Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    šta čitate?

    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Sat Oct 31, 2015 1:48 pm

    jeste stvarno, ti novi mediji (misilm koliko toliko novi) jutjuberi, podcasti redditeri i slicno, mene prilicno fasciniraju (sto kao gledatelja , sto kao komunikologa) i postoji izvesna vestina u građenju zajednice sa publikom, gde je poenta da se sa merom i suptillno prelazi granica ličnog (da imaju osećaj gledaoci da te znaju, a ne samo da pružaš sadržaj) i ona ume to da radi, stvarno. Jutjub, šminka i butici daju priliku da se monetizuje taj talenat i meni to sasvim ok.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Sat Oct 31, 2015 1:52 pm

    zvezda je zivot wrote:

    misim ljudima koje zaista interesuje knjizevnost bi mnogo veci problem trebalo da bude pozicije koje u sustini bzvzeni pisci poput kisa i pekica zauzimaju u kanonu nego deksa ili nedajboze zorana.


    Eh, sad... Prvo, ovo za Kiša i Pekića. Mislim, kanon je kanon, ne znam koga u njemu očekuješ.

    Drugo, Deksa i Zorana su ti sve sasvim razliite pojave. Zorana je ovo što si rekao - napisala devojka neku modnu slikovnicu, nikakve to veze s književnošću nema. A Deksa smatra da ono što piše itekako ima veze s književnošću - on ne samo da, kao i Kecman, Bazdulji cela ta ekipa - besomučno reciklira kanon koji ti već smeta - nego smatra i da tom reciklažom zaslužuje svoje mesto u kanonu. To već jeste problem.


    Last edited by William Murderface on Sat Oct 31, 2015 2:16 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Sat Oct 31, 2015 1:55 pm

    eleteo s editom šta čitate? - Page 7 1143415371 Ne bih baš rekao da su Pekić i Kiš bezvezni pisci...mada Pekić veoma varira u kvalitetu
    zvezda je zivot

    Posts : 7015
    Join date : 2014-11-07

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by zvezda je zivot Sat Oct 31, 2015 2:01 pm

    pa kakav je kanon ni deksa nije nista strasno u tim svojim okvirima, da dobije poneku nagradu i da mu se svi smeju. evo jada mi se moj drug dr djordje sibinovic u centrali i klubu knjizevnika i on ima neke nagrade, cak je i bolji s kriticarima nego deksa, al mu se svi smeju. kaze da puca u glavu i citira blejka i opet se smeju.

    opusteno.

    realno kisu se niko ne smeje a on je smesniji od dekse.

    morao sam da ubacim tu poslednju recenicu u post o zorani, bez toga mi post delovo pederski ko da je svaka zena mogla da ga napise.
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Sat Oct 31, 2015 3:33 pm

    šta čitate? - Page 7 CSlK_SuWwAQ7Nu6
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Sat Oct 31, 2015 3:35 pm

    Kako ono beše kod onog diletanta Kiša, u "Času anatomije", kad Jeremić pokloni svoju knjigu Andriću, pa ga posle pita za mišljenje, a ovaj mu kaže - najviše mi se dopalo što su slova krupna!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by plachkica Sat Oct 31, 2015 3:40 pm

    Reč i misao!
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Sat Oct 31, 2015 4:18 pm

    a jooj otkrio sam fejs Istoka Pavlovica, pre sam bio ogranicen na tviter, tu ga je forma zadrzavala, ovde ubija.


