Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zločini nad Nemcima posle WWII

    Ferenc Puskás

    Posts : 11717
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Ferenc Puskás Sat May 06, 2017 5:28 pm

    Jára Cimrman se nije sprdao s 5. května. Ovo drugo ne razumijem, izgleda mi kao mrtva straža.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by kondo Sat May 06, 2017 5:30 pm

    otto katz wrote:
    Kondo wrote:Mislim da Srbi ne mogu racionalno da pricaju o ovome, okupaciji, ustanku i slicnim temama. Njihova opcija je generalno civilizacijski izgubila.
    Pa dobro moš li ti pričati racionalno, ti nisi Srbin?

    ma nije bitno sta sam ja, ovde se ljudi sprdaju sa time sto je jedna nacija odlucila da ostane kod kuce, sem par hiljada njih, i saceka da sve prodje. prosto to je vizura ljudi naviklih na sumanuto, iracionalno herojstvo koje je pokopano sa drzavama koje vise ne postoje. sta su srbi dobili od toga sto su bili ludi ko struja? nista. i dalje na dnu kace bez sansi da se pomere.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Guest Sat May 06, 2017 5:33 pm

    Kinder Lad wrote:
    Hubert de Montmirail wrote:Meni je bilo pomalo neprijatno da pitam zašto je okej izgladnjivati žene i decu i dopuštati da umiru od gladi i bolesti. Etničko čišćenje je ok, valjda.

    To je i meni najveci problem. Znam da u siroj slici zvui idiotski, al ne mogu da shvatim cinjenje toga zenama i deci.
    Може ли неко да ми наведе пример етничког чишћења у коме нису страдали невини, и то масовно? Онда ћу да смишљам неки нови разлог зашто није океј...
    Ferenc Puskás

    Posts : 11717
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Ferenc Puskás Sat May 06, 2017 5:35 pm

    Kondo wrote:
    otto katz wrote:

    sta su srbi dobili od toga sto su bili ludi ko struja? nista. 
    Tužno je vidjeti koliko je ta ćosićevština uhvatila korijena. To su gluposti. "Srbi" su imali ok ishod što su bili ludi ko struja '14. i '41. Sadašnje loše stanje je loš ishod toga što su bili ludi ko struja '91. Hoću reći to nema nikakve osobite veze, samo tako izgleda.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Guest Sat May 06, 2017 5:52 pm

    При томе Србе у Србији баш и није толико дрмала луда патриотска струја, колико је то накнадно интерпретирано (можда се ту крије дотична "ћосићевштина"?) Слобода можда не пева тако лепо као сужњи, али се зато дере из свег гласа. Може јој се.

    По чему се наш дични Београд, нпр., разликовао од тог "чешког модела"? Историчари, има ли података колико је Београђана отишло у шуму - пре него што су их за уши извукли на Сремски фронт?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Filipenko Sat May 06, 2017 6:14 pm

    No Country wrote:При томе Србе у Србији баш и није толико дрмала луда патриотска струја, колико је то накнадно интерпретирано (можда се ту крије дотична "ћосићевштина"?) Слобода можда не пева тако лепо као сужњи, али се зато дере из свег гласа. Може јој се.

    По чему се наш дични Београд, нпр., разликовао од тог "чешког модела"? Историчари, има ли података колико је Београђана отишло у шуму - пре него што су их за уши извукли на Сремски фронт?


    Jebem li ga. Imao si beogradski bataljon u 1. proleterskoj, a od svih sportista sportskog društva Radnički Beograd živote je u ratu i revoluciji položilo 120, što je skoro 11 fudbalskih timova. Šta znam, nije sigurno bilo desetine hiljada, ali nije bilo ni malo.

    Plus je bila 1941. a ne 1945.

    Naravno, apsolutna je laž da su Srbi imali izbor tj. da su mogli da "sačekaju da sve prođe". Možda neki jesu, najveći deo nije. Uostalom, prve likvidacije su krenule odmah sredinom aprila u Pančevu 1941. Izdvajani su viđeniji Srbi, likvidirani po kratkom postupku, sa ciljem eliminacije Srba lekara, inženjera, profesora. Gle čuda - baš od strane folksdojčera.


