Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    pomoć

    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Wed May 10, 2017 5:57 pm

    Major II? Čitao sam dosta o njima i ambivalentan sam. Sa jedne strane mi se jako dopada dizajn i u estetskom i u funkcionalnom smislu (odvojivi kabl je jedna vrlo poštena opcija koja na duže staze produžava trajnost slušalicama), a sa druge strane - ljudi se žale na prejak i loše definisan bas, a ja sam navikao na neutralan, referentan zvuk.

    Da li je previše para? Jeste ako ti je bitan samo kvalitet zvuka. Ovde dobijaš bolji, lepši funkcionalniji dizajn nego kod recimo Grado SR60 sluški, ali, barem na osnovu testova koje čitam, bitno lošiji zvuk, pri čemu nije neka uvreda za slušalice da budu lošije od Grado SR60. A ako ti slušalice služe za po kući i kabinetu, onda za iste pare možeš da kupiš Grado SR60 koje definitivno nisu za portabl upotrebu ali imaju perfektan zvuk i u rangu ispod 100 evra one već dugo, dugo nemaju nikakvu konkurenciju.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Wed May 10, 2017 6:02 pm

    Da, Major II. 

    Hvala puno, nije mi dizajn bitan već hoću kvalitetniji zvuk. Zahvaljujem na preporuci.

    Taman da pitam još nešto. Koja mi je najbolja opcija da puštam FLAC? Da li da instaliram neki plejer na telefonu ili da pazarim poseban plejer?
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Wed May 10, 2017 6:19 pm

    FLAC je samo format. Ako je FLAC ripovan sa običnog CD-a onda je teorijski maksimum kvaliteta zvuka 16 bita/44 kiloherca. Ako je ripovan profesionalnom opremom sa gramofonske ploče, onda imaš 24 bita/96 kiloherca. Postoje high end telefoni koji podržavaju jače bitrejtove, ali ne znam koji su, i tek ako podržavaju jak bitrejt onda se može razmišljati o tome da li će na njima biti neke razlike između FLAC i MP3 zapisa u 320kbps. U svakom slučaju, za subjektivni kvalitet zvuka bitnije je kako uređaj procesuje zvuk, nego na kom nivou rezolucije. Analogija: kamera od pun kurac megapiksela koja pravi očajne slike vs. izvanredna kamera od 6 megapiksela koja ima profesionalni senzor.

    Evo ti aktuelni spisak telefona sa dobrim karakteristikama u obradi zvučnog zapisa.

    https://www.whathifi.com/best-buys/smartphones/best-smartphones


    Rekavši sve ovo, ja sam DUBOKO protiv brkanja funkcija. Telefon je za alo, za lajk na fejsbuku, za gledanje xhamstera, za kucanje pijanih poruka bivšim devojkama. Portabl muzički uređaj je za slušanje muzike. A sada na tom segmentu tržišta, sa koga su nestale jeftine MP3 opcije i ima baš dosta high-res uređaja, dosta suvereno vlada firma FiiO. Ovo je njihov aktuelni model koji sam čuo i zaista zvuči sjajno kada se upari sa dobrim slušalicama.

    https://www.cnet.com/news/fiio-x1-2nd-gen-portable-music-player-cheap-cheerful/

    Dakle odličan osnovni portabl rig je po mom mišljenju ovaj plejer, plus Grado SR60, i ako ti se osladi dodaj u nekom trenutku malo, baterijsko pojačalo za slušalice, Fiio pravi i to.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Wed May 10, 2017 6:23 pm

    pomoć - Page 5 903208043
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by Filipenko Wed May 10, 2017 6:24 pm

    O, da, za Flac su Fiio plejeri fenomenalno rešenje. Preporuka i sa moje strane.
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Wed May 10, 2017 6:28 pm

    Inače uhvatio sam se u kontradikciji, prvo kažem da Grado SR60 nisu dobre za portabl upotrebu jer su..pa pogledaj ih jebiga a i "otvorene" su, curi zvuk, a onda ih hvalim i tvrdim da su odlične za portabl rig. Jesu ako nećeš da slušaš muziku na ulici nego u bašti, u tihom kabinetu i tako to. Ja sam ih slušao svuda ali to nije normalno ponašanje. Jednostavno presudio je kvalitet pa sam zbog njega napravio dosta kompromisa, ali, ponavljam, to nije normalno ponašanje.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Wed May 10, 2017 6:30 pm

    Onda je rešeno. Hvala puno.
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Wed May 10, 2017 6:33 pm

    Ako ti se ne dopadne to što Grado imaju otvoren koncept, zvirni ove sluške, jedan od bang for buck favorita trenutno.

    http://www.wirerealm.com/reviews/audio-technica-ath-m40x-headphones-review
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Wed May 10, 2017 10:00 pm

    ako je franko vasa kupovina ok je cena. msm ako pitas da li je ta cena za taj model ok
    katamaran

    Posts : 1354
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Fri May 12, 2017 1:34 pm

    Trebala bi mi preporuka za neki bulk fajl rinejmer koji se lako koristi.

    Imam folder sa gomilom sub-foldera i u svakom odredjeni broj slika. Idealno bi mi bilo da u par klikova rinejmuje sve slike rednim brojevima. Idealno da krene recimo od 001 pa samo da redja. Idealno bi bilo da ne krece u svakom sub-folderu od 001 nego samo da nastavi(ovo i ne mora. U sustini je ok da u svakom krene od 001 mada bi mi za buducnost bilo lakse da svaka slika u folderu ima jedinstven broj). Sam redosled je nebitan dok god slike ostaju u odgovarajucim sub-folderima.


