Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori u SAD, zvanični topik

    паће

    Posts : 40181
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by паће Sun Nov 27, 2016 11:21 am

    Filipenko wrote: Sa druge strane, možda bi 20-ak hiljada ljudi dobro raspoređenih po swing states napravili razliku.

    Разлику између чега и чега то? Зле бабе и Паклене поморанџеРЖ? Па имали су их... у ком од тих љуљашких стањаРЖ се пронашло неких 90000 демских гласача који су на осталим листићима уредно заокружили своје, а на председничким нису заокружили ништа?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sun Nov 27, 2016 1:19 pm

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 9oCBHl
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sun Nov 27, 2016 1:28 pm

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sun Nov 27, 2016 2:06 pm

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 3137070404 Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 3137070404 Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 3137070404
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sun Nov 27, 2016 8:47 pm

    Donald J. TrumpПотврђен налог @realDonaldTrump 7 сатипре 7 сати
    Hillary Clinton conceded the election when she called me just prior to the victory speech and after the results were in. Nothing will change

    Donald J. Trump@realDonaldTrump  7 сатипре 7 сати
    Hillary's debate answer on delay: "That is horrifying. That is not the way our democracy works. Been around for 240 years. We've had free --

    Donald J. Trump@realDonaldTrump  7 сатипре 7 сати
    and fair elections. We've accepted the outcomes when we may not have liked them, and that is what must be expected of anyone standing on a -

    Donald J. Trump@realDonaldTrump  7 сатипре 7 сати
    during a general election. I, for one, am appalled that somebody that is the nominee of one of our two major parties would take that kind --

    Donald J. Trump@realDonaldTrump  6 сатипре 6 сати
    of position." Then, separately she stated, "He said something truly horrifying ... he refused to say that he would respect the results of --

    Donald J. Trump@realDonaldTrump  6 сатипре 6 сати
    this election. That is a direct threat to our democracy." She then said, "We have to accept the results and look to the future, Donald --

    Donald J. Trump@realDonaldTrump  6 сатипре 6 сати
    Trump is going to be our President. We owe him an open mind and the chance to lead." So much time and money will be spent - same result! Sad

    tvituje, ne vadi Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 3579118792
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sun Nov 27, 2016 9:47 pm

    Donald J. TrumpПотврђен налог @realDonaldTrump 15 минпре 15 минута
    In addition to winning the Electoral College in a landslide, I won the popular vote if you deduct the millions of people who voted illegally

    aaaaaa
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sun Nov 27, 2016 10:03 pm

    oni postaju banana zemlja.
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sun Nov 27, 2016 10:29 pm

    Gargantua wrote:
    Donald J. TrumpПотврђен налог @realDonaldTrump 15 минпре 15 минута
    In addition to winning the Electoral College in a landslide, I won the popular vote if you deduct the millions of people who voted illegally

    aaaaaa


    Čekaj, istovremeno tvrdi da su izbori bili sasvim fer i da su milioni ljudi glasali ilegalno? Pa brate. Ako je to tačno, sama ta činjenica predstavlja razlog za poništavanje izbora.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16202
    Join date : 2014-11-06

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by plachkica Sun Nov 27, 2016 10:30 pm

    On ovo šalje prilično jasnu poruku a neće pristati na moguću promenu izbornih rezultata?
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sun Nov 27, 2016 10:31 pm

    Ma ne, samo luduje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Kinder Lad Sun Nov 27, 2016 10:33 pm

     I won the popular vote if you deduct the millions of people who voted illegally

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 3579118792


    _____
    alt-lib
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sun Nov 27, 2016 10:48 pm

    Pa mogu u Americi da glasaju ilegalci. Ne znam kako, ali mogu. Zato se salju ti neki specijalizovani policijski timovi koji nadgledaju biracka mesta da bi se to sprecilo. Razlog zasto se na to ne obraca prevelika paznja je sto su drzave u kojima se to desava uglavnom cvrsto plave, a vazi elektorski sistem.
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sun Nov 27, 2016 11:17 pm

    Ima slučajeva, ali "milioni" su van pameti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sun Nov 27, 2016 11:20 pm

    Ma troluje. Iskreno, ja da sam sef NSA, ja bih njemu uhakovao taj nalog i obrisao.
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sun Nov 27, 2016 11:20 pm

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Kinder Lad Sun Nov 27, 2016 11:21 pm

    kako srusiti sistem u jednom potezu


    _____
    alt-lib
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sun Nov 27, 2016 11:54 pm

    To sa glasanjem ilegalaca je republikansko strasilo. Gotovo je nemoguce da se tako nesto desi.

