Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori u SAD, zvanični topik

    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 3:20 am

    Ladno je Jill Stein podnela zahtev 90 minuta pre isteka roka.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 3:22 am

    A jel može neko da mi objasni tu misteriju zašto se Džil Stajn toliko angažuje oko toga?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by plachkica Sat Nov 26, 2016 3:22 am

    Ona j i skupljala novac.


    http://www.jill2016.com/recountfaq

    (kakve su šanse d aovo prođe?)
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 3:24 am

    U kom smislu da prođe? Misliš, kolike su šanse da su izbori zaista hakovani?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Ointagru Unartan Sat Nov 26, 2016 3:24 am

    William Murderface wrote:A jel može neko da mi objasni tu misteriju zašto se Džil Stajn toliko angažuje oko toga?

    Mozda je demokrate sramota da oni traze prebrojavanje pa idu preko nje. Malo mi je cudno sto je za tako kratko vreme skupila vise para za prebrojavanje nego sto je ukupno dobila za sopstvenu kampanju.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 3:26 am

    Ovo je nivo igrice 1/3, ostaju još dve države u kojima će tražiti recount. Njen fond je skroz napunjen lovom, nema mnogo sumnje da će dobiti pravo na recount.

    A šta će se tokom njega dogoditi, ne može se znati. Bilo bi zlo i naopako da se utvrde nepravilnosti u sve tri države, to bi bila kriza bez istorijskog presedana. Šanse za to su infinitezimalno male, otprilike male kao ludački scenario u kome rijaliti zvezda postaje predsednik SAD:
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 3:27 am

    Radagast wrote:
    William Murderface wrote:A jel može neko da mi objasni tu misteriju zašto se Džil Stajn toliko angažuje oko toga?

    Mozda je demokrate sramota da oni traze prebrojavanje pa idu preko nje. Malo mi je cudno sto je za tako kratko vreme skupila vise para za prebrojavanje nego sto je ukupno dobila za sopstvenu kampanju.

    Čudno je i što je pledge povećan na 7 miliona dolara bez pravog objašnjenja, kao treba nam za troškove.
    Velika je ovo akcija i zaista ne verujem da se ne radi u dosluhu sa DNC.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 3:28 am

    et Radagast

    Moguće, ali ne vidim koja je njena motivacija da u tome učestvuje. Možda Trampovo proseravanje glede climate change.

    Bilo bi veselo ako Džil Stajn koju su do juče optuživali da radi za, pogađaš - Putina, izboksuje pobedu za Hilari Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 3:31 am

    Photino Bird wrote:Ovo je nivo igrice 1/3, ostaju još dve države u kojima će tražiti recount. Njen fond je skroz napunjen lovom, nema mnogo sumnje da će dobiti pravo na recount.

    A šta će se tokom njega dogoditi, ne može se znati. Bilo bi zlo i naopako da se utvrde nepravilnosti u sve tri države, to bi bila kriza bez istorijskog presedana. Šanse za to su infinitezimalno male, otprilike male kao ludački scenario u kome rijaliti zvezda postaje predsednik SAD:
     
    Posle zašto ne valja electoral college - pa evo zašto!!!

    Zamisli kakvo će sranje ispasti ako se ispostavi da je Hilari ipak pobedila, jbt. To će samo još više ubediti Trampove glasače da je system rigged.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by plachkica Sat Nov 26, 2016 3:32 am

    Ali, ali, ali, ako se to ispostavi ili "ispostavi" kao tačno, opasnost od građanskog rata je velika,
    ili ja umišljam?
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 3:36 am

    Svakako neće valjati.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 3:36 am

    plachkica wrote:Ali, ali, ali, ako se to ispostavi ili "ispostavi" kao tačno, opasnost od građanskog rata je velika,
    ili ja umišljam?

    došlo bi sasvim sigurno do ogromne nestabilnosti.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 3:38 am

    Njuzvik, pre 4 meseca

    Russian Environmentalists Brand U.S. Green Party Putin ‘Accomplices’
    By  Damien Sharkov   On 9/7/16 at 12:04 PM  





    World U.S. Presidential Election Russia Green Party Vladimir Putin Environmentalism
    Russia's Green activists are accusing U.S. Green Party leader Jill Stein of neglecting their struggle, after a series of statements she made, calling for closer cooperation with the Kremlin at a dinner with Russian President Vladimir Putin.
    Stein has made statements, echoing the Kremlin’s criticism of the U.S., as her programme calls American policy in the Middle East “a futile quest for military and economic domination,” while she has urged for collaboration with Moscow at a dinner with Putin last December. Stein is currently campaigning as a candidate for White House ahead of the November elections.
    Leading Russian environmental activists Yevgenia Chirikova and Nadezhda Kutepova posted an open letter on Tuesday, expressing alarm at Stein’s apparent one-sided criticisms, asking her to clarify her position on Facebook.

