Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pad aviona

    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 10:29 am

    burkholderia mallei wrote:i naravno, nije tacno da svaka depresija neophodno i bezuslovno povlaci primenu farmakoterapije.


    I strucnjak za kontrolu leta, i psihijatar. Impresivno.
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 10:34 am

    ako pilot razgovara sa psihologom, od njega ne moze ni dobiti bilo kakve lekove, to moze prepisati samo psihijatar. pretpostavljam da u okviru redovnih medicinskih pregleda piloti imaju i psihijatrijski, a uz to verovatno i testiranja ili razgovore sa psiholozima. psiholozi ne odredjuju terapiju lekovima.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Erős Pista Fri Mar 27, 2015 10:36 am

    Verterdegete wrote:
    William Murderface wrote:Jbt, Vertere, pa jel mora svaka priča da se svede na to - ti pričaš iz lagodne poziije intelektualnog radnika, blablabla. Kao da niko nikada pre tebe nije živeo život, niti imao ikakva iskustva, nego si ti prvi. Stvarno je smešno to što pišeš, kao što je smešna (a pomalo i drska) lakoća sa kojom spekulišeš o tuđim iskustvima.

    Simo, ti si mene pogresno razumeo. Poenta onog mog komentara nije da se ja sad nadvisim kao neko sa iskustvom, vec da ti ukazem da smo u ovom slucaju svi mi ovde ista govna, i da sutra ovo moze i nama da se desi. Pa imao ti dijagnozu u kartonu, ili se zalio na depresiju, paniku i OCD po internetu - to sve mediji isceprkaju i zalepe na naslovnicu

    Okej, ali onda je problem u nečemu drugom - medijima, ili curenju poverljivih infomracija, ili nečemu trećem, a ne u samom konceptu psiholoških provera. Mislim da si sad prilično promenio tezu u odnosu na početak rasprave.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 10:40 am

    burkholderia mallei wrote:ako pilot razgovara sa psihologom, od njega ne moze ni dobiti bilo kakve lekove, to moze prepisati samo psihijatar. pretpostavljam da u okviru redovnih medicinskih pregleda piloti imaju i psihijatrijski, a uz to verovatno i testiranja ili razgovore sa psiholozima. psiholozi ne odredjuju terapiju lekovima.

    I psiholog te onda fino posalje psihijatru. Inace uobicajena praksa u Srbiji. Tj. ljude sramota da idu kod psihijatra, pa se masovno javljaju psiholozima. Kao, nije mi nista, samo treba da se posavetujem. I psiholog ih onda opet posalje psihijatru.
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 10:48 am

    imas gomilu slucajeva gde osobe idu na psihoterapiju u kombinaciji sa lekovima, a isto tako i gde se razni oblici depresije resavaju samo psihoterapijom. odgovoran psiholog ce sagledati i uvideti kada je pacijenta potrebno uputiti i psihijatru, pa ce tako i postupiti.
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 11:19 am

    burkholderia mallei wrote:imas gomilu slucajeva gde osobe idu na psihoterapiju u kombinaciji sa lekovima, a isto tako i gde se razni oblici depresije resavaju samo psihoterapijom. odgovoran psiholog ce sagledati i uvideti kada je pacijenta potrebno uputiti i psihijatru, pa ce tako i postupiti.

    Aman covece, kada se utvrdi dijagnoza depresije - tebi je doktor duzan da prepise terapiju. I onda u zavisnosti od kakvoce i intenziteta, on dozira. Ti nisi duzan da pijes te lekove, i mozes da ides samo na psihoterapiju (ili ni to), ali on jeste duzan da ti prepise lek. On tebi moze da preporuci psihoterapiju, i onda ti da odes kod privatnog psihijatra i platis 4-5000* sat vremena, odnosno 100 evra porodicno. ( SPC ima kancelariju gde to pruza dzabe, cisto da ne gresim dusu). Za depresiju, i te lakse psiholoske boljke, psihijatri ne salju na drzavnu psihoterapiju. To je skupa stvar. Mesto toga, razgovaraju sa tobom deset minuta, sarnu ti recept, i posalju kuci.