    Last edited by katamaran on Fri May 12, 2017 1:42 pm; edited 1 time in total


    _____
    Belaj Boy
    bela maca

    Posts : 11032
    Join date : 2014-10-28

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by bela maca Fri May 12, 2017 1:41 pm

    faststone viewer, ja to koristim


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    katamaran

    Posts : 1354
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Fri May 12, 2017 1:43 pm

    Hvala puno, probacu posle.


    _____
    Belaj Boy
    паће

    Posts : 40138
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by паће Fri May 12, 2017 4:51 pm

    То има и стари Ејсидиси из 1998 (који још увек користим на једној машини). Чак можеш да му задаш од ког броја да крене.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1354
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Fri May 12, 2017 8:23 pm

    Hvala. Imam instaliran neki Ejsidisi pro.

    Do sada mi nije trebalo ovako nesto pa ne znam.


    _____
    Belaj Boy
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by ♏ Fri May 12, 2017 8:56 pm

    Trošim Major I jedno godinu dana, kupio kada su snizili zbog terminacije negde, 50-ish evra. U odnosu na II nemaju mogućnost da zameniš kabel kad ode i još par sitnica. Izolacija je korektna, zvuk se nije deformisao, ali nikada nije bio preterano kvalitetan, gornji prosek, skroz dobar kada slušam rock, nije za audiofilska izdrkavanja. Mnogo su pak lepe i udobno čuče oko vrata kada hoćeš da ih odmoriš.
    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by plachkica Sun Jun 11, 2017 12:06 pm

    drugari, neki antivirus
    imam avast, ali izgleda da mi ne radi posao pomoć - Page 5 1949538119
    (za hitman pro mi istekla licenca)
    pomagajte
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by Ointagru Unartan Sun Jun 11, 2017 1:17 pm

    plachkica wrote:drugari, neki antivirus
    imam avast, ali izgleda da mi ne radi posao pomoć - Page 5 1949538119
    (za hitman pro mi istekla licenca)
    pomagajte

    Ja sam imao miscrosoft security essentials, ali sad sam ukopcao da ga od januara vise ne apdejtuju. Tri besplatna programa koje najvise preporucuju su avast, avg i bitdefender.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by Filipenko Sun Jun 11, 2017 2:48 pm

    Radagast wrote:
    plachkica wrote:drugari, neki antivirus
    imam avast, ali izgleda da mi ne radi posao pomoć - Page 5 1949538119
    (za hitman pro mi istekla licenca)
    pomagajte

    Ja sam imao miscrosoft security essentials, ali sad sam ukopcao da ga od januara vise ne apdejtuju. Tri besplatna programa koje najvise preporucuju su avast, avg i bitdefender.


    Može link?


    Inače, najbolji besplatni softver ovog tipa je Avira i toplo preporučujem.
    bela maca

    Posts : 11032
    Join date : 2014-10-28

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by bela maca Sat Jul 08, 2017 10:21 am

    U poslednjih nekoliko dana ne mogu da gledam n1 uživo u hromu, jednostavno neće da pusti strim, i to na oba kompa. u operi radi normalno.
    vidim da je hrom promenio stranu sa podešavanjima, sigurno je u apdejtu nešto stradalo al nemam ideju šta bi to moglo biti.
    jutjub i video klipovi na fejsbuku rade normalno

    jel ima neko ideju šta da radim?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by ♏ Sat Jul 08, 2017 11:21 am

    http://demos.flowplayer.org/ads/vast.html

    Je l' ti radi to? Ako da, nema veze sa njihovim playerom, nego ti se nešto zeznulo u Chromeu. Ako ne, nešto se promenilo u Chromeu što je slomilo njihov .js player.
    bela maca

    Posts : 11032
    Join date : 2014-10-28

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by bela maca Sat Jul 08, 2017 11:38 am

    radi mi ovo tvoje..
    pomoć - Page 5 3363120308


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by ♏ Sat Jul 08, 2017 11:44 am

    Pa nije moje, nego njihovo, koriste taj player. Nego, okej, pogledao sam šta je, ne radi ni meni tamo gde imam Chrome (tj. ide zvuk, ali slika bude zeleni pravougaonik), idi na Settings - Advanced - System, ugasiš hardware acceleration, relaunch i reload stranicu sa streamom, proradiće.
    bela maca

    Posts : 11032
    Join date : 2014-10-28

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by bela maca Sat Jul 08, 2017 11:57 am

    oh, wow, provalila sam šta je
    i pored ovog tvog rešenja nije htelo da radi, pa sam uzela i ugasila adblok, i gle, odjednom radi, a radi i kad ugasim abp i na drugom kompu gde je još uvek uključen hardver akselerejšn

    nek se jebu lepo


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by ♏ Sat Jul 08, 2017 12:00 pm

    Biće onda da ti je neki opskurni ili custom filter greškom sasekao video widget, držim i ja svuda ABP i ništa... Ako gašenje na toj strani rešava problem, super. Sad ostaje samo pitanje generalne odvratnosti N1 programa u poslednje vreme, ali tu ti već ne mogu pomoći.
    паће

    Posts : 40138
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by паће Sat Jul 08, 2017 12:02 pm

    Последњи пут сам провео више од десет секунди на сајту који неће док не угасим адблок пре... има бар десет година. Нешто сам их споро терао у 15:00 тог дана, па се отегло на толико.

    Надам се да су послушали мој савет и да се још увек јебу лепо.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    pomoć - Page 5 Empty Re: pomoć

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 5:11 pm