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 3:39 am

    ima tu jedan fazon koji je strašno, strašno opasan. rok da se prebroje glasovi je 13. decembar. ako Jill Stein progura da se glasovi broje ručno, taj rok će biti probijen i elektorski glasovi iz Viskonsina neće uopšte biti računati u konačnom zbiru. to jest, mogu biti računati ako elektori iz Viskonsina, Mičigena i Pensilvanije podnesu glasove Kongresu koji može, ali ne mora da usvoji te glasove ukoliko su poslati pre završetka recounta.
    ovo je igranje vatrom.
    tviter je inače eksplodirao.
    što se samog hakovanja tiče, ono je, ako ga je bilo, moralo da se obavi uz pomoć Teslinih talasa pošto su mašine za glasanje off the grid.


    Last edited by Photino Bird on Sat Nov 26, 2016 3:41 am; edited 2 times in total
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Ointagru Unartan Sat Nov 26, 2016 3:39 am

    William Murderface wrote:et Radagast

    Moguće, ali ne vidim koja je njena motivacija da u tome učestvuje. Možda Trampovo proseravanje glede climate change.

    Bilo bi veselo ako Džil Stajn koju su do juče optuživali da radi za, pogađaš - Putina, izboksuje pobedu za Hilari Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 3579118792

    Vidim tri moguca motiva. Prvi: publicitet. Drugi: griza savesti zbog toga sto je u par kljucnih drzava dobila vise glasova nego sto je bila razlika u korist Tranpa - znam, zvuci blesavo, ali na neki nacin jeste doprinela Tranpovoj pobedi i toga je svakako svesna, a i da nema grizu savesti ostaje cinjenica da je u ocima jednog dela javnog mnjenja kriva i da bi joj brisanje te mrlje pomoglo u narednim izborima. Treci motiv: zaista radi za Putina, koji joj je uplatio sredstva za prebrojavanje glasova kako bi ponistio rezultate koje je prethodno hakovao i tako izazvao gradjanski rat.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by plachkica Sat Nov 26, 2016 3:41 am

    Viskonsin ima 10 elektora?
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 3:43 am

    plachkica wrote:Viskonsin ima 10 elektora?

    If the results in Wisconsin and Pennsylvania are reversed, Trump would lose 30 electoral votes, leaving him 10 shy of the 270 needed to secure the presidency. 
     
    s tim što nije potrebno da budu reversed. dovoljno je da ne budu prebrojani i da se onda dogode dva ishoda: 

    a) Kongres prihvata elektorske glasove poslate pre završetka brojanja i to je onda okidač za 4 godine priče kako Tramp nije legitiman POTUS 
    b) Kongres ne prihvata elektorske glasove, Tramp gubi izbore i onda se dešavaju ekstremno ružne stvari, ljudi gube živote i tako dalje.


    Last edited by Photino Bird on Sat Nov 26, 2016 3:45 am; edited 1 time in total
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by plachkica Sat Nov 26, 2016 3:43 am

    Radagast wrote:
    William Murderface wrote:et Radagast

    Moguće, ali ne vidim koja je njena motivacija da u tome učestvuje. Možda Trampovo proseravanje glede climate change.

    Bilo bi veselo ako Džil Stajn koju su do juče optuživali da radi za, pogađaš - Putina, izboksuje pobedu za Hilari Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 3579118792

    Vidim tri moguca motiva. Prvi: publicitet. Drugi: griza savesti zbog toga sto je u par kljucnih drzava dobila vise glasova nego sto je bila razlika u korist Tranpa - znam, zvuci blesavo, ali na neki nacin jeste doprinela Tranpovoj pobedi i toga je svakako svesna, a i da nema grizu savesti ostaje cinjenica da je u ocima jednog dela javnog mnjenja kriva i da bi joj brisanje te mrlje pomoglo u narednim izborima. Treci motiv: zaista radi za Putina, koji joj je uplatio sredstva za prebrojavanje glasova kako bi ponistio rezultate koje je prethodno hakovao i tako izazvao gradjanski rat.
    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 3:43 am

    et PB

    Ako SCOTUS opet ne zastavi prebrojavanje. Ali sad tamo nema Skalije, tako da...

