Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tupan dana

    disident

    Posts : 15087
    Join date : 2016-03-28

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by disident Wed Nov 08, 2017 10:13 pm

    http://www.magazin-tabloid.com/casopis/?id=06&br=401&cl=04


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Wed Nov 08, 2017 10:15 pm

    паће wrote:Зар није и кева Тереза била Цинцарка, од Бојаџијевих, само се из политичких разлога (разлози куће за коју је радила, вероватно) изјашњавала као Албанка?
    Cincari nemaju izrazit etnički identitet. Njen otac Nikola bio je verovatno Cincar poreklom, ali je učestvovao u životu albanskog etnosa. Moji Cincari će sa ponosom reći da su cincarske krvi ali im je primarni identitet srpski i pravoslavni.
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Wed Nov 08, 2017 10:16 pm

    disident wrote:
    Hubert de Montmirail wrote:ko je pisao? daj link
    Moram da pogledam kad dodjem kuci, nema na internetu clana , a svez je broj


    http://magazin-tabloid.com/casopis/?id=06&br=401&cl=04

    Likovi i senke


    Prevrtači

    M. Grabež

    Slučaj Nikole Samardžića, profesora Filozofskog fakulteta u Beogradu, mogao bi biti i dobra priča o velikom egu i neostvarenoj ambiciji. Na žalost, ovde je u pitanju klasični konvertit, čovek koji je devedesetih godina bio gorljivi srpski nacionalista, a od prevrata 5. oktobra 2000. godine, potrčao je u krilo "evroatlanskih mislilaca".

    Sa promenom mišljenja našao se u politici, kao istaknuti član i potpredsednik Liberalno demokratske partije Čedomira Jovanovića, koju je napustio razočaran njenim izbornim rezultatom. Ili, usled "izneverenih očekivanja". Kasnije je naš ugledni sociolog Vesna Pešić (kraće vreme Samardžićeva partijska koleginica) tvrdila da je on to učinio zato što je LDP odlučio da on ne postane poslanik.

    Kako ga je jedan propali izdavač opisao, Nikola Samardžić je bio "osoba briljantnog uma i sjajnih analitičkih sposobnosti, ali se kasnije skroz 'premetnuo' u nekakvog Europejca".

    A, evo kako je Nikola Samardžić, sadašnji Europejac i agitator "zapadnih vrednosti", pisao svojevremeno u ondašnjem opozicionom nedeljniku "Pogledi" 14. juna 1991. godine:

    "...Po etničkom pravu, u srpsku državu morale bi ulaziti sve one teritorije koje naseljavaju Srbi. U slučaju druge, komunističke Jugoslavije, to su, osim Srbije, Crna Gora, Istočna Hercegovina, veliki deo Bosne, delovi Makedonije, Baranja i nekadašnji granični pojas u Slavoniji, Hrvatskoj i Dalmaciji...Srbi Kosovo i Metohiju mogu smatrati isključivo kao oblast pod stranom i neprijateljskom okupacijom, gde je izvršen pogrom srpskog stanovništva..." ( u "Pogledima"' 14. juna 1991.)

    Skoro dve decenije kasnije, ovaj isti Nikola Samardžić pojavljuje se u sasvim drugom obliku, kao ogorčeni kritičar Srba i Srbije, pa u jednom razgovoru za sarajevski nedeljnik "Dani" doslovno kaže da je "bombardovanje Srbije suviše rano prekinuto" i da je "...trebalo da potraje sve dok Miloševićev režim ne padne..."

    Pokojni Radovan Samardžić, otac Nikole Samardžića, istoričar i akademik SANU, bio je istinski intelektualni gigant i čovek koji je za svoga sina govorio da bi "najbolje bilo" da se ne izgrađuje na njegovom stvaralačkom nasleđu. Naravno, otac je poznavao svoga sina, ko bi bolje od njega!

    Znao je pokojni akademik da je njegov sin lakomislen, veroloman, a željan velikih dometa i visokih pozicija u vladajućoj nomenklaturi. A, takav, za ozbiljnu naučnu disciplinu nije. Za estradnu politiku, može.

    A ''čovek zapadnih vrednosti'' zaposlio je suprugu Ninu na mestu direktora ''Politike'' sa platom od 9 hiljada evra mesečno, mada ova kuća već ima direktora Miru Glišić Simić, sa istom platom! To je nagrada za Nikolu. Nina dolazi na posao u modricama, jer kada je brak u pitanju Nikoli su bliže ''orijentalne vrednosti''. Voleo bih da bude sultan, kao što je njegov otac to predstavio u istorijskom spisu "Sulejman i Rokselana''.
    avatar

    Posts : 18452
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Wed Nov 08, 2017 10:44 pm

    Mršavo je ovo, kamo neka homoseksualna afera.
    disident

    Posts : 15087
    Join date : 2016-03-28

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by disident Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

    Meni ovo sjajno, sto bi rekli kratko ali jebitacno  Tupan dana - Page 36 3579118792
    ne znam dal ima deset recenica


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    паће

    Posts : 40227
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

    Или макар да је крао кокошке.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by plachkica Sun Dec 17, 2017 1:34 am

    Tupan dana - Page 36 3137070404 Tupan dana - Page 36 3137070404 Tupan dana - Page 36 3137070404
    Tomislav Momirovic‏
    @TomaMomirovic
    Follow Follow @TomaMomirovic
    More
    Navijaci su danas ono sto su studenti bili 68.
    I tada je bilo onih cija je profesija bila “student”.
    #utisak
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Dec 17, 2017 1:53 am

    Jbt. Kakav genije tuposti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Dec 17, 2017 1:57 am

    Pravnik, Hotelijer, investitor, ljubitelj slobode... Borac za integraciju regiona!!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by plachkica Wed Dec 27, 2017 4:33 pm