    Recimo u Nju Meksiku:

    Treba ti dokument sa fotografijom (vozacka dozvola, pasos ili licna karta) i dva dokumenta na kojima ti pise adresa (racun za struju, poziv za porotu, plemenska licna karta ako si americki urodjenik). Ako nemas prebivaliste, prihvatiliste moze da izda dokument o tome. Onda dobijes formular za registraciju (ne moze mejlom, moras da zoves da ti ga posalju ili da odes po njega).

    U Floridi:

    Isto to, samo jedan dokument sa adresom i zahtev za registraciju se salje mejlom, stampa se, pa se salje. Ako nemas stampac , drzava ce ti obezbediti jedan - u DMVu, posebnoj kancelariji za registrovanje za izbore ili bilo kojoj javnoj biblioteci.


    U Kaliforniji

    Sve isto vazi, jedino sto nije potreban dokument sa slikom kad se registrujes, nego kad ides da glasas, na samom mestu. Ako jesi imao dokument sa slikom kad si se regisrovao onda ne treba. Ako oces da glasas postom, onda ti treba neki od dokumenata koji nemaju bas svi, na primer broj kreditne kartice ili dokaz o otpustanju iz vojske.


    Mnogo je tesko pokrasti izbore u Amerikama. Demonokrate ce sad reci da je ovo napravljeno da bi sirotinja teze glasala,al izbori su svake 2 godine i ceo proces traje par sati. Iscimaj se sta da ti kazem
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sun Nov 27, 2016 11:59 pm

    Ali ludilo je da je uspeo u tri tvita sebi da protivreči - zahtevi recount-om su besmisleni jer je sve bilo okej, a ja bih dobio i popular vote, ali je glasalo tri miliona ilegalaca. Pa eto ti razloga za recount, de ćeš bolji od toga.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Kinder Lad Mon Nov 28, 2016 12:00 am

    Pa nije pravo Demokrata na fer izbore, nego valjda gradjana. Znaci nije problem sto neko pokusava da oteza ljudima ostvarivanje njihovog gradjanskog prava, nego neke partije sto se dovoljno ne "iscimava"?


    _____
    alt-lib
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 12:04 am

    Ili iscimavanje ili prevare
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Kinder Lad Mon Nov 28, 2016 12:06 am

    legalisticki  Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 1861198401


    _____
    alt-lib
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 12:08 am

    Konzervativci protiv demokratije? Ma ne....

    Reacting in 1957 to southern blacks’ demands for voting rights, the National Review declared in a Buckley-penned editorial that whites were “the advanced race,” while blacks were culturally and intellectually unfit for democracy. “The claims of civilization supersede those of universal suffrage,” Buckley wrote, labeling assertions to the contrary “demagoguery.” (Less than a decade later, adding an inclusively interracial overtone to his anti-poor condescension, Buckley argued in a debate with James Baldwin, “The problem in Mississippi isn’t that too few Negroes can vote, it’s that too many whites can.”)

    The National Review’s Kevin Williamson, sounding much like William F. Buckley, groused in 2012, “The sacramentalization of the act of voting represents the worst of the democratic impulse and contributes to the ongoing conversion of our republican institutions into so many tribunes of the plebs.” Longtime anti-ACORN fearmonger Matthew Vadum echoed Buchanan and Reagan in a 2011 American Thinker piece titled “Registering the Poor to Vote is Un-American,” claiming that expanding voting was really about “helping the poor to help themselves to others’ money.”
    Taking the Right’s view of poor voters to its logical conclusion, conservatives like Ann Coulter and former House speaker Newt Gingrich, among others, have come out in favor of reinstituting literacy tests at the polls; right-libertarians like Jason Brennan have proclaimed their wholesale opposition to democracy.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 12:17 am

    Pa ne treba Dunav da preplivavaš,  nego da stojiš i DMVu neko vreme... Može i se sedne,  ima klima
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Mon Nov 28, 2016 12:18 am

    Pa dobro, to nije rezervisano za konzervativce. Strana protiv koje glasaju siromasni/neobrazovani uvek flertuje sa takvom retorikom. A En Koulter hoce da isfiltrira Meksikance.
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 12:24 am

    Ali konzervativni otpor univerzalnom pravu glasa je programski i ima dugu istoriju, iz prostog razloga što brane interese elita.

    Ako misliš na ovdašnje "drugosrbijanske" apele na sličnu temu, mogu samo da kažem da dolaze sa ideološki konzervativnih pozicija. Teofil je tipičan primer - neosvešćeni konzervativac.

    Bilo je naravno i liberala koji su se zalagali za ograničavanje prava glasa - Mil je predlagao da obrazovani imaju po dva glasa, npr., ali to je devetnaesti vek.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 11 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 14, 2024 4:05 pm