Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beogradski restorani

    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Sep 13, 2017 8:09 pm

    Preporuka za restoran Jam, na Dorcolu gde je nekad bio Costa cafe. Jela sam batak u mrvicama kikirikija i sa pireom od bundeve i sargarepe + mala porcija zelene salate. Bilo je odlicno! Sve zajedno 550 din.

    A svidja mi se i enterijer, hipsterski je do bola, ali mi se svejedno svidja. Pustaju Kjur i Smice danas celo vece.

    edit: Haha, napisala sam da je bilo odlucno, ko zna sta sam htela da kazem..


    Last edited by sejlor on Wed Sep 13, 2017 8:34 pm; edited 1 time in total
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Sep 13, 2017 8:30 pm

    Taj je decko radio kod Vlade u Dijagonali, pa je kad je ova crkla otvorio svoje mesto sa jos nekim. Zna da kuva.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Sep 13, 2017 8:45 pm

    sta sve nece danas smisliti od cuspajza, samo da ti uz meso ne daju peceni krompir ko svet Beogradski restorani - Page 8 1399639816
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by darling Wed Sep 13, 2017 9:40 pm

    slatkisi na njihovom fejsbuku deluju primamljivo. svraticu na kolace.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Sep 20, 2017 1:59 pm

    Je l imate predlog gde ići sa gomilom (25-30) stranaca na večeru da po osobi ne bude više od 13 EUR (1 piće dovoljno)? Nebitna lokacija, nebitno mi je u suštini sve, samo da se uklopim u budžet. Bilo bi dobro da ima nešto za vegeterijance osim leba i salate.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sat Sep 30, 2017 1:17 am

    ne idite u belgrade supperfront, neopevano sranje. jedno od najgorih iskustava koje pamtim.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Thu Oct 19, 2017 8:03 pm

    imamo vazno obavestenje za beogradjane

    Zorica Markovic


    Kafana LEPEZA U PERPERU......ne postoji odavno..Lepeze i Zorice Markovic odavno nema tamo i molim vas nemojte me vise zvati i uznemiravati vezano za Perper..imate nacina da dodjete do telefoma Perper Meraka i da se raspitate o njihovom radu ako vas zanima jer ja o njima nemam nikakve inf...i radu te kafane
    LEPEZA NIJE VISE U PERPERU KAO I VLASNICA BRENDA---LEPEZA----ZORICA MARKOVIC..POZ.SVIMA I HVALA UNAPRED NA RAZUMEVANJU.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sat Dec 23, 2017 8:59 am

    jam na donjem dorcolu dosta veliko iznenadjenje u moru pomija u gradu, kuhar ex dijagonale u odlicno dizajniranom lokalu koji je nesto izmedju, hrana, kokteli, odlicno kolaci... fenomenalan dekor sa referencama na art nouveau ali i aziju i za beograd odlican servis. ko voli koktele neka proba king, sa buleit burbonom, nesto novo.imaju i dobar negroni. hrana u pravcu dijagonale ali vrlo razumne cene, jedva da nesto ide preko 1,000 RSD. normalan svet unutra, nema starlete i slicno. retko mesto gde je osecaj kao da niste u bgd... in a good way.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sat Dec 23, 2017 9:18 am

    Ih, kad dam ja to jos napisala..
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Sat Dec 23, 2017 9:40 am

    За мене је изненађење месеца Старо Огњиште на крају Гагаринове. Амбијент скоцкан, а кувар је успео да направи нешто ново на тему мешаног меса, све од познатих састојака, да не поверујеш. Нешто као Дурмитор, ама није таква гужва & галама, више је онако ушушкано, чак смо могли нормално да разговарамо. Или као Џони Штулић, који ми се појавио кад сам мислио да гитаром, басом и бубњевима више не може ништа ново да се каже.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sat Dec 23, 2017 9:40 am

    da li volite restorane tj vreme provedeno u njima
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Sat Dec 23, 2017 10:19 am

    Шгјз, више волим кафану.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sat Dec 23, 2017 10:21 am

    Obozavam. To mi je jedna od najomiljenijih aktivnosti, od kako znam za sebe. U poslednje vreme samo tako mogu da se nateram da jedem, sva sreca pa imam dovoljno para trenutno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sat Dec 23, 2017 11:13 am

    sejlor wrote:Ih, kad dam ja to jos napisala..

