Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys

    boomer crook

    Posts : 36873
    Join date : 2014-10-27

    KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys - Page 2 Empty Re: KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys

    Post by boomer crook Fri Oct 23, 2015 1:59 pm

    zvezda je zivot wrote:ja jos nisam pogledo 12 majmuna KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys - Page 2 286371741 nije klub za mene.

    la jetee je inace uzasno literaralan da ne kazem bukvalan na najgori nacin imho. metafora o slici secanja je bukvalno mirna filmska slika u filmu u kojem ga vracaju da hvata slike secanja misim daaaj brte. i ono kao sve mirno i odjednom ona trepne i nasmesi se il stavec, misim uzasi formalizma. misim da je film iz 1930. godine pa ajde. al je dosta lep i snazan film. inace marker je najgora vrsta konzervatica, levi konzervativac. nije cudo sto citira eliota na pocetku sans soleil.

    najbolji uzasi su uzasi formalizma. i naravno da je svaki levicar u ovoj eri pomalo i konzervativac.
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys - Page 2 Empty Re: KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys

    Post by Erős Pista Fri Oct 23, 2015 2:10 pm

    Anđe'o wrote:Ja sam skinuo verziju sa engleskim titlovima, dal' s pb ili s kickassa slagaću te. edit - Criterion BR RIP nešto

    +1

    I dobra je kopija. Paće, preporučujem ovu soluciju. I ja sam prvo tražio po jućubu i vimeu, pa odustao zbog titla.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys - Page 2 Empty Re: KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys

    Post by Somlói Galuska Fri Oct 23, 2015 2:12 pm

    ostap bender wrote:
    zvezda je zivot wrote:ja jos nisam pogledo 12 majmuna KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys - Page 2 286371741 nije klub za mene.

    la jetee je inace uzasno literaralan da ne kazem bukvalan na najgori nacin imho. metafora o slici secanja je bukvalno mirna filmska slika u filmu u kojem ga vracaju da hvata slike secanja misim daaaj brte. i ono kao sve mirno i odjednom ona trepne i nasmesi se il stavec, misim uzasi formalizma. misim da je film iz 1930. godine pa ajde. al je dosta lep i snazan film. inace marker je najgora vrsta konzervatica, levi konzervativac. nije cudo sto citira eliota na pocetku sans soleil.

    najbolji uzasi su uzasi formalizma. 

    +1

    S tim što ne bih rekao da je rešenje "foto-roman" čisto formalno - prvo što ne bi mogao drugačije da to ispriča za pola sata, a drugo što proizvodi kod gledaoca nesvesno sličan osećaj onome koji proizvodi antiklimaks, određeni osećaj beznađa, koji nije formalan.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys - Page 2 Empty Re: KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys

    Post by Somlói Galuska Fri Oct 23, 2015 2:15 pm

    William Murderface wrote:
    Anđe'o wrote:Ja sam skinuo verziju sa engleskim titlovima, dal' s pb ili s kickassa slagaću te. edit - Criterion BR RIP nešto

    +1

    I dobra je kopija. Paće, preporučujem ovu soluciju. I ja sam prvo tražio po jućubu i vimeu, pa odustao zbog titla.

    A i verzija ima sto i nešto megabajta, pa se brzo skine.
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys - Page 2 Empty Re: KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys

    Post by паће Wed Mar 30, 2016 2:27 am

    Најзад сам погледао тај Жете. Брзина, а?

    Сутра ћу да видим где имам 12м.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys - Page 2 Empty Re: KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys

    Post by Erős Pista Wed Mar 30, 2016 9:00 am

    KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys - Page 2 3579118792

    Ako, ako. Ja bih jos da pricam o ovim filmovima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys - Page 2 Empty Re: KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys

    Post by паће Wed Mar 30, 2016 11:00 am

    Највише ме се дојмило како тај формат фото стрипа са приповедачем одлично функционише. Има таман оно стриповско време, дакле ређа слике оном брзином којом ја читам стрипове, и слике уопште не делују статично. То што се не крећу испада битно утолико што не очекујеш да ће сад неко неког да звекне, или да ће да нахрупи неки јак звук, само гледаш шта се догађа и у ствари добијаш једнако дозирану информацију као да су покретне. Само некако боље видиш.

    Мало сам гледао и са фотографске стране - ретко која би опстала као фотка за изложбу, то је више аланфордовско црнило, али се види таман оно што треба да се види, оно што није битно за радњу некако и није ту.

    И свака част читачу за енглески текст, звучао је тако... ни британски ни амерички, баш се трудио да не смета него да само донесе текст. Без икакве афектације, глуматања или наглашавања. Равно приповедачки. Преслушао сам прошли пут неколико минута на француском, и штимунг је погођен, исти. Одлично.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys - Page 2 Empty Re: KINO KLUB: la jetee + 12 monkeys

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 1:31 am