Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beogradski restorani

    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 3:38 pm

    koje. Nedelju restorana? nope, nije ona.
    inače restorateri sami prave menije, nemaju organizatori uticaja na to.
    ♏

    Posts : 4554
    Join date : 2016-06-09

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by ♏ Sun Sep 30, 2018 3:39 pm

    E, to, sq9 pacijenti, pitanje, da uzmemo neki sushi recommended selection ili da iskombinujem komadno šta mislim će da nam se dopada?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sun Sep 30, 2018 3:40 pm

    mislim i u sq9 malo kenjaju, rizoto od skampa i kulena sa ajvarom, što bi reko yoyogi WTW?!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 3:43 pm

    Kondo wrote:mislim i u sq9 malo kenjaju, rizoto od skampa i kulena sa ajvarom, što bi reko yoyogi WTW?!

    ja bih to ipak malo probao pošto je novi meni u The Square (ne učestvuje Ebisu u Nedelji restorana, već restoran The Square) kreirao Ajk Cimer, jedini kuvar u BG sa Mišelinovom zvezdicom. on ima taj koncept da kombinuje svoju ljubav prema ribi sa domaćom hranom, nisam probao i ne znam da li je to dobro ali u svakom slučaju taj meni ima ekstremno ozbiljan pedigre.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Eyck_Zimmer


    Last edited by Creepy Uncle on Sun Sep 30, 2018 3:44 pm; edited 1 time in total
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sun Sep 30, 2018 3:44 pm

    gore u ebisu? pa OK je bilo sve ali nisam bio jedno godinu dana, mislim da sam čuo da filipino chef više nije tu, ko će ga znati. u srbiji svi troše istu ribu, razlike su u kvalitetu pirinča ali moje vulgaris standarde sasvim zadovoljava fine sushies u komšiluku, naročito otkako imaju i toplu hranu tako da na kraju ispadne solidno za dosta manje para nego u ebisuu.... jedno vreme je filipinosov sin (isto dobar) radio na neimaru u vule vuu i tamo sam voleo da odem u neko pametno odabrano vreme kada nema crnogoraca i telećih glava u kavani. no se bojim da su obojica otišli odavde.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sun Sep 30, 2018 3:46 pm

    Creepy Uncle wrote:
    Kondo wrote:mislim i u sq9 malo kenjaju, rizoto od skampa i kulena sa ajvarom, što bi reko yoyogi WTW?!

    ja bih to ipak malo probao pošto je novi meni u The Square (ne učestvuje Ebisu u Nedelji restorana, već restoran The Square) kreirao Ajk Cimer, jedini kuvar u BG sa Mišelinovom zvezdicom. on ima taj koncept da kombinuje svoju ljubav prema ribi sa domaćom hranom, nisam probao i ne znam da li je to dobro ali u svakom slučaju taj meni ima ekstremno ozbiljan pedigre.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Eyck_Zimmer

    da da znam, jeo sam vec kod njega sa šarenim utiscima ali se slažem, za 1200 dindži vredi probati. inače imaš sličnog lika i u langustu, francuz koji je radio u kafanama sa 2-3 zvezdice i čak ima slično loženje da miksuje lokalno sa globalnim (i tvrdi da srbija ima najbolju jagnjetinu na svetu)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sun Sep 30, 2018 4:33 pm

    ovde se realno jam najvise otvorio

    http://nedeljarestorana.rs/profile/jam/


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 4:55 pm

    Filipenko wrote:Evo jedne lepe butkice ispod sača iz Brda piva za poneti. Moje butkice i gaće su samo bonus:


    Beogradski restorani - Page 17 42730877_432910167233450_6239886306202091520_n


    sjajna nedeljna donesi com kucna atmosfera
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 5:23 pm

    ja sam zgrožen, a to nije lako postići  Beogradski restorani - Page 17 3137070404
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Летећи Полип Sun Sep 30, 2018 7:59 pm

    Ja malo malo pa moram da menjam tastaturu, jer ovako jedem preko nje. Pola kile mrvica mi se zaglavi ispod dugmadi.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sun Sep 30, 2018 8:40 pm

    fale samo fleke na gaćama


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Sun Sep 30, 2018 8:51 pm

    Летећи Полип wrote:Ja malo malo pa moram da menjam tastaturu, jer ovako jedem preko nje. Pola kile mrvica mi se zaglavi ispod dugmadi.


    Uzmeš lepo mehaničku tastaturu, svakih par meseci povadiš sve tastere, počistiš što ima, vratiš ih nazad i 1 gotovo.


    Beogradski restorani - Page 17 ImageResizer.ashx?n=http%3A%2F%2Fi.nextmedia.com.au%2FFeatures%2FTruly_Ergonomic_Keyboard__Soft_Tactile_Mechanical_Switches__MX_Brown
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Sun Sep 30, 2018 10:43 pm

    Летећи Полип wrote:Ja malo malo pa moram da menjam tastaturu, jer ovako jedem preko nje. Pola kile mrvica mi se zaglavi ispod dugmadi.

