Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Spirit of Football

    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Ferenc Puskás Sat Nov 03, 2018 12:22 pm

    Zlatko je ejđent u St, Zoran valjda u Fr, nisam siguran.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by kondo Tue Nov 06, 2018 10:23 am

    najbolji banner ikada, joey se proslavio!

    joey ate the frogs legs, made the swiss roll, now he's munching gladbach.

    Spirit of Football - Page 27 45508325_10155918478847643_4512517465535676416_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent.fbeg2-1

    Spirit of Football - Page 27 Banner


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Nino Quincampoix Tue Nov 06, 2018 7:20 pm

    Dobar
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by kondo Tue Nov 13, 2018 8:45 am

    torcida kabul

    Spirit of Football - Page 27 AFGANISTAN_thumb


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Nino Quincampoix Tue Nov 13, 2018 11:58 am

    podsetila me je ona rasprava o ratu na jednu fotku koju imam, samo da je nadjem gde mi je, Torcida Batajnica iz 1990, desetak debila u JNA uniformama na utakmici protiv Rada na Banjici
    Anonymous
    Guest

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Guest Thu Nov 15, 2018 1:03 am

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by kondo Thu Nov 15, 2018 12:24 pm



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Zuper Thu Nov 15, 2018 12:35 pm

    Spirit of Football - Page 27 0i9kkQu

    , а потом у Београду посетили места на којима почивају Флоријан Матекало, Златко Чајковски, Фрањо Шоштарић, Стјепан Бобек, Зоран Чава Димитријевић, Бруно Белин

    Bogac ti, pa ovo ceo FK Partizan.
    Cekaj, bogca ti, pa ovi nsu igrali u nepostojecem dinamu vec u ustaski a gradjanski zagrjeb

    Spirit of Football - Page 27 GradjanskiZagreb

    Ili je to onaj has vas...stvarno me zbunili.
    Anonymous
    Guest

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Guest Thu Nov 15, 2018 12:46 pm

    Jedan je igrao u postojećem Dinamu a ostali su klali Srbe srbosekom u Jasenovcu do dan pred oslobađanje logora. Tito nije hteo da ga oslobodi pa to ti je, jer je bio Hrvat. Otac nam je Franji Tuđman, veliki amater teniser i pobornik samoupravljanja ostrvskig, autarhičnog tipa. Oduvek smo bili ustaše i udbaši, a Zvezdu je osnivao Ljotić uz pomoć Nikole Kalabića a Draža bio kum. U Zvezdi su svi bili građani, osim Krcuna, i imali su ikone u svlačionama, bejahu pobornici višepartizma u okviru sistema. A mi ustaše, sa Mirogoja zvone zvona da pozdrave šampiona, jebo nas Fljamurtari.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by kondo Thu Nov 15, 2018 12:52 pm

    lepo rečeno!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Nino Quincampoix Thu Nov 15, 2018 1:03 pm

    Dusan Zestic, brat mog pradede Nikole Zestica, Srbin, zeleznicar, bio je jedan od osnivaca Gradjanskog 1911 i njegov drugi predsednik u godinama pred pocetak Prvog svetskog rata.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Zuper Thu Nov 15, 2018 1:17 pm

    I moji neki su ucestvovali u stvaranju Srpske banke u Zagrebu ali avaj, zavrsili u Jasenovcu 1941-45.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Nino Quincampoix Fri Nov 16, 2018 11:36 am

    Zapravo od hrvatskih fudbalera su ustase bili, da ja znam, Emil Perska i Aleksandar Zivkovic zvani Aco Simsir. Perska je bio bas mucitelj i ubica, kada su partizani ulazili u Zagreb on je sa par drugova pruzao otpor iz mitraljeskog gnezda, te su partizani bili prinudjeni da mu presude haubicom. Aco Simsir je prema svedocenjima mnogih bio verovatno najbolji jugoslovenski fudbaler u medjuratnom periodu, sam Bobek je rekao da je on bio najveci majstor kojeg je ikada gledao. Za vreme rata je bio diplomatski predstavnik NDH mislim u Bugarskoj.