    Istok Pavlovic
    33 mins · Belgrade ·

    Što se tiče ove kuknjave oko Zorannah na sajmu:
    U Americi, kada bi Kim Kardashian došla na sajam da potpisuje knjigu, desilo bi se isto: armija klinki koje u tim godinama imaju takva interesovanja, i to je normalno.
    ALI, u Americi bi na tom istom sajmu bio, na primer, Džordž R.R. Martin. I bio bi isto tako dugačak red za potpisivanje njegovih knjiga. Samo drugačija vrsta ljudi.
    Nije problem Zorannah. Problem je što mi nemamo srpskog Džordž R. R. Martina, ili nekog drugog tog ranga. To je pravi uzrok besa koji osećate, a ne Zorannah.
    Postavlja se pitanje: "Pa dobro, gde je onda taj srpski Džordž RR Martin?". Ja ću vam reći.
    Srpski Džordž RR Martin trenutno sedi u nekoj fensi marketinškoj agenciji i smišlja šta će da piše na bilbordu za Carnex paštete. Nakon toga treba da smisli šta će da piše u Fejsbuk igrici za Don Kafu. A onda treba da preradi scenario za reklamu za Dunav osiguranje, koji su mu vratili jer direktorova sekretarica misli da priča nije dovoljno ubedljiva. Zanimanje u narodu poznato kao copywriter.
    Srpski Džordž RR Martin ima sjajnu ideju za knjigu. Ponekad pokušava da napiše po stranicu, dve, kada se vrati sa posla. Ali slabo ide, jer je mozak prepun razmišljanja o fokus grupama za paštete. Pokušava da smisli šta će njegov lik u romanu reći svom sinu na samrti, ali je najbolje što mu pada na pamet "sine, zapamti moje reči, nova pašteta od tune ima čak 20% manje kalorija i nizak nivo zasićenih masnih kiselina".
    Ukratko, to je srž problema. A ne Zorana.
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Sat Oct 31, 2015 4:21 pm

    ja trenutno sedim u fensi marketinskoj agenciji i smisljam sta ce da pise na bilbordu carnex pastete i odista u pravu je , znacajan deo tih ljudi stvarno misli da ih samo nedostatak vremena sprecava da budu veliki pisci i znacajan deo njih stvarno misli da Martin veliki pisac.

    to je sve jako tuzno, kad se duze misli o tome.
    zvezda je zivot

    Posts : 7015
    Join date : 2014-11-07

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by zvezda je zivot Sat Oct 31, 2015 4:24 pm

    istok bog kompletni, kakav trol šta čitate? - Page 7 3137070404 bounce

    ne znam da l se zeza al bi ja volo da umem tako da se zezam šta čitate? - Page 7 3137070404
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Sat Oct 31, 2015 4:26 pm

    Šuvar i varivo wrote:ja trenutno sedim u fensi marketinskoj agenciji i smisljam sta ce da pise na bilbordu carnex pastete i odista u pravu je , znacajan deo tih ljudi stvarno misli da ih samo nedostatak vremena sprecava da budu veliki pisci i znacajan deo njih stvarno misli da Martin veliki pisac.

    to je sve jako tuzno, kad se duze misli o tome.

    šta čitate? - Page 7 3579118792

    Baš htedoh da primeti da ko za tebe da je pisao onaj status. A mi imamo svog Martina, naravno, nema potrebe da objašnjavam ko je to šta čitate? - Page 7 1844795956


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Sat Oct 31, 2015 4:27 pm

    nope, ne zeza se, on stvarno msli da udeljuje mudrost šta čitate? - Page 7 1399639816 evo primer :

    Ameri imaju izraz "it lived up to the hype", koji se koristi kada vam svi pričaju da je nešto "najbolje u gradu", onda vi skeptično odete da to nešto probate i to zaista opravda očekivanja.
    Za ove ćevape su mi tako pričali da su "najbolji u gradu", i sada kada sam ih konačno probao, "they lived up to the hype". A evo i zašto.

    vidis ti ranija nisi znao sta jedna pedestrian phrase znaci na engleskom, sad znas , jer ti je on objasnio.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Sat Oct 31, 2015 4:28 pm

    Pa dobro nije o tome napisao celu kolumnu, ko što ima običaj.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Sat Oct 31, 2015 4:35 pm

    William Murderface wrote:
    Šuvar i varivo wrote:ja trenutno sedim u fensi marketinskoj agenciji i smisljam sta ce da pise na bilbordu carnex pastete i odista u pravu je , znacajan deo tih ljudi stvarno misli da ih samo nedostatak vremena sprecava da budu veliki pisci i znacajan deo njih stvarno misli da Martin veliki pisac.

    to je sve jako tuzno, kad se duze misli o tome.