    Tupan dana - Page 36 2btluEN
    паће

    Posts : 40227
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Wed Dec 27, 2017 4:38 pm

    Надам се да г. Тупану следи 1 озбиљно рибање и да мало проучи то што пише, треба за посао, предмет познавање робе.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Dec 27, 2017 4:55 pm

    plachkica wrote:Tupan dana - Page 36 2btluEN

    KOJI JE I SAM INSPIRISAN KNJIGOM!
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Wed Dec 27, 2017 6:57 pm

    Tupan dana - Page 36 3579118792

    To ce Laguna.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sotir Wed Dec 27, 2017 9:28 pm

    A pride ih garant ne vode u Aušvic I, gde mora da se nedeljama ranije uzme karta, već u Birkenau.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Thu Dec 28, 2017 12:28 pm

    O STRAHU
    Martin Hajdeger je rekao da su STRAH I KRIVICA ontičke kategorije (ontički od grč. reči ὄντως u značenju uistinu, zbilja). Jednostavno rečeno, strah i krivica čine bit, srž, najvažniji supstrat čoveka! I zaista kada sagledate svakog čoveka možete primetiti koliko i čega se sve plaši. Lista tih strahova je negraničena, i kako se civilizacija razvija samo se pridodaju novi strahovi. Strahovima nikada kraja:). Ti strahovi se najčešće vezuju za budućnost, jer je budućnost neizvesna i čovek se plaši šta će ga snaći. Rečnikom teorije igara, čovek se plaši budućih gubitaka! Razlog za to je njegova veća osetljivost na gubitke, zbog čega je spreman i da preuzme veći rizik kako bi ih IZBEGAO (tzv. averzija prema gubicima). I sad, to je sve ok, čovek je takav, neko je više, neko je manje osetljiv na buduće gubitke. No, ono što se da primetiti jeste iracionalnost procena tih budućih gubitaka! Nekoga ta iracionalnost potpuno sputa da mu se ŽIVOT PRETVORI U STRAH, odnosno razvija se strah od samog života. Izvan ovog ekstrema, najveći je broj ljudi koji preteruje sa očekivanim gubicima, PRECENJUJE IH, NJIHOV ZNAČAJ ILI VELIČINU. Radi se o ljudima koji su stalno u nekom OPREZU, čime u velikoj meri osiromašuju svoj život.
    Život je neizvesnost, i u tome je njegova TAJNA. Tu tajnu možemo otkrivati, ali nikada do kraja i uvek će biti nečeg nepoznatog, nepojmljivog, tako da nam nikakve "tačne" procene budućih gubitaka ne mogu pomoći, ma koliko verovali da su one opravdane. Samo zapitajte sebe: koliko puta sam se u prošlosti bninuo za buduće događaje (i gubitke), a koliko su se te brige zaista i ostvarile. Ogroman broj njih nije se ostvario! Znači da je čovek plašljiva životinja, ali PREDATOR više nije tu (ne vreba iza ćoška:)), kao što je nekada davno u prošlosti vrebao! Zato je bolje opustiti se i uživati u životu!

    Tupan dana - Page 36 2729202060


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36999
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by boomer crook Thu Dec 28, 2017 1:05 pm

    sta je ovo?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Thu Dec 28, 2017 1:29 pm

    FB status

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10215626321316552&set=a.1580961969419.2076392.1396780999&type=3&theater

    Feeling inspired!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40227
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Thu Dec 28, 2017 3:03 pm

    William Murderface wrote:
    ..., PRECENJUJE IH, NJIHOV ZNAČAJ ILI VELIČINU. Radi se o ljudima koji su stalno u nekom OPREZU, čime u velikoj meri osiromašuju svoj život.

    Tupan dana - Page 36 2729202060

    Кад га заокупи друштво за заштиту имена и лика великих слова, има да га истресу из гаћа.

    Мислим, није ту ништа скроз погрешно у оном што је написао, ал'... кад би АВ имао некакав програм, дао бих га овом типу да га преприча и објасни масама, пропаст би била гарантована. Да он доказује Питагорину теорему, пала би цела геометрија.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Thu Dec 28, 2017 3:46 pm

    Sve je pogrešno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40227
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Thu Dec 28, 2017 4:40 pm

    Ма да али није скроз нетачно. Преувеличано, изостављено све остало, комарац магарац. Тип који би покварио наковањ.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Nino Quincampoix Fri Dec 29, 2017 10:56 pm

    [size=56]Sloboda Mićalović o seriji „Nemanjići“: "Kao da nismo isti narod, neverovatno je koliko smo potonuli"[/size]
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Dec 29, 2017 10:58 pm

    Tupan dana - Page 36 3579118792
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Nino Quincampoix Fri Dec 29, 2017 10:59 pm

    glumci nikad ne omanu
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Fri Dec 29, 2017 11:06 pm

    Što me podseti - vreme je za izbor za Srebrnog Krla!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Filipenko Sat Dec 30, 2017 2:17 am

    Jedan od simbola tog potonuća je angažovanje nje i njenog mužića tzv. Ćetkovića koji je samo koju nedelju pre nego što treba da glumi Nemanjića u Crnoj Gori glumio pandura ubicu i mučitelja karađorđevićevskog koji organizuje mučku skupštinu prisajedinjenja Srbiji i ukidanja Crne Gore u sklopu projekta vaskrsnuća dukljanizma. U ozbiljnoj državi tzv. Sergej Ćetković nikada ne bi dobio više ulogu u bilo čemu što ima nacionalni značaj, makar i u toj smešnoj seriji o Nemanjićima, pa neka ide dole da kuša sreću sa suprugom, možda se utale sa Mimom Karadžićem za nešto.

    Tupan dana - Page 36 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 8:54 pm