    Jebeno, je-be-no!!!

    Edit: 2000.-e u glasali 5-4, tačno je Skalija presudio.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by plachkica Sat Nov 26, 2016 3:46 am

    Šta nije prebrojano još?
    U konačnom zbiru: 290 + 232 nije 538?
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 3:46 am

    William Murderface wrote:
    Ako SCOTUS opet ne zastavi prebrojavanje. Ali sad tamo nema Skalije, tako da...

    Tako je. Prebrojavanje ne može biti zaustavljeno. Jedino se mogu poslati nepotpuni rezultati.
    Anonymous
    Guest

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 3:46 am

    plachkica wrote:Šta nije prebrojano još?
    U konačnom zbiru: 290 + 232 nije 538?

    Mičigen.
    Konačni rezultati biće objavljeni 28. novembra, a Tramp trenutno vodi sa oko 11.000 glasova.


    Last edited by Photino Bird on Sat Nov 26, 2016 3:48 am; edited 1 time in total
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by plachkica Sat Nov 26, 2016 3:47 am

    Photino Bird wrote:
    plachkica wrote:Viskonsin ima 10 elektora?

    If the results in Wisconsin and Pennsylvania are reversed, Trump would lose 30 electoral votes, leaving him 10 shy of the 270 needed to secure the presidency. 
     
    s tim što nije potrebno da budu reversed. dovoljno je da ne budu prebrojani i da se onda dogode dva ishoda: 

    a) Kongres prihvata elektorske glasove poslate pre završetka brojanja i to je onda okidač za 4 godine priče kako Tramp nije legitiman POTUS 
    b) Kongres ne prihvata elektorske glasove, Tramp gubi izbore i onda se dešavaju ekstremno ružne stvari, ljudi gube živote i tako dalje.


    ovo bi možda bila i najbolja opcija.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 3:47 am

    Radagast wrote:
    William Murderface wrote:et Radagast

    Moguće, ali ne vidim koja je njena motivacija da u tome učestvuje. Možda Trampovo proseravanje glede climate change.

    Bilo bi veselo ako Džil Stajn koju su do juče optuživali da radi za, pogađaš - Putina, izboksuje pobedu za Hilari Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 3579118792

    Vidim tri moguca motiva. Prvi: publicitet. Drugi: griza savesti zbog toga sto je u par kljucnih drzava dobila vise glasova nego sto je bila razlika u korist Tranpa - znam, zvuci blesavo, ali na neki nacin jeste doprinela Tranpovoj pobedi i toga je svakako svesna, a i da nema grizu savesti ostaje cinjenica da je u ocima jednog dela javnog mnjenja kriva i da bi joj brisanje te mrlje pomoglo u narednim izborima. Treci motiv: zaista radi za Putina, koji joj je uplatio sredstva za prebrojavanje glasova kako bi ponistio rezultate koje je prethodno hakovao i tako izazvao gradjanski rat.

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 3579118792

    Drugi razlog i zapravo zvuči prilično ubedljivo, a ako dodamo i činjenicu da joj svakako jasno da je Tramp mnogo gori po pitanju climate change zakona, onda je to dodatna motivacija. Nije isključeno ni da je dobila neko obećanje od Hilarinog štaba po tom pitanju.

    Meni je palo na pamet još jedno blesavo objašnjenje - da možda želi da pokaže da Hilari zaista jeste izgubila, kako bi joj izbila taj arugment iz ruku, ali to je previše iskonstruisano.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by plachkica Sat Nov 26, 2016 3:48 am

    btw, okrenula sam cnn, ništa breaking news.


    evo tek sad.


    Last edited by plachkica on Sat Nov 26, 2016 3:50 am; edited 1 time in total

    Izbori u SAD, zvanični topik - Page 7 Empty Re: Izbori u SAD, zvanični topik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 11:27 pm