    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Zlo%C4%8Din_u_Pan%C4%8Devu_1941
    Anonymous
    Guest

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Guest Sat May 06, 2017 6:40 pm

    У Београду се под окупацијом живело тешко и сиротињски, мењао се породични накит за јаја и сл. Ипак, радили су биоскопи (12 ком!), позоришта и јавне куће. Београд је био на гласу као "највеселији" и по службу немачког војника најбезбеднији/ најпожељнији град у поробљеној Европи. Зато су нас савезници и стављали на листу секундарних циљева.

    Да је било до Београда и Београђана - ми би били Чешка.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Filipenko Sat May 06, 2017 6:41 pm

    Zaboravio si i da su drukali Gestapou koga su stigli pa je čak i nemačka komanda zamolila građane da smire doživljaj sa dojavama.
    Anonymous
    Guest

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Guest Sat May 06, 2017 6:53 pm

    Kondo wrote:
    otto katz wrote:
    Pa dobro moš li ti pričati racionalno, ti nisi Srbin?

    ma nije bitno sta sam ja, ovde se ljudi sprdaju sa time sto je jedna nacija odlucila da ostane kod kuce, sem par hiljada njih, i saceka da sve prodje. prosto to je vizura ljudi naviklih na sumanuto, iracionalno herojstvo koje je pokopano sa drzavama koje vise ne postoje. sta su srbi dobili od toga sto su bili ludi ko struja? nista. i dalje na dnu kace bez sansi da se pomere.
    kolko meni drago sto sam deo ovih sto su civilizacijski izgubili , a ne od ovih tvojih.





    Kolko razumem (procito sam do sad tri vikipedija stranice o tretmani folksdojcera, dakle ekspert sam)najveci problem sa spomenikom svabama, je sto ga vucic koristi dunidje u dupe angeli merkel...nevezano za vucica i trenutak ™, to mu dodje razumna stvar, pod uslovom da je dostojanstveno i da ne baca senku na narodnooslobodilacku borbu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by kondo Sat May 06, 2017 10:40 pm

    zastitnik gotama wrote:
    Kondo wrote:

    ma nije bitno sta sam ja, ovde se ljudi sprdaju sa time sto je jedna nacija odlucila da ostane kod kuce, sem par hiljada njih, i saceka da sve prodje. prosto to je vizura ljudi naviklih na sumanuto, iracionalno herojstvo koje je pokopano sa drzavama koje vise ne postoje. sta su srbi dobili od toga sto su bili ludi ko struja? nista. i dalje na dnu kace bez sansi da se pomere.
    kolko meni drago sto sam deo ovih sto su civilizacijski izgubili , a ne od ovih tvojih.

    kojih tacno mojih? ne znam kako da ti odgovorim a da ne udjemo u zlocinometriju, bojim se da je ruzno, glupo i na kraju ni nemas sanse protiv svega sto je zadesilo moju familiju u WW2, barem ove iz istocne bosne.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Guest Sat May 06, 2017 10:48 pm

    nisam hteo to da poredim, izvini.


    mozda sam pogresno razumeo tvoj post. mislio sam da hoces da kazes je postojala bolja opcija da antifasizma...
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Sotir Sat May 06, 2017 11:20 pm

    Фолксдојчери који су остали после рата у Југославији су углавном спадали у становништво које није било радно или војно способно. Добар део их је служио (и настрадао) у СС јединицама, део се евакуисао са Немцима 44-те, а после тога су Совјети одвели на принудан рад у СССР део радно способног становништва.

    На сајту ДКТГ постоје подаци о пострадалим Немцима, има их око 22 хиљаде ако се добро сећам. Цео тај списак није најбоље урађен, треба га узимати са резервом. Списак може лако да се прегледа. Има највише старих особа, али и доста мале деце (те групе и јесу најосетљивије) које су по наводима умрле од различитих болести. 
    Оно што се не види из списка је број логорисаних, колика је била смртност, као и старосни састав групе, и колико су били логорисани, на основу чега би се статистички могло доћи до неке процене какви су у просеку били услови живота.

    У списку наравно има и доста осуђених и стрељаних особа, али не говоримо о њима.