    Нашао сам пролетос у Роди неку SBOX татастуруРЖ, са исто тако издигнутим тастерима, типа 900 динџи. Црна са белим капицама. Биће ми жао за пар година кад не будем могао да нађем другу такву.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    katamaran

    Posts : 1357
    Join date : 2015-01-20

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by katamaran Sun Sep 30, 2018 10:56 pm

    Filipenko wrote:
    Летећи Полип wrote:Ja malo malo pa moram da menjam tastaturu, jer ovako jedem preko nje. Pola kile mrvica mi se zaglavi ispod dugmadi.


    Uzmeš lepo mehaničku tastaturu, svakih par meseci povadiš sve tastere, počistiš što ima, vratiš ih nazad i 1 gotovo.


    Beogradski restorani - Page 17 ImageResizer.ashx?n=http%3A%2F%2Fi.nextmedia.com.au%2FFeatures%2FTruly_Ergonomic_Keyboard__Soft_Tactile_Mechanical_Switches__MX_Brown
    Moja odavno zrela za ciscenje, malo morgen bih se snasao. Dell at-102w, mislim da su ovi

    https://www.youtube.com/watch?v=1Mhmb2kBuwQ

    Gde si uzeo onaj but? Na Brdu, ili ima negde na NBGD?


    _____
    Belaj Boy
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Mon Oct 01, 2018 12:53 am

    Jbg, ta ima komplikovane matore svičeve. Ove nove su kao na slici - povučeš taster, on se skine, očistiš/isprskaš, vratiš.

    Na Brdu. Ali nema svaki dan, svaka 2 dana ide.
    katamaran

    Posts : 1357
    Join date : 2015-01-20

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by katamaran Mon Oct 01, 2018 5:41 pm

    Hvala. Moracu da uzmem.


    _____
    Belaj Boy
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Mon Oct 01, 2018 9:58 pm

    jebeni nerdovi, čovek ne može više ni na forumu da jede na miru


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Thu Oct 04, 2018 1:19 pm

    Debil sam, uspeo sam da napravim ceh od 50e na ručku za 2 sa menijem iz nedelje restorana u trivijalnom italijanskom montenegro style. Da sam naručivao sa menija uštedeo bi jedno 10e.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Thu Oct 04, 2018 1:39 pm

    ok znamo gde ide tih dodatnih 10 e, ne jedi se  Beogradski restorani - Page 17 286371741
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Thu Oct 04, 2018 1:50 pm

    ma nebitno, samo se divim samom sebi, u solunu izadjem u top rupetinu sa vrhunskom hranom (gambori, hoba, beef) i nas 6 napravimo ceh od 93e sa prakticno neogranicenim picem, cipuro, vino, voda a ovde nas 2 za fensi prosek preko dana 50e. ukurac!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Thu Oct 04, 2018 1:53 pm

    pa septicka jama. jbt sunce ja npr nisam imao pojma da kojekakvi mini hoteli, hosteli, apartmani, sobice i druge preuredjene prcvarnice i supe u ns tu oko centra kostaju ko u centru praga, berlina ili dizeldorfa. totalno ludilo.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sat Oct 06, 2018 4:35 pm

    od svega što sam jeo u 2 kafane ja i pratnja, jedino bih ponovo jeo neke lingvine sa pačetinom. to je bilo baš dobro i kako bi i ja spremio, mislim je patka bila u konfitu i onda iscepkana na komadiće pa je u to dodata sveža šargarepa i celer koren na slajseve da krepa ali da se ne obradi termički. sve to sa dobrom pastom i masnoćom iz konfita uz krupno mleven papar i neki parmađelo odozgo. mislim dosta je heavy i sve to ali za ovo doba godine, odlično i cenim da cu skorije probati to i kod kuce, mislim da moze da bude odlicno jelo a rad bez ruku, zaboraviš sve preko noći na niskoj temperaturi u tučanoj posudi u rerni, dovršiš povrće 10 min pred serviranje kada kuvaš pastu. sve ostalo je bilo nothing to write home about ali ovo je grad sa 5-6, max 10 kafana u kojima se jede solidno tako da ne mož praviti pitu od govana.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sat Oct 06, 2018 10:38 pm

    sutra mi dolazi kopt koji će da bude sasvim zadovoljan ako ga vodim na neku kolenicu, butkicu ili tome slično

    prošli puta sam ga vodio u staru hercegovinu, ajde ljudi ste koji znate kafane, gde je bolje?

    nemo samo da mi neko kaže svuda je bolje, oću konkretno
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Sat Oct 06, 2018 11:11 pm

    Brdo piva. Vrhunska kolenica na domaćem kupusu kuvana u pivu. Sutra je nedelja, pa neće biti butkice ispod sača, mada ako se to ubode...
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Mon Oct 08, 2018 2:22 pm

    Dajte predlog za neki fenseraj, a da je dobra hrana, da je u centru i da nije Beton hala ni Kalemegdanska terasa (ali na taj fazon).

    Beogradski restorani - Page 17 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 8:33 am