    šta čitate? - Page 7 3579118792

    Baš htedoh da primeti da ko za tebe da je pisao onaj status. A mi imamo svog Martina, naravno, nema potrebe da objašnjavam ko je to šta čitate? - Page 7 1844795956
    naš Don Drejper (bio je mnogo nesrecan kao izdanak socijalisticke srednjeklasnme porodice , onda je umro u ratu na Kosovu, pa se samoizmislio kao dušbeg) je došao jedan tako na posao , rekao nam da je pročitao Kaluđer koji je prodao svoj ferari, da ga je to držalo u magnovenju tri dana i da svi moramo to da pročitamo jer je mudra knjiga.

    reko tako meni bilo kad sam čitao Berlinov esej o de Maistreu !

    Spoiler:
    boomer crook

    Posts : 36876
    Join date : 2014-10-27

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by boomer crook Sat Oct 31, 2015 5:02 pm

    neka martin i dalje sedi u agenciji, neka zivi mandarin.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40108
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by паће Sat Oct 31, 2015 6:27 pm

    ostap bender wrote:neka martin i dalje sedi u agenciji, neka zivi mandarin.

    И другарица мандарина!


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Sat Oct 31, 2015 6:36 pm

    zvezda je zivot wrote:evo jada mi se moj drug dr djordje sibinovic u centrali i klubu knjizevnika i on ima neke nagrade, cak je i bolji s kriticarima nego deksa, al mu se svi smeju. kaze da puca u glavu i citira blejka i opet se smeju.

    Koji si ti Istok šta čitate? - Page 7 1399639816
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Indy Sat Dec 05, 2015 4:02 am

    Ako neko ima, pdf Antologija stare japanske poezije (Dragoslav Andric) neka baci linak. (Ako uopste postoji u e-verziji... papirnu imam, ali tamo daleko).
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Sat Dec 05, 2015 1:28 pm

    Nemam pdf, ali vidim da ovde ima nekih izvoda...

    http://www.dragoslavandric.com/odlomci/o_japanska.htm


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11565
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Ferenc Puskás Sat Dec 05, 2015 2:31 pm

    Ne čitam ništa. Imam pitanje. Može li neko naći onu rečenicu iz ruskog romana koja počinje otprilike nekako ovako:"Dnjepar je velika rijeka, mnogobrojni su njegovi rukavci..." Taras Buljba?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11565
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Ferenc Puskás Sat Dec 05, 2015 2:44 pm

    Pa šta je, oćel reć neko, čekam 5 minuta. Halo!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11565
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Ferenc Puskás Sat Dec 05, 2015 2:46 pm

    Neradnici.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Sat Dec 05, 2015 3:16 pm

    šta čitate? - Page 7 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Guest Mon Dec 07, 2015 11:26 pm

    Marksizam i naučna fantastika.

    a properly utopian art form is a collective social practise that disempowers or expolits no - one , is ideologically transparent, and can be produced or consumed by any person in some variation.


    El nešto nije u redu sa mnom, kad ne mogu ni da zamislim takvu umetnost? Nije da mislim da bi bila inferiorna u odnosu na postojeće, samo ne može...Razumem da su uopšte koncepti pojedinačnog autora i umetnosti istrgnute iz društvenog događaja (obreda) istorijski uslovljeni, samo ne mogu uopšte da zamislim alternativu.

    Dragi Bravo, zašto ja nisam komunista ? šta čitate? - Page 7 1949538119
    паће

    Posts : 40108
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by паће Mon Dec 07, 2015 11:47 pm

    Ниси читао Културу (Ијан М Бенкс).


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    šta čitate? - Page 7 Empty Re: šta čitate?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 1:02 pm