    bravo, jeste, ljudi su preporucivali ali sam postao indiferentan na pisanija posto se masivno pisu budalasine i generalno hajpuje kolicina mesa u tanjiru pa mi u tom sumu promakne nesto kredibino. ovo bi moglo da bude bilo gde u najboljem mogucem smislu. i sinoc su mi se slozile kockice kada sam unutra video zenu koja je da li vlasnica da li investitor te zgrade, bio sam na otvaranju pre jedno 5 godina kada mi je rekla da bi htela da napravi bistro/restoran. zasto je posle toga iznajmila prostor costa cafeu nemam pojma, ali ovo je sve bas njen pecat. ona nije odavde i nema gastoski praziluk u dupetu nego vrlo dobro zna sta radi, plus su te arhitekte i dizajneri oko nje second to none. plus se vidi dobar odabir stafa. decko koji je koktel majstor bukvalno kida, poslednji put sam tu vrstu burbon koktela pio u alembicu u SF.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Nino Quincampoix Sat Dec 23, 2017 12:07 pm

    da li je kod Dekija guzva subotom popodne-uvece? treba li rezervacija?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sat Dec 23, 2017 12:08 pm

    pa, ume da bude sada jer radi samo zatvoreni deo. ne mora ali je bolje rezervisati.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Margit Savović Sat Dec 23, 2017 12:12 pm

    Ma zar vas nisam ja smarala ovde jos letos kad sam prvi put bila kako sam jela svinjski vrat sous vide za 500 i kusur kinti, bozemeoprosti..Meni su se definitivno izdvojili JaM i jos jedan resto kao redovna mesta gde idem kad negde moram. To drugo mesto je Campania, bivsi Knez kod Saborne crkve. Doduse, ja sam sada na proteinskoj ishrani, pa ne mogu da se razmasem u Kampanji, ali mi je tamo pica najbolja, pasta najbolja, stejkovi su vrhunski, cannoli savrseni, nikad ni sa cim nisam omasila. U Kampanji nema novih gastro iskustava, nemaju avangardne sefove, ali je ziher sa ukusnoscu.

    Ne znam da li uzivam u restoranima. Ima tu previse dimenzija. Nije samo hrana, nije samo ambijent, ima i toga da je u BG neka jako ruzna drustvena atmosfera. Zvuci kao fraza, ali sa mojom core ekipom mi je uzivanje i na njivi kod Tome i Nade, ali cim se malo vise izlozis beogradskim ekipama zagade te zalosni social climberi i nejmdroperi, neki precudni odnosi medju ljudima, pa se pomalo namracis.

    Nego, jedno pitanje, zestinu pijem jednom u godinu dana i tada obicno pijem negroni. Sad pravim turu po Novom svetu, idem u Meksiko, na Kubu i u Teksas. U Meksiku i na Kubi cu gucnuti po koktel neki, ali sta mi je pod obavezno da probam u Teksasu? Baza mi je Ostin, ali cemo ici u kaubojske zabiti sasvim sigurno da ucestvujem u chicken shit bingo i slicno, pa mi treba preporuka za neku teksasku zestinu da ne propustim.
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Sat Dec 23, 2017 1:16 pm

    Mau wrote:... ali sta mi je pod obavezno da probam u Teksasu?

    Хамбургер као главно јело. Озбиљно.

    Од свега сам тамо запамтио једино америчко пиво што ваља, Шајнер Бок, тексашко црно. И после сам га узимао кад год га нађем.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sat Dec 23, 2017 1:17 pm

    Ja bih tamo neke premijum tekile tražio
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Mr.Pink Sat Dec 23, 2017 1:20 pm

    pa da, u texasu ili hamburger ili mexicke zahebancije


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Sat Dec 23, 2017 1:24 pm

    Mr.Pink wrote:pa da, u texasu ili hamburger ili mexicke zahebancije

    Захевансије, рекли би тамо.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sat Dec 23, 2017 1:28 pm

    Konobarica u nekoj lo fi piceriji u koju sam upravo usla najbolja riba u univerzumu. Ne mogu da prestanem da buljim, mislim da joj postaje neprijatno.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sat Dec 23, 2017 1:34 pm

    Rekla mi je da imam savrsen akcenat i da je mislila da sam native dok nisam pocela da je ne razumevam. Ali to znam (bez lazne skromnosti Beogradski restorani - Page 8 1233199462), problem je sto nit ih razumem, niti za sad uspevam da sastavim nesto vise od prostih recenica.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8088
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Daï Djakman Faré Sat Dec 23, 2017 1:39 pm

    sejlor wrote:Konobarica u nekoj lo fi piceriji u koju sam upravo usla najbolja riba u univerzumu. Ne mogu da prestanem da buljim, mislim da joj postaje neprijatno.
    pics or gtfo


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sat Dec 23, 2017 1:52 pm

    Joj, ne mogu, provalila me je. Meleskinja je, ali bas svetla, neki zajebani mix.

    Beogradski restorani - Page 8 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 13, 2024 2:04 am