.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Notxor Fri Jun 24, 2022 11:04 pm

    Erős Pista wrote:
    Notxor wrote:Filip Švarm je pseudonim. Časopis Vreme - Page 28 1143415371


    S obzirom da je Vilmoš napisao da je to Švarmov novi pseudonim, prilično je jasno da je svestan ove činjenice, a iz načina na koji sam odgovorio na njegov post, verujem da je prilično jasno da sam je svestan i ja. Odnosno, cela šaljiva razmena se zasniva upravo na tome što smo svesni ove činjenice i u suprotnom ne bi imala puno smisla.

    Mesec je jun i drago mi je da se vas dvojica tako dobro razumete, not there's anything wrong with that.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by ficfiric Tue Jul 05, 2022 9:17 am



    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Tue Jul 05, 2022 9:29 am

    Šta će biti s Leposavom Časopis Vreme - Page 28 1090578128


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    mstislaw

    Posts : 1034
    Join date : 2015-01-26

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by mstislaw Thu Mar 09, 2023 7:59 am

    ...a u novom broju:

    Drugu bronzanu medalju za Srbiju osvojio je Elzan Bibić (24) u trci na 3000 metara ostavši samo iza Norvežanina Ingea Bringstena i Španca Adela Mekala.

    1INGEBRIGTSEN JakobNOR7:40.32NR
    2MECHAAL AdelESP7:41.75SB
    3BIBIĆ ElzanSRB7:44.03 
    rumbeando

    Posts : 13384
    Join date : 2016-02-01

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by rumbeando Thu Mar 09, 2023 8:05 am

    Časopis Vreme - Page 28 3579118792

    Ne samo da su iscepali prezime na dva dela, već su dodali i "n", kao što neki dodaju u GrundiNg i feniNg, i obrnuli ts u st.

    Pritom je Ingebrigtsen poznato prezime, ovde je u pitanju čitava porodica trkača, a bio je i onaj ski skakač Tomi, koji je čak držao svetske rekorde u ski letovima s Planice.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Ingebrigtsen_family
    https://en.wikipedia.org/wiki/Tommy_Ingebrigtsen

    Zasrao je Olimpijski komitet, a ostali su prepisali imena u svoje vesti.

    Elzan Bibić je u trci na 3000 metara dugo pratio vodeći dvojac Ingea Bringstena iz Norveške (7.40.32) i drugoplasiranog Adela Mekala iz Španije (07.41.75), da bi u poslednjih 500 metara ipak malo posustao, ali nije izgubio treću poziciju.
    https://oks.org.rs/evropsko-prvenstvo-u-atletici-u-dvorani-2/

    U drugim medijima:
    https://www.google.com/search?q=%22Ingea+Bringstena%22
    mstislaw

    Posts : 1034
    Join date : 2015-01-26

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by mstislaw Thu Mar 09, 2023 8:29 am

    Bravo, druge nisam ni gledao! Začudilo me je da je "Vremenu" ovo promaklo, a oni su zapravo samo prepisali od drugih.
    fikret selimbašić

    Posts : 9417
    Join date : 2020-06-19

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by fikret selimbašić Thu Mar 09, 2023 9:31 am

    rumbeando wrote:Časopis Vreme - Page 28 3579118792

    Ne samo da su iscepali prezime na dva dela, već su dodali i "n", kao što neki dodaju u GrundiNg i feniNg, i obrnuli ts u st.

    Pritom je Ingebrigtsen poznato prezime, ovde je u pitanju čitava porodica trkača, a bio je i onaj ski skakač Tomi, koji je čak držao svetske rekorde u ski letovima s Planice.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Ingebrigtsen_family
    https://en.wikipedia.org/wiki/Tommy_Ingebrigtsen

    Zasrao je Olimpijski komitet, a ostali su prepisali imena u svoje vesti.

    Elzan Bibić je u trci na 3000 metara dugo pratio vodeći dvojac Ingea Bringstena iz Norveške (7.40.32) i drugoplasiranog Adela Mekala iz Španije (07.41.75), da bi u poslednjih 500 metara ipak malo posustao, ali nije izgubio treću poziciju.
    https://oks.org.rs/evropsko-prvenstvo-u-atletici-u-dvorani-2/

    U drugim medijima:
    https://www.google.com/search?q=%22Ingea+Bringstena%22

    Ubosni jeste fening. Usvojeno je onako kako su gastarbajteri izgovarali pfennig i tako i iskovano.


    Časopis Vreme - Page 28 50_kf_lice



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 09, 2023 10:32 am

    Lol
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Indy Thu Mar 09, 2023 10:38 am

    Skupiš bosanske feninge u većoj količini i odeš do prodavnice gitara da kupiš original Džipson.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Thu Mar 09, 2023 10:41 am

    Časopis Vreme - Page 28 3579118792 Časopis Vreme - Page 28 3579118792 Časopis Vreme - Page 28 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by паће Thu Mar 09, 2023 10:47 am

    Indy wrote:Skupiš bosanske feninge u većoj količini i odeš do prodavnice gitara da kupiš original Džipson.

    А си скроман... ма Ламборџини.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    rumbeando

    Posts : 13384
    Join date : 2016-02-01

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by rumbeando Thu Mar 09, 2023 11:19 am

    Indy wrote:original Džipson.

    orginal

    Časopis Vreme - Page 28 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 2:52 am