    Zupere, da li ti mislis da je Partizan ustaski klub?
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Nino Quincampoix Fri Nov 16, 2018 11:42 am

    Reprezentacija otoka Visa na turniru na Novom Beogradu, 1983.

    Spirit of Football - Page 27 46353107_1156837954468647_5648625100891619328_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-cdg2-1
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Nino Quincampoix Fri Nov 16, 2018 12:24 pm

    Spirit of Football - Page 27 AdXGzj2
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Nino Quincampoix Fri Nov 16, 2018 12:26 pm

    Spirit of Football - Page 27 ZmKjEgu

    Dragan Holcer i Stane Dolanc 1973.

    Spoiler:
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by kondo Fri Nov 16, 2018 12:36 pm

    neka udje u zapisnik da mrzim kada toliko nisko padnemo da imputiramo ustaštvo. ali isto tako mislim da iz današnje perspektive političke korektnosti i društvene odgovornosi nije moguća praksa koja je primenjena u partizanu posle 1945. godine prema onima koji su bili reprezentativci NDH. za mene je to nedopustivo, kakvim god argumentima branili. OK je oprost, OK je sve ali nije OK takvom čoveku dati kapitensku traku i proglasiti najboljeg igrača u istoriji FK. nije ubijao ali jeste reprezentovao tu državu. to oko najboljeg igrača ikada je ionako jedna sasvim slobodna procena, kako se može procenjivati fudbal iz 50 sa onim iz 60, 70 ili 80, pa time dodatno iritira. ionako ne mislim da je iko iz prošlosti FKP igrao bolje od peđe mijatovića, sad što je on igrao u vreme kada su se igrači zadržavali svega par godina u domaćem klubu ne bi smelo uticati na takve odluke.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Nino Quincampoix Fri Nov 16, 2018 12:46 pm

    vidi, moj deda Zoki je voleo fudbal i poceo je da ide na utakmice posle rata jer pre rata nije imao kada. on je inace rodom bio sa Kozare i skoro cela familija mu je stradala u Jasenovcu. e sad, on nije bio navijac, voleo je fudbal i isao je da gleda i Zvezdu i Partizan. i tada je postao navijac Partizana, jer je zavoleo Bobeka. govorio je da je Rajko strasan fudbaler ali da samo hoce da da gol, a da Bobek voli da se dribluje i seva, sto je za njega bio pravi fudbal. eto sta ja znam, mislim da mu je logika bila ok.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Nino Quincampoix Fri Nov 16, 2018 1:05 pm

    Quincy Endicott wrote:podsetila me je ona rasprava o ratu na jednu fotku koju imam, samo da je nadjem gde mi je, Torcida Batajnica iz 1990, desetak debila u JNA uniformama na utakmici protiv Rada na Banjici


    Evo ga, mada sam pogresio, ipak je protiv PFC na JNA

    Spirit of Football - Page 27 YjJJYD4
    Anonymous
    Guest

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Guest Fri Nov 16, 2018 1:34 pm

    Quincy Endicott wrote:Spirit of Football - Page 27 AdXGzj2
    Ричард Гир се у црвеној хаљини рукује с Ратком Танкосиће, популатним Комином илити Сармом, и поручује му: "Не окрећи се сине".
    У последњем реду, на средини слике види се мутно и Берт Сотлар, загледан у домобраме што протрчавају носећи на носилима пуницу Браслава Рабара.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by kondo Fri Nov 16, 2018 1:37 pm

    a mlađani slavko štimac desno?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Nino Quincampoix Fri Nov 16, 2018 1:40 pm

    a jesi li primetio Cinobera iz Gruntovcana u desnom gornjem cosku?
    Anonymous
    Guest

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Guest Fri Nov 16, 2018 1:43 pm