    *Moj rodjak je psihoterapeut, odlican, i radi te terapije za 2000. Jos malo mu fali do specijalizacije, pa ce onda 100% da dize cenu, pa pozurite dok ima.
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by boomer crook Fri Mar 27, 2015 11:35 am

    pa nece nikada doci ni u situaciju da nekoga ubije ili s sobom u smrt povede 150 ljudi.

    pri tome ovaj lubic nije patio od blagog oblika depresije vec je bio suicidalan. ja zapravo ne razumem i dalje sta je problem u redovnim psiholoskim pregledima. na kraju krajeva navedene profesije su imale i beneficirani radni staz i ranije se u njima odlazilo/odlazi u penziju bas zbog stresa.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by bemty Fri Mar 27, 2015 11:38 am

    mislim da tu dijagnozu depresije ne treba uzimati bas za ozbiljno. potekla je od toga sto je neko rekao da misli da je ovaj nekad uzeo time off jer je mozda bio u burnoutu. nije nikakav zvanicni podatak. verovatno je imao psihickih problema (ovako post hoc to deluje ocigledno), ali bas da je to cista depresija, tesko.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 11:38 am

    Koliko kapiram, šumider i valjda Verter (ne znam sigurno za njega) mrze psihologe onako iz principa.
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 11:48 am

    Indy wrote:Koliko kapiram, šumider i valjda Verter (ne znam sigurno za njega) mrze psihologe onako iz principa.

    Stvarno nemam nista protiv psihologa. Jednom sam u zivotu isao kod njega, kad sam ponavljao razred, i nemam nikakve zamerke na taj razgovor.
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by boomer crook Fri Mar 27, 2015 11:50 am

    ali da su se tabloidi toga dokopali sada bi znali ko je ubacio gasnu bombu u kabinet za muzicko


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Erős Pista Fri Mar 27, 2015 12:05 pm

    Pad aviona - Page 3 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 12:09 pm

    ostap bender wrote:ali da su se tabloidi toga dokopali sada bi znali ko je ubacio gasnu bombu u kabinet za muzicko sipao sumpor na profesorske stolice.


    Pad aviona - Page 3 1861198401
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 12:40 pm

    dzabe se raspravljate , novinari vec resili. Zena je kriva!

    devojka ga ostavila (kurva) i on sta ce-morao. Pad aviona - Page 3 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Erős Pista Fri Mar 27, 2015 12:41 pm

    Auh. Ozbiljno?

    Jbt.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 12:41 pm

    Izmišljavaš!
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 12:42 pm

    Više nemačkih listova prenelo je informacije iz izvora bliskih istrazi prema kojima je Lubic proteklih dana prolazio kroz tešku ličnu krizu vezanu za odnose sa devojkom, a britanski "Dejli mejl" navodi da ga je devojka ostavila neposredno pred nesreću.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Erős Pista Fri Mar 27, 2015 12:44 pm

    Ništa bez Dejli fejla.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 12:49 pm

    in before... "Ovo je zena zbog koje je izginulo 150 ljudi"
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by boomer crook Fri Mar 27, 2015 12:50 pm

    takoreci jelena trojanska.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bela maca

    Posts : 11049
    Join date : 2014-10-28

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by bela maca Fri Mar 27, 2015 12:53 pm

    pogiboše zbog kurve!


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 12:58 pm

    Nemate pojma, ipak je on bio islamista. Pad aviona - Page 3 1844795956
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 1:03 pm

    Inace , razmisljao sam se da li da kazem ili ne, cak sam obrisao post bio, al ipak hocu bas zbog stigme koju je Vert pomenuo

    Ja se uklapam 1 kroz 1 u osobu koju ste opisali. Imao sam dijagnozu episodium depressivum, gradus levis, isao sam kod psihologa (drzavnog) godinu dana, pio sam pritom risar (antipsihotik) i zoloft (antidepresiv), koji su mi dali odmah prvog dana i samo posle smanjivali dozu. Zoloft bar po mom iskustvu ne spusta, nego samo nekog vremena uvidis da imas vise kapaciteta da se nosis sa stvarima.

    Kad je bilo bas najgore, razmisljao sam da uzmem lepo noz i zabijem ga sebi u saku cisto da bih osetio nesto, snazno i odmah, jer kad imas depresiju sav si kao da hodas kroz usporen film, onako sve utrne... Ali nikad, mi nije palo na pamet da povredim nekog drugog, a kamoli da ubijem sto pedeset ljudi.

    Izmedju "depresivan je" i "pobio sto pedeset ljudi" mora da postoji bar jos nekoliko medjukoraka.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Erős Pista Fri Mar 27, 2015 1:35 pm

    Naravno. Mislim da ovde depresija i nije povod za spekulaciju, nego samo potencijalni faktor u objašnjenju (i to ne nužno deprsija, nego što kaže betty, burnout ili nešto slično). Osnov su audio zapisi o događaju, zar ne?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 2:02 pm

    Meni to liči na neku osvetu. Kao ono kad muž hoće da se osveti ženi što ga je napustila, pa pobije decu.

    Ups, opet teorija o kučki koja je za sve kriva. Pad aviona - Page 3 1233199462 Nisam to hteo reći, nego mi je to ubijanje celog aviona baš neki "stejtment", za razliku od prosto ubijanja samog sebe.

    Pad aviona - Page 3 Empty Re: Pad aviona

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 9:44 am