    -----

    Што се тиче фолксдојчера у Југославији у Другом светском рату, лако се може пратити крвави траг СС Дивизије Принц Ојген и у немачким документима, почев од прве акције у Кривој реци (јурили четнике који су им побегли, сатерали сељане у цркву и минирали је), преко акције у Црној гори где су навели да је "контрапродуктивно" што су побили десетине новорођенчади, па све до акције у Хрватској где су после напада на њихову колону улетели у оближња села и побили становнике - којима су иронијом судбине синови били у немачким легионарским дивизијама, што је изазвало и протесте НДХ.
    Друга страна приче која се данас тешко може видети по медијима...
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Filipenko Sat May 06, 2017 11:42 pm

    Zašto se topik zove "Zločini nad Nemcima posle WWII"???


    Sledimo Vučića?
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by beatakeshi Sat May 06, 2017 11:46 pm

    et Sotir
    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 3137070404
    Anonymous
    Guest

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Guest Sat May 06, 2017 11:49 pm

    samo par godina kasnije smo morali da uvozimo švapske stručnjake  Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 2304934895


    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 CipgC0S
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by kondo Sat May 06, 2017 11:53 pm

    zastitnik gotama wrote:nisam hteo to da poredim, izvini.


    mozda sam pogresno razumeo tvoj post. mislio sam da hoces da kazes je postojala bolja opcija da antifasizma...

    nisam mislio na to, vec na ono sto je doslo posle toga.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Filipenko Sat May 06, 2017 11:55 pm

    ^^

    Hteo si reći, oni su dolazili kod nas da zarade crkavicu pa da šalju svojima u Nemačku da prežive?  Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 2304934895



    Inače, to mi je jedna od većih bizarnosti, kada neko krene da priča da su Nemci posle WW2 vredno radili i nisu im pare pale sa neba. Ne, uopšte nisu, samo su dobili stotine milijardi u sklopu Maršalovog plana reizgradnje bedema prema komunističkom bloku zemalja.
    Anonymous
    Guest

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Guest Sun May 07, 2017 12:03 am

    12-13 milijardi ondašnjih dolara (po nekim računanjima 120-130 milijardi danas, mada je to klizavo) ukupne pomoći svima, z. nemačka je dobila 1,5 milijardi ondašnjih (daleko manje nego što je dobila jugoslavija 1951-68)
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Filipenko Sun May 07, 2017 1:31 pm

    Kreće nova faza revizionizma - obeštetiti nemačke ratne zarobljenike, pokazati ih pitomim, veselim i čilim, produbiti ljubav prema nemačnosti u redovima Srba.


    Najpre ide topla, naizgled bezazlena ljudska priča, pozitivna po nas...

    Kad Nemac, učesnik 2. svetskog rata, zapeva "Druže Tito"


    ...dok MMW u narednim danima idu izveštaji o pokoljima Nemaca. Osim toga, mračnu notu gore linkovanom tekstu daje konsultovanje B92 sa proustaškim istoričarem Bojanom Dimitrijevićem, koji će bez sumnje biti zvezda narednog serijala...
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Nino Quincampoix Fri Jun 02, 2017 1:03 pm

    Filipenku da se oduzme dnevnica  Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 2304934895

    Немци траже да се у Шумарицама обележе гробови њихових војника
    plachkica

    Posts : 16382
    Join date : 2014-11-06

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by plachkica Fri Jun 02, 2017 1:05 pm

    Sad sam došla da okačim.

    Ne znam šta da mislim.
    Anonymous
    Guest

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Guest Fri Jun 02, 2017 1:07 pm

    I da se napravi spomen obelezje cuvarima u Ausvicu, i oni su bili samo vojnici.
    Ovo ide malo predaleko.
    Anonymous
    Guest

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Guest Fri Jun 02, 2017 1:31 pm

    pa naravno da ide kad za banana vladare banana drzave postavis cetnike.

    cek da rehabilituju sva ljotic nedic govna, pa kad pocnu da osudjuju pripadnike nop.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11717
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Ferenc Puskás Fri Jun 02, 2017 1:34 pm

    Hubert de Montmirail wrote:Filipenku da se oduzme dnevnica  Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 2304934895

    Немци траже да се у Шумарицама обележе гробови њихових војника
    Može, ali na svaki nadgrobni kamen da se upišu i imena svih strijeljanih Kragujevčana kao i jezgroviti opis zločina Wehrmachta u Srbiji.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    kapetanm

    Posts : 5821
    Join date : 2012-02-10

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by kapetanm Fri Jun 02, 2017 1:34 pm

    Prvo da se rasele partizanski potomci

    Zločini nad Nemcima posle WWII - Page 2 Empty Re: Zločini nad Nemcima posle WWII

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 3:55 am