    Kondo wrote:neka udje u zapisnik da mrzim kada toliko nisko padnemo da imputiramo ustaštvo. ali isto tako mislim da iz današnje perspektive političke korektnosti i društvene odgovornosi nije moguća praksa koja je primenjena u partizanu posle 1945. godine prema onima koji su bili reprezentativci NDH. za mene je to nedopustivo, kakvim god argumentima branili. OK je oprost, OK je sve ali nije OK takvom čoveku dati kapitensku traku i proglasiti najboljeg igrača u istoriji FK. nije ubijao ali jeste reprezentovao tu državu. to oko najboljeg igrača ikada je ionako jedna sasvim slobodna procena, kako se može procenjivati fudbal iz 50 sa onim iz 60, 70 ili 80, pa time dodatno iritira. ionako ne mislim da je iko iz prošlosti FKP igrao bolje od peđe mijatovića, sad što je on igrao u vreme kada su se igrači zadržavali svega par godina u domaćem klubu ne bi smelo uticati na takve odluke.
    Čekaj, Bobek podržavao ustaše i NDH "pa kako on najbolji igrač svih vremena"?
    Šta mi je radila Zvezda ia kak osam bežao od ustaša 

    Sada ćete i na ovo da kežet "fuj googlator", ali, kao što reče Indy, svi smo mi guglatori osim kad ne govoriom iz ličnog iskustva, a tek onda smo nadrljosali. Na primer, ti si kritikovao Vražogrnce, iako se ja nigdar nijesam očitovao o izgledu tog pitoresknog mesta, koje se takmiči s Petrovčićima. Vražogrnci i Petrovčići su iznedrili najveći broj šefova DB i Beorgadu. To nije bitno, to je samo deo postmodernsitičkog maksimalizma, okej.

    Ali, akko to iz Burundija da znaš kako je u Vražogrncima. svi ste vi onda goodlatori kad iz Burundija komentarišete stanje "na lokalu", mis'im, ono, lepo je to, ali džaba. Jer, mi i Grci zajebavamo Google, i dajemo laćne podatke, tako da se iz amerikanskih satelita uopšte ne može pratiti gde smo. 
    Samo, tu prednost smo spiskali time što smo posatvili naše srpske kamere na svakom ćošku pa sami seb savatavamo čim nekoga klepimo a zaslužio. Ne smeš više da kinkeš babu u dupe kada ti zapreči put, odmah se sve nađe na kamerama. Osim ako voziš kola sa tamnim staklima i pregaziš civila, onda nema veze.
    Mi smo kao Indija, siromasi, bosonogi gologuzani, ali ima da ima za lavor, onaj satelitski, dok se kupamo u krnjim platičnim lavoarima marke Jugoplastika na crevo, nema struja, nema ništa, kartonska kuća, ali ima da se prikači Lavor satelitski na banderu i da se na akumualtor i agregat uključi polovni laptop i onda čuješ palataklnog Indijca kkao umilno rešava softverske probleme, gore oubkao Miki Maus majičicu, a dole pcepane kupaće gaće i gljivičasti prsti u japankama. I vi onda meni "pih guglator", pa mi lične karte dobijamo preko gugla.
    Anonymous
    Guest

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Guest Fri Nov 16, 2018 1:43 pm

    Quincy Endicott wrote:a jesi li primetio Cinobera iz Gruntovcana u desnom gornjem cosku?
    Gle, stvarno i Cinober. Spirit of Football - Page 27 3579118792
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by ficfiric Fri Nov 16, 2018 2:59 pm

    Quincy Endicott wrote:a jesi li primetio Cinobera iz Gruntovcana u desnom gornjem cosku?

    Spirit of Football - Page 27 1233199462

    Garant je posle tekme terao Dudeka da trenira fudbal


    _____


    Uprava napolje!

    Spirit of Football - Page 27 Empty Re: Spirit of Football

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 9:38 pm